Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Marynata, w kwestii eksploatacji- Dom w podstawie 50 m kw z poddaszem użytkowym. Konkretnie z mojego avatara. Bal 26 cm sosna syberyjska. Szczyty wykonane w technologii szkieletu .Na caly dom zamontowane ogrzewanie 5 kW podłogówka kablowa. Dom stoi pod Chyżnem. Zimy takie jak to w gorach. koszt ogrzewania w zimę w okresie od 1 listopada do 1 kwietnia poniżej 1500( nie pamiętam dokładnie)

 

Hm...... po pierwsze sezon liczy się raczej od października w naszym kraju, po drugie za 1500 zł dom o powierzchni ćoś ponad 50 m2 ........... (aczkolwiek zawsze w takich wyliczeniach istotna jest kubatura a nie metry kwadratowe) - no nie wiem czy to taka super opłacalna impreza. I wygląda na to że to tylko CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ogrzewanie jest na parterze, piętro grzane jest powietrzem ogrzanym z dołu domku. Kubatura około 220 m sześciennych. Kominka nie ma, bo.... nie ma :)

Ogrzewanie ustawione na 18, bo tak lubie. Prawdą jest ze steruje grzaniem, to znaczy w nocy schładzam, w dzien " dopędzam " do tych 18 -tu.

 

Sorki nie doczytałem poniżej. No dla 18 stopni i kubatury 220 metrów to płacisz bardzo dużo. Piszesz że wzrost temperatury nie wpłynie istotnie na zwiększenie kosztów. I to jest kolejna bujda. Jaka jest przenikalność cieplna takiego bala w porównaniu chociażby do ytonga?

Edytowane przez Xerses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, że nie buduje się u nas domów wielokondygnacyjnych szkieletowych i... jest w błędzie.

Firma, która wykonywała dla mnie wiązary takie buduje:

http://www.trak-bud.pl/ekologiczne-domy-drewniane/domy-wielokondygnacyjne

Ponadto w mojej okolicy sporo powstało domów szkieletowych i mimo, że nad morzem, czyli dość wilgotno i wietrznie ludzie kupują i mieszkają w nich.

 

Koncepcja MaćkaTyr. mnie się podoba, ale znacząco trzeba zmienić mentalność ludzi, żeby zacząć takie budowanie, o warunkach zabudowy już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywlekłam z innego wątku gdzie zareklamowało się studio archi

 

 

Kup działkę na 100m2 i postaw sobie domek!!

STAĆ CIĘ NA TO!!

Ogłaszamy akcję dom za 50 tys.

Zaczynamy publikować projekty tanich domów. Domy nie przekraczają 35m2 pow. zabudowy można więc je budować na zgłoszenie (budynku gospodarczego).

Projekty dostępne będą wyłącznie dla indywidualnych klientów za symboliczną cenę pokrywającą koszty wytworzenia dokumentacji.

Koszt budowy nie powinien przekroczyć 50 tys. zł.

 

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.430627110307170.90571.254829631220253&type=1

 

zastanawiam się czy budowanie - sorki za okreslenie - kurnika ma jakikolwiek sens................. 35 m2 i to jeszcze powierzchnia zabudowy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywlekłam z innego wątku gdzie zareklamowało się studio archi

Kup działkę na 100m2 i postaw sobie domek!!

STAĆ CIĘ NA TO!!

Ogłaszamy akcję dom za 50 tys.

Zaczynamy publikować projekty tanich domów. Domy nie przekraczają 35m2 pow. zabudowy można więc je budować na zgłoszenie (budynku gospodarczego).

Projekty dostępne będą wyłącznie dla indywidualnych klientów za symboliczną cenę pokrywającą koszty wytworzenia dokumentacji.

Koszt budowy nie powinien przekroczyć 50 tys. zł.

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.430627110307170.90571.254829631220253&type=1

 

Dom gospodarczy do zamieszkania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę ma sens, choć specyficzny. Np. da się coś takiego wznieść na ogródkach działkowych. Mam takie ogródki niedaleko swojej działki. Ludzie powznosili tam tego rodzaju domki i często nawet cały rok mieszkają.

 

No teoretycznie to się mieści w granicach wątku budowy domu do 200 tysiaków, nie mniej jednak ciężko ten twór podciągnąć pod kategorię DOM. Takie coś może sobie postawić człowiek mający Dom i kaprys aby sobie gdzieś postawic małą dacze na ewentualny przyjazd. Lepiej zająć się czyms pożyteczniejszym niż dyskusją w tej kwestii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem.... Jak można mieszkać w mieszkaniu w bloku o powierzchni 30 czy 40 m2 to można i w takim czymś.

 

Ale warto rzucić okiem na to:

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/domek-letniskowy-w-krokusach/m4a853e948e64b,1

 

Mieści się w parametrach (pow. zabudowy 35 m2). Ale koszty budowy zaskakująco duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr_au - dyskusyjne jest zamieszkiwanie nielegalnie w takim domku? Można mieszkać bez meldunku, to fakt, ale jesteśmy "pozbawieni" wielu rzeczy- choćby dowód osobisty- nikt nie dostanie bez adresu, a w gospodarczym (bo tak to zostanie zbudowane) nikt nie zamelduje. Jeśli ktoś nie ma adresu, nie dostanie kredytu, a wątpię, żeby młodzi ludzie mieli uzbierane kilkadziesiąt tysięcy na działkę, domek, media. A poza tym czy w ogóle gmina nada numer nieruchomości? Niektóre gminy wydają zgodę na budowę, gdy działka ma określoną minimalną wielkość, a te 100m2 hmmm... jest dyskusyjne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do adresu, od nowego roku koniec z adresami w dowodach:) zatem przeszkoda upadnie:)

 

Racja :)

"Nowy dowód będzie dokumentem potwierdzającym tożsamość i obywatelstwo polskie na terenie Polski oraz m.in. państw strefy Schengen.

 

Nowy dokument nie będzie zawierał informacji o adresie zameldowania oraz rysopisie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejno:

 

- "nielegalność" jest dyskusyjna, dlatego, że wedle mojej wiedzy nie ma zakazu zamieszkiwania w czymś takim. Natomiast oczywiście nie jest możliwe zameldowanie się, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Uwzględniając bardzo częsty w PL rozjazd pomiędzy meldunkiem a miejscem zamieszkania, nie jes to jedna - jak sądzę przeszkoda dyskwalifikująca

 

- tego typu obiekty rzeczywiście mają sens tylko w mieszkaniowym "drugim obiegu", czyli np. na ogródkach działkowych, działkach rekreacyjnych itp. Czasem to ma sens, bo bywają to genialne położone i relatywnie tanie. W pozostałych przypadkach prostsze, bardziej opłacalne i bez cudowania jest po prostu wzniesienie budynku wielorodzinnego (nawet jeżeli będą w nim tylko 2-3 lokale po 50 m2. Mam wrażenie, że dom ma sens dopiero gdzieś od tych 80-90 m2.

 

- niestety o ile wiem podcienia itp. pomysły wliczają się do powierzchni zabudowy. Więc zrobienie "spodka" może nie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...