Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Myślę że u mnie będzie tak że zrobię 24cm teramika albo ytong + dobry styropian 20cm i sprawa będzie załatwiona na ściany zew.

Wew ściany Ytong PP4/0,6 60x20x11,5

Czy to dobre rozwiązanie chyba wyjdzie po latach.

Choć wujek budowlaniec doradza mi ytonga 36,5 i nie docieplać że to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szczerze, to uważam że 300 tyś to żaden kosmos. Uważam że nie ma szans wybudować dom za 200 tyś.

 

Właśnie kończę budowe domu o powierzchni 74 m2 budowe i chętnie podzieleni sie moimi doświadczeniami. Długo zastanawiałem sie czy będę w stanie zbudowac i wykończyć mój dom do dyspozycji miałem tylko 200 tys. Oczywiscie nie liczac dzialki. W koncu zdecydowalem sie powierzyc cala budowe wyspecjalizowanemu wykonawcy, takie rozwiazanie wydawało sie dla mnie najlepsze ponieważ nie byłem w stanie zrezygnować z pracy na czas budowy. Co mnie zaskoczyło koszty budowy okazały sie zdecydowanie niższe niż sie początkowo spodziewałem okazało sie ze jeśli z pomocą profesjonalisty dobierzemy wszystkie parametry naszego wymarzonego domu możemy zaoszczędzić całkiem sporo jednocześnie mam pewność ze mój dom został zbudowany według najlepszych standardów i zgodnie ze sztuka.

 

:spam:

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJMazi,

Ja przychylam sie do propozycji forumowiczow zeby zastosowac sciane z BK 600 + stryropian. Ja zdecydowalem sie na 5cm grafitowego lamba 0.32.

Kazdy chwali co ma - ja uwazam ze nie ma co sie spinac na Ytong - to jest jeno konkrenta marka BK. Kiedys pozostale firmy mialy problemy z trzymaniem parametrow. Ale teraz? U mnie ekipa budowala Prefabetem Pioro Wpust i nie bylo zadnych problemow. No chyba ze ten Ytong bedzie rownie tani.

pozdrawiam

rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJMazi- jakoś cienko widzę tą budowę za 240k. Robocizna 50k. Zostaje 190k. Elektryk i hydraulik po znajomości to za mało, żeby zmieścić się ze wszystkim w tych pieniądzach lub będzie na styk. Poza tym kup zwykły beton komórkowy, nie Ytong. A te 36,5cm to.. dziś wystarczy, ale jutro? Ogrzewanie drożeje.

I Kolego: fundamENty nie ...męty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poprawę ortograficzną ;p

Jeśli chodzi o ściany zostanę przy BK 24 Cm Klasy 600 (teramika) do tego 20 CM Styropian (jaki nie wiem)

Co do centralnego to piec typu : http://www.stalmark.pl/pl/kotly-z-podajnikiem-tlokowym-typu-stalmark

Zależy mi na tym aby była możliwość palenia w piecu nawet jak nie będzie prądu.

Co do solarów to faktycznie jeśli pompa ciepła (powietrze) by wystarczyła to zrezygnował bym z tej instalacji.

Podłogówka na parterze i poddasze grzejniki.

Mechaniczna wentylacja to dobry system chciał bym go wprowadzić bynajmniej przy budowie dać rury. ( od razu nie muszę tego podłączać )

Dużo okiem z projektu chcę usunąć praktycznie 1 dachowe zostawiam.

Okna tak kupię na promocji 30% min więc wiem że idzie na tym sporo zaoszczędzić wstępnie Drutex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę budowe domu o powierzchni 74 m2 budowe i chętnie podzieleni sie moimi doświadczeniami. Długo zastanawiałem sie czy będę w stanie zbudowac i wykończyć mój dom do dyspozycji miałem tylko 200 tys. Oczywiscie nie liczac dzialki. W koncu zdecydowalem sie powierzyc cala budowe wyspecjalizowanemu wykonawcy, takie rozwiazanie wydawało sie dla mnie najlepsze ponieważ nie byłem w stanie zrezygnować z pracy na czas budowy. Co mnie zaskoczyło koszty budowy okazały sie zdecydowanie niższe niż sie początkowo spodziewałem okazało sie ze jeśli z pomocą profesjonalisty dobierzemy wszystkie parametry naszego wymarzonego domu możemy zaoszczędzić całkiem sporo jednocześnie mam pewność ze mój dom został zbudowany według najlepszych standardów i zgodnie ze sztuka.

 

Witam

Zainteresował mnie Twój wpis. Moim marzeniem jest również wybudowanie niewielkiego domu za rozsądną cenę. Poproszę o więcej informacji na temat przebiegu budowy, a może byłoby możliwe obejrzenie Pana domku.

mój mail [email protected]

Pozdrawiam

uwaszka60

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJMazi zaczynasz iść w dobrym kierunku. Bk 600 będzie optymalnym rozwiązaniem, też murowałem z 600-tki, 400 jest cieplejszy ale bardzo miękki. Nie musisz kupować Ytonga, możesz Solbet lub jakiś inny. Wysokość bloczka Ytong 20cm, Solbet 24cm. Gdybyś wybrał ten drugi zaoszczedzisz jedną warstwę bloczków przy tej samej wysokości ściany. Ceny obu są podobne. Nawet nie myśl o dziadoskich szarych bloczkach bk. Domieszki popiołów nie są do końca zdrowe. Ja za swoje grafitowe i frezowane styro płaciłem 184zł/m3. Czyli za m2 20cm ocieplenia koło 37zł. Solary, za drogi interes. Zyski dyskusyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie zaskoczyło koszty budowy okazały sie zdecydowanie niższe niż sie początkowo spodziewałem okazało sie ze jeśli z pomocą profesjonalisty dobierzemy wszystkie parametry naszego wymarzonego domu możemy zaoszczędzić całkiem sporo jednocześnie mam pewność ze mój dom został zbudowany według najlepszych standardów i zgodnie ze sztuka. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na http:// http://spaml wykonawca godny polecenia

Zachwycony ceną, parametrami i najlepszymi standardami "inwestor" spamuje :D . Fujj!:yes:, Och, ach ja również chciałbym wybudować swój wymarzony dom za pól darmo i zgodnie ze sztuką. Mój mail [email protected] :bash:

Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M ANDRZEJU zrobiłam ruch na stronie, którą zareklamowałeś. :)

Ciekawe te projekty. Pewnie zainteresowałyby kilka osób, które tu w wątku prosiły o opinie na temat różnych projektów parterówek z dwoma sypialniami.

 

Poprosimy dziennik budowy - nic nie szkodzi, że będzie pobudowlany. :) Skoro budynek już powstał, to możesz zrobić parę zdjęć, na pewno masz też choć kilka z czasu samej budowy. Koszt brutto, co masz w tej cenie, jakie koszty ogrzewania, własne wnioski i refleksje. Będzie to wówczas dowód na to, że firma faktycznie realizuje domy za 200 tysięcy, a nie mało wyrafinowana reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJMazi nie kuś tą flaszką :D. Własnie temu służy to forum. Knuć, kombinować, podglądać, pytać, uczyć się na własnych i innych błędach i budować "z głową" o ile to mozliwe. Aaa luubię sobie poczytać. Czego to ludzie nie wymyslą? Idealna lektura na nudne wieczory :D. Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M ANDRZEJU zrobiłam ruch na stronie, którą zareklamowałeś. :)

Ciekawe te projekty. Pewnie zainteresowałyby kilka osób, które tu w wątku prosiły o opinie na temat różnych projektów parterówek z dwoma sypialniami.

 

Poprosimy dziennik budowy - nic nie szkodzi, że będzie pobudowlany. :) Skoro budynek już powstał, to możesz zrobić parę zdjęć, na pewno masz też choć kilka z czasu samej budowy. Koszt brutto, co masz w tej cenie, jakie koszty ogrzewania, własne wnioski i refleksje. Będzie to wówczas dowód na to, że firma faktycznie realizuje domy za 200 tysięcy, a nie mało wyrafinowana reklama.

 

 

 

Co do dziennika budowy to oczywiście mogę udostępnić choć nie mam jeszcze wszystkich wpisów , moje pozwolenie na budowę jest w zabudowie zagrodowej działka ma pow 1h. Nie buduje z kredytu tylko z oszczędności więc nie zależy mi na szybkim odbiorze. Mam za to sporo zapisków i zdjęć więc jeśli ktoś ma jakieś pytania to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwycony ceną, parametrami i najlepszymi standardami "inwestor" spamuje :D . Fujj!:yes:, Och, ach ja również chciałbym wybudować swój wymarzony dom za pól darmo i zgodnie ze sztuką. Mój mail [email protected] :bash:

 

Nie za pół darmo tylko za rozsądną cenę, z zawodu jestem inżynierem i powiem szczerze, że na mojej budowie byłem może 4 razy, wszystkie szczegóły ustaliłem z wykonawcą już podczas powstawania projektu. Dzięki takiemu podejściu do tematu udało się wyeliminować większość błędów i zredukować koszty. Większość projektów najeżona jest błędami, architekci nie operują w świecie kosztów tylko tworzą formy estetyczne i funkcjonalne - rozwiązani i technologie kopiuj wklej z poprzedniego projektu. Miałem w życiu kilka w ręku. Chcesz zbudować dom i nie przepłacić znajdź myślącego wykonawcę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, nie potrzebuję wglądu do Twojego dziennika. :) Tu, w dziale "Dzienniki budowy" załóż wątek i sam od siebie opisz, jak wyglądała Twoja budowa. Na jakiej działce budujesz, to sprawa drugorzędna - chodzi o to, aby ludzie dysponujący podobnie niedużym budżetem na budowę mogli zobaczyć, jak takie budowanie z firmą od A do Z wyglądało. Chociażby co było po Twojej stronie (załatwianie papierów, przyłącza?), co i w jakim czasie zrobiła firma, jak wyglądały rozliczenia (kiedy się ile płaci - zaliczki, ostateczne rozliczenie), do jakiego stanu doszedłeś z firmą, co jeszcze musisz lub chcesz zrobić zanim ostatecznie zakończysz budowę. No i to, co zawsze najbardziej wszystkich interesuje - ostateczne koszty domu do zamieszkania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za pół darmo tylko za rozsądną cenę, z zawodu jestem inżynierem i powiem szczerze, że na mojej budowie byłem może 4 razy, wszystkie szczegóły ustaliłem z wykonawcą już podczas powstawania projektu. Dzięki takiemu podejściu do tematu udało się wyeliminować większość błędów i zredukować koszty. Większość projektów najeżona jest błędami, architekci nie operują w świecie kosztów tylko tworzą formy estetyczne i funkcjonalne - rozwiązani i technologie kopiuj wklej z poprzedniego projektu. Miałem w życiu kilka w ręku. Chcesz zbudować dom i nie przepłacić znajdź myślącego wykonawcę.

Pozdrawiam

 

Aż 4 razy byłeś na budowie... no nie wiem, gratulować, czy współczuć. Jeśli zrobili jakieś babole, to dowiesz się o nich po zamieszkaniu, czasem może to trochę trwać, zanim wykryjesz usterki. I obym się mylił. Wykonawca zrobi tak, żeby się nie narobić, a uzgodnienia... wyglądają pięknie ;-)

No i zapytam jeszcze - w czym możesz pomóc, skoro praktycznie swojej budowy nie widziałeś?

Sorki za sarkazm. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, nie potrzebuję wglądu do Twojego dziennika. :) Tu, w dziale "Dzienniki budowy" załóż wątek i sam od siebie opisz, jak wyglądała Twoja budowa. Na jakiej działce budujesz, to sprawa drugorzędna - chodzi o to, aby ludzie dysponujący podobnie niedużym budżetem na budowę mogli zobaczyć, jak takie budowanie z firmą od A do Z wyglądało. Chociażby co było po Twojej stronie (załatwianie papierów, przyłącza?), co i w jakim czasie zrobiła firma, jak wyglądały rozliczenia (kiedy się ile płaci - zaliczki, ostateczne rozliczenie), do jakiego stanu doszedłeś z firmą, co jeszcze musisz lub chcesz zrobić zanim ostatecznie zakończysz budowę. No i to, co zawsze najbardziej wszystkich interesuje - ostateczne koszty domu do zamieszkania.

 

 

Nie wiem czy uda mi się wygospodarować wystarczająco dużo czasu aby opisać wszystko od samego początku. Jak tylko dobrnę do końca ( jestem na etapie wykończenia) to chętnie podzielę się doświadczeniem. Wiem jednak z całą pewnością ,że duża niespodzianka mnie nie spotka bo większość prac jest uwzględniona w wycenie, spodziewam się jedynie korekty co do pewnych elementów wyposażenia i instalacji, w trakcie miałem kilka pomysłów i będę chciałem je zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...