Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Da się ale nie na kredyt. Bo koncepcja jest inna nieakceptowalna dla banku.

Kupujecie działkę i na niej stawiacie "dom modułowy" czylibaraki biurowe niezwiązany z podłożem (nie trzeba pozwolenia na budowę).

U nas tak biura stawiają na potęgę, ba tutja ktoś pisał że meldować się można bez nieruchomości.

A że to będzie w nomenklaturze barak biurowy to co z tego.

 

np: http://www.modulsystem.pl/UserFiles/File/MODUL-OFFICE_Broszura_PL.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem chyba jedną z największych optymistek pod względem finansowym na forum ;), ale też uważam, cytryno, że nie da rady - może dałoby radę kupić tanią działkę i wybudować dom do tych 200, ale nie ten, który pokazałaś i nie na kredyt. Przykre, ale prawdziwe - sama się starałam i koniec końców bardziej interesująca okazała się opcja pożyczki hipotecznej pod zastaw działki, bo żaden bank nie uwierzy na słowo, że dasz radę za tyle się wybudować... Kwota za mkw domu jest liczona jako stała - nie pamiętam, ale w przedziale 2000-2500 i poniżej tego kosztorysu nic nie zwojujesz. Jeśli jesteś goła i bosa, najlepszym rozwiązaniem byłoby wziąć pożyczkę hipoteczną pod zastaw nieruchomości osoby trzeciej - może pomoże ktoś z rodziny? Oprocentowanie jest wyższe niż kredytu, ale za to nikt nie wnika, jak spożytkujesz te pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytryna60 - ceny działek w okolicy Pszczyny (sadząc po loginie) są niskie, ale nie pomijalne. Nie wiem, czy to ma sens, nie znam okolic: http://dom.gratka.pl/tresc/407-10033309-slaskie-pszczyna.html#847923d718855957,1, ale jest to jednak z tańszych ofert, jakie znalazłem. Sądząc z tego wątku tyle będzie Wam co najmniej brakować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec+rurki+przyłącze+komin+robocizna :)

Może nie 30 ale niewiele mniej.

Arturo, nie galopuj;) Piec 2f turbo= komin zbędny, robocizna gaz- tu jeszcze nie wiem, bez buforów, rurki- kilkanaście mb rur Cu do rozdzielacza, potem podłogówka we własnym zakresie. Przyłącze już mam -1,8k zł. Uważam podobnie jak kocurka- mniej niż 10tys za to.

 

zastanawiają mnie dwie kwestie - czy garaż faktycznie tak dużo kosztuje? dodatkowe pare metrów ściany i dach - wykończenie minimalne. Mając małą działkę garaż muszę mieć postawiony z domem, albo wcale. na pewno jest taniej niz budowanie osobno garazu zaczynajac od kupna projektu, itd.

Druga rzecz jaka mnie zastanawia to ogrzewanie. Sam jestem zdecydowany na pompę ciepła p-w, ale rozważam dorzucenie dodatkowego zdródła w postaci kominka. Pozostaje jedynie kwestia czy ma być z płaszczem i rozprowadzeniem ciepła poprzez podłogówkę (chyba musiałby być bufor?) lub kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza po domu. Pytanie co będzie się bardziej opłacało.

 

Liczyłem kiedyś swój 27m2, bo już było o kosztach garażu- na gotowo dojdzie do ok.15tys. A też wydawało mi się, że tylko 3 ściany, kawałek fundamentu i dach. Garaż z lanym stropem wykorzystanym jako taras wyjdzie jeszcze drożej.

 

Nie komplikuj sobie instalacji ogrzewania - jak nie wiesz, jak to rozwiązać - lepiej dać sobie spokój. Problemy z uruchomieniem "wynalazków", ech nawet mi się nie chce pisać o tym. Też myślałem o kominku z płaszczem, ale potem doszedłem do wniosku, że nie warto - ekonomia zwyciężyła. Jak będzie potrzeba zrobię rozprowadzenie DGP.

 

Cytryna- pomysł budowy chwalebny, ale o kupnie działki i wybudowania tego domu w kwocie 200tys. niestety zapomnij. Coś mi się dziwny projekt otworzył zamiast c126, więc edytowałem post.

Edytowane przez DEZET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy domek Neo S GL 769 kwalifikuje się do wątku?

I drugie pytanko jak prosto i tanio bez zbędnych "wynalazków" rozwiązać problem ogrzewania.

Gazu nie ma i nie będzie ale koza (kominek) jak najbardziej.

Kwalifikuje się :)

Co do ogrzewania to było nie raz,tania instalacja droższa eksploatacja-prąd,droższa instalacja tania ekspolatacja-powietrzna pompa ciepła.

Wszystko inne wg mnie jest drogie i nie komfortowe ;)

Kominek jest ok ale wg prawa nie może być jedynym i głównym źródłem ciepła,chociaż można to obejść pakując po falerce do każdego pomieszczenia przy odbiorze ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy domek Neo S GL 769 kwalifikuje się do wątku?

I drugie pytanko jak prosto i tanio bez zbędnych "wynalazków" rozwiązać problem ogrzewania.

Gazu nie ma i nie będzie ale koza (kominek) jak najbardziej.

 

Na stronie projektu podano orientacyjny koszt pod klucz - 194tys.

Przy pracy własnej da się go wybudować. Nie wiem jak WZ u Was, czy dopuszcza kąt dachu 22 stopnie.

Koza/kominek jako główne ogrzewanie? A ciepła woda? Może lepiej całość prądem ~80m2 nie powinno być źle, tym bardziej, że kotłowni zbytnio nie ma gdzie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie pracowni podano dwie wyceny mocno rozbieżne

no i domek ma być dla dwojga emerytów

 

Nie ma co patrzeć na niższe wyceny- 194tys trzeba mieć. To 134 sys. gospodarczym hmmm ... różnica 60tys. za robociznę na tak małym domku.Coś na pewno przeszacowano.

Emeryci pewnie nie chcieliby szuflować opału, więc raczej prąd zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a zalozmy ze mam dzialke

vis a vis da rade postawic do 200tys?

A to zmienia postać rzeczy,200tys.zł na budowę domu powinno wystarczyć,zakładając sporo pracy własnej przy wykończeniówce.

Mały dom parterowy tańszy jest w budowie od poddasza ale Ty chciałaś kupować też działkę z tej kasy a wtedy nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola. Powoli Koledzy. :)

 

Za 200 vis a vis moim zdaniem się nie uda wybudować. cytryna60 na razie nic nie wspominała o możliwości własnej robocizny. cytryna60 - planujesz wykonywać jakieś grubsze prace własnym sumptem?

 

Dlaczego C126 nie jest tani? Proszę bardzo:

260m2 dachu w tym dużo mb kalenic i koszy

170 m2 stropu Akermana

12 kubików betonu na same ławy (dla porównania - u mnie 6)

14 otworów okiennych, 2 drzwi, 1 brama garażowa

3 kominy

"powycinany" obrys - dodatkowe naroża, 3 słupy

Murarze i dekarze liczą sobie za wykonanie wszelkich takich wyskoków, idzie więcej materiału i więcej jest odpadów, no i mniejsza jest energooszczędność takiej bryły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie jak zwykle z cenami. Jak ktoś potrafi liczyć, organizować materiały w dobrej cenie i ma dwie prawe ręce to jest w stanie postawić dom do 200 tyś taki 100 - 120 m2. My budujemy TK 12 z powierzchnią podłóg 170 m2, użytkowej prawie 140 i zmieścimy się w 250 tyś, mając działkę oczywiście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie jak zwykle z cenami. Jak ktoś potrafi liczyć, organizować materiały w dobrej cenie i ma dwie prawe ręce to jest w stanie postawić dom do 200 tyś taki 100 - 120 m2. My budujemy TK 12 z powierzchnią podłóg 170 m2, użytkowej prawie 140 i zmieścimy się w 250 tyś, mając działkę oczywiście

 

No właśnie- jak potrafi liczyć, organizować materiały i 2 prawe ręce, a coś mi się widzi, że cytryna jest po prostu... zielona w temacie i nie da sobie rady. Ja swoje 152m2 zabudowy liczę na jakieś 220-230tys. i robię sam, żeby oszczędzić na robociźnie, bo inaczej pewnie z 300 by pękło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...