Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Jaki byście doradzili projekt domu którego budowa by jak najtańsza-warunki-minimum 80 m2,maksimum 120 m najlepiej coś około 100 :-)dom parterowy lub z użytkowym poddaszem,przydałby sie garaż(wiadomo to koszt więc fajnie by było go dobudować później),na dole salon minimum 25 m2.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Jaki byście doradzili projekt domu którego budowa by jak najtańsza-warunki-minimum 80 m2,maksimum 120 m najlepiej coś około 100 :-)dom parterowy lub z użytkowym poddaszem,przydałby sie garaż(wiadomo to koszt więc fajnie by było go dobudować później),na dole salon minimum 25 m2.

Pozdrawiam

 

Nie podajesz żadnych informacji- np. jaka działka, z której strony wjazd, ułożenie względem stron, wymogi Warunków Zabudowy.

Jakie potrzebujesz pomieszczenia- my tego nie wiemy.

Bez tego dostaniesz 1000 propozycji, bo każdy z nas na poczekaniu może wrzucać projekty.

Co z tego, jak żaden może Ci się nie spodobać. Dając coś od siebie ułatwiasz podpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podajesz żadnych informacji- np. jaka działka, z której strony wjazd, ułożenie względem stron, wymogi Warunków Zabudowy.

Jakie potrzebujesz pomieszczenia- my tego nie wiemy.

Bez tego dostaniesz 1000 propozycji, bo każdy z nas na poczekaniu może wrzucać projekty.

Co z tego, jak żaden może Ci się nie spodobać. Dając coś od siebie ułatwiasz podpowiedź.

Pozdrawiam.

 

Moje typy-

http://bank-projektow.pl/kr_salsa_z_garazem.htm

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/domy-z-poddaszem/S-GL-538-Miodek-Bis,590.html

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-papaja-2/m4a07c7c37a970,1073

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/dorotka/

 

Co powiecie na temat tych projektów?który najtańszy w budowie?może znacie inny podobny.

Działka 15 arów-wejście najlepiej od zachodu,południe jakiś taras z widokiem na las,wschód ogród :-)maksymalnie mam 200 tys na budowę,poddasze może być niewykończone-za jakiś czas wykończę.

Edytowane przez wicekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie najlepszy Pod papają 2 :) I bardzo sensownie rozplanowany (ale to moje zdanie, mnie by to odpowiadało). Minusem jest tylko ciemna łazienka. Z piętrusów Miodek bis - prosto prowadzone instalacje, łatwo ze ścianami wewnętrznymi, logiczny i zgrabny podział na pomieszczenia, zgodny z Twoim założeniem umiejscowienia na działce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też najbardziej mnie pasowałby Dom pod papają 2: wolę parterowe, dobry układ wnętrza (uwaga kocurki dot. łazienki), wydaje mi się realna budowa w określonej kwocie ( z pracą własną, choć niekoniecznie).

Zamieniając miejscami pokój(6) z salonem(5) i kuchnię(3) z pokojem(7), likwidując schowek-przejście (2) możemy mieć łazienkę z dostępem do ściany zewnętrznej i możliwość zrobienia okna. Trzeba by ciut zwęzić łazienkę, żeby uzyskany z kuchni pokój był większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jaki byście doradzili projekt domu którego budowa by jak najtańsza-warunki-minimum 80 m2,maksimum 120 m najlepiej coś około 100 :-)dom parterowy lub z użytkowym poddaszem,przydałby sie garaż(wiadomo to koszt więc fajnie by było go dobudować później),na dole salon minimum 25 m2.

 

Pozdrawiam

Szukałem domu o podobnych parametrach,zdecydowałem się na ;Dom przy przyjemnej 5, kolekcja domów przy przyjemnej to chyba 11 projektów-obejrzyj

pozdrawiam kalizbi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajny ale wydaj się znacznie droższy od papaji :-/ chociaż tutaj jest miejsce na piec i możliwość dobudowania garażu,a co do projektów od kalazibiego- salon za mały-potrzebuje przynajmniej 25 m2.

Na razie wygrywa Pod papają 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powyższe wpisuje się również ten- wersja A bez garażu: http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/irys_17-30/0/134#top

Radziłbym popatrzeć na ww projekty pozbywając się w wyobraźni wszystkich "upiększaczy" z elewacji: drewno, kamień, itp.

Jeśli nadal będzie się podobał z zewnątrz, choć ważniejsza wg mnie jest funkcjonalność wnętrza to zawężacie krąg poszukiwań (uwarunkowanych jeszcze WZ). W którymś projekcie zrobiono wyjścia na zewnątrz z każdego pokoju- dla mnie(!) to porażka projektu.

 

Określić i zapisać sobie potrzeby i pod tym kątem szukać domu- najlepsze wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My szukamy parterówki o prostym obrysie, bez udziwnień. Najlepiej z jak najmniejszą pow. dachu. 3 sypialnie osobne wc. Wszędzie wybrałam takie właśnie projekty. Potem będę wybierała projekty tak, żeby zostawic jeden komin. Jest kilka takich które mają pom. techniczne przylegające do kominka. Chciałabym też spiżarnię. U nas garaż odpada. Planuję (choc nie jest to przymus) zostawić wysoki sufit aby powierzchnia salonu była optycznie większa .

W chwili obecnej w kręgu naszych poszukiwań jest działka w gminie w której obowiązują dachy od 30-45 st. Więc tak szukamy projektu.

Wolę mniejszą powierzchnię niż większą. A już na pewno nie myślę o domku w kontekście ozdobników z kamienia czy drewna, bo nas nie stac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy proszę o to pesce i wicek !!

 

Bo mój projekt już w tym wątku był analizowany ,

i opinie Wasze pomogły mi, własnie w wyborze

Okinawy !

 

Za co dziękuję bardzo !!

 

Jeśli chodzi o kąt dachu to przy wstępnym zamówieniu

wiązarów zwiększyłam ten kąt do 30 stopni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RD2011 - jeden z fajniejszych projektów tanich parterówek. Kotłownia nie na paliwo stałe, ale przy takim małym domu chyba i tak nie warto? Układ jest logiczny, klarowny i funkcjonalny. Na plus w wyglądzie: drzwi wejściowe cofnięte w stosunku do lica muru, praktyczne, ładne i nie trzeba dodatkowych daszków, które często szpecą proste bryły. Gdybym miała 1 dziecko mniej i trochę więcej działki, sama bym się zainteresowała tym projektem ;)

 

Edit: nie jestem pesce ani wicek, ale napisałam, zanim wytypowałaś jury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bury - Kocurku ! :) Jesteś super Kocurkiem !:wiggle:

Czytam od dawna Twoje posty !:rolleyes:

 

Zaplątałam się trochę;) , ale generalnie to chciałam moją

Okinawę pokazać dla pesce i wicekpl !

 

Oni właśnie też szukają coś dla Siebie !

 

Ja ich wytypowane projekty też jeszcze przeglądam ,

choć po prawdzie , to Okinawa dla mnie najlepsza,

właśnie z tych powodów , jak powyżej przytoczyłaś !:):)

 

Dziękuję Ci - pozdrawiam ! :bye::bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę , przeanalizujcie projekt Okinawa , ja z wielu ,

wielu projektów , zdecydowałam się na właśnie ten :

 

http://www.slonecznedomy.pl/pl/Projekty-domow/Okinawa

 

Jeśli macie uwagi , za i przeciw , to proszę podzielcie się !

 

 

Chyba jeszcze lepszy od papaji:-) na jakim etapie budowy jesteś?na jakie koszty się nastawiasz?wieczorem zonie pokaże i mam nadzieje ze tez jej się spodoba.Dlaczego bury_kocur napisał ze kotłownia nie na paliwo stałe?

Jak sądzicie który projekt droższy będzie w budowie i o ile?

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-papaja-2/m4a07c7c37a970

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicekpl !

 

Ja jestem dopiero na etapie WZ czyli uzyskałam warunki zabudowy .

Dalsza papierologia przede mną ! Zbieram dokumenty na przyłącze

energii i wody. Choć i tak ustalenie wstępne jest na budowę studni.

ale przyłączenie do wodociągu - też jest w fazie załatwiania.

 

Ja planuję ogrzewanie podłogowe elektryczne - kable ,oraz kominek-

a najlepiej piec -koza ,będzie ogrzewaniem alternatywnym.

 

W Okinawie jest pomieszczenie gospodarcze o pow. - 3,10 m2

Nie znam wymagań przy ogrzewaniu gazem , i czy to pomieszczenie

będzie spełniało wymogi , do ogrzewania gazem.

 

Będę budować systemem gospodarczym.

I będę mocno liczyć każdą złotówkę - chcę zmieścić

się do 200 tyś zł.

Jak zacznę budowę - to założę dziennik , by dzielić się doświadczeniem

przy budowie Okinawy !

Pozdrawiam i życzę powodzenia !:) :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...