Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hehehe jak dla mnie to te wszystkie te karnisze zasłony lampy itp to czysta abstrakcja - a przecież to wszystko kosztuje i zapewne nikt tego do budżetu nie wlicza........ ja bynajmniej nie wliczałem :)

 

Abstrakcja abstrakcją, a wisząca dwa lata goła żarówka w łazience lub odsłonięte okna mogą być tym małym kamyczkiem wywołującym u niektórych wręcz depresję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie. Znalazłam ten wątek i postanowiłam się zarejestrować. Mamy z mężem takie samo marzenie. Mieszkamy w małym miasteczku (17 tys.) w województwie lubelskim. Mamy własną działkę budowlaną 20x40 i około 100 tys. oszczędności. Mieszkamy aktualnie z rodzicami i zastanawiamy się nad budową. Rozważaliśmy projekt domu, który można realizować etapami. Czyli na początek parter około 100 m2 + garaż, a poddasze kiedyś w przyszłości. Marzenie stało się trochę bardziej realne gdy dowiedziałam się, że znajoma mojej mamy wybudowała właśnie taki dom, już w nim mieszka i jakby tego było mało nieznacznie przekroczyła założoną sumę 200 tys. :rolleyes: Domek nie będzie niczym wymyślnym. Zwykły prostokąt z czterospadowym dachem. Żadnych wykuszy, balkonów, podpiwniczeń. Chcieliśmy rozłożyć budowę w czasie na około 2-3 lata. A teraz pytanie do Was skoro już trochę w tym siedzicie. Czy to jest realne? Czy może lepiej wybrać tańszą opcję i kupić jakieś mieszkanko? Żal będzie zrezygnować z kawałka ogrodu, ciszy i spokoju, ale jeśli to rzeczywiście marzenie nie do spełnienia to chciałabym żebyście mi doradzili. Z góry przepraszam, że wtrącam się w nie swój wątek, ale chyba nie ma sensu zakładać drugiego takiego samego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy co jest realne ? Wybudowanie domu za 200 tyś ? Kilku osobom na forum to się udało, więc realne, ale bez szaleństw, za to z dużą ilością pracy własnej. Macie 100 tyś i własną działkę a to już coś i na pewno nie pakowałabym się w mieszkanie . Dowiedz się jaki jest MPZP i skup się na tanim i prostym projekcie. Piszesz że chcesz 100 m plus garaż i jeszcze poddasze, na taki dom 200 tyś to za mało, więc przemyśl dokładnie ile metrów jest ci tak naprawdę potrzebne. No i pytanie - ile jesteście w stanie sami zrobić na budowie ? Edytowane przez Scarlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając już działkę szkoda by było rezygnować. Pokaż jakiś projekt - bo od wysokości ścianki kolankowej zależy, czy w ogóle warto etapować budowę (moim zdaniem oczywiście) - może wyjść tak małe poddasze, że zostanie w razie rozmnożenia potomstwa na 1-2 dodatkowe pokoje. Jeśli jest Was na razie dwoje, 100 m w parterze wg mnie to za dużo, zakładając jeszcze górę do zrobienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://projekty.muratordom.pl/projekt_wariantowy-wariant-i-etap-i,2456,0,0.htm?q=Wariantowy&search=&t=0

Mniej więcej taki z wierzchu. Piszę mniej więcej bo takich elewacji nie będzie. Za dużo tam zbędnych wydatków. A w środku bez tych dwóch pokoi na na górze rzutu. Nie bardzo mogę Wam pokazać bo projektu jeszcze nie ma, ale chociaż z grubsza. Materiały będą w cenach hurtowych. Mamy też sporo fachowców wśród rodziny i znajomych np. elektryk i hydraulik. Myślę, że sami ocieplimy, ułożymy podłogi i płytki bo z takim fachowcem mieszkam pod jednym dachem :) Mogę też zapewnić, że dom nie będzie miał 250-300 m2. Jestem realistką i wiem, że taki metraż do mała fortuna, ciężka do utrzymania w późniejszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://projekty.muratordom.pl/projekt_wariantowy-wariant-i-etap-i,2456,0,0.htm?q=Wariantowy&search=&t=0

Mniej więcej taki z wierzchu. Piszę mniej więcej bo takich elewacji nie będzie. Za dużo tam zbędnych wydatków. A w środku bez tych dwóch pokoi na na górze rzutu. Nie bardzo mogę Wam pokazać bo projektu jeszcze nie ma, ale chociaż z grubsza. Materiały będą w cenach hurtowych. Mamy też sporo fachowców wśród rodziny i znajomych np. elektryk i hydraulik. Myślę, że sami ocieplimy, ułożymy podłogi i płytki bo z takim fachowcem mieszkam pod jednym dachem :) Mogę też zapewnić, że dom nie będzie miał 250-300 m2. Jestem realistką i wiem, że taki metraż do mała fortuna, ciężka do utrzymania w późniejszym czasie.

 

ten dom po podłodze ma dokładnie 156,6 m2 dachu jest około 280m2 , 216m2 zabudowy- czyli fundamenty troche dadzą po kieszeni, dach też spory, 3 kominy!!!.... tu na tym forum kilku osobom udało się zejść poniżej 2000zł, czyli ten dom do wprowadzenia wyniesie minimum 300tys. no chyba że zdecydujesz się na strop betonowy to wyjdzie drożej, u mnie po podłodze jest 126m2, dach ma 160m2 i zabudowy jest 80m2 więc o wiele mniej a wydałem do tej pory 220tys i do wprowadzki jeszcze daleko bo nawet wykończeniówki nie zacząłem. Sporo zrobiłem sam - ocieplenie, całe poddasze(wełna kartongipsy), parapety itd. - sporo materiału kupowałem po mega niskich cenach np beton b20 po 200zł .... na całość budowy liczę ze zmieszczę się w 3000zł za m2.

Edytowane przez mar1982kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurie to nie jest typ taniego domu. Wręcz przeciwnie.

Jeżeli nie zmienisz upodobań możesz zapomnieć o domu za małe pieniądze.

Jeszcze pytanie bo macie spore wymagania (garaż, 100m na początek, dach czterospadowy) to może działka i 100 tys. to taki początek i możecie sobie pozwolić jeszcze na 200-250 tys. kredytu? Jeżeli tak to śmiało wybudujecie. Za 200 nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tego się obawiałam. Pokazałam projekt żebyście mieli mniej więcej jako takie wyobrażenie. Chodzi o dach czterospadowy i rozmieszczenie pomieszczeń (bez tych dwóch pokoi u góry). Nie myślę o tym żeby budować dokładnie taki sam dom bo to znacznie przekracza nasze możliwości. Ech... Tak to jest jak pokazuje się coś na szybkiego. Może inaczej. Znajoma o której wspominałam ma dom 10x18m. Bez garażu. Parter o powierzchni użytkowej 130m2 + kotłownia+ poddasze do późniejszej adaptacji. Kształt prostokątny z dwuspadowym dachem 300 m2. Jeśli dobrze myślę jedyne na czym możemy się ewentualnie "przejechać" to dach. Być może niepotrzebnie pokazałam ten projekt. No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak spotkanie z jakim architektem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Kształt prostokątny z dwuspadowym dachem 300 m2. Jeśli dobrze myślę jedyne na czym możemy się ewentualnie "przejechać" to dach.

Dach dwuspadowy o pow.300m2 będzie w podobnej cenie co czterospadowy o pow.300m2,także nie o dach tu chodzi :)

a o to:

Parter o powierzchni użytkowej 130m2 + kotłownia+ poddasze do późniejszej adaptacji

Takiego domu nie ma szansy zrobić do 200tys.zł,nawet jak będzie dwuspadowy dach.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurie- przedstawiony dom to nawet nie ma dachu 4-spadowego, tylko wielopłaszczyznowy. Kliknij z prawej na koszty- tam jest 387tys.netto!

Nawet zmniejszając o te 2 pokoiki uszczkniesz może z 50tys. Sam nieduży 30m2 garaż w bryle, to koszt ok.15tys.- sprawdzone.

Macie działkę to plus, trochę kasy na początek, ale w 2-3 lata bez kredytu nie zbudujecie.

Ceny hurtowe za materiały- za wszystkie na budowę? Wątpię. Często zamawiając gdzieś dalej można liczyć na rabaty większe niż ceny w lokalnej hurtowni.

Radziłbym, skoro macie w rodzinie budowlańców usiąść z nimi i podpytać o koszty. Postawienie murów to pestka, dalej będą schody.

 

Skoro jakaś znajoma zbudowała, to najlepsze wyjście iść z wizytą- popatrzeć co jest za te 200tys. zbudowane.

Przy takich założeniach jak Wasze, bez DUŻEGO wkładu własnego pracy będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tego się obawiałam. Pokazałam projekt żebyście mieli mniej więcej jako takie wyobrażenie. Chodzi o dach czterospadowy i rozmieszczenie pomieszczeń (bez tych dwóch pokoi u góry). Nie myślę o tym żeby budować dokładnie taki sam dom bo to znacznie przekracza nasze możliwości. Ech... Tak to jest jak pokazuje się coś na szybkiego. Może inaczej. Znajoma o której wspominałam ma dom 10x18m. Bez garażu. Parter o powierzchni użytkowej 130m2 + kotłownia+ poddasze do późniejszej adaptacji. Kształt prostokątny z dwuspadowym dachem 300 m2. Jeśli dobrze myślę jedyne na czym możemy się ewentualnie "przejechać" to dach. Być może niepotrzebnie pokazałam ten projekt. No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak spotkanie z jakim architektem.

 

Ja mam (dom 11x17m) 152m2 (użytk) z garażem, pom. gosp., poddaszem do adaptacji, dach 2-spadowy ok.280m2 (całość) i SSZ to już 140tys. z tego ok. 20tys na ekipy ale reszta prac własnymi rękoma. Wiem, że na pewno w 200tys. się nie da pobudować. Masz teraz porównanie z realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tego się obawiałam. Pokazałam projekt żebyście mieli mniej więcej jako takie wyobrażenie. Chodzi o dach czterospadowy i rozmieszczenie pomieszczeń (bez tych dwóch pokoi u góry). Nie myślę o tym żeby budować dokładnie taki sam dom bo to znacznie przekracza nasze możliwości. Ech... Tak to jest jak pokazuje się coś na szybkiego. Może inaczej. Znajoma o której wspominałam ma dom 10x18m. Bez garażu. Parter o powierzchni użytkowej 130m2 + kotłownia+ poddasze do późniejszej adaptacji. Kształt prostokątny z dwuspadowym dachem 300 m2. Jeśli dobrze myślę jedyne na czym możemy się ewentualnie "przejechać" to dach. Być może niepotrzebnie pokazałam ten projekt. No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak spotkanie z jakim architektem.

 

mój dom ma 61m2 parteru i dach 160m2 i liczę że wszystko zamknę w 350tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy umówieni z tą znajomą. Dopiero się wprowadzili więc dam jej trochę czasu na uprzątnięcie bałaganu. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Przyznam szczerze, że trochę zgasiliście mój zapał, ale może to i dobrze. Jestem gotowa na wszelkie ustępstwa, przystosuję się do tego co zaproponuje architekt. To nie tak, że trzymam się zawzięcie jakiegoś projektu :) Jakby nie patrzeć odpowiedzieliście na moje pytanie. 100 m2 plus poddasze jest nie do zrobienia w kwocie 200-250 tys. Tak jak pisaliście są tacy którym się udało, ale znaczna większość się przeliczyła. A ja przeliczyć się nie chcę, więc może faktycznie mieszkanie będzie lepszym pomysłem. Ale najpierw wykluczę ten dom do końca! Żebym później nie żałowała, że nie próbowałam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...