Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

będę miała gaz,ale nie prowadzę instalacji do kuchni-wybrałam indukcję,chociaż nigdy na niej nie gotowałam

składam samokrytykę-za babami nie trafisz :rotfl:

oj tam oj tam idziemy po prostu za techniką:cool:

Wg mnie nic w tym dziwnego. Sam mam takie rozwiązanie - ogrzewanie gazowe, a do kuchni rury nie prowadziłem. Nie wyobrażam sobie mieć gazu w kuchni w dobie indukcji, na której gotuje się zwyczajnie świetnie.

 

Ja tak samo :)

powiem szczerze, że znudziło mi sie gotowanie na gazie.. nie dość, że od garnka ciepło to jeszcze od gazu gorąco..

Również potwierdzam, że gotuje się świetnie, tylko z garami lubi być problem. Nie wszystkie oznaczone symbolem indukcji działają na niej. Ale jak działają to działają świetnie. Obiad gotuje się trymigiem, a jak jeszcze ma się tryb booster...

dobrze wiedzieć:) garnki już mam na indukcje, jedne już jakiś czas temu kupiłam nie wiedząc, że są na indukcje a drugi komplet dostałam za to, że kupiłam indukcję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy proste założenia:

 

1. Dom niepodpiwniczony ok 100 -120 m2 parterowy.

2. Fundament albo płyta (najtaniej to lany do gruntu ) przy założeniu dobrych warunków geotechnicznych.

2.1 Płyta sumarycznie to ten sam koszt jeżeli zintegrujemy ją z podłogówką i własną pracą np przy styropianie. Warunkiem jest też kumaty konstruktor i dopracowane rozmieszczenie kanalizacji i innych przyłaczy.

3. Brak udziwnień balkonów tarasów lukarn itp.

4. dach dwuspadowy.

5. brak garażu.

6. brak kominów (WM) - tymi rencami by Adam M

7. Źródło ciepła ( tutaj to co najtańsze w danych warunkach) za prądem przemawia to że i tak go musimy mieć...

8. Dodatkowe ogrzewanie - jak ktoś lubi to np koza z powietrzem dostarczanym ( nie trzeba obudowywać) mało tego za podobne pieniądze - kominek + obudowa możemy mieć kozę- piecyk kaflowy. Komin wtedy konieczny ale może to być np kształtka ceramiczna czy z silikatów + stal do środka.

9. NAJWAŻNIEJSZE DOBRY PLAN + WŁASNA PRACA

przykładowo uziom fundamentowy (przy fundamencie klasycznym) robiąc go w odpowiednim momencie kosztuje nas grosze, poza tym jest bez porównania lepszy od tego co robią potem elektrycy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiają mnie dwie kwestie - czy garaż faktycznie tak dużo kosztuje? dodatkowe pare metrów ściany i dach - wykończenie minimalne. Mając małą działkę garaż muszę mieć postawiony z domem, albo wcale. na pewno jest taniej niz budowanie osobno garazu zaczynajac od kupna projektu, itd.

 

Druga rzecz jaka mnie zastanawia to ogrzewanie. Sam jestem zdecydowany na pompę ciepła p-w, ale rozważam dorzucenie dodatkowego zdródła w postaci kominka. Pozostaje jedynie kwestia czy ma być z płaszczem i rozprowadzeniem ciepła poprzez podłogówkę (chyba musiałby być bufor?) lub kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza po domu. Pytanie co będzie się bardziej opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dom bez garażu tak jak poprzednik pisze.. jeśli w przyszłości chcielibyście mieć garaż, to jak najbardziej rozważyć garaż dodany do budynku tak jak np w tym projekcie (nie musi być na nim dach ale np taras:)

http://p.alejka.pl/i2/p_new/08/10/projekt-domu-z-garazem-quot-z142-quot-powierzchnia-185-6-m2_0_b.jpg

 

chodzi o to, że nawet brama garażowa jak jest garaż przy domu to Vatu jest 8% a nie 23% jak w przypadku wolnostojącego (tak przynajmniej u nas było).. poza tym za garaż w domu mniej się płaci niżeli za garaż wolnostojący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiają mnie dwie kwestie - czy garaż faktycznie tak dużo kosztuje? dodatkowe pare metrów ściany i dach - wykończenie minimalne. Mając małą działkę garaż muszę mieć postawiony z domem, albo wcale. na pewno jest taniej niz budowanie osobno garazu zaczynajac od kupna projektu, itd.

 

Druga rzecz jaka mnie zastanawia to ogrzewanie. Sam jestem zdecydowany na pompę ciepła p-w, ale rozważam dorzucenie dodatkowego zdródła w postaci kominka. Pozostaje jedynie kwestia czy ma być z płaszczem i rozprowadzeniem ciepła poprzez podłogówkę (chyba musiałby być bufor?) lub kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza po domu. Pytanie co będzie się bardziej opłacało.

 

Garaż w bryle to kompromisy ogrzewany - strata ciepła, nieogrzewany albo izolacyjne odizolowany albo jeszcze większe straty ciepła.

My tu rozmawiamy o domu budżetowym. a na auto wystarczy wiata by nie odśnieżać.

 

Co do kominka z płaszczem wodnym to, albo wysokiej klasy czyli drogi, albo masz kotłownie z zasmoloną szybą w salonie do tego jeszcze koszt bufora...

Ten mój pomysł z kozą (piecykiem kaflowym) np pierwszy wygooglowany

http://www.centrumkominkow.com/produkt,53,346-avila_t.html ( to tylko przykład.) jest optymalny do domku małego parterowego.

Umieszczony w centralnym miejscu a WM ładnie w parterówce rozprowadzi energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że robiąc samemu i garaż zmieści się w budżecie do 200 tys. My się nie zdecydowaliśmy bo nasze auta naprawdę nie są warte tych pieniędzy i przede wszystkim pracy. Do mojego gracika zrobimy wiatę bo ja strasznie nie lubię otwierać i zamykać garażu ;) A do drugiego auta w przyszłości powstanie garaż jednak też tani, na pewno nie murowany. A za zaoszczędzone środki hmmm.... może Turcja? albo Cypr?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że robiąc samemu i garaż zmieści się w budżecie do 200 tys. My się nie zdecydowaliśmy bo nasze auta naprawdę nie są warte tych pieniędzy i przede wszystkim pracy. Do mojego gracika zrobimy wiatę bo ja strasznie nie lubię otwierać i zamykać garażu ;) A do drugiego auta w przyszłości powstanie garaż jednak też tani, na pewno nie murowany. A za zaoszczędzone środki hmmm.... może Turcja? albo Cypr?

a my mamy garaż i to nawet podwójny.. i co z tego? jak mąż mi mówi, że dla aut już tam miejsca nie ma? bo on chce w drewnie dłubać.. powiedziałam, że musi sobie warsztacik zbudować:)

 

a odnośnie otwierania i zamykania.. o czym my mówimy.. u mnie otwiera się na hasło:) a w zasadzie guzik:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

pytanie do Was mam

 

chce z mezem wybudowac dom (dzialki jeszcze nie mamy)

czy projekt murator vis a vis c126 117,2m2 mozna wybudowac pod klucz do200tys max? na stronie podaja cene 278tys netto

 

nie moge wziasc wyzszego kredytu jak 200tys zebym mogla go splacac a za to msze kupic dzialke i postawic dom - da rade? czy to bajka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
chce z mezem wybudowac dom (dzialki jeszcze nie mamy)

czy projekt murator vis a vis c126 117,2m2 mozna wybudowac pod klucz do200tys max? na stronie podaja cene 278tys netto

 

nie moge wziasc wyzszego kredytu jak 200tys zebym mogla go splacac a za to msze kupic dzialke i postawic dom - da rade? czy to bajka?

Bajka,za 200tys.zl nie ma szans wybudować domu i kupić działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

pytanie do Was mam

 

chce z mezem wybudowac dom (dzialki jeszcze nie mamy)

czy projekt murator vis a vis c126 117,2m2 mozna wybudowac pod klucz do200tys max? na stronie podaja cene 278tys netto

 

nie moge wziasc wyzszego kredytu jak 200tys zebym mogla go splacac a za to msze kupic dzialke i postawic dom - da rade? czy to bajka?

 

Nie da się...poczytaj ten wątek od początku. Tam jest napisane co musi spełniać projekt aby zmieścić się w tych 200tyś (oczywiście bez działki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie mojego miasteczka - za 200 dałoby się postawić coś typu z72, z262 czy może z12 na działce za 29 000 zł (niezbyt atrakcyjna, ale zrobienie mediów to maks 6 tys., bo wszystko w drodze). Oczywiście bardzo skromnie wszystko wykończone i zależnie od cen robocizny w regionie, może trzeba by też trochę pracy rąk własnych.

 

Aha - bank nie da 200k kredytu na dom z kosztorysem 278 netto. Oni stosują też swoje wyceny i nie uwierzą w Twoje zapewnienia, że Tobie akurat uda się zbudować taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...