Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

przecież jest różnica cenowa choćby między dachówka a blachą.... o reszcie nie wspomnę

 

ta róznica jest niewielka (2-3 tys), albo żadna - długo to liczyłam. przyzwoita blacha jest droższa od najtańszej dachówki ceramicznej, a nieprzyzwoiej blachy bałabym sie kłaść.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam taki - http://www.mgprojekt.com.pl/d05-z-garazem

Kosztorys wydaje się być przesadzony:jawdrop: tak myślę....okna wstawię PCV, z drzwiami tez nie będę wydziwiać i te pseudo okiennice :sick: i to coś na rogach domu :sick: - nie, nie,nie i jeszcze raz nieeee, tylko tynk mineralny, a dach z blachodachówki.... ech.... czasami mam dosyć.....

 

kosztorys wygląda na ostrożny, a nie przesadzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie z tą blachą i dachówką - nie wiedziałam.Zawsze myślałam,że blacha jest tańsza - :jawdrop:

szok

 

Bo więzba pod blachę jest tańsza,ale za darmo tez nie dają.250 metrów to bardzo duży dach.

 

A ja sie na tym nie znam ale wydaje mi sie,że to trochę za dużo....
Nie wiem...to po co w ogóle wyszukujesz te projekty,czy tak dla zabawy,czy chcesz poważnie budować,bo tu się ludzie angażują.

Bowess czas poświęciła,kilka stron już pewne rzeczy objaśniamy,a Ty wracasz do punktu wyjścia czyli do projektów za mocno ponad 300 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem...to po co w ogóle wyszukujesz te projekty,czy tak dla zabawy,czy chcesz poważnie budować,bo tu się ludzie angażują.

Bowess czas poświęciła,kilka stron już pewne rzeczy objaśniamy,a Ty wracasz do punktu wyjścia czyli do projektów za mocno ponad 300 tyś.

 

Będziemy budować, całkiem serio ale z szukaniem projektu jestem sama - sorki- mam Was- i za to serdeczne dzięki.Mój mąż zobaczył jeden projekt i stwierdził ,że ceny są przesadzone dlatego jestem na forum i z tego co widzę i zcytam to nie miał racji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z projektami na bieżąco, więc jak mam w miarę precyzyjne dane, to szybko coś tam mogę wyszukać.

Słoneczny też mi wyskoczył z podanych kryteriów, ale nie dałam linka dlatego,bo trzeba by robić zmiany - moim zdaniem bardzo niewygodna jest kotłownia, która nie ma połączenia z domem. Wyobrażasz sobie wychodzić z domu do każdego załadowania, regulacji, czyszczenia pieca? Oczywiście można zrobić korytarzyk kosztem największej sypialni - będzie przejście do garażu i dalej do kotłowni, ale pokoik zostanie coś około 8m2.

 

No i realny koszt - 280, czyli bliżej 300 niż 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/eryk-ii-g1/

http://www.mgprojekt.com.pl/promyk

 

Szczególnie Promyk wydaje się być prosty i tani w budowie.

Nie wadzi też podejść do jakiegoś biura architektonicznego i zapytać, ile wezmą za projekt z adaptacją. W przypadku małych, prostych domów kalkuluje się to podobnie, co zakup gotowego projektu, a można skroić go pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczny też mi wyskoczył z podanych kryteriów, ale nie dałam linka dlatego,bo trzeba by robić zmiany - moim zdaniem bardzo niewygodna jest kotłownia, która nie ma połączenia z domem. Wyobrażasz sobie wychodzić z domu do każdego załadowania, regulacji, czyszczenia pieca? Oczywiście można zrobić korytarzyk kosztem największej sypialni - będzie przejście do garażu i dalej do kotłowni, ale pokoik zostanie coś około 8m2.

 

No i realny koszt - 280, czyli bliżej 300 niż 200.

Ten ma połączenie domu z garażem http://www.mgprojekt.com.pl/niezapominajka-z-garazem :yes: A kotłownię można przenieść za garaż.

 

A Słoneczny ma tez wariant z uproszczonym dachem i z garażem http://www.mgprojekt.com.pl/sloneczny-z-garazem

Tam tez jest koszt 218 000.

Pozdrawiam :hug:

Edytowane przez olinek okrąglinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pokazujesz olinku projekty za duże do zrealizowania za 200. Nic słomka nie wspomina, że mieliby na przykład sami murować. :)

Kotłownię można przenieść za garaż, ale też trzeba by ją powiększyć (podobnie jak w Promyku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pokazujesz olinku projekty za duże do zrealizowania za 200.

Całkiem możliwe:(. wyszukuję tylko dla Słomki projekty, które wydają mi się proste, bez udziwnień. A fakt - doświadczenia budowlanego nie mam, niestety. Ale mam nadzieję, że to się wreszcie zmieni...:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...