Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sam dach 4-spadowy podnosi koszty. Jeśli tanio, to 2-spadowy z jak najmniejszym kątem.

Może w kwestii dachu wypowiedzą się posiadacze czterospadowych?

Okna dachowe. Bardzo drogi element dachu. Koszt najtańszego okna dachowego porównywalny jest do zwykłego z Uw<1 Ug 0,5-0,6 i obustronnym kolorem.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Długo szukałem projektu domu, który byłby tani w budowie, funkcjonalny, przestronny i mi się podobał.

 

Myślę, że znalazłem coś ciekawego: http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/kuba_bez_garazu/2748/opis - mam nadzieje, że nie wyprowadzicie mnie z błędu.

Kuba(z garażem) był jednym z moich faworytów przy wyborze domu za rozsądną kasę ;)

Ze względów praktycznych wygrała parterowa Mila ale Kubę także postawisz w niedużych pieniądzach.

Może w kwestii dachu wypowiedzą się posiadacze czterospadowych?

Kupowałem więźbę i dachówkę na swój dom z dachem czterospadowym o pow.230m2 razem z kolegą w tym samym czasie i z tego samego źródła.Kumpel ma dach dwuspadowy o pow.180m2.

Cena mojej więżby to 11tys.zł a jego 9tys.zł czyli przeliczając na m2 wychodzi u mnie 47zł/m2 a u niego 50zł/m2.

Dachówka ceramiczna Tondach stodo12 mój łączny koszt z orynnowaniem to 18,5tys.zł czyli 80zł/m2 a jego łączny koszt z orynnowaniem to 13,5tys.zł czyli 75zł/m2.

Także obalam mit,że dach czterospadowy jest droższy niż dwuspadowy w przeliczeniu na m2 ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem projektu domu, który byłby tani w budowie, funkcjonalny, przestronny i mi się podobał.

Myślę, że znalazłem coś ciekawego: http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/kuba_bez_garazu/2748/opis - mam nadzieje, że nie wyprowadzicie mnie z błędu.

Czego szukałem:

- bez garażu by zmniejszyć koszty

- z prostym dachem, ale nie 2-spadowym bo mi się takie nie podobają

- bez balkonów i różnych udziwnień

Czy możecie oszacować "na oko" ile może kosztować wybudowanie tego domu przy założeniu, że:

- dojdzie jeszcze piwnica w stanie surowym [przyjmuje dobre warunki glebowe]

- poddasze zostanie w stanie surowym zamkniętym

- materiały budowlane z średniej półki

- parter w stanie deweloperskim

- stan surowy firma, 50% reszty samemu.

Dom ma być budowany z własnych zaoszczędzonych a później z bieżących pieniędzy, więc każdą złotówkę będę oglądał 2 razy zanim ją wydam.

Plizz tylko nie piszcie że 300 tyś i więcej :/

 

Nie chcesz garażu bo za drogo, a chcesz pakować kasę w piwnicę- myślę, że na jedno w pieniądzach wyjdzie- jeśli dobre warunki gruntowe.

Okna dachowe i wielkie na parterze to też znaczny koszt.

Zbyteczne mz drugie drzwi z salonu na taras. Na elewacji tarasowej widać okrągłe okno, na rzucie już są 2 małe- jakiś błąd?

Strasznie wysoki dom 8,2m i nie chcesz wykorzystać poddasza- to szkoda kasy na taki dach- może obniżyć, jeśli się da. Odejdzie koszt schodów.

Jeśli się zaangażujecie mocno w wykończeniówkę to 200tys. powinno starczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba(z garażem) był jednym z moich faworytów przy wyborze domu za rozsądną kasę ;)

Ze względów praktycznych wygrała parterowa Mila ale Kubę także postawisz w niedużych pieniądzach.

 

Kupowałem więźbę i dachówkę na swój dom z dachem czterospadowym o pow.230m2 razem z kolegą w tym samym czasie i z tego samego źródła.Kumpel ma dach dwuspadowy o pow.180m2.

Cena mojej więżby to 11tys.zł a jego 9tys.zł czyli przeliczając na m2 wychodzi u mnie 47zł/m2 a u niego 50zł/m2.

Dachówka ceramiczna Tondach stodo12 mój łączny koszt z orynnowaniem to 18,5tys.zł czyli 80zł/m2 a jego łączny koszt z orynnowaniem to 13,5tys.zł czyli 75zł/m2.

Także obalam mit,że dach czterospadowy jest droższy niż dwuspadowy w przeliczeniu na m2 ;)

 

Hmm, troche to chyba nie tak tym dachem. Na pokrycie tego samego domu potrzeba roznej ilosci m2 dachu 2 i 4 spadowego. Co z tego, ze proste przeliczenie: ilosc m2 polaci /koszt wychodzi bardzo podobnie, skoro za pokrycie lacznie trzeba zaplacic ladnych pare tys. wiecej ? Dosyc, ze zaplaci mniej to jeszcze zyska powierzchni uzytkowej :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frofo007 - jeśli obniżysz dach- teraz ma 35*, do np. 30* to zmniejszasz tym samym pow. użytkową poddasza. U mnie przy szerokości domu 11m i 30* jest ok 6m po podłodze (wys. 1,5m ścianek kolankowych). Zwróć uwagę na powierzchnię pokoi na piętrze. Połowa pow. pomieszczeń to skosy, po obniżeniu będzie jeszcze gorzej.

Piwnica pod całym domem to koszt jak jedna kondygnacja (jeśli się mylę, proszę mnie poprawić) i... może to kiedyś wykorzystasz.

200 by starczyło na sam parter w stanie deweloperskim. Z taką piwnicą na pewno nie zmieścisz się w 250.

Za duże wymagania, za mało kasy niestety.

 

Potrzebujesz pom. na biuro- na parterze jakoś go nie widzę,chyba, że pokój, ale trochę bez sensu prowadzić klienta przez cały dom do biura. A skoro miałoby być w piwnicy, to musisz je zrobić na gotowo, czyli jakieś schody porządne też. I wszędzie koszty, koszty.

Edytowane przez DEZET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Za duże wymagania, za mało kasy niestety.

I tak to ludzie żyją marzeniami o pałacach za grosze ;)

Czy ja w innej cenowo Polsce żyję czy jestem inny ?

Mieszkanie 65 m2 kosztuje 250tys.zł a jeden z drugim chce wybudować dom 265m2 za 200tys.zł :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje założenia są takie, żeby wybudować duży metrażowo dom [piwnica + poddasze] i zostawić to w stanie surowym do momentu aż będę miał środki aby to wykończyć.

Hm, chciałoby się powiedzieć - ileż takich domów stoi (każdy z tabliczką "na sprzedaż" :p). Bo właśnie środków, tych które miały być później, jakoś nie było. Zrobisz jak uważasz, ale ja Twoje wypowiedzi na forum cały czas odbieram jako listę marzeń i życzeń, a nie jako realną przymiarkę do budowy. Nie masz pieniędzy - nie Ty jeden, ale nie porywaj się na coś, co Cię przerasta już na starcie, i to nie o parę tysięcy. Rozsądne byłoby wybrać między piwnicą lub poddaszem do zrobienia kiedyś, ale nie jednym i drugim, to raz, a dwa - jak nawet zbudujesz mniejszy dom i po jakimś czasie stwierdzisz, że stać Cię na większy, masz już środki na pełny pakiet, który Cię interesował - to sprzedasz ten i wybudujesz nowy, a gdyby niechcący coś się opsnęło przy budowie tego, o którym piszesz - to i ze sprzedażą byłby kłopot pewnie, bo te rozgrzebane stany surowe jakoś nie idą jak ciepłe bułeczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie duże pieniądze to już kilkadziesiąt tysięcy hehe ;) Bo te pieniądze trzeba zarobić, nie będę ich miał z kredytu czy sprzedaży 2 mieszkań.

 

Sorry za dygresję, ale drażni mnie już to podkreślanie dosłownie na każdym kroku przez wiele osób, że budują z "prawdziwych" pieniędzy a nie kredytu. Kredyt to są jeszcze trudniejsze pieniądze, bo zwykle wychodzi ich do wydania prawie dwukrotnie więcej niż przy budowie za gotówkę. I to właśnie budując z kredytu trzeba się bardzo ograniczać. Gdybym miał na już 500tys. to bym sobie budował domek jaki bym chciał, ale nie mam i muszę budować mały domek za 300 (prawie tyle, ile kosztowała mnie działka), żeby zapłacić za niego faktycznie 500.

Nie wiem skąd to deprecjonowanie budujących na kredyt. Są przypadki, że ludzie zarabiają w okolicach średniej krajowej, ale chcąc mieszkać we własnym domu dają radę żyć z kredytem na 200-300 tysięcy, ja ich podziwiam bo nie miałbym odwagi i wytrzymałości psychicznej.

I dlaczwgo niby lepiej zbierać do pięćdziesiątki i wybudować za gotówką, a nie wybudować na kredyt w wieku lat trzydziestu i spłacać do wspomnianych pięćdziesięciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten wątek traktuję zawsze jako takie "podniesienie na duchu" bo skoro ja chcę wybudować dom ok. 100m2 i zastanawiam się czy zmieszczę się w 200 tys. z choć częściowym wykończeniem (prosta bryła, dwuspadowy dach) a inni chcą 200 m2, piwnice, niektórzy jeszcze garaż i też liczą, że zmieszczą się w tej kwocie to albo ja będę za ta kwotę miał złote klamki w domu, albo oni nie skończą budowy i kurcze niestety 2 wersja wydaje mi się bardziej prawdopodobna-niestety. Jasne, że każdy by chciał mieć piękny dom no ale niestety wszystko kosztuje. Mi też bardziej podoba się wielospadowy dach no ale wybrałem dwuspadowy bo za te pieniądze co zaoszczędzę na dachu kupie coś innego i może z zewnątrz to nie będzie pałac, ale w środku na pewno będzie pięknie bo na wystrój i meble nie będę sobie żałował. Fajnie jest mieć wszystko, ale nie zawsze się da, dlatego zanim ktoś się podejmie budowy niech się 100 razy zastanowi tak jak ja. Trzeba dorosnąć do tej decyzji, bo kredyt bierze się łatwo a później trzeba go jeszcze spłacić. Ś.P Lepper mówił" Głupki dawali, głupki niech się martwią" to niestety tak nie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frofo- ja się dziwię, że mając takie pieniądze co m-c zastanawiasz się nad takimi sprawami. Koszt kredytu 300tys, to ok 2tys/mc, czyli 3x mniej niż odkładasz.

Proste przeliczenie wystarczy, żeby wziąć kredyt, szybko wybudować (parter i poddasze na gotowo dewelopersko) i zamieszkać, spłacając ten kredyt najszybciej jak się da. W Twoim przypadku to może być tylko np. 10lat. I nie będziesz mieszkał na wiecznym placu budowy, mogąc się zająć rodziną, pracą i wypoczynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem projektu domu, który byłby tani w budowie, funkcjonalny, przestronny i mi się podobał.

 

Myślę, że znalazłem coś ciekawego: http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/kuba_bez_garazu/2748/opis - mam nadzieje, że nie wyprowadzicie mnie z błędu.

 

Czego szukałem:

 

- bez garażu by zmniejszyć koszty

- z prostym dachem, ale nie 2-spadowym bo mi się takie nie podobają

- bez balkonów i różnych udziwnień

 

Czy możecie oszacować "na oko" ile może kosztować wybudowanie tego domu przy założeniu, że:

 

- dojdzie jeszcze piwnica w stanie surowym [przyjmuje dobre warunki glebowe]

- poddasze zostanie w stanie surowym zamkniętym

- materiały budowlane z średniej półki

- parter w stanie deweloperskim

- stan surowy firma, 50% reszty samemu.

 

Dom ma być budowany z własnych zaoszczędzonych a później z bieżących pieniędzy, więc każdą złotówkę będę oglądał 2 razy zanim ją wydam.

 

Plizz tylko nie piszcie że 300 tyś i więcej :/

 

z poddaszem i piwnicą w stanie SSZ - obstawiam tak jak chciałeś "na oko" minimum 400 tys.

o gustach sie nie dyskutuje, wiem, ale ten dom jest po prostu okrrropnie brzydki...sorry, jesli kogoś uraziłam, ale wygląda jak chatka do kompletu z plastikowymi krasnalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to przeczytałem to pomyślałem, że pomyliłeś temat taniego budowania i masz jakąś wypasioną chatę, ale gdy zobaczyłem sygnaturkę... moim zdaniem powinieneś swoją opinię zachować dla siebie.

 

 

 

Dzięki, wiele wniosłeś do tego tematu.

 

 

mylisz słowo "wypasiona" z "estetyczna" lub przynajmniej "neutralna dla krajobrazu"

 

mój domeczek jest właśnie za tytułową kwotę - co jest złą wiadomością dla ciebie, jeżeli masz większe wymagania. 200 tys. to bardzo mało pieniędzy na dom.

 

znajomi buduja cos podobnego jak ty chcesz - niestety, koszty piwnicy ich zaskoczyły. fakt, że okazało się, ża mają kurzawkę.

Jeżeli dom to jakieś 250 tys., to plus piwnica 50 i plus poddasze minimum 40 tys. z tą ilością okien, to juz prawie 350, niestety. Plus jakaś rezerwa, która jest niezbędna, i masz 400 tys.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...