Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

RD2011- koszty transportu: np. u mnie BK z hurtowni- cały transport z HDS gratis, membrany dachowe i liczniki, bezpieczniki, wieszaki do profili do sufitów z GK, itp. z wiadomego portalu all..

Koszt transportu był, ale gdy na elektryce zaoszczędziłem 500zł( w porównaniu do casto i nomi i lokalnych hurtowni el.), kurier za 20zeta to grosze.

Takich okazji jest mnóstwo. Nie zawsze opłaca się kupowanie ciężkich rzeczy, ale okna dachowe kupiłem po negocjacji ze sprzedawcą na miejscu za cenę z netu, więc znajomość cen jest ważna.Inne przykłady pewnie też ktoś podpowie.

 

Teraz zaczynają się promocje na okna(u mnie już jest obniżka do 45%- tak kupiłem okno rok temu), blachodachówki i pewnie inne rzeczy ze względu na zimowy zastój prac na budowach.

Edytowane przez DEZET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

DEZET ! Dziękuję , dobra ta strona - z każdej dziedziny dot.budowy

można dla siebie coś ważnego się dowiedzieć. Już wpisałam ją do

swego zeszytu by móc do niej wracać.

Tak , negocjacja - to jest sztuka czy w zakupach , czy przy umowach

z budowlańcami !;) Umiejętności - których człowiek uczy się, chyba

najbardziej przy budowie domu :)

 

Załatwiłam już abonament telefoniczny na nieograniczone rozmowy w

abonamencie - nie będę musiała oszczędzać na telefonicznych

poszukiwaniach - ustaleniach z firmami czy w zakupach - dobre i to

na początek.:rolleyes:

Dzięki i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie wczoraj zdziwko chwyciło :). Szukam papierów dla geodety. Umówiona wizyta - mapa do celów projektowych. Dawno nie zaglądałem w te papierzyska i coś mnie tchnęło. Święcie przekonany byłem o szerokości działki - 20m. Patrzę i oczom nie wierzę. 17,5 metra :). Geodeta tylko utwierdził mnie w przekonaniu, iż jadam za dużo masła i pamięć się sypie :). Dla niego bez różnicy, jaka wielkość działki. A mi posypały się kalkulacje i rozważania projektowe.

Zakup już w nowym roku. Na dzień dzisiejszy pozostaje nr1 http://www.mgprojekt.com.pl/michalek (bez lukarn, balkonów i wykuszów).

Jeżeli gdzieś pod ręką macie inny fajny projekt na działkę 17,5m (dach 2 spadowy, kalenica równolegle do ulicy (jak w michałku) to chętnie popatrzę.

Jest też i dobra strona, więcej miejsca wyjdzie za domem :)

Pozdrawiam.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RD2011 u mnie za przywóz styropianu 25 km chcieli chyba 150 zł, albo 100 nie pamiętam dokładnie. Znalazłam hurtownie w innym województwie, nie dość że styro mieli dużo tańszy to przywóz gratis.

Co do kupowania u producenta nie zawsze jest taniej, pamiętam że pototherm bezpośrednio z fabryki był o prawie 1,5 zł droższy (za szt.) niż w hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super - dzięki Kwitko ! będe wiedzieć jak i gdzie szukać.

Przypomniałam sobie że , 4 km ode mnie jest zakład robiący wiązary , zacznę

od ich wyceny . I tak po kolei etapami - trzeba będzie działać.

Ale czytanie waszych dzienników budowy , to jest świetna szkoła budowania,

jak dobrze , że je prowadzicie!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos zakupów "po całej Polsce", to ja kupowałam wełnę na ścinany (nie było problemu z wróbelkami ;) ) w mazowieckim, dom jest w dolnośląskim, a transport przyjechał z lubuskiego - prosto od producenta. Zwykle duże hurtownie mają większe rabaty, bo producent wysyła transport wyładowany na maksa, nie musi kombinować z dojazdem na pojedyncze budowy, nie zapewnia rozładunku, ma stały zbyt itp. No ale zawsze warto sprawdzać - może akurat jest w pobliżu jakaś mniejszy producent, od którego będzie korzystniej kupić bezpośrednio. Na przykład moja więźba była z małego tartaku, w którym właściciel ma może mniejszy przerób, ale sobie zoptymalizował wykorzystanie drewna - robi więźby, drobniejsze konstrukcyjne, deski, opał, nawet trociny i korę sprzedaje. No i tym sposobem na więźbę mógł dać lepszą cenę niż większe tartaki.

Okinawa bardzo fajna - trochę podobna do Delicji, trochę do Tebe.

 

RafBed zobacz jeszcze taki projekt http://www.tooba.pl/projekt-domu-LK-506/a,s_pd,idp,3866.html. Tu masz dodatkową sypialnię na parterze (teściowa? ;) ), i taki http://www.archeton.pl/projekt-domu-dyl2_790_opisogolny, i taki http://www.domoprojekt.pl/2893-lk203.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

RafBed zobacz jeszcze taki projekt http://www.tooba.pl/projekt-domu-LK-506/a,s_pd,idp,3866.html. Tu masz dodatkową sypialnię na parterze (teściowa? ;) ), i taki http://www.archeton.pl/projekt-domu-dyl2_790_opisogolny, i taki http://www.domoprojekt.pl/2893-lk203.html.

 

Dzięki wielkie za przykłady.

 

Dla mnie największym konkurentem Michałka (bez ozdobników) jest http://www.z500.pl/projekt/Z102 .

 

Który wg was jest tańszy w budowie i jednocześnie bardziej funkcjonalnym domem?.

Wiem wiem, Michałek kosztem pokoju na parterze ma większy salon z jadalnią i kuchnia.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy moge prosic was o pomoc?? dostalem wycene projektu http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-UPB-5421,dom-przy-cyprysowej-2-bis.html SSO na plycie z kompletnym dachem (dachowka) 45000 a na lawach 46500, czy to nie za duzo, fakt ze ekipa bardzo polecana, a i za lane skosy 9600 to tez chyba lekka przesada??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamfcb trudno powiedzieć ile oczekiwać, bo różnie to z ekipami jest. Niektórzy robią tak samo dobrze, a z sobie tylko wiadomych względów (kalkulacje własne, czy w zimie też mają zlecenia, czy stoją) inaczej się cenią. Może w "Liście płac wykonawców" zobacz jakie mniej więcej są widełki.

 

RD2011 nie sugeruję zamiany projektu - Okinawa fajna. Zobaczyć sobie możesz w Tebe układ z wejściem do p. gospodarczego z kuchni, a w Zielonym Ogrodzie III przejściowe pomieszczenie gospodarcze i w obu sposób zagospodarowania wiatrołapu, bo to akurat w Okinawie troszkę słabszy punkt (wieszak wejdzie ale szafa kurtko-płaszczowa albo w salonie, albo ewentualnie w samym pomieszczeniu gospodarczym).

 

RafBed co do funkcjonalności to porównania nie ma, bo co kto lubi i uważa. W Michałku salon znacznie przestronniejszy - dużo miejsca na stół jadalny, dużo na kącik wypoczynkowo telewizyjny, znacznie większa kuchnia, pod dostatkiem blatów roboczych, wygodniejsze schody ze spocznikiem. No ale dodatkowej sypialni na parterze brak, a to dla wielu osób sprawa kluczowa (wprowadzenie po wykończeniu parteru, pokój dla seniora, sypialnia gdyby się okazało, że nie dajemy rady po schodach). W z102 meble wrysowano skandalicznie malutkie - kanapa 60cm głębokości, stół jadalny jakieś 70x90cm - w rzeczywistości meble zagarną znacznie więcej podłogi niż na tych rzutach. Jaki chcesz rozkład pomieszczeń, musisz zdecydować sam, bo to zależy od tego, jaki skład osobowy ma Twoja rodzina, jak gotujecie, spożywacie posiłki, przyjmujecie gości, spędzacie wolny czas - w jakim domu będzie Wam po prostu wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bowess : dzięki

 

Po spokojnych rozmowach z żoną doszliśmy do wniosku, że nie można uwijać gniazdka na 15 lat do przodu (pewnie wtedy teściowa, zdecyduje się z nami zamieszkać:)). dziś jesteśmy młodzi (nawet) i chcielibyśmy nacieszyć się większą przestrzenią. Jeśli za te 15 lat okaże się, że niezbędna sypialnia na parterze, zawsze można dom sprzedać i kupić większy. Wygrywa Michałek (bez ozdobników i fajerwerków). Jedynie co chcielibyśmy w środku pozmieniać to schody na poddasze. Nie fajnie, gdy zachodzą na salon. A i inne zadaszenie tarasu co by do butelki chmielowej czasem nie kapało :). Np coś takiego jak w http://www.mgprojekt.com.pl/bryza-3 .

Pozdrawiam.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bowess ! w Okinawie tak jak podreśliłaś ,zastanowić się muszę

jak rozwiązać układ wejścia i pomieszczenia gospodarczego.

Chcę zmienić tzn. przedłużyć -powiększyć dach nad wejściem do budynku

i to samo zrobić nad tarasem.

O długości - szerokości powiększenia będę rozmawiać gdy ostatecznie dojdzie do

zamówienia wiązarów.

DEZET - dziś byłam w zakładzie robiącym wiązary i zrobili wstępną wycenę

na dziś netto wyszło - 15.300,oozł

Z drewna C24 połączone na płytki kolczaste.

Do ceny wliczony jest transport , montaż dachu wraz z usługą dźwigu,

Koszt deski stężeniowej,stężeń wiatrowych - co to jest ? jakaś dodatkowa

usługa ? Wykonanie projektu wykonawczego konstrukcji dachowej.

W każdym razie jutro zaczynam szukać innych wykonawców , by

porównać ceny.

DEZET u Ciebie wyszło około 70 zł/za m2 a tu 100 zł za 1 m2

No nic zobaczymy jak pójdzie dalsze szukanie ;)

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RD2011- drogo chcą- poszukaj na stronie mitek autoryzowanych producentów. Stężenia wiatrowe to albo deski przybite między wiązarami albo taśma stalowa, żeby się wiązary nie przewróciły od podmuchu zanim dach zostanie pokryty. U mnie to zrobili po prostu łatami i deskami, które przywieźli ze sobą.

W trzech zakładach, z którymi się kontaktowałem cena była 70/m2. Wybrałem najbliższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyceny które ja otrzymałem wahały się od 70zł do 100zł za m2.

Z tym, że w pierwszym przypadku były do wiązary, które nie zapewniały żadnej przestrzeni do zagospodarowania na poddaszu, byłoby jej szkoda przy kącie nachylenia dachu 30stopni.

Te droższe wiązary pozwalały wygospodarować pomieszczenie o szerokości 3,2m, wysokie na 1.8m, na całej długości domu.

No, ale te są mniej ekonomiczne pod kątem ilości zużytego drewna i płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...