Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może od podstaw zacznijmy. Na jaką działkę ma być ten projekt? Poprzedni był na wąską z wjazdem od północy, a ten jest na szerszą z wjazdem od południa. :)

Na razie cecha wspólna to styl elewacji, czyli na dobrą sprawę rzecz mało istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od początku .Wjazd mam od prawie południowego wschodu , szerokość działki 20,70m , a długość 86m. Generalnie trudno mi coś dopasować z tych wszystkich gotowców , ale ustawiając te dwa wejściem na wschód mieszczą się i jakoś to nawet wygląda , przynajmniej tak mi się wydaje.

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę , że to już droższy projekt. Może te 200k do stanu SSZ ?

Edytowane przez ..::M:D::..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę użytkowników o ocenę budżetu jaki pochłonie budowa domu wg. tego projektu: http://www.archipelag.pl/projekty-domow/franczi-ii-g1-economic-wersja-b/?Kind=1&Name=Franczi+II+G1+ECONOMIC&SearchForm=1

 

Zmiany w projekcie:

- piwnica pod całym domem

- w salonie tam gdzie są drzwi na taras szyba na całą ścianę z drzwiami

 

Założenia:

- wynajęta ekipa realizuję budowę do stanu surowego otwartego a resztę prac w większej połowie wykonam sam

- piwnicę narazie zostawiam w stanie surowym

- dom dobrze ocieplony i tani w późniejszej eksploatacji

 

Pytania:

 

1. Jaki orientacyjny będzie koszt budowy takiego domu?

2. Czy można doprowadzić do stanu "pod klucz" tylko salon, sypialnie, kuchnie, hol i jedną łazienkę tak aby już móc mieszkać? Reszta pomieszczeń byłaby w stanie surowym i na bieżąco doprowadzana do stanu pod klucz.

3. Chciałbym zainstalować u siebie mechaniczną wentylacje z rekuperatorem + GWC, czy muszę to robić od razu, czy wystarczy, że uwzględnię to w projekcie a odpowiednie urządzenia dokupię jak znajdą się na nie fundusze?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Z ta piwnica to chyba zartujesz, co tam bedzie wegiel i ziemniaki trzymac ? Bedzie to ekstra 30-50 tys jak nic (zalezy jakie warunki gruntowe i co tam chcesz zrobic).

 

Szyba na cala sciane - nie wiem do jakich wymiarow dojdzie ale pojedyncze szklenie ma swoje ograniczenia, powyzej ktorych moze nie byc gwarancji a kwota isc w w nascie tys. PLN.

 

Jesli ma byc tanio to garaz w bryle bym odpuscil.

 

Dach bardzo skomplikowany i drogi. Jego uproszczenie moze przyniesc dobre 20 tys. ulgi. Lepiej zamienic na 2-spadowy akceptowalny uwarunkowaniami planu/WZ.

 

Ad. 1. Orientacyjnie to mozna szacowac stan surowy i instalacje jak juz wybierzesz co ma byc. Wykonczeniowka gornej granicy nie ma, ale przyjmij sobie bezpiecznie stan pod kluc z meblami 3 tys /m2 domu.

Ad. 2. Malo wygodne rozwiazanie. Lepiej ten dom nieco oproscic, wykonczyc caly i mieszkac spokojnie.

Ad. 3. Przy tych 3 kominach to az sie prosi o WM. Na etapie stanu surowego dobrze wiedziec jak maja isc kanaly i przygotowac wszelkie niezbedne przepusty.

 

Dluga droga przed Toba i wiele decyzji do podjecia, ale zeby mierzyc w 200 tys to trzeba praktycznie wszystko powyzsze rozwazyc no i wiele zrobic samemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że cena dachu zależy od kąta jego nachylenia, użytych materiałów itp. Ale jeżeli już tak generalizujecie i przyjmujecie, że w budowie tańsza jest parterówka do 120m2 niż dom z poddaszem to można też chyba generalizując przyjąć, który dach jest tańszy przy zastosowaniu podobnej jakości materiałów.

 

Chyba, że to zbyt skomplikowane i nie można tego tak określić? Tak jak pisałem nie znam się w ogóle na budownictwie, tylko tak na zdrowy rozum budowa dachu o kącie nachylenia 3%, którego nie widać więc można go wykończyć czymkolwiek co się nada nie patrząc na względy estetyczne będzie tańsze od dachu o większym kącie, którego trzeba wykańczać tak aby jakoś się prezentował.

 

Odgrzebalem przy okazji Twojego starego posta wiec odpowiem:

 

Dach wykonczony dachowka ceramiczna czy cementowa, maksymalnie prosty, czyli 2-spadowy bez zadnych zagiec - polowa ceny dachowka plaska, druga polowa ceny dachowki szczytowe, brzegowe, inne !!

 

Kazde skomplikowanie dachu powieksza koszt dachu wielospadowego.

 

Dach plaski wykonany ekipa z najprostrzej postaci jest drozszy do pokrycia tej samej powierzchni skosami wykonczonymi typowo, czyli od wewnetrz: karton-gips, folia, welna, wiezba, folia, dachowka. Przy okazji dach powyzej pewnego nachylenia raczej nie przysporzy problemow (oporcz dziur takich jak komin, tu zawsze cos moze poleciec :) ). Pomijam fakt, ze dach skonsy praktycznie bez problemu znajdzie wykonawce, a dobry wykonawca na dach plaski bedzie drogi i zaproponuje drogie rozwiazania (bo chce spac spokojnie).

 

Co zrobic z powstalym miejscem pod skosami to juz wybor inwestora, moze byc antresola, dodatkowe pokoje itp.

 

Co do dyskusji nad smaa parterowka to jest to kwestia indywidualna, ale na pewno do powierzhni 120 m2 jesli tylko miejsce na dzialce pozwoli (a mowimy o dodatkowych 10-15 m2) to lepiej miec parterowke, bedzie wygodniej, raczej taniej i nie powstana pokoje klitki na poddaszu.

 

Sam mam poddasze uzytkowe. Po miesiacu przywyklem do schodow, ale jak ostatnio przywlokla sie kontuzja to klnalem przez tydzien na nie bo musialem wchodzic po scianie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze to mój pierwszy post Witam wszystkich!

Wraz z żoną mocno zastanawiamy sie nad budowa domu jednorodzinnego o wielkości ok. 110m2.

Sęk w tym ze nie mamy praktycznie żadnych oszczednosci (15 tyś) ani działki pod budowe.

Do rzeczy na oku mamy działke o wymiarach 23 na 49m za ok 30 tys. Łaczne dochodzy moje i żony na reke to ok 3300zł.

Zastanawiamy sie wogóle czy jest sens strartowac z naszymi dochodami na taka inwestycje czy nie przerośnie to naszych możliwości???

Dom budowany byłby systemem gospodarczym, mam szwagra który dużo by mi pomógł. Na oku nie mamy jeszcze zadnego konkretnego projektu.

Wczesniej zastanawialismy sie nad zakupem domu z rynku wtórnego ale ceny takich domów to juz kosmos przykladowo dom 150,2 do drobnego remontu zaczyna sie od 300 tys wiec mocno myslimy nad budowa. Narazie mamy gdzie mieszkac(u rodziców)

Jeśli pomyliłem działy z góry przepraszam. Prosze Was o jakies dobre i szczere rady.

 

Kompletnie sie nie da.

Za niskie dochody, marne szanse na kredyt.

Macie mieszkanie, któe możecie zastawić pod hipoteke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie sie nie da.

Za niskie dochody, marne szanse na kredyt.

Macie mieszkanie, któe możecie zastawić pod hipoteke?

bank wcale tak źle nie liczy.. u nas akurat była całkiem inna sytuacja.. przyjmują chyba coś koło 600zł na osobę ( na dwie osoby niechby 1500).. na utrzymanie plus inne koszty raty pożyczki.. czyli 3300-1500 daje 1800 na ratę.. tylko trzeba się zastanowić czy za 1500 utrzymają potem siebie i dom..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli planujesz w piwnicy takie atrakcje to srodki na nie tez rozumiem sa :)

 

Skoro czesc domu wykonczyc masz pozniej, rozumiem z braku srodkow to stol do bilarda stac bedzie pewnie w 2045 roku :p

 

Lepiej patrz calosciowo na to co tam planujesz, bo fajnie zrobic cos na pozniej ale trzeba miec jeszcze z czego. Jesli to pozniej ma byc za 10-15 lat to lepiej postawic taki dom na jaki CIe stac a jak pozniej beda srodki na bilard to sobie dobudujesz z drewna cos taniego :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta piwnica powoduje aż taki wzrost kosztów? Tak jak pisałem, piwnica ma być w stanie surowym [do szacunków kosztów budowy]. Trochę czytałem forum o piwnicach i zazwyczaj jej koszt [dodatkowy] to 20-40 tyś. Moim zdaniem nie jest to dużo za 2 razy większa powierzchnie, którą można będzie w przyszłości wykorzystać.

 

Na ile realna jest wycena Archipelagu budowy metodą oszczędnościową do stanu deweloperskiego z instalacjami za 184490zł?

 

Instalacje to zalezy co w domu zaplanujesz. Jesli ma byc energooszczedny i wybierzesz metode grzania CO/CWU to wtedy mozna cos policzyc, bez tego to sie mozesz i o 50 tys przeliczyc :)

 

Co do tej piwnicy, czy naprawde chcesz ja robic kosztem wykanczania juz zamieszkalego domu i byc moze wykorzystania jej w odleglej przyszlosci ?

 

W tej cenie mialbys kilka niezlych wypadkow do SPA dla calej rodziny i zero problemow z utrzymaniem tego wszystkiego :p

 

Ja kiedys tez chcialem miec wanne z jacuzii, ale jak mi ojciec opowiedzial, ile sie z niej korzysta a ile czasu zabiera jej czyszczenie to ciesze sie dzisiaj, ze te pare tys. mam niewydane i na wczasy spokojnie pojade za to :) A zamiast czasu poswieconego na sprzatanie kolejnego urzadzenia w domu poswiecilem czas na budowe tarasu i wiaty, oszczednosc w robociznie starczy na 3 albo 4 wanny z jacuzi:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frofo my mamy piwnicę pod całością, pow. użytkowa 127m kw., dach czterospadowy i SSZ wyniesie nas ok. 160 tyś, w tym papierki, przyłącza. ale też sporo pracy własnej. Ekipy do dachu i stropów.

 

Jest nam ona potrzebna jako miejsce pracy, warsztat, a z drugiej strony biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu to był wybór albo wysoki fundament i zasypać albo piwnica...

Edytowane przez msdracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo wiesz ciężko mi to oddzielić od fundamentu, ale tak z grubsza to 10tyś bloczki z zaprawą, 2tyś. ocieplenie, strop ok. 10tyś, czyli 22tyś. Ław nie liczę bo i tak muszą być. Sporo drewna do tego, bo monolit, ale cześć została z fundamentu, stemple to ok. 500zł. Powierzchnia piwnicy to 66metrów plus część pod garażami, w jednej połowie jest kanał ( po bokach zasypane) a w drugiej zrobiony skład na opał. Czyli ok. 80 metrów

i jeszcze inna sprawa, spora częśc tych murów i tak by musiała być nawet jeśli piwnicy by nie było , tak samo jesliby nie było stropu to z kolei zasypanie, ubicie i podłoga na gruncie. Więc trochę ciężko to rozgraniczyć.

Nie wiem czy o czymś nie zapomniałam...

 

No i racja robocizny trzeba by doliczyć ok. 40tyś lekko jakby to robiła ekipa.

 

Frofo oszczędność duża to robocizna. I tak się nieźle udało biorąc pod uwagę, że na stronie podają koszt SSZ na poziomie 240tyś netto.

Edytowane przez msdracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewa00 domek ładny, ale za 300 minimum.

 

Frofo007 myślę, że mniej więcej rozumiem Twoją ideę. Też wychodzi budynek ocierający się o 300k. Może projekt indywidualny? Albo projekt od razu z piwnicą? http://projekty-domow.dom.pl/at_bursztyn_ii.htm

 

W zasadzie jest dział do takich dyskusji - "Projekty domów i architektura". No ale mało osób doświadczonych w budowie tam zagląda, a bardzo by się nieraz przydało. Ostatnio ciekawie sobie dyskutowałam z kolegami o projekcie Avalon 3. Na stronie biura podano, że dom ten można wybudować do deweloperskiego za 208 tys. - czyli by nawet do tego naszego wątku pasował. :)

Zachęcam gorąco nowy forumowiczów do zakładania wątków w tamtym dziale, a tutaj - jeżeli dom pasuje do tematu wątku - tylko ewentualnie wpis, że jest taki temat i zapraszacie do dyskusji. A wszystkie koleżanki i wszystkich kolegów z wątku zachęcam do odwiedzania tego działu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś dla ..::MD:::.. :)

Może taki typ budynku:

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Paczek/a,s_pd,idp,11135.html

http://www.tooba.pl/projekt-domu-E1-ECONOMIC-wersja-B/a,s_pd,idp,18043.html

Pamiętaj, że elewacja to coś, co najłatwiej zmienić.

 

Kwitko - bardzo się przyda Twoja obecność w "Projektach". :)

Edytowane przez bowess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...