Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

40tyś za poddasze? 400tyś za SSZ? coś nie tak liczysz :cool: Mam piwnicę, mam wielospadowy dach i 6 okien dachowych, ale kwota zupełnie nie ta :cool:

 

 

te 400 tys to pod klucz

 

rozmawialiśmy o "na oko", więc na oko policzyłam:

8 okien z montażem - 8 tysięcy

schody, balustrady - 6 tysięcy

strop - nie mam pojęcia, obstawiam 6 tysięcy (zakłądam, że alternatywna parterówka ma sufit podiweszany)

dodatkowa łazienka - od 10 tys . w górę

droższe ocieplenie (duża powierzchnia dachu - strasznie duzo skosów w tym domku) - 5 tys.

strata kilku metrów powierzchni domu na schody - mozna liczyć, mozna nie, ja liczę, bo w takim domu mieszkałam i to naprawdę strata

35 tys plus stracona powierzchnia plus rezerwa - można na oko przyjąc 40 tys.

 

 

a, i jeszcze jedno - Frofo myslisz, że poddasze i piwnica to jeszcze 200% powierzchni domu. niestety, nie. Spójrz na powierzchnie pokoików na górze - w rzutach projektu to masz. Pokój zajmujący 20 m po podłodze ma 8,7 czy jakoś tak użytkowej. Ogrzewasz i budujesz metry do wykorzystania dla krasnali. I klatka schodowa przecinajaca 3 kondygnacje - to jakieś 10 m2 w plecy.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod klucz to co innego ;) wcześniej napisałaś, że to za SSZ...

 

Chyba nie ma sensu wyliczać komuś takich rzeczy jak schody itp. jak ktoś kilkakrotnie podkreśla, że piwnice i poddasze chce mieć i z nich nie zrezygnuje...

 

faktycznie, tak skrótowo napisałam, dopiero teraz to widzę. Chodziło mi o dom do zamieszkanai, a piwnica w SSZ.

 

jasne, że nic nikomu sie nie wylicza, ale kolega po prostu zwrócił się z prośbą o nasze szacunki "na oko". Jeżeli już ma wyrobione zdanie na ten temat, to po co pyta. Przecież ja nie mówię, że ma robić albo nie robić schodów czy piwnicy - mówię tylko, że to nie są gratisowe dodatki do domu i że w kosztorysie są poważną pozycją.

Rzuciłam kwotą za stan pod klucz, bo SSO to naprawdę zaledwie pół drogi.......to łatwiejsze pół.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frofo, skoro masz to policzone, to dobrze, ja zrobiłam to na oko - tak jak sobie życzyłeś. Widzę, że nie ma sensu na takie posty reagować, bo albo trzeba chwalić wybory, albo lepiej sie nie odzywać...

jak będziesz zdyscyplinowany finansowo to dasz radę.

 

Strop - to nie sufit, do sufitu mu jeszcze daleko.

Łazienka na górze - to np. wyprowdzenie pionów, wiele rzeczy niestety trzeba zrobic już w stanie surowym, chcesz potem kuć?

Docieplenie droższe - bo w parterówce rozkładasz je na stropie, a w poddaszu na całych połaciach między krokwie. Dochodzi jeszcze kwestia deskowania - robić czy nie, jest sporo dyskusji na ten temat. Wentylacja jest ważna.

Tanich okien akurat w dachu nie dawałabym.

Pytałeś, co myślimy - więc napisałam. Ten dom wygląda mi drogo i niefunkcjonalnie, szczególnie ten spiczasty dach zmniejszający i tak małe pokoiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frofo z tego co piszesz powinno Cie być stać na ten dom, więc nie szczyp się tylko buduj. Nie wierzysz ile to kosztuje, przekonasz się sam. Jesteś w tej komfortowej sytuacji że jak braknie kasy pobudujesz 2 lata dłużej i nic się tak naprawdę nie stanie.

 

Co do kredytów ja się ich strasznie boję i mam takie wrodzone sknerstwo, że w życiu nie oddałabym bankowi tylu odsetek ;) Ale rozumie i często popieram ludzi którzy nie mają wyjścia i kredyt jest jedyną szansą na dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pierwsze lepsze okno z alledrogo: http://allegro.pl/okno-okna-dachowe-optilight-gr-fakro-55x78-kolni-i2744754782.html niecałe 500zł a jak się poszuka to i za 400zł się znajdzie.

2. Schody ok, choć pewnie też można trochę urwać, przypominam, że góra ma być w stanie surowym.

3. Strop ok 6 tyś, ale to sufit podwieszany jest gratis? nic się na niego nie wyda?

4. Łazienka 10 tyś w stanie surowym? Przecież tam nawet ścian działowych nie musi być.

5. Droższe ocieplenie za 5k? Czyli że jak dach trochę większy to aż tyle więcej doda się na docieplenie? Ja się na tym nie znam więc kłócić się nie będę.

 

Tak samo z piwnicą za 50k. 50k to piwnica + stanem zerowym. A sam zero np. 25-30k. Także łatwo policzyć ile trzeba dopłacić do piwnicy i do poddasza w stanie surowym.

 

Tak czytam te Twoje posty i sie zastanawiam.......... skoro rocznie odkładasz 72 tysiace + 10 - 20 tysięcy....... daje nam kwote w okolicach 80-90 tysiaków , to dlaczego Ty szukasz jakiś małych okienek za 500 zł (bo to ledwie większe troche od wyłazu na komin) zastanawiasz się nad rzeczami wartymi połowe tego Twojego odkładania itp itd. Gdybym był złośliwy napisałbym że jakąś maniane tu kręcisz. Według mnie szkoda uczestniczyć w dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frofo napisał, że zależy mu na uzyskaniu dużej powierzchni tanim kosztem. Te założenia stoją w sprzeczności z wybranym przez niego projektem. Szczególnie to klaustrofobiczne poddasze, na którym stać w pozycji wyprostowanej można chyba tylko na środku, za to trzeba wyłożyć pieniądze na kilometry dachu.

Duża powierzchnia tanim kosztem - to chyba: albo parter w kształcie stodoły (jeżeli komuś wystarczy nie więcej niz 120 m2); albo - gdy potrzebujemy więcej metrów - piętrowy dom w kształcie kostki lub z dachem dwuspadowym.

Dachy czterospadowe podobają się wielu osobom, ale bardzo zmniejszaja powierzchnię w przypadku użytkowego poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to przeczytałem to pomyślałem, że pomyliłeś temat taniego budowania i masz jakąś wypasioną chatę, ale gdy zobaczyłem sygnaturkę... moim zdaniem powinieneś swoją opinię zachować dla siebie.

 

bezczelne

 

ps. znalazłbym z 50 "stodół" ładniejszych i bardziej funkcjonalnych niż ten wybrany przez ciebie "cudak"

Ale jak ktoś wcześniej zauważył o gustach się nie dyskutuje.

 

Co do tematu to pewnie, że fajnie mieć piwnice, dach jak w bazylice, garaż w bryle, dachówkę karpiówkę glazurowaną i wiele innych wypasionych rzeczy tylko wydaje mi się, że to nie ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszłam do porządku dziennego nad tą wypowiedzią Frofo, bo widać, że chłopakowi lekko te 6 tys. odkładane miesięcznie uderzyło i koniecznie chce to wygladem domu światu pokazać. ma być tanio, ale ma wyglądać na drogo - typowe.

 

swoją droga szkoda, że o gustach sie nie dyskutuje. Przez takie "delikatne" podejście mamy co mamy - ludzie myslą, że ładne jest tylko to, co im sie podoba, ale nie maja mozliwości kształtowania tego "swojego" gustu. W szkole na plastyce nikt nas nie nauczył, nikt nam smaku nie wyrobił, i teraz mamy co mamy - każdy mysli, że wystarczy że jest "wypasione", to już jest ładne.

 

sama chciałabym poznać jakieś zasady, aby mieć dobry wpływ na wygląd swojego otoczenia - niestety nie wiem, gdzie można sie tego nauczyć, nie będąc architektem. Chociaż sądząc po projektach - na architekturze tez róznie bywa....

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem projektu domu, który byłby tani w budowie,

 

 

Myślę, że znalazłem coś ciekawego

 

 

wg mnie szukaj dalej

 

tego ktory pokazales za 200 kawalkow jakos nie widze... piwnica to dla budowania systemem gospodarczym MASAKRA, wyniszczy cie psychicznie, wykonczy fizycznie, wyssie finansowo

 

takie jest moje zdanie, ale ja cie przekonywal i powstrzymywal nie bede...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że co niektórym żyłka w oku pęka, że ktoś sobie odkłada i na dodatek nie bierze kredytu. Typowo polskie.

Jaki masz problem Zielony ogrodzie, że chcę sobie wybudować dom, który MI osobiście się podoba? Rozumiem, że najlepiej byłoby brać kredyt na 30 lat i wybudować dom, który Ci się będzie podobał? Super, ale chyba myślimy na innym poziomie.

 

źle mnie zrozumiałeś. Własnie wydaje mi się, że możesz spokojnie mniej ozdobny projekt wybrać - mi własnie podobaja sie skromne projekty, więc budując "pod mój gust" raczej bys zaoszczędził, ale nie o to chodzi.

Ten Kuba jest własnie zbyt "wysilony" - ciężko pracujesz na swoje pieniadze, więc poszukaj jeszcze, jest naprawde dużo ładnych projektów.

I tańszych - mógłbyś szybciej dom skończyś i w środku go luksusowo wyposażyć.

 

co do załączonego przez ciebie rysunku poddasza - owszem, jest sufit na wysokości 2,6 m, ale zauważ, jak jest go mało - tylko na środku.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pytałem o projekt Z8 w między czasie znaleźliśmy tez projekt http://www.tooba.pl/projekt-domu-Anulka-z-garazem/a,s_pd,idp,12875.html czy Anulka( w linku opcja z garażem ja chcę bez) będzie dużo droższa od Z8? Jesli tak to co powiększy koszta?

 

Anulka bardzo sympatyczna, podoba mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że co niektórym żyłka w oku pęka, że ktoś sobie odkłada i na dodatek nie bierze kredytu. Typowo polskie.

Jaki masz problem Zielony ogrodzie, że chcę sobie wybudować dom, który MI osobiście się podoba? Rozumiem, że najlepiej byłoby brać kredyt na 30 lat i wybudować dom, który Ci się będzie podobał? Super, ale chyba myślimy na innym poziomie.

 

Zanim wypowiesz takie sądy powinieneś poznać lepiej ZO i jej posty.

Na pewno jako pierwsza tutaj odradzi kredyt i na pewno doradzi co zrobić żeby nie zostać z ręką w nocniku.

Wydaje mi się że bardzo polskie to jest sądzenie ludzi po przeczytaniu ich trzech postów i wyciąganie z nich wygodnych dla siebie wniosków.

To jest niepoważne żeby obrażać się na kogoś tylko z tego powodu że nie podoba mu się Twój projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...