Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chciałeś i masz ale ile razy na nim siedzisz... i tak prawdy się nie dowiemy ;) Każdy coś tam chce, nie każdego stać przy założeniach tego wątku na extrasy, jakimi jest np. balkon.Wolałbym zamiast niego mieć przykładowo 3cm ocieplenia więcej- wydatek uzasadniony ekonomicznie ( w granicach rozsądku).

Każdy kto dzielił się tu swoimi kosztami SSO, SSZ pisze co wykonał sam, co ekipa. Czytający może zajrzeć w stopkę i zobaczyć jaki to dom (u większości);-) . Mamy różnorodność materiałów i technologii budowy do podejrzenia. Wybór i tak pozostanie w gestii inwestora.

 

Hm, tak po prawdzie nieczęsto - ale był w projekcie i podoba mi się że jest. Co nie oznacza że jest uzasadniony ekonomicznie :) Tyle że w całej tej historii z budowaniem domu nie można sie chyba tak do końca dać zwariować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przyzwoicie. Z ekogroszkiem jest tu odrebny temat założony na FM - ranking kotłów na ekogroszek - bo pewnie tam trafisz. Tylko jak zaczniesz czytac - a sporo tam tego - to zapewne złapiesz metlik w głowie - który powiększą Ci znawcy-sprzedawcy na tym forum - jak tylko się odezwiesz - zaraz dostaniesz na priva kilka ofert :D:D:D. Jak dojdziesz do tego etapu daj znac - to coś wymyslimy,może coś Ci podpowiem. Powodzenia w budowaniu !

 

Oj, na temat kotłów to ja się nie wypowiadam, bo wiedzę mam tylko taką, że : "NIE MA PIECA C.O. JEST KOCIOŁ! Kocioł! Piec to jest do pieczenia ciasta"

:lol2:

Tym się zajmie mój Mąż i Tato.

 

Bowess biuro projektowe niby w papierach zaznacza, że jest to kotłownia na paliwo stałe, bo nie daj Boże czegoś, to przecież pierwsze co sprawdzają, to czy przypadkiem nie jest samowola.

 

W październiku prawdopodobnie spotkamy się z architektem, który adaptuje i pomoże nam rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

 

A co do tematu pościeli i wiochy, to lepiej zajmijcie się majtami wiszącymi od strony ulicy :p

Nie ma to jak oglądać bieliznę sąsiadki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, jak to mój Mąż mówi: "nie ma to ja odrobina koronki" ;)

 

A poważnie: to rzeczywiście pościel można wietrzyć na ogrodzie a nie koniecznie wyrzucać ją na balkon. Mi to nie przeszkadza, ale ważne są też względy praktyczne.

 

Kiedyś moja sąsiadka złorzeczyła na bandytów, złodziei co jej pościel z tarasu ukradli. Pojechała do pracy, wróciła i... nie ma .... zniknęła. Jak się dowiedziałam co się dzieje, to przyszłam skruszona i przyznałam się do winy, jako sprawczyni całego zamieszania, że to ja zabrałam do siebie jej pościel bo była burza i nie chciałam żeby jej kołdry zamokły. OD razu zyskałam miano bohatera :D:lol2:

A z balkonu byłoby mi ciężko zabrać kołderki :p

PS jesteśmy z sąsiadką w bardzo zażyłych stosunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lola_lilu mi nie chodzi o to, że coś w tej kotłowni może być niezgodnie z przepisami, tylko tak jak pisze Xerses o możliwość ustawienia i wygodnej obsługi kotła (jak już mamy być precyzyjni :) ). W każdym razie dobrze byłoby, żeby mąż i tato już teraz spojrzeli na interesujące ich modele kotłów w kontekście kotłowni, która ma jakieś 1,6m szerokości.

 

Gacie na widoku, pościel wywieszona, a ja mam jeszcze taką obserwację, że na moim osiedlu przy kilku domach ludzie mają z tyłu tarasy, a siedzą w w wolnym czasie przed wejściem - jedzą, piją, lulki palą. Jakaś potrzeba ekspozycji, czy raczej obserwacji terenu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lola_lilu mi nie chodzi o to, że coś w tej kotłowni może być niezgodnie z przepisami, tylko tak jak pisze Xerses o możliwość ustawienia i wygodnej obsługi kotła (jak już mamy być precyzyjni :) ). W każdym razie dobrze byłoby, żeby mąż i tato już teraz spojrzeli na interesujące ich modele kotłów w kontekście kotłowni, która ma jakieś 1,6m szerokości.

 

Gacie na widoku, pościel wywieszona, a ja mam jeszcze taką obserwację, że na moim osiedlu przy kilku domach ludzie mają z tyłu tarasy, a siedzą w w wolnym czasie przed wejściem - jedzą, piją, lulki palą. Jakaś potrzeba ekspozycji, czy raczej obserwacji terenu? :)

 

To raczej ekshibicjonizm. Ja mam traumę z dzieciństwa, jak widziałam sąsiada w kąpielówkach w paski. A nie należał do umięśnionych, wręcz przeciwnie skóra i kości. I pamiętam kiedyś procesję Bożego Ciała, a ten zasuwa w kąpielówach po ogrodzie i pręży klatę do słońca. Podobno akcja była bo zapytałam się na cały głos rodziców "a czemu ten pan w majtkach chodzi>?" Podobno zepsułam powagę procesji i nabożeństwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lola_lilu mi nie chodzi o to, że coś w tej kotłowni może być niezgodnie z przepisami, tylko tak jak pisze Xerses o możliwość ustawienia i wygodnej obsługi kotła (jak już mamy być precyzyjni :) ). W każdym razie dobrze byłoby, żeby mąż i tato już teraz spojrzeli na interesujące ich modele kotłów w kontekście kotłowni, która ma jakieś 1,6m szerokości.

 

:)

 

Dokładnie. Zwróć uwgę że "KOCIOŁ" :) na ekogroszek ma rozmiar w okolicach 110-120 cm - patrzac po szerokości kocioł + zasobnik. W niedużej kotłowni - kluczowe stanie sie umiejscowienie komina - oraz sposób przyłączenia - czy kocioł będzie miał wylot spalin z tyłu- boku czy u góry - w zależności od modelu i producenta. Dodatkowo trzeba doliczyc odegłość kotła od ściany i ta sama ściany od zasobnika zatem te 160 cm szerokości to tak dużo nie jest..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle , to zaczęłam się zastanawiać nad oddzielnym garażem, który mogę sobie postawić w innym terminie - chyba:confused: Ale co wtedy z kotłownią, podiwniczanie, nawet częściowe też jest kosztowne, a w domu kocioł na eko.....:stirthepot:

Może jakieś rady, sugestie :yes:

 

Patrzyłaś na link, który podawałem- Irysa z kotłownią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie najlepszym wyjściem jest projekt indywidualny zamówiony u mądrego architekta ;).Koszt wyższy,ale ten wydatek zwróci się w idealnie spasowanym do budżetu i potrzeb projekcie.

 

Jakoś nie bardzo wierzę, że projektant podejmie się dostosowania potrzeb mieszkańców i spięcia tego z budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...