Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Największym problemem gotowego budownictwa jest brak zrozumienia potrzeb współczesnych i tych najbliższej przyszłości.

Już powstają pierwsze osiedla niewielkich domów,których priorytetem jest energooszczędność.Ale wciąż za mało.

Jeżeli chodzi o domy z rynku wtórnego-jeszcze większa masakra.Więc tak naprawdę ludzie którzy chcą kupić " gotowe "mają bardzo duży problem.

U mnie priorytetem był dom w mieście i wierzcie mi że nawet gdybym miała milion na zakup domu,nie ma co sensownego kupić :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie generują duże straty ciepła.

Ale jeśli miałyby być chociażby dla komfortu psychicznego (też ważne), to będą dawały straty ciepła na tyle duże, że sens montowania okiem w ociepleniu mija się z celem?

 

ja mam u siebie okna w warstwie ocieplenia oraz rolety - ale to nie jest temat na dom za 200 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy popatrzeć na ostatnie rozwazania Budowlanego szalenca - jesli wezmiemy pod uwage koszty / naklad finansowy do osiagnietych kozysci - to maly w tym sens

jesli popatrzysz na caly dom i efekt koncowy - tak jak ja to zrobiłem - to okaze sie ze nie ma problemu i zotermami przy oknach - ze nie musze tam dawac lepszego styropianu - bo cieply montaz wszytstkie problemy roziwazal

 

z 2 zas strony - wlasnie przed chwila przeczytalem ostatnie wpisy w watki - montaz w warstwie ocieplenia - jak to dobrze zrobic - czy cos takiego ... i tam ładnie jareko napisał - lepiej zrobic dobrze montaz podstawowy niz spierniczyc wysuniecie na 3 cm , lepiej zrobic dobrze montaz z wysnięciem na 3 cm , niz spierniczyc montaz warstwowy na kotwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam :)

Ja mam zamontowane 3cm w warstwie ocieplenia w cenie zwykłego montażu i uważam to za celowe i opłacalne a inny będzie uważał,że 5tys.zł dodatkowo za montaż w 15cm warstwie ocieplenia będzie sensowny.

Problem w tym,że nawet OZC nie daje jednoznacznych odpowiedzi :)

Tzn. daje ale dowolnie interpretowane ;)

 

Arturo jakie 5 tys. Ja dopłaciłem za montaż w warstwie jakieś 1,5 tys. Z tym, że okna sięgające ziemi postawiłem na wysuniętym 8cm fundamencie. Mam takich 4 - jedno tarasowe 3,4m szerokości oraz 3 w wykuszu po 90cm szerokości.

 

Sprawa oszczędności energii jest dyskusyjna ale estetyki bez dwóch zdań nie, tak samo parapety. Przy zwykłym montażu i ścianie 18cm właściwie nie ma miejsca na parapet ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem wysunięcie jednego wiersza cegieł i na nich będzie się opierało okno. Liczę wiec że koszt wysunięcia okna będzie minimalny, nie wiem jeszcze czy będzie tak jak u Arturo72 tylko częściowo wysunięte, czy jak u Bittre całkowicie wysunięte. Jestem przygotowany aby dac parapet ze styro. No zobaczymy.

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/murowanie/59.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sens montować okna w ociepleniu.

Nie ma sensu,choc kazdy robi co uważa,jęsli ktoś ma przez to spokojnie spać to warto , osobiście nie pozwolę żeby tak trywialna i banalna rzecz jak dom powodowała u mnie palpitacje serca lub zły sen, jeśli komuś nerwy puszczają bo kilka watów rocznie mu ucieknie to jego sprawa,ja uwazam ze w zyciu jest milion lepszych rzeczy do roboty:)...

Dom za 200 tys to...filozofia podejścia do życia ,do budowania ,polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem wysunięcie jednego wiersza cegieł i na nich będzie się opierało okno. Liczę wiec że koszt wysunięcia okna będzie minimalny, nie wiem jeszcze czy będzie tak jak u Arturo72 tylko częściowo wysunięte, czy jak u Bittre całkowicie wysunięte. Jestem przygotowany aby dac parapet ze styro. No zobaczymy.

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/murowanie/59.jpg

 

I takie rozwiązanie uważam biorąc pod uwagę korzyści cenowe i estetyczne uważam za optymalne,u mnie będzie podobnie tyle ze na Ytongu:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zabrałem się za gruntowy remont mieszkania to byłem kompletnie zielony a zrobiłem:

 

Hydraulikę - poprowadziłem rury, podłączyłem wannę, zlew, zmywarkę, pralkę do wody i kanalizacji.

Ściany z rigipsów, gładź szpachlowa, malowanie

Wymiana kontaktów i punktów oświetlenia

Panele podłogowe

Wymiana starych drzwi wewnętrznych na nowe razem z futrynami

 

I wiele innych rzeczy, wszystko co zrobiłem pierwszy raz w życiu było zrobione w skali stopniowej od 1 do 10 na 8-10.

 

Wszystkiego nauczyłem się przez internet lub telefonicznie od znajomych.

 

Dlatego nikt mi nie powie, że wielu rzeczy podczas budowy domu nie można zrobić samemu. Wystarczy poczytać o danej rzeczy i możemy to lepiej zrobić niż niejeden fachowiec - bo będziemy to robić dla siebie.

 

Nie będe komentował tych własnych prac - a ocene należało by zostawic komuś co to robi etatowo.. Położenie paneli nie jest jakimś nielada wyczynem - ale spierniczyć można - mówimy tu o budowie domu anie tam jakiś popierdółkach typu wymiana kontaktów czy podłączenie wanny -to jest już tzw biały montaż i z samym stricte budowaniem nie ma nic wspólnego- z całym szacunkiem oczywiście do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj innych co sądzą o twoich pracach, szczególnie tych co robią to etatowo. Będą się wymądrzać pod niebiosa, wytykać różne nieistniejące wady.A sami odpie...lają fuszerki na budowach. Bo każdy z nich chce wziąć kasę ale niespecjalnie się narobić.

Sam będziesz zawsze bardziej dokładny z prostej przyczyny - robisz to dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam położyłem płytki - źle nie wyglądają ... mam ogromną satysfakcję i trzymają się zaje....fajnie !

 

według Twojej oceny :)

 

 

oczywiście że jest - produkty bez calej otoczki marketingowej , produkty niekomercyjne- czesto takie np ktorych nie oplaca się robić seryjnie , sa proste i tanie przyklad kolektor powietrzny w polaci dachowej by jasiek - znajdz mi firme ktora sprobuje to sprzedawać ... :D

a materialy ... Arturo mial na mysli np silke - ktora w jego i mojej ocenie jest najtanszym i najlepszym materiałem do budowania

!

Nie wiem czy to komentować - produkty niestandardowe - czemu nie masz ich w swoim opisie domu? Swisspor, okna Si82 - (zapewne 3 szyby profil schuco, producent jezierski lub hekaplast), wełna rockwool....... po co piszesz takie brednie sugerując je innym skoro sam z tego nie korzystałeś?

 

 

jesli cos porownujemy to czesto sie okazuje ze jednak cos jest lepsze a cos gorsze

!

i zapewne to lepsze zazwyczaj jest tańsze............

 

 

 

czyzbyś był deweloperem ?? albo pracował w branzy .... ? i krew cie zalew ze ludzie sami buduja? i to jeszcze za 200 tyś ?

!

nie, nie jestem aczkoliwek z budownictwem mam sporo wspólnego

 

 

oczywiście że się da ... mowa byla o drogiej kuchni ze studia kuchennego , ktore placi drogi czynsz , ma ekspozycje , materialy i wiedz , placi podatki etc , a pracownik po godzinach na tym samym sprzecie wykona to po polowe taniej , bo bez kosztow stalych, bez podatku dochodowego , czesto bez vatu etc

 

!

 

bez vatu.......... zapewne materiał na ta kuchnie kupił bez vatu. Ok rozumiem aspekt grzebka który to w jakimś garażu trzepie meble........ tylko czy on Ci zapewni taką samą jakość? Czy dysponuje maszynami, technologią tak jak normalny zakład np stolarski? Nie promuję tutaj kupowania w salonachstudiach itp i nie porównujmy kupowania płytek nie wiem np w Cermagu i u jakiegoś allegrowicza bo to nie to samo. Porównaj allegrowicza i przecietna hurtownie z ekspozycja i okaze sie ze masz 15-20 % ceny a nie 50%............

Edytowane przez Xerses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj innych co sądzą o twoich pracach, szczególnie tych co robią to etatowo. Będą się wymądrzać pod niebiosa, wytykać różne nieistniejące wady.A sami odpie...lają fuszerki na budowach. Bo każdy z nich chce wziąć kasę ale niespecjalnie się narobić.

Sam będziesz zawsze bardziej dokładny z prostej przyczyny - robisz to dla siebie.

 

Mówisz tu o powieszeniu obrazu na scianie czy np zrobieniu hydrauliki?

Nie mów mi takich rzeczy że przeczytasz sobie troche w necie i wykonasz CO. Owszem wykonasz , czy bedzie działało, jak będzie działało i na ile wytrzyma inna kwestia. Panowie bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz tu o powieszeniu obrazu na scianie czy np zrobieniu hydrauliki?

Nie mów mi takich rzeczy że przeczytasz sobie troche w necie i wykonasz CO. Owszem wykonasz , czy bedzie działało, jak będzie działało i na ile wytrzyma inna kwestia. Panowie bez przesady.

 

Czemu kwestionujesz prace, których nie widziałeś? Jak ktoś robi coś pierwszy raz- to zawsze musi być spartolone?

Też wiele rzeczy robiłem sam- mam smykałkę do majsterkowania, co w wielu rzeczach mi pomaga, choć czasem brakuje jeszcze jednej ręki ;)

I wierz lub nie, zanim coś zrobiłem pierwszy raz sprawdzałem gdzie się da, jak to można wykonać- nie tylko czytając, oglądając obrazki, ale i w realu.

Komuś prace remontowe, instalacyjne mogą sprawiać trudność, ja nie mam z tym problemów. Gdy będę robił podłogówkę, też zrobię nie po fachowemu: "co 15cm i będzie Pan zadowolony" - będzie OZC i potem robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym za CO sam się nie porwał ... rurki z betonu ciężko się wykuwa, zwłaszcza zimą jak się okaże, że nie grzeje ;-)

 

Zresztą żyjemy w chorym systemie. Po to ludzie się szkolą, mają doświadczenie i prowadzą firmy aby wykonywać porządnie swój zawód. Każdy powinien zapracować na to aby dać pracę innym i tak kręci się gospodarka ... niestety w naszym biednym kraju wszystko stoi na głowie. Kasy nie ma, robię sam, innym pracy nie dam, oni zaś nie zarobią i nie kupią towaru który produkuje fabryka w jakiej pracuję i ... koło się zamyka.

 

Cóż może kiedyś moje dzieci dożyją tej normalnej gospodarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...