Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chyba jednak zależy od otoczenia. Hermetyczny, sztucznie wentylowany dom ma rację bytu w mieście i kłopotliwym otoczeniu. W takim przypadku odseparowanie się od zewnętrza tylko zwiększa twój komfort. W przypadku domu na wsi, w pięknych okolicznościach przyrody, jest po prostu śmieszna i nie na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak czytam i odkryłam, że wm jest tylko zachcianką inwestorów, a jeszcze do niedawna myślałam że jest to niezbędny element domu i obecnie domy bez rekuperatora nie mają racji bytu :D Już nawet myślałam że zbrodnie jakąś popełniam że nie będę "tego" mieć . A teraz okazuje się że wcale nie potrzebne :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Interesuje mnie budowa domu wg projektu Lolek pracowni dominanta http://www.dominanta.pl/oferta/Lolek.html. Zmiany jakie chciałabym wprowadzić to:

1. wyeliminowanie jaskółki w zamian okno dachowe,

2. wyeliminowanie okien z lewego boku domu z uwagi na zbliżenie się na 1,5m do granicy z sąsiednią działką. W zamian w pokojach na górze będą zamontowane okna połaciowe. Oczywiście ogniomur bo takie są wymogi jeżeli zbliżam się tak blisko do granicy sąsiada.

3. Rezygnacja z tarasu, myślę raczej o schodkach aby móc zejść do ogrodu na trawnik.

4. Rezygnacja z kominku w salonie, nie chcę mieć kotłowni w pokoju dziennym, myślę raczej o biokominku, znam siebie i wiem że często koza nie byłaby w użytku więc mija się celem jej instalowanie.

Jeżeli chodzi o garaż w bryle to zostaje działeczka jest wąska i mała bo zaledwie 452m więc nie mam miejsca na dodatkowy budynek na działce bo inaczej nie będę mieć ogródka.

Jak myślicie czy w kwocie 250000 do 270000 uda mi się zamieszkać w tym domu? Takie rzeczy jak lodówka, pralka, zmywarka, łózko, meble do salonu juz mam ponieważ aktualnie mieszkam w mieszkaniu więc część rzeczy mogłabym zabrać ze sobą.

Bardzo proszę o opinie,

Pozdrawiam,

Małgosia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodać, że ściany chciałabym budować z BK, ewentualnie ceramika a ściany wewnętrzne z bloczków silikatowych. Nie zamierzam robić ściany trójwarstwowej jaka jest w projekcie.

 

Nie piszesz, czy sami coś zrobicie. BK to wdzięczny materiał do budowy. Brałbym pod uwagę tą górną kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale tylko przy wykonczeniach. Ukladanie płytek w łazienkach, paneli podłogowych, malowanie ścian i sufitow i montaż wanny, brodzika itp. Rzeczy raczej będziemy robić sami. Ale nie znam sie na budowlance, tynkach, instalacjach więc do poważniejszych prac będziemy musieli sobie kogoś zatrudnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

margaretta81, ja czegoś nie rozumiem - też mam wąską i malutką działkę i też buduję 1,5 m od sąsiada. Zastanawia mnie, jak chcesz zmieścić na działce do 16 m szer (bo takiej dotyczą te przepisy) dom o szerokości 10m? Zostaje Ci bardzo niewiele miejsca od strony "tarasowej" - rezygnacja z tarasu to w tej sytuacji dobry pomysł, bo kończyłby się pewnie na płocie ;), ale nie przeszkadza Ci, że masz wyjście tak blisko granicy działki? Nie czepiam się, tylko pytam z ciekawości :) I czemu piszesz o koniecznym ogniomurze? Interesuje mnie to, bo ja mam inaczej i ani ustawa o tym nie wspomina, ani nikt inny mi tego nie nakazał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ogniomuru to takie wytyczne dostałam w starostwie. Co do szerokości działki to ma ona 18,8 m po czym zwęża sie i przez to kwalifikuje sie jako działka wąska o szerkosci poniżej 16 m. Dlatego mogę sie przybliżyć do sąsiada. Kwestia tarasu wygląda tak, że tam gdzie aktualnie jest taras będzie zwykle okno, taras z kolei będzie na na ścianie na przeciwko kuchni, czyli będzie wychodzić na ogródek w projekcie jest tam aktualnie zwykle okno. No ale tarasu mieć nie bede, tylko schody jako sekcie do ogrodu.:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...