Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie sądze, by ktoś chciał za darmo kosztorysy na forum robić....ja sobie robiłam sama po otrzymaniu "kosztorysu ślepego" do mojego projektu, i to było naprawdę dużo pozycji do odszukania i policzenia. Same rzuty nic nie dają. Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niestety mój dom będize widać z drogi głównej, i niestety jest to jedyny minus tego miejsca. Ale za to widoki na góry i jeziora...bezcenne :)

Jak żonę przekonam to posadze jakieś cztery świerki z przodu żeby zastawić trochę widoki na dom.

 

Może widocznie brakuje takiej profesji tutaj na forum, kosztorys zrobić to kilka godzin roboty.

A w sumie to wystarczy wydrukować rzuty i pojechać do składu budowlanego żeby wycenili ile i jaki materiał potrzebny. Większość robi to bez problemu, wiedząc że może u nich zakupisz materiały na dom. Teraz okres zimowy, na składach ruch powoli się zmniejsza. Jest najlepszy czas do marudzenia im o kosztorysie :)

Ja zrobiłem kosztorys w jednej firmie(skład budowlany) , bo chciałem sie dowiedzieć ile muszę mieć kasy na SSO. Dość dokładnie zmieściłem sie w nim.

 

Zielony ogród zapomniałem o Twoim pytaniu ile mnie piwnica kosztowała. Zaraz poszukam bo już pisałem o tym.

Zobacz na te drzwi, napewno by bardziej pasowały do Twojej piwnicy :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea0d9e22ef1537aa.html

 

dzięki heine za link do pięknych drzwi, ale może źle zrobiłam, że nie pokazałam całej piwnicy - ona ma strop odzyskany ze starego metalowego bunkra niemieckiego, mieszkam na "poniemieckich" terenach i te moje drzwi są metalowe obśrubowane pomalowane wojskową farbą (tylko klamka do kitu, nie możemy znaleźć pasującej, ta jest tylko tak włożona luźno), i nie rażą w otoczeniu lasu i poniemieckiej czerwonej cegły. Te twoje drzwi pasują do pieknej winniczki - zbyt romantyczne do mojego bunkra, a poza tym na pewno za drogie.......jakbyś klamkę gdzieś fajną poniemiecką zobaczył.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek to się trochę taki paranoiczny zrobił.

Co to jest piwnica,czy wilgotne,ciemne pomieszczenie na spirytus i granaty,czy suche,jasne,czyste pomieszczenie na pralnię,suszarnię,hobby?

Jak się wezmie pod uwagę to pierwsze to zaraz spadnie fala krytyki że prl,że proponuje się dziadowanie za małe pieniądze,że co to za życie,że lepiej siedzieć w bloku.Jak się odpowie mając na uwadze drugą wersję(zgodnie z prawdą koszt metra mieszkania)to zaraz krytyka że przecież może być surowe,że przesada,że to tylko piwnica.

Tak czy siak pomagający w tym wątku cokolwiek nie poradzą zawsze po łbie dostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek to się trochę taki paranoiczny zrobił.

Co to jest piwnica,czy wilgotne,ciemne pomieszczenie na spirytus i granaty,czy suche,jasne,czyste pomieszczenie na pralnię,suszarnię,hobby?

Jak się wezmie pod uwagę to pierwsze to zaraz spadnie fala krytyki że prl,że proponuje się dziadowanie za małe pieniądze,że co to za życie,że lepiej siedzieć w bloku.Jak się odpowie mając na uwadze drugą wersję(zgodnie z prawdą koszt metra mieszkania)to zaraz krytyka że przecież może być surowe,że przesada,że to tylko piwnica.

Tak czy siak pomagający w tym wątku cokolwiek nie poradzą zawsze po łbie dostaną.

 

na bimber, granaty i kartofle....:jawdrop:

w ostatnim zdaniu trafiłaś w sedno - w ogóle doradzanie na forum to głupi pomysł; ja osobiście najwięcej z forum skorzystałam obserwując z ukrycia cudze dyskusje i luźne rozmowy o niczym - w nich najwięcej prawdy sie przemyca. a teraz piszę dla rozrywki.

coraz bardziej zaczynaja mi sie podobac inne fora, chociaz jeszcze sie nie zalogowałam nigdzie. np. odniosłam wrażenie, że np. na forum gazety nie ma takiego "oszczędzania uczuć" jak tutaj i ludzie bez problemów walą prawdę - co myślą.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie wszyscy mają darmo piasek, swoje stemple, czy deski- fakt kosztuje to "grosze" w stosunku do kosztu domu. Warunki gruntowe masz dobre, a jak ktoś ma np. kurzawkę, albo buduje na szkodach górniczych (można tam piwnice?), czy co tam jeszcze- koszty wzrosną zastraszająco. Poza tym dla jednych piwnica to dom postawiony (poziom posadzki) 1-1,5m nad gruntem z okienkami, dla innych to pomieszczenie całkowicie zagłębione w ziemi z oknami np, jak u drakulki. Sorki za niefachowe nazewnictwo. Można taniej, nie tanio- koszt własnej pracy nie liczony, ale wyjdzie kilka..naście tys. jeśli sami nie zrobimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heine,stan zerowy jak i piwnice to są koszty bardzo indywidualne zależne od wielu czynników.

Nie wiem czy komuś będzie się chciało nad tym rozwodzić poza wątkami dedykowanymi.

Dla mnie piwnica to pomieszczenia jasne,doświetlone,wykończone tynkami,wylewkami,z kompletem drzwi itp i ja np zasypując swoje miejscami 170 stanu zero w glinie zaoszczędziłam bardzo dużo.

Inna osoba może uważać że zmarnowałam miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę się przekonywać bo to nie pierwszy mój dom :)

Nie mam potrzeby magazynowania niczego-słoików nie robię,a ilość klamotów które mają być używane 2 razy w życiu ograniczam do minimum.

U mnie takie pomieszczenia szybko przejęłyby we władanie pająki i myszy :)

Może skuszę się na taką piwniczkę jak ZO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mówię nie ma na celu kwalifikacji Twojego majątku do jednej z grup-śmieci,hobby,narzędzi przydatnych do pracy,tylko ma cały czas na celu ustalić definicję piwnicy która może być uśredniona dla każdego i możemy o niej mówić w wątku o domach za 200 tyś.

Niestety jak widać nie ustalimy tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice mają piwnice i niestety jest tak jak pisze marynata. Jedno pomieszczenie w którym jest pralnia jest ok, czysto, jasno, ładnie. Ale składzik na słoiki i kotłownia i pokój psa pozostawia wiele do życzenia, pajączki mają prawdziwy raj :D No ale komu by się chciało co chwile przecierać 100 słoików czy czyścić stare wiadra budowlane. Fakt piwnica się przydaje ale według mnie nie warta jest tylu pieniędzy. Zmieniam zdanie jedynie kiedy na dworze jest +35 C i nasz bernardyn może wytrzymać tylko w piwnicy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwnica kojarzy się z miejscem, w którym składujemy niepotrzebne rzeczy, bo mogą się kiedyś przydać, czyli graciarnia.

Pytanie: czy warto wydawać kilkadziesiąt tysięcy, żeby zbudować sobie graciarnię?

Pomijam te wykończone płytkami, instalacjami, bo mowa była o stanie surowym.

 

Obecnie mam możliwość korzystania z piwnicy i praktycznie jest nieużywana, bo łatwiej korzystać z garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku miał powstać pomysł na dom w cenie mieszkania i w standardzie mieszkania.

Niektórzy z tej sumy chcą wycisnąć dużo więcej,bo w stanie surowym,bo resztę wykończy się za 20 lat,bo się kiedyś przyda i tak jesteśmy rzucani skrajnościami przez 350 stron :)

A o tytułowym domku zostało już chyba powiedziane wszystko jakieś 200 stron temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega potrzebował projekt z piwnicą i wybrał taki: http://dom.money.pl/projekty_domow/z;poddaszem,projekt,lipowo;nowe,10280.html?n=10

Ma wersję od frontu na równo, od podwórka piwnica na wierzchu - taki ma kierunek spadu na działce.

Większy i być może droższy niż planujesz, ale napisz Frofo, czy takiego typu bryła by Ci pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...