Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czyli ekipa budowlana lenie a taki wymiar zostawić płatwi 16x24 hmmm

 

Dokładnie tak- nie baw się w odchudzanie, nic to nie da... poza marudzeniem cieśli.

 

Przelicz sobie te wszystkie elementy na m3: długość x grubość x szerokość - zobaczysz ile tego wyjdzie. Średnio chyba ok. 800zł/m3?

Edytowane przez DEZET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem, czy robiłeś, czy tylko Ci się tak wydaje. Jeśli ktoś ma małe pojęcie o materiałach budowlanych od gwoździa zaczynając na betonie kończąc to samo nazewnictwo może być niezrozumiałe. A co tu mówić o oddzieleniu tych materiałów, których vat wzrósł i od nich można odliczyć, od tych nie do odliczenia.

Jak spiszesz wszystkie materiały, to wezwanie do poprawienia z urzędu skarbowego murowane, choć mniej stresujące niż kiedyś. Urzędy są bardziej przyjazne.

 

Robiłem robiłem, nie wypisuję twierdzeń teoretycznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a Ja znam jedną forumową osobę co ma konstrukcje dachu pod blachę hmmm ale jak jest naprawdę tego się nigdy nie dowiem (nie istotne...)

 

U mnie wygląda to tak:

1. murłata 14x14

2. płatew 1624

2a. płatew (nad daszkiem do wejścia ) 16x18

3. krokiew 8x18

4. wymian 8x18

6. jętki 818

Bs. belka stalowa ceownik [260

maskownica płatwi 8x24

wieniec 4o12 prowadzić po obwodzie dachu

dach 197m2

 

i to wsio...

 

Kurcze co by nie było, że każdy taki detal tak zwiększy budowę domu, że w końcu okaże się na koniec; nie mam pieniędzy :)

 

Porządna , nic tu nie zmieniaj. Nawet bym rzekł że konkretne te wymiary są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając projekty z pracowni z500 natknąłem się na taki domek http://z500.pl/projekt/Z24,Funkcjonalny-dom-parterowy-z-kopertowym-dachem-i-naroznym-oknem-w-kuchni.html#project-general-info i porównałem go do dobrze mi znającego domku http://z500.pl/projekt/Z91.html i koszt obydwu jest w zasadzie taki sam. Jak laik zadaję pytanie dlaczego? Różnica w dachu to już są koszta. Jaki według Was byłby koszt takiego domu do stanu deweloperskiego lub z wykończeniem bardzo mnie to interesuję, bo przyznam, że napaliłem się na ten dom:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemem - podwykonawca z Kaszub na każdy element - można.

Za 200 tys bez kosztów działki da się postawić dom. Ale z pewnością trzeba wiedzieć gdzie można znaleźć oszczędności.

Nie polecam tym którzy mają małe pojęcie o budowaniu. Koszty naprawy będą większe niż oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porządna hmm a to do czego się odnosiło - kwoty w zakupie czy wymiarów? :)))

 

Wymiarów. Ja na swoim domie - kryty dachówką ceramiczną - mam troche mniejsze. I jest ok.

 

Co do kosztów.....Cóż mój budżet już dawno się rozjechał.Czasami tak czytam te opienie - jak to się da do 200 tysięcy itd..... chciałbym zobaczyc opinie tych osób juz po budowie , 2- 3 lata w użytkowaniu.... czy dalej będzie wiało takim huraoptymizmem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiarów. Ja na swoim domie - kryty dachówką ceramiczną - mam troche mniejsze. I jest ok.

 

Co do kosztów.....Cóż mój budżet już dawno się rozjechał.Czasami tak czytam te opienie - jak to się da do 200 tysięcy itd..... chciałbym zobaczyc opinie tych osób juz po budowie , 2- 3 lata w użytkowaniu.... czy dalej będzie wiało takim huraoptymizmem :)

 

stąd też moje wyątpliwości czy nie przewymiarowane te wymiary pod kątem blachy bo potem okaże się, że dopłacam 5 tyś za takie wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stąd też moje wyątpliwości czy nie przewymiarowane te wymiary pod kątem blachy bo potem okaże się, że dopłacam 5 tyś za takie wymiary

 

Po katem blachy napewno sa za duże. Ale popatrz na to z innej strony. Być moze kiedyś założysz dachówkę? Poza tym konstrukcja dachu należy raczej do rzeczy które wykonuje się raz :) . Bo jej wymiana - ciagnie za sobą niewyobrażalne koszty. I lepiej ją zrobić przewymiarowaną niż niedoszacowaną. Dodatkowp pewniej sie będziesz czuł wiedząc że masz konkretna konstrukcję :) Koszt tych dodatkowych centymetrów nie określiłbym na dodatkowe 5 tysiaków - myślę że to bardziej w okolicach do 1,5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do kosztów.....Cóż mój budżet już dawno się rozjechał.Czasami tak czytam te opienie - jak to się da do 200 tysięcy itd..... chciałbym zobaczyc opinie tych osób juz po budowie , 2- 3 lata w użytkowaniu.... czy dalej będzie wiało takim huraoptymizmem :)

 

Ale mówisz bardziej o wykończeniówce, czy innych elementach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po katem blachy napewno sa za duże. Ale popatrz na to z innej strony. Być moze kiedyś założysz dachówkę? Poza tym konstrukcja dachu należy raczej do rzeczy które wykonuje się raz :) . Bo jej wymiana - ciagnie za sobą niewyobrażalne koszty. I lepiej ją zrobić przewymiarowaną niż niedoszacowaną. Dodatkowp pewniej sie będziesz czuł wiedząc że masz konkretna konstrukcję :) Koszt tych dodatkowych centymetrów nie określiłbym na dodatkowe 5 tysiaków - myślę że to bardziej w okolicach do 1,5 tys.

 

 

Lubię takie pocieszenia :)

Co do Twojego budżetu to jaki miałeś założony? no i jaki masz duży dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówisz bardziej o wykończeniówce, czy innych elementach?

 

Wiesz co generalnie najbardziej sie rozjechałem na wykończeniówce - wiem tutaj można i zaszalec i przykręcić kurek z kasą ale pewnych kosztów - aby jakość była w miare dobra - nie da się uniknąć. I sporo się przeliczyłem na robociźnie - tejże wykończeniówki. Poza tym nie wiem jak u was ale u mnie sporo było tez elementów których nie brałem do zakładanego budżetu - takie pierdoły jak wkrety silikony,akryle,listwy itp mase inncyh dziwncyh rzeczy. Koszty samej budowy - tzw rzeczy dużych - okna drzwi tynki - generalnie w ramach budżetu - + - w jedna lub druga strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię takie pocieszenia :)

Co do Twojego budżetu to jaki miałeś założony? no i jaki masz duży dom?

 

dom tzw pow.uż 138 m2 a realnej jest około 185 m2 (troche sie pozmieniało itd).

no mialem 290 tysiaków na gotowo - wchodze i mieszkam - i sie nie zmieściłem :) wejde na wiosne ale budżet przekrocze o jakieś 30 tysiaków.

Przy czym sporo pracy własnej (sam budowałem, robilem dach itd). O rzeczach typu ogrodzenie, kostka na zewnatrz itp musze póki co zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na wykończeniówce chyba najtrudniej jest się powstrzymać przed szaleństwami ;)

 

My też mamy zamiar do wiosny się wprowadzić tylko że za połowę tego co Ty wydałeś, no chyba że popłynę na wykończeniówce to się nie wprowadzimy :p

 

No powiem Ci tak, szaleństwa nie mam, cudów nie robiłem a i tak w cholere kasy poszło. W opór pieniędzy idzie na tych fachowców - czasami pseudo - przeciez ze schodami walcze z gościem od września. Krew mnie już zalewa. Złożyłem facetowi zamówienie na drzwi zew i wewntrzne debowe + do tego schody dębowe to byl poczatek lipca- drzwi ogólnie w połowie września zamontowali (kasa oczywiście od razu za zamontowany towar), a schody........... no do dnia dzisiejszego zamontowane mam tylko stopnie i to już zniszczone prze samych monterów...... ręce opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobijesz do 330-350 i zamieszkasz. Może bez wszystkich drzwi i zasłon w oknach(policzcie same firanki lub najtańsze żaluzje) i będzie OK. Masz podobnie jak ja. Tak pod względem budżetu jak i końcowego zamieszania.

 

Hehehe jak dla mnie to te wszystkie te karnisze zasłony lampy itp to czysta abstrakcja - a przecież to wszystko kosztuje i zapewne nikt tego do budżetu nie wlicza........ ja bynajmniej nie wliczałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe jak dla mnie to te wszystkie te karnisze zasłony lampy itp to czysta abstrakcja - a przecież to wszystko kosztuje i zapewne nikt tego do budżetu nie wlicza........ ja bynajmniej nie wliczałem :)

 

Wystrój to inna bajka- jednemu starczy lampa za 100, inny za mniej niż 1k nie kupi, choćby dla lansu;-)

Kosztuje to na pewno, bo nie do jednego pomieszczenia trzeba kupić, choć często lampka "ikea"- oprawka z żarówką długo króluje w pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...