Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dla nastepnego porownania, moja siostra ma dach czterospadowy 230m2 i kupila dachowke ceramiczna za 28zl/m2 w promocji, z wykonczeniami zaplacila 24tys,

Ja mam 140m2 dachu dwuspadowego, cena dachowki 65zl/m2 a zaplacilem 15,5tys/QUOTE]

 

jak 15,5 tysiąca podzielę przez 140m2 to mi wychodzi 110zł na m2 anie 65 zł ...........

65 zł to kosztuje dachówka podstawowa creaton domino bez dodatków. Sam mam taką:) mnie kosztowała w roku 2010 po super upuście 90zł/m2 ceramiki (wszystko)

 

65zl to za dachowke podstawowa, a gdzie gasiory, pas podrynnowy, folia - wszystko w tej cenie

nie sugerujcie sie ze jak w hurtowni wam mowia ze ta dachowka kosztuje 30zl to razy wasze m2 i macie cene dach, tam jest duzo duzo wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ile za m2?

 

cos koło 30 zł, firma od dachu nam to kupowała, więc dokładnie nie pamiętam. dach dwuspadowy, więc tylko jeden rządek gasiorów i kominek wentyalcyjny. Jak pisałam wcześniej, firma za cały dach wzięła 26 tys. (robocizna z materiałem, na 7%, więc zwrotu VATu z tego nie miałam). nie było żadnych nadwyzek materiałów, bo wszystko sobie wykorzystywali na innych budowach. ale dach naprawdę juz prostszy być nie mógł, jak na stodole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ten temat to chyba o naszej budowie, która rozpoczęła się w czerwcu 2010 i zakończy najprawdopodobniej latem tego roku. Założyliśmy,że mamy sie zmieścić w 200 tyś.

Aktualnie jesteśmy na etapie kładzenia dachu. I musimy przyznać, że jak do tej pory idziemy według założonego planu finansowego. Każdy etap budowy opisany jest w naszym dzienniku z wyszczególnieniem poszczególnych kosztów.

Po krótce opiszę nasz domek:

- powierzchnia użytkowa 84m2

- parterowy z użytkowym poddaszem- skosy od 1.60m

- wymiary domu- 9mx 7m

- dach dwuspadowy

- pokrycie dachowe- dachówka

- ilość okien: 5 szt, okono tarasowe 1szt, okna dachowe 3szt

- ogrzewanie gazowe- grzejnikami

- kotłownia w bryle bydynku a ściśle do niej przylegające łazienka i kuchnia

- założona przydomowa oczyszczalnia ścieków

- garaż w bryle budynku

 

 

Projekt mamy indywidalny tak dopasowany aby jak najtaniej wychodził w póżniejszej ekspoatacji. Jeśli chodzi o wykończeniówkę to trzeba się pożegnać z płytkami powyżej 100zł, meblami markowymi ale dla chcącego nic trudnego. Nie wszystko trzeba mieć od razu.

 

Jak na razie mówimy Tak da się wybudować dom za 200 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ten temat to chyba o naszej budowie, która rozpoczęła się w czerwcu 2010 i zakończy najprawdopodobniej latem tego roku. Założyliśmy,że mamy sie zmieścić w 200 tyś.

Aktualnie jesteśmy na etapie kładzenia dachu. I musimy przyznać, że jak do tej pory idziemy według założonego planu finansowego. Każdy etap budowy opisany jest w naszym dzienniku z wyszczególnieniem poszczególnych kosztów.

Po krótce opiszę nasz domek:

- powierzchnia użytkowa 84m2

- parterowy z użytkowym poddaszem- skosy od 1.60m

- wymiary domu- 9mx 7m

- dach dwuspadowy

- pokrycie dachowe- dachówka

- ilość okien: 5 szt, okono tarasowe 1szt, okna dachowe 3szt

- ogrzewanie gazowe- grzejnikami

- kotłownia w bryle bydynku a ściśle do niej przylegające łazienka i kuchnia

- założona przydomowa oczyszczalnia ścieków

- garaż w bryle budynku

 

 

Projekt mamy indywidalny tak dopasowany aby jak najtaniej wychodził w póżniejszej ekspoatacji. Jeśli chodzi o wykończeniówkę to trzeba się pożegnać z płytkami powyżej 100zł, meblami markowymi ale dla chcącego nic trudnego. Nie wszystko trzeba mieć od razu.

 

Jak na razie mówimy Tak da się wybudować dom za 200 tys.

 

No wlasnie to jest dobranie projektu do budzetu, i tylko to ma prawo sie udac. Popieram takie planowanie i trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi, pozwolilam sobie spojrzec na Twoj dom. Mysle, ze mozna go smialo polecic tworcy watku!

Teoretycznie mozna by oszczedzic na piwnicy, ale przy takim metrazu nie jest to dobry pomysl. Mysle, ze bedziesz zadowolony z podpiwniczenia! I gratuluje wyboru dachowki, piekna jest :)

 

Dziekuje :)

Co do piwnicy, to zawsze ja mialem mieszkajac u rodzicow i nie wyobrazam sobie domu bez niej, a jej50m2 niecale, to nie takji straszny koszt, ale miedzy innymi przez te piwnice nie zmieszcze sie w 200tys, ale w 250 tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie taki sam prosty, tani, tylko dachowka drozsza.

 

A caly dach wyniusl 22tys :)

 

no to juz naprawdę tanio, może wynika to z tego, że nam wszystko robiła firma, łączni z transportem więźby i całej reszty, i jeszcze komin nam ładnie klinkierem obrobili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę zniechęcić ale również nie będę pisał że za 200tyś wybudujesz dom, wykończysz i będziesz szczęśliwy, choć obydwie opcje są równie prawdopodobne, wszystko zależy od tego czego oczekuje ktoś kto będzie się budował.

Są ludzie którzy mieszkają prawie na budowie - żyją i jest OK - jak ktoś lubi to dlaczego nie, jednym to nie przeszkadza innym tak - kwestia wyboru.

 

napisałem dlatego że kiedyś na forum czytałem o ludziach którzy się pobudowali nieświadomi pewnych rzeczy którymi dostajesz w twarz po wybudowaniu domu, np:

- jeśli chcesz mieszkać poza miastem bez zgiełku - robi się dalej do roboty

- trzeba odśnieżyć, zorganizować opał itp itd niby oczywiste

- z zastrz. pkt1.nie wyskoczysz już tak łatwo na piwo jak mieszkając w centrum miasta bo jest kwestia dojazdu, tzn znów nie zniechęcam ale trzeba się do czegoś dopasować

 

Trzeba być świadomym, a niektórzy nie są i temu służy to forum - tak myślę ?! może się mylę

 

co do chwalenia się na dobrą sprawę wszystkie posty na każdym forum możesz podciągnąć pod chwalenie się - myślę że nie o to chodzi, chodzi o to aby dzielić się doświadczeniem, więc to zrobiłem jeśli uważasz że się chwalę - no cóż - nie będę polemizował

 

dom to nie tylko dom ale również działka do zagospodarowania, a to również kosztuje. ogrodzenie, podjazd, taras, obejście, krzaczki i inne duperele ...

 

to juz wnosi do watki informacje i przestrogi

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku ludzie....mozna miec w tych 200 tys dach kryty blacha a mozna dachowka

mozna miec kociol na wegiel i kociol na gaz

tansze lub drozsze plytki, panele, drzwi itp

 

wszystko to zalezy od Waszego wkladu w budowe domu i od racjonalnego obchodzenia sie z pieniedzmi

projekt rzecz oczywista bez udziwnien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku ludzie....mozna miec w tych 200 tys dach kryty blacha a mozna dachowka

mozna miec kociol na wegiel i kociol na gaz

tansze lub drozsze plytki, panele, drzwi itp

 

wszystko to zalezy od Waszego wkladu w budowe domu i od racjonalnego obchodzenia sie z pieniedzmi

projekt rzecz oczywista bez udziwnien

 

Tak projekt bez udziwnien, ale przede wszystkim ilosc m2 powoduje ze nawet tanie panele sa znacznej kwoty

 

Przyklad: panel 40zl/m2 w malym domu (85m2) to 3,4tys, a te same panele w domu 160m2 to juz 6,4tys (jesli ma ktos same panele) a jesli cos drozszego to ta roznica bedzie tylko wieksza, odnosi sie to do wszystkiego: tynki, gladzie, glazura, farby, panele, ilosc kabli do elektryki, ilosc podlogowki, ilosc okien i tak dalej.

 

Wielkosc jest na pierwszym miejscu, pozniej ceny materialow i robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz dom z zalozenia też miał nie przekroczyć 200 tys zł.Projekt Magda z pracowni Horyzont,parterowy z mieszkalnym poddaszem-dół 87,3+poddasze razem125m2+garaż.W projekcie uwzgledniliśmy pewne zmiany(m.in zrezygnowaliśmy z okraglego okna,grila dobudowanego do bryly budynku oraz okien dachowych,które zastąpiliśmy oknami w ścianach szczytowych).Ale jednocześnie wybraliśmy parę droższych rozwiązań.Tak więc koszt wzrośnie do ok 250-260tys.zł.Ale gdybyśmy wykonywali więcej prac samodzielnie,zastosowali tańszy kocioł,armaturę itd. to prawdopodobnie zmieścilibyśmy się w zakładanej kwocie.Dodam tylko,ze jest to nasz drugi dom.Pierwszy po opuszczeniu przez dzieci okazał się poprostu dla nas zaduży i co sie z tym wiąże za drogi w utrzymaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi78, widzę, że na kable w podłodze sie zdecydowałeś....my też mamy ogrzewanie elektryczne podłogowe, i z kim bysmy nie rozmawiali, to wszyscy nas żałują: ojej, ale to drogo wychodzi.....juz mi sie nawet nie chce tłumaczyć, jak to wychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi78, widzę, że na kable w podłodze sie zdecydowałeś....my też mamy ogrzewanie elektryczne podłogowe, i z kim bysmy nie rozmawiali, to wszyscy nas żałują: ojej, ale to drogo wychodzi.....juz mi sie nawet nie chce tłumaczyć, jak to wychodzi.

 

U mnie wszyscy mowia ze za rok przyjda licznik pradu zobaczyc:)

Ja nawet nie tlumacze tylko sie smieje ze nie oni za to placa, i ze lubie miec drogo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak projekt bez udziwnien, ale przede wszystkim ilosc m2 powoduje ze nawet tanie panele sa znacznej kwoty

 

Przyklad: panel 40zl/m2 w malym domu (85m2) to 3,4tys, a te same panele w domu 160m2 to juz 6,4tys (jesli ma ktos same panele) a jesli cos drozszego to ta roznica bedzie tylko wieksza, odnosi sie to do wszystkiego: tynki, gladzie, glazura, farby, panele, ilosc kabli do elektryki, ilosc podlogowki, ilosc okien i tak dalej.

 

Wielkosc jest na pierwszym miejscu, pozniej ceny materialow i robocizny.

 

jesli czytales moj post na temat poniesionych przez nas kosztow to wiesz ile wydalismy na nasze 130m2

 

puente ujme krotko wielkosc wcale nie do konca ma znaczenie poniewaz gdybysmy wybudowali dom 50 m2 wiekszy to nasze koszty budowy stanu deweloperskiego wzrosly by moze o 10 tys wlasnie za te 50 dodatkowych m2

a wykonczeniowka

 

najwazniejszy jest dobry projekt, jak najbardziej w planie zblizony do kwadratu - on wychodzi zawsze najtaniej oraz zdolnosci i checi budowniczych

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli czytales moj post na temat poniesionych przez nas kosztow to wiesz ile wydalismy na nasze 130m2

 

puente ujme krotko wielkosc wcale nie do konca ma znaczenie poniewaz gdybysmy wybudowali dom 50 m2 wiekszy to nasze koszty budowy stanu deweloperskiego wzrosly by moze o 10 tys wlasnie za te 50 dodatkowych m2

a wykonczeniowka

 

najwazniejszy jest dobry projekt, jak najbardziej w planie zblizony do kwadratu - on wychodzi zawsze najtaniej oraz zdolnosci i checi budowniczych

 

Zapewne masz racje, jak i ja ja mam. Budowa a zwlasza tania to wielki kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszyscy mowia ze za rok przyjda licznik pradu zobaczyc:)

Ja nawet nie tlumacze tylko sie smieje ze nie oni za to placa, i ze lubie miec drogo :)

 

..będzie pan zadowoloony...

mówię serio, szczególnie gdy w obliczeniach uwzględni sie koszty inwestycyjne i serwisowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...