Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kotłownię można przenieść za garaż, ale też trzeba by ją powiększyć (podobnie jak w Promyku).

 

Można zlicowac ściany garażu i domu, trochę skrócić garaż kosztem kotłowni i niewielki piec na paliwo stałe się zmieści.

Choć osobiście uważam, kocioł na paliwo stałe w takim domku to nieporozumienie

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czytam te Wasze opinie i wyliczenia i sie naprawde zastanawiam czy robiliście to sami czy Wam - jak to ktoś wczesniej zauważył - policzył co się zna na temacie?. Ktoś wspomniał o 35 tys za robocizne stan surowy zamkniety ......... powodzenia. :)

 

U mnie robocizna kształtuje się w tych granicach. Co dopier znajomi za budowę SSZ domu w rododendronach 6 zapłacili 28 tys. U mnie ma robic ta sama firma. Bedę płacił więcej bo moja budowa jest oddalona o 40 km od ich miejsca zamieszkania a tamten domek budowali w swojej miejscowości. Myślę, że uda mi sie niedużo przekroczyć 200 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.......... chociażby po to aby wystawic na ta balustradę pościel z poduchami aby się wywietrzyła..........

 

Pisaliśmy o tym właśnie- nie robimy wiochy na balkonie :p

 

SSZ za 35tys. niemożliwy? Nie chcesz -wierzyć nie musisz. U mnie robocizna: ściany do wieńca- 13tys., wiązary montaż- 4000, pomocnicy itp. ok. ok3-4tys. (nie chce mi się szukać dokładnie), montaż stolarki ok.1tys. Razem ok. 22tys. Reszta to moja praca. Do ww kwoty jeszcze trochę brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam taki - http://www.mgprojekt.com.pl/d05-z-garazem

Kosztorys wydaje się być przesadzony:jawdrop: tak myślę....okna wstawię PCV, z drzwiami tez nie będę wydziwiać i te pseudo okiennice :sick: i to coś na rogach domu :sick: - nie, nie,nie i jeszcze raz nieeee, tylko tynk mineralny, a dach z blachodachówki.... ech.... czasami mam dosyć.....

 

 

No to może ten http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/irys_10-18_paliwo_stale/0/691 lub jego inne wersje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ma połączenie domu z garażem http://www.mgprojekt.com.pl/niezapominajka-z-garazem :yes: A kotłownię można przenieść za garaż.

 

A Słoneczny ma tez wariant z uproszczonym dachem i z garażem http://www.mgprojekt.com.pl/sloneczny-z-garazem

Tam tez jest koszt 218 000.

Pozdrawiam :hug:

 

Weszłem z ciekawości zobaczyć nad czym tak ostro debatujecie.

Dla rozwiania paru Waszych wątpliwości i ściągnięcia Was na ziemię.

Po piersze - koszty są netto - o ile robocizne - można liczyć na netto - o tyle materiał już nie - troszkę oddaje na US no ale..........

Po drugie - to sa sztywne załozenia - w trakcie prac budowlanych zawsze wyjdą dodatkowe koszty

Po trzecie - nie uwzględniają kosztów tzw papierologii - projekt, adaptacja, pozwolenia, projekty , wszelkiego rodzaju opłaty, odbiory KB itp mase rzeczy które trzeba niestety opłacić.

Po czwarte - wyliczenia materiałów i ich ceny sa robione według norm - które nie zawsze są do końca zgodne z tym co chcemy mieć w domu

Po piąte - przecież ten projekt to tylko cena stanu - nazwijmy go developerskiego - i takim go trzeba odbierać.

 

Niestety rzeczywistość pokaże że nie kupicie sobie drzwi marketowych - bo za 5 lat trzeba będzie je wymienic spowrotem, nie wsadzicie słabej wełny i słabego styropianu - bo dołozycie w wyzszych rachunkach za ogrzewanie i tych niestety jeszcze kilka mozna tu wymienić........ Sa rzeczy które można zrobic taniej , ale sa takie które się robi tylko raz - i tu taniej niekoniecznie znaczy dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robocizna kształtuje się w tych granicach. Co dopier znajomi za budowę SSZ domu w rododendronach 6 zapłacili 28 tys. U mnie ma robic ta sama firma. Bedę płacił więcej bo moja budowa jest oddalona o 40 km od ich miejsca zamieszkania a tamten domek budowali w swojej miejscowości. Myślę, że uda mi sie niedużo przekroczyć 200 tys.

 

Eeee no to tanich masz fachowców, stan surowy zamknięty za 35 tysięcy.......... znaczy mury, stropy, dach, okna drzwi........ bardzo tanio. Albo masz bardzo mały domek albo ja tych fachowców bym nie brał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy o tym właśnie- nie robimy wiochy na balkonie :p

 

SSZ za 35tys. niemożliwy? Nie chcesz -wierzyć nie musisz. U mnie robocizna: ściany do wieńca- 13tys., wiązary montaż- 4000, pomocnicy itp. ok. ok3-4tys. (nie chce mi się szukać dokładnie), montaż stolarki ok.1tys. Razem ok. 22tys. Reszta to moja praca. Do ww kwoty jeszcze trochę brakuje.

 

Więc nie piszcie o ekipie budowlanej. Swoja praca to zupełnie co innego. Pisanie półprawdy mija się z celem - bo inni czytają i - niestety sami nic nie zrobią bo albo nie umieją albo im się nie chce :) - i wpadają na minę...... a co do wiochy........ hm czyzbyś nie wietrzył pościeli ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony ogródObejżałam zdjęcia waszego domu ......... i jestem w szoku - nie dość,że szybko to jeszcze tanio i co najważniejsze baaardzo ładnie.Ogród jest cudny - chcę taki - kocham koszenie trawy, sadzenie kwiatuszków, krzaczków itp.

Super, pogratulować :yes:

 

 

słomka, dziekuję ci za miłe słowa - owszem, szybko i tanio, ale przyjrzyj sie mojemu projektowi - jak wiele wymagań musiałam poskromić:

 

- nie ma garażu

- nie ma stropu (ani jednego), piętra , schodów

- jedna skromna łazienka

- najtańsza mozliwa instalacja grzewcza (prąd)

- dach z najtańszej dachówki, dwuspadowy

- ściana jednowarstwowa

- zwykłe okna

 

 

i to wyszło 220 tys. - więc porównaj to ze swoimi projektami i ze swoim budzetem.

 

za te pieniądze naprawde niewiele więcej albo nic wiecej nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/eryk-ii-g1/

http://www.mgprojekt.com.pl/promyk

 

Szczególnie Promyk wydaje się być prosty i tani w budowie.

Nie wadzi też podejść do jakiegoś biura architektonicznego i zapytać, ile wezmą za projekt z adaptacją. W przypadku małych, prostych domów kalkuluje się to podobnie, co zakup gotowego projektu, a można skroić go pod siebie.

 

Eryk był na mojej liście ale nie wiem dlaczego go usunęlam ;),

dzięki :hug:

Promyk bardzo podobny

Edytowane przez slomka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenami mogą się nie różnić, ale już więźba musi być inaczej zaprojektowana- większe przekroje, bo 1m2 blachy to ok. 6kg, a dachówki ok. 50kg.

 

Hehehe no w teori to tak, aczkolwiek jak sobie przypomne kostrukcje na moim domu to i dla blachy i dla dachówki była jednakowa, i jak dla mnie bardziej pod blache :D. Chociaż są teorie że obecne domy sa przewymiarowane - ale cóż konstruktorem nie jestem więc się nie wypowiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie piszcie o ekipie budowlanej. Swoja praca to zupełnie co innego. Pisanie półprawdy mija się z celem - bo inni czytają i - niestety sami nic nie zrobią bo albo nie umieją albo im się nie chce :) - i wpadają na minę...... a co do wiochy........ hm czyzbyś nie wietrzył pościeli ?? :D

 

 

 

ja piorę pościel, nie wietrzę

 

a ci w wieżowcach w centrum Warszawy śpią w niewietrzonej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słomka, ten budynek może Cię kosztować raczej bliżej 300t. niz 200. Kilka przykładów:

 

wyposażenie kuchni i pom. gospodarczego 4 900 zł

 

nie ma szans, to wiadomo, za tę cenę to co najwyżej skromne AGD, ale nie meble

 

Moim zdaniem zupełnie nierealny kosztorys... Załóż 300.000.

 

Prawda , lepiej byc mile zaskoczonym niz rozczarowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm co tydzień? Poza tym oprócz pościeli masz jeszcze wkład........ a jego się juz jakos tak często nie pierze :) i to bardziej pod tym katem pisałem mówiąc "pościel"

 

no wiem, żartowałam (tak mi kiedys ktoś dociął jak wietrzyłam pościel na tarasie - że sie pierze, a nie wietrzy)

 

ja nie mam tego problemu, bo mam parterówkę i cztery wyjścia na dwór, i mogę wietrzyc ja wszędzie - nawet w lesie sosnowym (jonizacja)

 

a i dopisuję do tematu wietrzenia - w ostre mrozy polecam wyrzucanie materacy z łóżka na dwór - wszystkie roztocza giną.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słomka, dziekuję ci za miłe słowa - owszem, szybko i tanio, ale przyjrzyj sie mojemu projektowi - jak wiele wymagań musiałam poskromić:

 

- nie ma garażu

- nie ma stropu (ani jednego), piętra , schodów

- jedna skromna łazienka

- najtańsza mozliwa instalacja grzewcza (prąd)

- dach z najtańszej dachówki, dwuspadowy

- ściana jednowarstwowa

- zwykłe okna

 

 

i to wyszło 220 tys. - więc porównaj to ze swoimi projektami i ze swoim budzetem.

 

za te pieniądze naprawde niewiele więcej albo nic wiecej nie zrobisz.

 

wreszcie jakas realna opinia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pokazujesz olinku projekty za duże do zrealizowania za 200. Nic słomka nie wspomina, że mieliby na przykład sami murować. :)

Kotłownię można przenieść za garaż, ale też trzeba by ją powiększyć (podobnie jak w Promyku).

 

olinekbardzo się stara ale te koszty....

A co do murowania samemu, to niestety odpada, może fundamenty:-? , na resztę mąż nie będzie miał czasu - praca.Poza tym nie mamy rodziców( ja mam mamę)którzy by nam pomogli, reszta rodziny też sporo "okrojona".....

Zostają więc znajome ekipy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widać w czym rzecz. słomce podoba się dom Zielonego ogrodu, ale sama musi mieć większy kąt nachylenia dachu, potrzebuje trzeciej sypialni, kotłowni na paliwo stałe i garażu. Czyli teoretycznie pasowałby jej warinat II, do którego wcześniej dałam link. Oczywiście zmiana kąta dachu konieczna, a to zwiększyłoby troszkę jego powierzchnię. I dochodzimy do kosztów. Ten wariant bez wykończeń wewnętrznych (tynki, sufity, posadzki, malowanie, okładziny) jest wyceniony na 280 tysięcy netto. Czyli na mój nos do wprowadzenia i przy budowie ekipami (oczywiście cały czas się targujemy, szukamy promocji, z niczym nie szalejemy) za 320 tysięcy by był. Wniosek - albo słomka dozbiera brakującą stówę, albo zacznie coś przycinać z koncepcji domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za robociznę SSO zapłaciłem 38tys.zł (w tym płyta fundamentowa).

Swoją ekipę polecę każdemu ;)

Okna wstawiała ekipa od okien-1tys.zł.

 

Ach jak ja lubie takie porównania. Co by nie było - cena cenie nie rowna , jakosc wykoniania tez, rejon Polski tez i ostatecznie konstrukcja budynku jego wielkość i warunki terenowe tez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...