Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

na stronie pracowni podano dwie wyceny mocno rozbieżne

no i domek ma być dla dwojga emerytów

 

Jeśli chodzi o przeznaczenie domu, opisanego przez użytkownika ala*, to proponuje obejrzeć projekt z87 z pracowni z500 - http://www.z500.pl/projekt/Z87.html Dom ma podobną powierzchnie, ale moim zdaniem lepiej rozplanowane wnętrze - łazienka obok kuchni (obniżenie kosztów instalacji) mniejszy pokój ma ok 11 (a nie 8,7) i jest pomieszczenie gospodarcze.

 

pozdrawiam

Edytowane przez dudek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Całość wyceniłbym na około 500 K z wykończeniem (ale to tak na oko to sobie można gdybać)- zależnie od jakości materiałów. Sam dach - choc nie ma podanej jego wielkości - jeśli miałby byc kryty dachówką (a taki dom pod blachą wyglądałby komicznie)- to 100 K jak nic.

 

Ok tak myslalem, dziekuje Wam bardzo za odpowiedz. Szczerze to spodobał mi sie ten domek jak znajomy mi go pokazal stwierdzajac ze za ok 350 zl bedzie w nim mieszkal w dobrym standardzie a jak mu powierdzialem ze raczej niemozliwe to upieral sie na swoim i potrzebowalem potwierdzenia- inaczej sam bym sie na niego porwal. Ja celuje w dom, prawdopodobnie parter, z jednostanowiskowym garazem ok 150-170m2 i chcialbym sie zmiescic w 350tys, dachu nie zrobimy ale z reszta moze byc ok. No ale to chyba nie ten watek. Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bardzo dziekuje wszystkich ktorzy do tej pory wyrazili swoje zdanie mam o czym myslec

 

ktos wspomnial ze nie napisalam czy bede robic systemem gospodarczym

 

no wiec tak napewno nie zlecilabym budowe firmie od poczatku do konca bo mnie nie stac

wiec raczej system gospodarczy np. ojciec ma bardzo dobrego znajomego z koparka i za grosze wzialby sie za wszystko to do czego koparka na budowie moze byc potrzebna, rowniez znajomego architekta mamy, murarzy rowniez i elektryka jak i ekserta od ocieplen i plytkowania - pewnie im dluzej bede drazyla sprawe to wiecej specjalistow znajomych znajde takich ktorzy pomoga

 

ogolnie jezeli chodzi o wykonczenie srodka to mielibysmy w planie zrobic napewno 1 lazienke i kuchnie i 1 pokoj sypialny i salon no i podlogi, pomalowanie scian

ogolnie zrobic tylko to co byloby potrzebne do zamieszkania, przeniesc sie z naszymi meblami z bloku i finito

a reszta sie zajmowac powoli pozniej jak pieniadze pozwola

 

a myslicie ze oplaca sie wprowdzac poprawki do vis a vis czy faktycznie lepiej wybrac inny projekt - i jaki to mialby byc

my wybralismy vis a vis poniewaz rozklad bardzo nam pasuje, elewacja to pikuś bo przeciez mozna polozyc styropian i klej nań i finito na poczatek

 

a jeszcze jedno pytanie

zauwazylam (moze sie myle) ze projekty bez garazu sa tansze do realizacji i to dosyc sporo chyb a ze sie mi tak wydaje

 

Z tymi znajomymi to można się lekko rozczarować ...

 

Obecnie budowlańcy nie mają problemów z znalezieniem pracy i zarabianiem naprawdę niezłych pieniędzy ...

Znajomość , znajomością , ale ciężko oczekiwać od znajomych że będą pracowali u Ciebie za darmo albo za grosze jak mogą u kogoś innego zarobić dużo więcej ...

Ze znajomymi to idzie się na piwo a nie wykorzystuje do swoich celów ...

Bardo często na "znajomych" fachowcach wychodzi się najgorzej , bo okazuje się że płaci sie tyle sam co innym albo nawet więcej , a jest więcej problemów z nimi (bo znajomego nie ochrzanimy i mu wiecej wybaczymy niż obcemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytryno - dr_au chwile temu podrzucił link do swietnego projektu. Gdybym jeszcze raz budowała, to byłoby coś takiego.

 

i raczej sie nie łudź - elewacja to nie pikuś w vis a vis, nawet jeśli jej nie otynkujesz. Tanie są tylko płaszczyzny bez wykończeniówki - każde wygięcie, zakręt, okno, filar - to listwy rogowe, taśmy, więcej robocizny. a ten dom obfituje we wszelkie zakręty wytracające ciepło i pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytryna60 - Wybrałaś projekt, który zgodnie z kosztorysem do stanu surowego zamkniętego ma kosztować 187 tys. netto, czyli z 8% VAT - 201 tys.!!!!!! Od stanu surowego do stanu wykończonego jeszcze trzeba liczyć drugie tyle i to NAPRAWDĘ bez szaleństw. Jak włożysz trochę pracy w roboty wykończeniowe, to pewnie uda się go zamknąć w 350 tys. Ale przy opisywanym przez Ciebie wkładzie pracy nie w 200 tys, ani nie w 150. Po prostu wszystko wskazuje na to, że ten projekt jest DROGI w realizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie: A czy bramę garażową mogę uwzględnić we wniosku o zwrot VAT?

odpowiedź: O ile garaż jest integralną częścią domu (w bryle domu) i jest uwzględniony w projekcie to nic nie stoi na przeszkodzie aby uwzględnić ją w sporządzanym wniosku. Jeśli natomiast garaż jest osobnym budynkiem to niestety wydatki poniesione na jego wybudowanie nie kwalifikują się do odliczenia.

 

Możliwe. Dlatego napisałem że nie jestem pewien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi znajomymi to można się lekko rozczarować ...

 

Obecnie budowlańcy nie mają problemów z znalezieniem pracy i zarabianiem naprawdę niezłych pieniędzy ...

Znajomość , znajomością , ale ciężko oczekiwać od znajomych że będą pracowali u Ciebie za darmo albo za grosze jak mogą u kogoś innego zarobić dużo więcej ...

Ze znajomymi to idzie się na piwo a nie wykorzystuje do swoich celów ...

Bardo często na "znajomych" fachowcach wychodzi się najgorzej , bo okazuje się że płaci sie tyle sam co innym albo nawet więcej , a jest więcej problemów z nimi (bo znajomego nie ochrzanimy i mu wiecej wybaczymy niż obcemu).

 

Dokładnie tak ! Zwłaszcza kłopot z pokazaniem znajomu - " no tutaj stary spiernczyłeś robote....." Obcemu powiesz i zażadasz naprawy na własny koszt. Ze swoim to juz tak lekko nie jest, bo sie obrazi, bo to , bo tamto :) Mi robi kumpel wykończeniówke ( bardzo dobry kumpel) i na dzien dobry powiedziałem mu że ma sobie to policzyć normlanie - a jak uzna że da mi jakiś rabat to jego sprawa :) - nie mniej ma byc policzone i bedzie wymagane. I jak do tej pory było bez stresów. Tyle że on chałtury nie odstawia więc i ja mam pewność że w moim domu specjalnie sie przyłoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak myslalem, dziekuje Wam bardzo za odpowiedz. Szczerze to spodobał mi sie ten domek jak znajomy mi go pokazal stwierdzajac ze za ok 350 zl bedzie w nim mieszkal w dobrym standardzie a jak mu powierdzialem ze raczej niemozliwe to upieral sie na swoim i potrzebowalem potwierdzenia- inaczej sam bym sie na niego porwal. Ja celuje w dom, prawdopodobnie parter, z jednostanowiskowym garazem ok 150-170m2 i chcialbym sie zmiescic w 350tys, dachu nie zrobimy ale z reszta moze byc ok. No ale to chyba nie ten watek. Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia!

 

Powiem Ci tak. Budując dom trzeba sie zastanowic nad potrzebami, nad wymaganiami i nad tym czy robisz go dla siebie - czy na pokaz. Ten dom który wskazałeś jest na pokaz. I jak dysponujesz sporym portwelem - ok. Budując dom dla siebie wybierasz sobie układ pomieszczeń zgodny z Twoimi oczekiwaniami - a potem wybierasz projekt na który Cie stać. I to jak ktoś tu napisał najlepiej taki aby została jakas kasa po wstepnym kosztorysie. Bo zawsze wyjdzie drożej - no chyba że jestes kosztorysantem - aczkolwiek jak pokazuje przykład w mojej firmie - i oni potrafią się mylic na grube miliony :)

 

Jesli sami budujecie - a rozumiem że ktoś z Was miał jakies doświadczenia w tym temacie - to 150 m2 spokojnie zmieścisz się w 350 K, łącznie z wykończeniówką. Oczywiście wszystko zalezne od projektu, materiałów itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domów za 200tysięcy można zaliczyć z61,z91, zielony ogród, słoneczko itd. Proste w budowie, oszczędne w formie.

A duże domy to nie za 200 tysięcy. Tak jak ktoś tu napisał - do 100m2 można liczyc że się uda......

 

 

 

nie zgadzam sie :) poza tym duze znaczenie ma praca wlasna, region budowy, cena robocizny

 

dom mam znacznie wiecej niz 100 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady z forum pokazują, że można powyżej 100m2 zbudować, ale firewall i Xerses piszą w pewnym kontekście. Do wątku wchodzi świeżak, jeszcze nie za bardzo zorientowany co i jak, nie wie z czego, jak i czyimi rękami będzie prowadził budowę. I na takie dzień dobry jak najbardziej słuszne i prawidłowe jest stwierdzenie, że za 200 to dom do 100m2 netto i o prostej bryle. Jak ktoś ma już sprawę obadaną, wie z grubsza ile kasy pójdzie na jaki etap, to może sobie kalkulować ewentualnie parę dodatkowych metrów, ale to już coś za coś. Albo własna robocizna, albo jakieś konkretne tanie rozwiązania. Zastanawianie się, jak tu zrobić za 200 dom, którego sam dach wedle projektu wciąga 1/4 albo 1/3 zakładanego budżetu to ślepa uliczka, strata czasu po prostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...