Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

tak,a za wszystko inne zaplace karta mastercard :lol2:

 

no to uwaga,dom na razie z przodu

krancowa szeregowka,az ok 170 metrow powierzchni lacznej z garazem plus jakis stryszek...

z przodu debilowaty maly balkonik(pewnie jakis pare dych w bloto),z boku olaboga!!! w projekcie taras na garazu....kominow widze,ze projektant takze nie pozalowal....wszystko full wypas....:bash:

na szczescie malo okien,ale to niewielkie oszczednosci....

 

nie kamieniujcie za bardzo,dawkujcie mi emocje,wrzucam wizualke i ide wypic nerwosol :sick:

aha,podobno bede mogla zrobic zmiany w projekcie pod siebie przy zachowaniu bla bla bla..ale jeszcze nie wiem co bede mogla,na pewno przyjde sie poradzic....:sick:

 

http://www.fmix.pl/zdjecie/2396046/polnoc1?privateKey=bdbb1e13eb21886fd2abcfc4fc87c616

 

za 200 tys dasz rady...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ojro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

i jeszcze rzuty

http://www.fmix.pl/zdjecie/2396115/wewnatrz

 

ide wziasc druga dawke nerwosolu(wypije za zdrowie projektanta,a potem udam sie na poszukiwanie watku jak zbudowac dom za milion :cry:

 

 

:) :) :)

 

Projekt ładny i całkiem funkcjonalny (jak miałbym się czepiać, to klasycznie - mało pomieszczeń gospodarczych, przydało by się gdzieś pralkę schować, może trochę więcej miejsca na jadalnię). Ale rzeczywiście raczej nie za 200 tyś. :). No i 3 kominy przy zwartej bryle. Hmmm... Nie wysilił się architekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę ja to ciemno widzę za 200tyś ZŁ niestety, masz 170 metrów, niechby było po 1500 za metr to jest 255tyś ale 1500 za metr hm moim zdaniem nierealne, chociaż kto wie ... powodzenia

 

wg mnie SSZ za tą cene realny jak najbardziej, stan deweloperski - mało realny, chyba że duuuży wkład własny (robocizna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas jak na razie same ekipy, murarze, cieśla, dekarz. A teraz firma od hydrauliki, c. o. oraz elektryk. Do tynków wszelakich również firma,wylewki,okna, drzwi.

No cóż u nas żadnych umiejetności a tym bardziej czasu, a jednak zdecydowaliśmy się na budowę i idzie wszystko całkiem całkiem gitesowo.

Zdolności negocjacyjne jednak to podstawa połowy sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób jest które chcą mnie spory dom za nie wielką cenę ... i ja do takich należę ...

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/julka4/index.php <<< taki planuję wybudować i zmieścić się jak w najmniejszej kwocie a ile to będzie kto to wie ...

 

Sporo będzie samemu (przy pomocy rodziny) czyli fundamenty,ściany,strop a dach na 100% ekipa.

Instalacje to tylko gazową bo nie mam uprawnień, C.O, woda , prąd to nie będzie problem no i później powolutku do końca ...

 

Zobaczymy pożyjemy ile to będzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób jest które chcą mnie spory dom za nie wielką cenę ... i ja do takich należę ...

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/julka4/index.php <<< taki planuję wybudować i zmieścić się jak w najmniejszej kwocie a ile to będzie kto to wie ...

 

Sporo będzie samemu (przy pomocy rodziny) czyli fundamenty,ściany,strop a dach na 100% ekipa.

Instalacje to tylko gazową bo nie mam uprawnień, C.O, woda , prąd to nie będzie problem no i później powolutku do końca ...

 

Zobaczymy pożyjemy ile to będzie ...

 

śliczny domek, ale niech mi ktoś powie - jeżeli ktoś chce tanio, i dom ma być na działce - jest ogród, jest taras na poziomie "gleby", to po kiego wojtka balkon? do wywieszania kołder? kupa pieniędzy i mostek termiczny, a itak nikt na nim siedzieć nie bedzie, bo na dole, w ogrodzie o niebo przyjemniej. rozumiem w mieście, w bloku albo albo w ciasnej zabudowie. moja mama ma balkon, mówi, że raz na nim była, jak się wprowadzili. siedzi ciągle na tarasie na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Myślę, że obecnie za 200-250 PLN mały/nieduży domek można wybudować, taki bez udziwnień, fanaberii i raczej bez piwnicy ....... taki do mieszkania a nie pokazywania rodzinie i znajomym ......

.... przy założeniu, że działkę się miało lub kupi taniutko. No i należy pamiętać, że konsekwencją oczszędzania i ekonomicznego budowania może być konieczność wcześniejszego remontowania coniektórych rzeczy. Coś za coś.

Pobudowałem się za 15-20 tys $ w "dawnych czasach" - epoka "wczesny Balcewrowicz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Myślę, że obecnie za 200-250 PLN mały/nieduży domek można wybudować, taki bez udziwnień, fanaberii i raczej bez piwnicy ....... taki do mieszkania a nie pokazywania rodzinie i znajomym ......

.... przy założeniu, że działkę się miało lub kupi taniutko. No i należy pamiętać, że konsekwencją oszczędzania i ekonomicznego budowania może być konieczność wcześniejszego remontowania coniektórych rzeczy. Coś za coś.

Pobudowałem się za 15-20 tys $ w "dawnych czasach" - epoka "wczesny Balcewrowicz".

 

Dach radzę wykonać deskując "deska do deski" + papa + blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczny domek, ale niech mi ktoś powie - jeżeli ktoś chce tanio, i dom ma być na działce - jest ogród, jest taras na poziomie "gleby", to po kiego wojtka balkon? do wywieszania kołder? kupa pieniędzy i mostek termiczny, a itak nikt na nim siedzieć nie bedzie, bo na dole, w ogrodzie o niebo przyjemniej. rozumiem w mieście, w bloku albo albo w ciasnej zabudowie. moja mama ma balkon, mówi, że raz na nim była, jak się wprowadzili. siedzi ciągle na tarasie na dole.

 

Widzę że jesteśmy tego samego zdania. Akurat zajmuję się wykończeniami domków jednorodzinnych i większość z inwestorów twierdzi, że nie potrzebnie robili balkony. Tak jak pisze Zielony ogród kupa pieniędzy i mostek termiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wywieszania kołder? kupa pieniędzy i mostek termiczny,

..balkon powiadasz....

mostek termiczny - zgoda....ale można izolować...

 

ale kupa pieniędzy??? jak rozumiem owa kupa została wydana przez Ciebie i teraz żałujesz.... bo w przeciwnym razie proszę o kalkulację balkonu.....

 

tutaj widzę toczy się bój o udowodnienie że się nie da....

teoretykom dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz, balkon to nie tylko troche betonu i stali...

 

u mnie 2 balkony :

 

barierki 2 tys zl

plytki 480 zl

kleje, fugi 200 zl

izolacje: papa, folia, styrodur-material 250 zl

wylewka: beton + transport 120 zl

hydroizolacja 2 skladnikowa mapei-material 360zl

flizowanie-samo + cokoly 600 zl

 

suma: 4010 zl za dwa balkony po 5,5 m2 kazdy

czego nie wymienilem zrobione samemu

 

do tego tynk i ocieplenie od spodu, trzeba balkon zazbroic i zaszalowac, zaszalowac i zrobic wylewke - w kosztach tego nie liczylem bo weszlo w inne etapy badz wykonane samemu - jednak tez to zrobic nalezy

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balkon nie jest problemem, koszt też nie jest porażający. Mostek termiczny to takie wielkie słowo którego się boicie jak ognia, a większe mostki macie na poddaszu i o tym nawet nie wiecie. Najprostsza wersja jest w momencie jak strop jest monolityczny, bo nie ma kłopotu z filarami , przezbrojeniami teriwy i innymi zabiegami konstrukcyjnymi które podnoszą koszty. Więcej będzie kosztowała dadaptacja projektu i przeliczenia konstruktora niż sama robota wykonawcy, znam to z własnego doświadczenia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! ... to rozumiem....

 

czyli mniej więcej 3,5 stówki za m2 balkonu.... to "aż taka kupa kasy"?

 

jak za nie ogrzewana palarnie to troche sporo:p

za to powietrze rzeskie:p

 

ale nie o to tu chodzi, bo np jesli ktos nie lubi balkonow, badz sa mu zbedne to zawsze jest te 500 zl/m2 balkonu (tyle nalezy przyjac ujmujac calosc prac) jest do przodu:)

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...