Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Można mieszkać bez meldunku, to fakt, ale jesteśmy "pozbawieni" wielu rzeczy- choćby dowód osobisty- nikt nie dostanie bez adresu, a w gospodarczym (bo tak to zostanie zbudowane) nikt nie zamelduje.

 

niestety nie ma juz obowiazku meldunku :(

pelno dowodow jest juz wydanych bez adresu zameldowania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tym metrażem nie do końca, jeżeli budować można tylko budynki gospodarcze to tylko takie mogą stać na działce. A budynek mieszkalny ma określone cechy które odróżniają go od gospodarczego. Więc jedna wizyta inspektora nadzoru i domek przeznaczony jest do rozbiórki, warto? No chyba że plan miejscowy dopuszcza inną zabudowę na tych terenach, a tego nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można taki domek postawić przecież z pozwoleniem na budowę.

Ludzie mieszkają w "takich warunkach",nawet na forum można spotkać takie sytuacje.

I tak się zastanawiam czy naprawdę "u nas" już tak się zle dzieje że coraz częściej uaktywniają się osoby proponujące domy kontenerowe czy takie małe projekty do zamieszkania "na zgłoszenie"? :???: jakoś tak wieje grozą gospodarczą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych, którzy jednak chcą włączyć się w rozwiązania systemowe zapraszam do wątku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?207349-Systemowy-dom-z-supermarketu

Maciek,temat fajny(piszesz już z drugiego nicka o tym samym),ale nie jest wciągający,ponieważ nie przedstawiasz żadnych rozwiązań i dyskusja toczy się nie wiadomo w koło czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w gospodarczym (bo tak to zostanie zbudowane) nikt nie zamelduje.

 

??? zarówno ja, jak i moja żona o dzieciach nie wspominając zameldowani byliśmy na działce na której dopiero budowano. innym słowem nie było jeszcze nic do mieszkania. tak więc proszę nie rozprzestrzeniać nieprawdziwych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? zarówno ja, jak i moja żona o dzieciach nie wspominając zameldowani byliśmy na działce na której dopiero budowano. innym słowem nie było jeszcze nic do mieszkania. tak więc proszę nie rozprzestrzeniać nieprawdziwych informacji.

 

To chyba jesteś szczególnym wyjątkiem, bo prawo meldunkowe jest jedno dla wszystkich. Chętnie poznam szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xerses, mylisz pare pojec:) Uważasz ze meldunek u teściowej daje gwarancje bankowi w dochodzeniu swoich praw?

Kredyt zabezpieczasz działka:) i zarobkami a nie meldunkiem. A taka sytuacja, jaką opisałem, ma miejsce w Nadarzynie, w Grodzisku Mazowieckim i w Oświęcimiu. Zresztą w tej chwili w dowodzie w zasadzie nie powinno byc meldunku.

Paranoja bylo decydowanie przez urzednika, komu i co wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xerses, mylisz pare pojec:) Uważasz ze meldunek u teściowej daje gwarancje bankowi w dochodzeniu swoich praw?

Kredyt zabezpieczasz działka:) i zarobkami a nie meldunkiem. A taka sytuacja, jaką opisałem, ma miejsce w Nadarzynie, w Grodzisku Mazowieckim i w Oświęcimiu. Zresztą w tej chwili w dowodzie w zasadzie nie powinno byc meldunku.

Paranoja bylo decydowanie przez urzednika, komu i co wolno.

 

No dobra - ale w tym domu teściowej ktoś jest. A na polu wiatru hula :) Z pozostałym się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;) Tez tak uważam....dostaliśmy z mężem działkę...fakt, że na szkodach górniczych...ale budujemy ;) malutki domek z poddaszem użytkowym około 70 m2 użytkowej...ciasny ale własny...dla mnie idealny ;) mamy na dzień dzisiejszy stan surowy otwarty za 75 tys. także wszystko jest możliwe...pozdrawiam wszystkich zdecydowanych na SWÓJ MAŁY DOMEK :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy dom całoroczny można postawić na ogródkach działkowych?

 

Z tego co mi wiadomo (moi teściowiemają działkę z domkiem na ogródku działkowym) to mieszkać tam nie wolno. Nie ma tam ani kanalizy , ani szamb.

Dodatkowo w większosci ogródków działkowych na zimę jest wyłączany prąd , właśnie takze po to aby ludzie tam nie mieszkali ...

Ogródki działkowe służą to nie działki budowlane i nie służą one do trwałego mieszkania , a że są ludzie którzy tam nielegalnie mieszkają to inna kwestia , takze kwestia nieudolności służb które powinny ich z tamtąd wywalić ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;) Tez tak uważam....dostaliśmy z mężem działkę...fakt, że na szkodach górniczych...ale budujemy ;) malutki domek z poddaszem użytkowym około 70 m2 użytkowej...ciasny ale własny...dla mnie idealny ;) mamy na dzień dzisiejszy stan surowy otwarty za 75 tys. także wszystko jest możliwe...pozdrawiam wszystkich zdecydowanych na SWÓJ MAŁY DOMEK :)

 

Koszty to sie dopiero zaczną a w oczach już tak budynek rósł nie będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...