Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zobacz jeszcze te dwa blogi - mają bardzo szczegółowe kosztorysy, wszystkie poniżej 300 tyś i z tego co widzę to na robociznę wydane co najmniej 40 tyś, wiec można trochę zaoszczędzić robiąc dużo samemu.

http://www.marysia.mojabudowa.pl/?menu=koszty

 

http://www.martamarcin.mojabudowa.pl/?menu=koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rodzina to też 2+2 i dom w którym mieszkam o pow. uż.123m jest dla mojej rodzinki w sam raz,ale jak pisałam wcześniej każdy wybiera pod swoje potrzeby,tylko najpierw trzeba te potrzeby znać,żeby dobrze wybrać i nie żałować,że się wybrało za mały lub za duży dom,z poddaszem zamiast parterowy,po prostu trzeba wiedzieć czego się chce.

 

I to wydaje mi się kwintesencją tematu: "PO PROSTU TRZEBA WIEDZIEĆ CZEGO SIĘ CHCE"

 

Moje decyzje przy wyborze projektu były następujące:

- parterówka.

- ilość pokoi: 2 sypialnie, pokój na biuro, salon, kuchnia, wc, łazienka, pom. gosp., garaż w bryle.

- usytuowanie względem drogi.

- dach dwuspadowy.

- układ pomieszczeń.

- ogrzewanie gazowe (nieistotne przy wyborze projektu).

Tego się trzymałem i z takimi założeniami poszukiwałem domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Postanowione, że pod choinkę zakupimy projekt http://www.mgprojekt.com.pl/michalek . Wybraliśmy projektanta adaptującego. Również i on dokona zmian - wywali lukarny, wykusze i balkony :). Delikatnie przerobi schody na poddasze. I teraz pytanie do Was. Skoro chcemy na całości ogrzewanie podłogowe (gaz), czy warto zakupić projekt, który pracownia oferuje na swej stronie: http://www.mgprojekt.com.pl/pakiet-ogrzewanie-podlogowe.

 

Pozdrawiam.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt podłogówki jest wykonany pod konkretnego producenta osprzętu. Sprawdź ceny materiałów i pytaj wykonawcę czy na tym potrafi pracować, a potem czy zejdzie z ceny jak mu dasz projekt. Sam projekt domku bardzo zgrabny. Pomyśl nad wygospodarowaniem z górnej łazienki małej pralni i suszarni. Narożna wanna jest be, prysznic masz na dole : ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt podłogówki jest wykonany pod konkretnego producenta osprzętu. Sprawdź ceny materiałów i pytaj wykonawcę czy na tym potrafi pracować, a potem czy zejdzie z ceny jak mu dasz projekt. Sam projekt domku bardzo zgrabny. Pomyśl nad wygospodarowaniem z górnej łazienki małej pralni i suszarni. Narożna wanna jest be, prysznic masz na dole : ).

 

Dzięki,

 

Myślałem, co by dolną kabinę prysznicową zastąpić pralką. Suszarkę można wstawić do pomieszczenia gospodarczego. Chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę tam pomieszczenia gospodarczego. Jeśli masz na myśli co na parterze to przy tak dużej kuchni( w stosunku do wielkości domu) swobodnie wsadzisz jakiś cichy model pralki pod blat kuchenny. Trochę piszemy nie na temat, a trochę w temacie : )

 

miałem na myśli kotłownię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto dokupić ten pakiet ogrzewania - drogi nie jest, a nawet jak zmienisz producenta systemu, to masz wszystko rozłożone i policzone - ja właśnie się w tym babram sama, też robimy podłogówkę na całości i też gaz. Co do pralni, dobrze byłoby, jak mówi compi, albo zrobić na górze pralnię z części łazienki, albo na dole w kotłowni (suszarka obok pralki - przecież nie ma sensu nosić z pomieszczenia do pomieszczenia mokrego prania) i wtedy zsyp na brudy z górnej łazienki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się, że warto te 150zł wydać. Choć układ robiony pod konkretnego producenta, to praktycznie nie ma znaczenia.

Tu myślę najważniejszy jest piec, bo rurki, czy rozdzielacze są podobne.

Trochę obok wątku, ale przy okazji spytam- jakie kotły planujecie, bo ja myślę o 2funkcyjnym Termecie z zamkniętą komorą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się, że warto te 150zł wydać. Choć układ robiony pod konkretnego producenta, to praktycznie nie ma znaczenia.

Tu myślę najważniejszy jest piec, bo rurki, czy rozdzielacze są podobne.

Trochę obok wątku, ale przy okazji spytam- jakie kotły planujecie, bo ja myślę o 2funkcyjnym Termecie z zamkniętą komorą?

 

Na konkrety u mnie za wcześnie. Myślałem o jednofunkcyjnym z zamkniętą komorą + zasobnik na wodę. W sumie i z otwartą może być :).

A jak wyjdzie w praktyce zobaczymy :)

Edytowane przez RafBed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby na starość nie musieć chodzić po schodach do sypialni,nie trzeba budować parterówki,wystarczy mieć dodatkowy pokój na dole,

 

słuszna uwaga :) co do pozostałych watków. Mały dom jest ok - mały koszt, mało na utrzymanie , mało do mieszkania, mały rozwój. Każdy z takim małym domem wybiera - chce czy nie - model rodziny 2+1. I w zasadzie koniec. Jak sie trafi 2- gie - jakoś będzie - tylko jak? Ja buduje średni dom - mam troche pokojów itd , część z nich nie będzie wykorzystana w pełni, jeden wogóle będzie sobie stał luzem - chyba że się 3- cie trafi :) ale jak za X lat moje dzieci się "rozwiną" - to w razie czego - po dwa pokoje będą miały. - mi parter w zupełności wystarczy. KWestia priorytetów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xerses dobrze pisze.Moi młodzi sąsiedzi wybudowali się dwa lata temu z dwójką dzieci,dom z trzema pokojami na poddaszu,na dole salon.Tydzień temu urodziło im się trzecie dziecko,obie córy (5 i 10 lat ) stwierdziły,że nie oddadzą swojego pokoju dla malucha , no i jest mały problem,którego by nie było gdyby był dodatkowy pokój na parterze.Oczywiście to nie koniec świata,ale sąsiad bardzo żałuje ,że nie pomyślał o tej opcji przy wyborze projektu,ale jak sam mówił więcej dzieci nie planował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się, że warto te 150zł wydać. Choć układ robiony pod konkretnego producenta, to praktycznie nie ma znaczenia.

Tu myślę najważniejszy jest piec, bo rurki, czy rozdzielacze są podobne.

Trochę obok wątku, ale przy okazji spytam- jakie kotły planujecie, bo ja myślę o 2funkcyjnym Termecie z zamkniętą komorą?

 

A ja nad zakupem bym się zastanowil - bo co instalator to z innym pomysłem na wykonanie - i zazwyczaj wykonują w technologii jaka znają. Dlaczego? Bo mało jest instalatorów - co im wyobraźnia pozwala na inny układ niz ten którego sie nauczyli. Ja wziąłem sobie ogarnietych chłopaków, dosyc młodych , czynnych zawodowo etc. W teorii w ogrzewaniu żadnej filozofii - z lekka problem pojawił sie przy piecu - który to był inny niż ten jaki oni zazwyczaj stosowali. A juz największym problemem stał się sterownik do pieca - którego wogóle nie znali i który przerastał troche ich horyzony myślowe....... więc takie kupowanie planów na zapas - to według mnie strata kasy - nawet jeśli chodzi o zwykłe 150 zł - ale to tylko moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...