Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wg mnie to lepiej przenieść sypialnie 04 w miejsce pom. gosp. i łazienki, kuchnie zostawić tam gdzie jest. Po co ci strop gęstożebrowy. Buduj na płycie fundamentowej, silka to dobry wybór tylko muruj na klej, dokładnie, odpadnie tynkowanie.

 

Co masz na mysli pisząc już chyba drugi raz że murując z silki lub BK odpadnie tynkowanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

maq73 dzięki za odpowiedź, jeśli chodzi o płytę to ostatecznie podejmiemy decyzję po rozmowie z projektantem, co do sypialni 04 i w ogóle dlaczego kotłownia i kuchnie chcemy mieć na tyłach od ogrodu to wejście mamy od południa.

Forum czytam na okrągło, nadal czekamy za załatwieniem papierologii i to nas trochę blokuje.

Jaki strop byś polecał? na ten temat tylko czytałem o strunobetonowym i monolitycznym. Chcielibyśmy zostawić pustkę na stropie bo może kiedyś coś z nią zrobimy(ocieplenie chcemy położyć na stropie z 40cm wełny (lub jakiś granulat), na pewno odpada strop całkowicie drewniany.

Grzać chcemy tylko gazem i na 100% podłogówka, aha garaż chcemy tak zrobić aby nie zostawić mostków cieplnych odsunąć go delikatnie od domu na te 20-30cm (zależy co powie projektant) garaż nieogrzewany dach dwuspadowy na kratownicach.ocieplony tylko dla zasady

Edytowane przez stefek1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

Prawdopodobnie na koniec tego roku zaczniemy budować mamy jeszcze sporo wątpliwości czy damy radę ale obydwoje mamy po dwie ręce, głowę pełną marzeń więc... zobaczymy.

Chcielibyśmy wybudować taki oto domek z małymi przeróbkami

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Sezam-2/a,s_pd,idp,18023.html

 

Te zmiany to na pewno lepsze docieplenie budynku i budowa z silikatów, likwidacja kominka i kominu do kominka, założenie rekuperacji, a przede wszystkim przeniesienie kuchni na tył domu bliżej kotłownie gdzie planujemy tylko kocioł kondensacyjny. Dojdą jeszcze zmiany dotyczące okien kuchnia-salon i właściwie to będzie koniec przeróbek. Działka ma być uzbrojenie w drodze w granicy max 15m od działki wszystko. Jedyny problem to taki że wg planu ZP musimy budować się w granicy drogi czyli ściana przy płocie co nie bardzo nam odpowiada dlatego musimy dobudować garaż, aby odsunąć się od tej drogi na 2-3m w stronę ogrodu.

 

Moje pytanie czy da radę do stanu deweloperskiemu razem z instalacjami za 200tyś?

pozdrawiam

 

Dom nie jest duży - tak w sam raz, parterowy więc sporo odpada tej pracy jakiej wymaga poddasze. Stan developerski nie oddaje dokładnie ceny - jedni stosują drzwi z castoramy inni troche lepsze inni drewniane - okna tak samo - więc rozjazd może byc spory :) Jest szansa z wkładem własnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ekstra-a może rozwiniesz temat i opiszesz dokładnie co z czego jaki projekt jakie materiały jakie drzwi okna, ogrzewanie tynki i podłogi etc. Bo to takie wiesz mizerne stwierdzenie - że się da.....

 

 

Hehe tym mnie naprawdę rozbawiłeś. :) Nie wiem co ma dobrze zaprojektowany dom do ilości mebli..... kuchnia być musi, szafy też łóżko też.... stół też......

 

 

No to pasywny czy prawie pasywny, a może energooszczędny lub nieenergooszczędny.......... a może.... no właśnie co........

 

 

Gratulujemy że Tobie się udało - chociaż jak pisałem wcześniej sami nie wiemy co tak naprawde stworzyłeś.....

 

A czy zakłada tu ktos dziennik niewłaściwy aby ........ no nie wiem wypisywac jakieś głupoty i robic z siebie pośmiewisko?

 

 

Tak lecimy i pytamy

 

Owszem dobrze przemyślany plan skutkuje oszczędnościami podczas budowy. Tu się z Tobą zgodzę

 

Dom to parterówka bez użytkowego poddasza, ściany 3W, WM+rekuperator, podłogówka po całości + w łazienkach grzejniki drabinkowe, strop drewniany, blachodachówka, ocieplenie 20 ściany, 30 podłoga i 40 strop, ogrzewanie prądem (bufor wodny 1000l). Okna trzyszybowe, część to fix-y, zamontowane w warstwie ocieplenia. Tyle technicznych szczegółów o domku. Czego żałuję, że nie zrobiliśmy płyty fundamentowej zamiast tradycyjnych fundamentów, było by jeszcze taniej i szybciej.

A co ma projekt do mebli, no cóż dobrze rozplanowane garderoby i zabudowane szafy wnękowe uwalniają od konieczności zakupu komód czy innych meblościanek (brrr... okropne).

Co do dzienników to tak ludzie w nich wypisują głupoty, i zamieszczają relacje foto z swojej głupoty, czy po to żeby robić z siebie pośmiewisko, nie z NIEWIEDZY.

Ale my tu chcemy budować dobrze i z rozsądkiem wydawać swoje pieniądze. Dzienniki na których musimy się wzorować to takie gdzie koszt 1m2 to 1500 PLN a nie 3 albo 4kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym co tu wypisujesz potwierdzasz tylko fakt że nie masz pojęcia ani o budowaniu, ani o budowie domu pasywnego - tym bardziej według założeń i standardu NFOŚ. Nie chce mi się tu rozpisywać - bo to nie ten wątek. Poszukaj trochę, popytaj, a dopiero potem udzielaj się na forum.

Ale napisz gdzie w małym domu pójdzie 100 tysięcy więcej w stosunku do normalnego kosztorysu? Prosisz o wyliczenia innych, sugerujesz kompletną indolencję, a całkowicie brak konkretów i wyliczeń z Twojej strony. Zabawa z bankami najprawdopodobniej nie jest tu ekonomicznie uzasadniona, ale argumenty amatorom by się jakieś przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maq73 dzięki za odpowiedź, jeśli chodzi o płytę to ostatecznie podejmiemy decyzję po rozmowie z projektantem, co do sypialni 04 i w ogóle dlaczego kotłownia i kuchnie chcemy mieć na tyłach od ogrodu to wejście mamy od południa.

Forum czytam na okrągło, nadal czekamy za załatwieniem papierologii i to nas trochę blokuje.

Jaki strop byś polecał? na ten temat tylko czytałem o strunobetonowym i monolitycznym. Chcielibyśmy zostawić pustkę na stropie bo może kiedyś coś z nią zrobimy(ocieplenie chcemy położyć na stropie z 40cm wełny (lub jakiś granulat), na pewno odpada strop całkowicie drewniany.

Grzać chcemy tylko gazem i na 100% podłogówka, aha garaż chcemy tak zrobić aby nie zostawić mostków cieplnych odsunąć go delikatnie od domu na te 20-30cm (zależy co powie projektant) garaż nieogrzewany dach dwuspadowy na kratownicach.ocieplony tylko dla zasady

 

Dlaczego odpada drewniany, skoro poddasze nieużytkowe to jest to najtańszy i najprostszy do wykonania strop, tym bardzie że projekt dobry, ma ścianę nośną przez środek domu. Będzie można zastosować krótsze i o mniejszych przekrojach przez to tańsze legary. Popatrz na projekt, przy 40cm ocieplenia na stropie, na poddaszu będziesz chodził na kolanach, owszem można coś tam zrobić - ja to nazywam graciarnią, ale jej lity strop nie potrzebny. Policz ile będzie cię kosztował drewniany a ile inny i zdecyduj czy nie warto tych pieniędzy przeznaczyć np na drewniane podłogi.

Po co chcesz budować domek dla autka, masz za dużo pieniędzy. A postaw mu wiatę, boczki możesz wypełnić takim drewnianym przeplatańcem jak do altan, będzie prawie jak garaż. Autku to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak budujesz dla dopłat to niestety trzeba spełnić pewne kryteria a to kosztuje i często te wymagania mają się nijak do pasywności domu ale to jest indywidualna decyzja czy poniesione koszty są warte dopłat.

Jeśli budujesz tylko dla siebie i podjąłeś decyzję o budowie domu energooszczędnego to potrzeba naprawdę niewielkiego wkładu finansowego żeby uczynić ten dom pasywnym (w rozumieniu tego słowa dostosowanym do naszego położenia geograficznego) za to dużo uwagi i staranności przy wykonawstwie a to kosztuje czas albo twój albo kompetentnej osoby której zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany z gazobetonu, te dobrze wymurowane z prostego, trzymającego parametry bloczka, po przetarciu tarką i zagruntowaniu, pokrywamy cienką warstwą Goldbandu, jak tanio to to MP75(też Knauf) i po lekkim związaniu wilgotną gąbką i tzw piórem doprowadzamy do gładzi. Mam tak zrobiony garaż. Dwa razy nałożony jakiś Cekol czy podobna szpachla też może być ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz budować domek dla autka, masz za dużo pieniędzy. A postaw mu wiatę, boczki możesz wypełnić takim drewnianym przeplatańcem jak do altan, będzie prawie jak garaż. Autku to wystarczy.

 

Jak już napisałem wcześniej musimy odsunąć się od płotu dlatego chcemy to zrobić garażem, garaż zaczyna się od płotu jest niby częścią budynku i wtedy podobno tak można ale czy wiata też zostanie tak uznana? kurcze ale pytań mam i wątpliwości na szczęście lub nie mamy jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia. Muszę się zastanowić nad drewnianym stropem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem wcześniej musimy odsunąć się od płotu dlatego chcemy to zrobić garażem, garaż zaczyna się od płotu jest niby częścią budynku i wtedy podobno tak można ale czy wiata też zostanie tak uznana? kurcze ale pytań mam i wątpliwości na szczęście lub nie mamy jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia. Muszę się zastanowić nad drewnianym stropem.

 

Nie rób garażu częścią budynku, zrób projekt garażu osobnego dosuniętego do drogi, a wybudujesz go... później albo wcale, albo po swojemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak by było najprościej, zrobić garaż później albo tylko wiatę z pom. gospodarczym. Zobaczymy co dokładnie powie projektant na warunki zabudowy i jak postara się je obejść bo obecnie linia zabudowy jest przy samym płocie czytaj początku działki, z drugiej strony tak sobie myślę jak by zrobić większą sień i mały daszek to już metr jestem od płotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy temat,też liczę na wybudowanie w tej kwocie i uważam że to realna sprawa.na pewno nie mogę zaoszczędzić na ścianach,ociepleniu,izolacji dachu i ogrzewaniu.oszczędzę na wykończeniu czyli minimum kafli,raczej panele,dużo żywego drzewa do dekoracji.swojej pracy też dużo i żadnych fanaberii.mój dom jest robiony na zamówienie .powierzchnia za budowy 105m2,całkowita 179m2,użytkowa 103m2,kubatura 627m2.wymiary 950x1088,raczej poroterm 30 i styropian 12,dach raczej dachówka betonowa albo blacha,strop terriva.fundamenty klasyczne ale zobaczę czy da się to obejść na korzyść płyty.sądzę że sporo zaoszczędzę też na kosztach firmy bo to mój sąsiad z drugiej strony drogi więc dojazdy i inne odpadają.co do tynków jeszczę nie zdecydowałem ,może skończy się na kartonie i tylko tynk na sufitach,kuchni i łazience.mam przyznane 250k i za 50 muszę wykończyć dom,jest to zrealizowania raczej.będę śledził rozwój wydarzeń na forum.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy temat,też liczę na wybudowanie w tej kwocie i uważam że to realna sprawa.na pewno nie mogę zaoszczędzić na ścianach,ociepleniu,izolacji dachu i ogrzewaniu.oszczędzę na wykończeniu czyli minimum kafli,raczej panele,dużo żywego drzewa do dekoracji.swojej pracy też dużo i żadnych fanaberii.mój dom jest robiony na zamówienie .powierzchnia za budowy 105m2,całkowita 179m2,użytkowa 103m2,kubatura 627m2.wymiary 950x1088,raczej poroterm 30 i styropian 12,dach raczej dachówka betonowa albo blacha,strop terriva.fundamenty klasyczne ale zobaczę czy da się to obejść na korzyść płyty.sądzę że sporo zaoszczędzę też na kosztach firmy bo to mój sąsiad z drugiej strony drogi więc dojazdy i inne odpadają.co do tynków jeszczę nie zdecydowałem ,może skończy się na kartonie i tylko tynk na sufitach,kuchni i łazience.mam przyznane 250k i za 50 muszę wykończyć dom,jest to zrealizowania raczej.będę śledził rozwój wydarzeń na forum.pozdrawiam

 

Dlaczego porotherm? Czemu nie np silka 18 i 20 styropianu. Albo dachówka albo blacha - całkiem inne koszty więźby. GK na ściany to ostateczność, robi się tam gdzie nie można nic innego, będą pękać, a jak masz dzieci małe to i będą dziury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...