Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zawsze dodajcie do kosztow ile w tym jest robocizny

 

dokłądnie :)

fundamenty 1760 zł

ściany 10600 zł

strop 525 zł

dach 7410 zł :)

 

razem w SSZ koszt robocizny jakoś 20 tys. zł :)

 

robociznę montażu okien nie liczę - bo to w cenie okien, czyli to juz zawarte w tych 90 tys. zł :)

Edytowane przez anetina
zamiana strop na fundamenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do całości doliczyć też trzeba ogrodzenie, oraz wykończenie otoczenia ( kostka, rośliny ), bez tego mieszkać się nie da. Właśnie mieszkam od miesiąca w domu o powierzchni 280 m + garaż wolno stojący 2 stanowiskowy, brak jeszcze części oświetlenia oraz zasłon i karniszy w oknach, wyniosło to ( bez działki ) 900 tyś.

 

Chciałeś się pochwalić wysokością swoich wydatków- zrobiłeś to, ale wcale Ci nie zazdroszczę. Licytacja: kto więcej? to nie ten wątek. Mieszkałem 40 lat w domu nieogrodzonym i nieokostkowanym i o dziwo... przeżyłem. Teraz buduję taki dom, na jaki mnie stać i mniej więcej mieści się on w kwocie podanej przez autora wątku, ale marmurów, złotych klamek, żyrandoli i baterii - to w nim nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś się pochwalić wysokością swoich wydatków- zrobiłeś to, ale wcale Ci nie zazdroszczę. Licytacja: kto więcej? to nie ten wątek. Mieszkałem 40 lat w domu nieogrodzonym i nieokostkowanym i o dziwo... przeżyłem. Teraz buduję taki dom, na jaki mnie stać i mniej więcej mieści się on w kwocie podanej przez autora wątku, ale marmurów, złotych klamek, żyrandoli i baterii - to w nim nie będzie.

 

Zakładając, że garaż to około 40 m2 to daje jakieś 320 m2, czyli jakieś 2800 zł za m2. To jeszcze za mało, żeby mówić o złotych klamkach ;). O marmurach natomiast można już porozmawiać. Wbrew pozorom nie są aż tak drogie - ot w cenie nieco lepszych płytek (czego przykładem, choć gatunek kamienia inny - jest dom Zielony ogród). Natomiast bez baterii rzeczywiście ciężko jest żyć - nie ma jak wody nalac ;). Tak naprawdę to z tego co się orientuję wystarczy średni standard i generalny wykonawca (niezbyt drogi, bo są tacy, co lekko wycenią to na 3,5 tyś m2).

 

Żeby być on-topic. Ten post pokazuje, jak ważny w cenie domu jest metraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie :)

fundamenty 1760 zł

ściany 10600 zł

strop 525 zł

dach 7410 zł :)

 

Za stan zero zapłaciłam murarzowi 1000 zł. Ale plus koparka do ław i beton.

Za ściany i strop zapłaciłam (za robociznę) 15000. Za dach już więcej bo 9000 dekarz i 4 cieśla.

Dom w Łodzi ale murarz z podlódzkiej wiochy zabitej dechami.

A ceny z szaleńczego 2007 roku, gdzie fachowcy sami już nie wiedzieli, jak się cenić. No, byli umawiani wcześniej więc z rabatem, ale pół roku wcześniej zapłaciłabym z 10 tyś mniej. Teraz tym samym ekipom też mniej na pewno, bo jednak ceny robocizny spadły trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma prawa byc zadnych bledow

no moze jakies nieznaczne

ekipy trzeba pilnowac,czy buduje sie z kilkoma czy tez z jedna,czy maja referencje od samego prezydenta,czy nie.....nie moze byc sytuacji,ze jest chociaz jeden dzien,w ktorym ekipa ma swiadomosc,"ze nikt tu zaraz nie wpadnie"

najtrudniejszym punktem jest odpowiednie wybranie wykonawcy,a potem juz poleci (oczywiscie trzeba miec osobe,ktora bedzie kontrolowac postep prac i ma pojecie o tym,co kontroluje)

 

Bo wszystko zależy od ekipy.

A ekipa to już nie zależny od nikogo. :D

 

 

Dla uściślenia. Z googlania wynika, że SSZ:

 

- prace ziemne - wykopy i wylewanie fundamentów;

- murowanie ścian nośnych (zewnętrznych i wewnętrznych), ścian działowych;

- wykonanie stropów, kominów;

- wykonanie tarasów, schodów zewnętrznych;

- wykonanie więźby dachowej, pokrycia dachowego;

- wstawienie stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych;

- nadzór kierownika budowy.

 

Do kosztów budowy (istotne przy liczeniu procentów) nie wliczam oczywiście wyposażenia domu - zasłon, mebli, RTV, lamp, bo są to kwoty tak indywidualne, że nie mają żadnej wartości dla innych użytkowników forum.

 

Brakuje mi tu papierologii bo ona chyba też powinna się wliczać do SSZ.

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i co jeszcze zapomnialam dodac

po zapoznaniu sie z cenami wychodzi na to,ze technologia szkieletowa uznawana za tansza,jednak okazuje sie byc drozsza

i nie mowie tu o tym,ze do szkieletora zazwyczaj trzeba brac fachowcow,a murowany da sie postawic mocno gospodarczo,ale o proponowanych cenach wykonawcow za metr domu w stanie deweloperskim....

powiem szczerze,ze mam w glowie metlik....

 

Rozpoznawałem bliżej kwestie technologii szkieletowej i Praefy. Stwierdziłem, że jest to bez sensu z dwóch powodów:

 

- niższa cena przy odsprzedaży (szczególnie przy technologii szkieletowej).

- cena w najlepszym razie porównywalna z technologią tradycyjną.

 

Nie ma sensu debatować nad zaletami i wadami funkcjonalnymi każdego z tych rozwiązań, ale z przyczyn finansowych mają one moim zdaniem sens tylko wtedy, gdy bardzo nam się spieszy, a i to zależy też od dodatkowych uwarunkowan (czego przykładem jest dom Zielony Ogród, nie tylko tanio zbudowany, ale również bardzo szybko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papierologia to moze do stanu deweloperskiego powinna byc wrzucona - fakt ze ponoszona glownie przed rozpoczeciem budowy ale tyczy sie calego budynku, przylaczy, instalacji itp do tego inwentaryzacja powykonawcza do odbioru - to z reguly przy stanie deweloperskim sie wykonuje (choc bywa roznie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy odgrzebac gdzies watki zaczynajace sie na "ile zaplaciliscie" czy "ile kosztowaly"i jest jak na dloni widac jakie sa rozbieznosci cenowe...ktos wyzej napisal 60 tys na zabudowe kuchni ze sprzetem...dla mnie kosmos tyle wydac,chociaz jest to mozliwe....w dziennikach mozna podejzec jak ludzie mebluja kuchnie za 10 tysiecy i jest to dla ich potrzeb wystarczajace....

 

Zielony ogrod...duze domy podobno wychodza taniej w przeliczeniu na metr na etapie budowy,ale przy wykonczeniowce nadrabiaja straty....

ale to tez jest dyskusyjne....diabli wiedza....

 

meble do kuch ni można już dostać za 1tys a zdrewna za 3tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...