Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich obecnych na tym forum.Juz od kilku miesiecy wchlaniam wszystkimi porami ciala informacje z FM a od kilku tygodni sledze ten wątek.W ubieglym roku dojrzalem calkowicie do decyzji ze mam juz dosc biegania na czwarte pietro w bloku.Razem z moja Panią chcielibysmy oderwac sie od blokowiska.Sytuacja jest nastepujaca.mamy dzialke 12 km od miasta.Dzialka w kształcie prostokata 27x37 wjazd od wschodu na dluzszym boku.jest juz prad i woda a kanalizacja w drodze.Pewne jest to ze nasza rodzina sie juz nie powiekszy wiec w domu mieszkalibysmy sami z odwiedzinami naszych dzieci.gazu nie ma i nie bedzie wiec te zrodlo ogrzewania odpada.W tej chwili mieszkamy w mieszkaniu 55 m2 i doszlismy do wnisku ze dla nas dwojga do szczescia potrzeba jeszcze okolo 30 m2 powierzchni mieszkalnej wliczajac w to pomieszczenie gospodarcze typu pralnia/suszarnia.pewne jest to ze ograniczaja nas srodki finansowe wiec ustalilismy gorna granice PU na okolo 90 m2.Jesli chodzi i preferencje wizualne to bryła bez balkonikow , lukarn i wykuszy.Bardziej podoba nam sie dach kopertwy lecz tutaj takze zdaje sobie sprawe ze tanszy w budowie jest dwuspadowy.jedyne z czego nie chcialbym zrezygnowac to garaz ale to takze dlatego ze i tak za nim musialby byc kotlownia.Choc tutaj takze mam watpliwosci gdyz z tego co przeczytalem to przy malej powierzchni i dobrej izolacji nie jest az tak bardzo nieekonomiczne ogrzewanie elektryczne.Od dluzszego juz czasu przegladamy projekty i oboje mamy juz "kwadratowe" glowy.Chcialibysmy podjac decyzje co do wyboru projektu taka abysmy na kazdym etapie budowy nie żalowali tego.Wiemy ze najlepiej jest korzystac z doswiadczen innych ludzi w kwestiach zlych i dobrych wyborow wiec moze cos nam doradzicie Szanowni Budowniczowie.Jestesmy juz w takim wieku ze chcielibysmy budowac ze srodkow wlasnych w ciagu maksymalnie 2-3 lat aby moc jeszcze troche w domu pomieszkac i nacieszyc sie niezaleznoscia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich obecnych na tym forum.Juz od kilku miesiecy wchlaniam wszystkimi porami ciala informacje z FM a od kilku tygodni sledze ten wątek.W ubieglym roku dojrzalem calkowicie do decyzji ze mam juz dosc biegania na czwarte pietro w bloku.Razem z moja Panią chcielibysmy oderwac sie od blokowiska.Sytuacja jest nastepujaca.mamy dzialke 12 km od miasta.Dzialka w kształcie prostokata 27x37 wjazd od wschodu na dluzszym boku.jest juz prad i woda a kanalizacja w drodze.Pewne jest to ze nasza rodzina sie juz nie powiekszy wiec w domu mieszkalibysmy sami z odwiedzinami naszych dzieci.gazu nie ma i nie bedzie wiec te zrodlo ogrzewania odpada.W tej chwili mieszkamy w mieszkaniu 55 m2 i doszlismy do wnisku ze dla nas dwojga do szczescia potrzeba jeszcze okolo 30 m2 powierzchni mieszkalnej wliczajac w to pomieszczenie gospodarcze typu pralnia/suszarnia.pewne jest to ze ograniczaja nas srodki finansowe wiec ustalilismy gorna granice PU na okolo 90 m2.Jesli chodzi i preferencje wizualne to bryła bez balkonikow , lukarn i wykuszy.Bardziej podoba nam sie dach kopertwy lecz tutaj takze zdaje sobie sprawe ze tanszy w budowie jest dwuspadowy.jedyne z czego nie chcialbym zrezygnowac to garaz ale to takze dlatego ze i tak za nim musialby byc kotlownia.Choc tutaj takze mam watpliwosci gdyz z tego co przeczytalem to przy malej powierzchni i dobrej izolacji nie jest az tak bardzo nieekonomiczne ogrzewanie elektryczne.Od dluzszego juz czasu przegladamy projekty i oboje mamy juz "kwadratowe" glowy.Chcialibysmy podjac decyzje co do wyboru projektu taka abysmy na kazdym etapie budowy nie żalowali tego.Wiemy ze najlepiej jest korzystac z doswiadczen innych ludzi w kwestiach zlych i dobrych wyborow wiec moze cos nam doradzicie Szanowni Budowniczowie.Jestesmy juz w takim wieku ze chcielibysmy budowac ze srodkow wlasnych w ciagu maksymalnie 2-3 lat aby moc jeszcze troche w domu pomieszkac i nacieszyc sie niezaleznoscia.

Mam bardzo podobną sytuację do twojej,i po weryfikacji(czytaj zmniejszaniu powierzchni) wielu projektów wybraliśmy projekt DOM PRZY PRZYJEMNEJ 5,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobną sytuację do twojej,i po weryfikacji(czytaj zmniejszaniu powierzchni) wielu projektów wybraliśmy projekt DOM PRZY PRZYJEMNEJ 5,

 

Takze na niego trafilismy.Budujesz juz czy jestes na etapie adaptacji ?jakie zmiany wprowadziles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze na niego trafilismy.Budujesz juz czy jestes na etapie adaptacji ?jakie zmiany wprowadziles ?

Obecnie czekam na wydanie pozwolenia na budowę,8 marca złożyłem wniosek w starostwie.Najpoważniejsze zmiany ;poszerzenie budynku od strony salonu i kuchni o 0.5m co łącznie dało35m2 przestrzeni kuchnia-salon,podzieliłem kotłownię na połowę w celu wygospodarowania małej garderoby i dodatkowej miniłazienki,pogrubiłem wszystkie izolacje termiczne o 5cm, w perspektywie grzanie prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zrezygnuj z ich kierownika budowy. To musi być Twój człowiek i przez Ciebie opłacany. Ma pilnować Twojego interesu, a nie być na garnuszku firmy budowlanej. Przecież on im oko na (prawie) każdego babola przymknie.

 

Do budowy domków ludzie często nie biorą inspektorów. To oczywiście z oszczędności. Bo jednak kompetencje kierownika i inspektora są inne. Jednak jak już się zdecydujesz zapłacić za inspektora, to miej też po Twojej stronie i kierownika. Zawsze lepiej, będzie wręcz książkowo. Jeśli jednak bez inspektora, to koniecznie Twój kierownik.

 

Co Ty człowieku gadasz jaki kierownik przymknie Ci oko ? Kierownik który współpracuje z moją firmą potrafi powytykać wszystkie błędy. Nie dopuści też do zmian które zachwieją dobro budynku. Każdego dnia jest na budowie, robi zdjęcia postępów i dokonuje wpisów. Więc nie oceniaj wszystkich swoją miarą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czekam na wydanie pozwolenia na budowę,8 marca złożyłem wniosek w starostwie.Najpoważniejsze zmiany ;poszerzenie budynku od strony salonu i kuchni o 0.5m co łącznie dało35m2 przestrzeni kuchnia-salon,podzieliłem kotłownię na połowę w celu wygospodarowania małej garderoby i dodatkowej miniłazienki,pogrubiłem wszystkie izolacje termiczne o 5cm, w perspektywie grzanie prądem.

 

Robiles juz jakas kalkulacje odnosnie ogrzewania pradem ?Jako alternatywe bedziesz mial ogrzewanie z kominka ?Przyjrzalem sie projektowi i jest bardzo ciekawy pod wzgledem funkcjonalnosci.Dla nas wystarczylyby nawet dwie sypialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiles juz jakas kalkulacje odnosnie ogrzewania pradem ?Jako alternatywe bedziesz mial ogrzewanie z kominka ?Przyjrzalem sie projektowi i jest bardzo ciekawy pod wzgledem funkcjonalnosci.Dla nas wystarczylyby nawet dwie sypialnie.

Odnośnie ogrzewania,kominek oczywiście będzie źródłem ciepła ale tylko lokalnym, jedynie planuję podobnie do kilku forumowiczów umieszczenie jednego z wyciągów wentylacji mechanicznej przed rekuperatorem w rejonie kominka i podwyższanie temp.powietrza wywiewanego co powinno wspomóc trochę nawiew,ale nie można tego traktować jako ogrzewania.Garaż będzie nieogrzewany i odizolowany od reszty domu.Przy należytej staranności wykonania powinienem osiągnąć wskaźnik zapotrzebowania ciepła na CO i went. na poziomie 40KWh/m2*rok co przy 102 m2 powierzchni ogrzewanej da szacunkowe zużycie na poziomie ca.4000KWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad 2 projektami:

 

http://z500.pl/projekt/Zx105,Kompaktowy-dom-w-nowoczesnym-stylu-z-dwiema-sypialniami-i-duza-kuchnia.html

 

i

 

http://z500.pl/projekt/Z290,Zwarta-energooszczedna-bryla-i-jasne-wnetrza-Sprawdzi-sie-takze-na-waskiej-dzialce.html

 

Który z nich byłby tańszy do wybudowania? Czy jeśli plan zagospodarowania zezwala na piętro to w przyszłości będzie możliwe jego dobudowanie do projektu z pierwszego linku?

 

http://z500.pl/projekt/Zx41_v1,Wersja-ze-zmienionym-ukladem-funkcjonalnym/dane-ogolne.html - ten projekt to już pewnie znacznie przekracza 200k? a w 250k da radę wybudować stan deweloperski?

 

Z105 śmiało byś się wyrobił w 200k

Z290 coś blisko zakładanej granicy 200k

Z41 może lekko ponad 200k

 

Mówię to jako wykonawca :) W tym roku robimy domek 105 m2 do stanu deweloperskiego więc jest on porównywalny do Z290 koszt wraz z materiałem jaki poniesie inwestor wynosi 195800 zł więc odpowiedź sobie sam na to pytanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie..

a czy taki projekt:

https://www.dropbox.com/s/9q4ut16rsuonal5/parter.jpg

https://www.dropbox.com/s/did2gkzzwwd1yss/poddasze.jpg

https://www.dropbox.com/s/il7yxa2t85zqqod/elewacje.jpg

 

za około 200tysięcy do stanu deweloperskiego da się postawić ?

111m2 bez garażu, poddasze póki co nie użytkowe, strop drewniany

założenia że do SSZ robi ekipa, potem sam instalacje, ( swoja robocizna pt. elektryka, CO czy rurki) , tynki i wylewki ekipa, malowanie, podłogi, kafelki itp. samemu. dom na płycie, 20cm ocieplenia, grzany prądem, WM z reku samemu robiona, wszelkie drewniane rzeczy samemu (ojciec stolarz)..

da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie..

a czy taki projekt:

https://www.dropbox.com/s/9q4ut16rsuonal5/parter.jpg

https://www.dropbox.com/s/did2gkzzwwd1yss/poddasze.jpg

https://www.dropbox.com/s/il7yxa2t85zqqod/elewacje.jpg

 

za około 200tysięcy do stanu deweloperskiego da się postawić ?

111m2 bez garażu, poddasze póki co nie użytkowe, strop drewniany

założenia że do SSZ robi ekipa, potem sam instalacje, ( swoja robocizna pt. elektryka, CO czy rurki) , tynki i wylewki ekipa, malowanie, podłogi, kafelki itp. samemu. dom na płycie, 20cm ocieplenia, grzany prądem, WM z reku samemu robiona, wszelkie drewniane rzeczy samemu (ojciec stolarz)..

da radę?

Materiały sam negocjujesz i kupujesz czy ekipy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie..

a czy taki projekt:

https://www.dropbox.com/s/9q4ut16rsuonal5/parter.jpg

https://www.dropbox.com/s/did2gkzzwwd1yss/poddasze.jpg

https://www.dropbox.com/s/il7yxa2t85zqqod/elewacje.jpg

 

za około 200tysięcy do stanu deweloperskiego da się postawić ?

111m2 bez garażu, poddasze póki co nie użytkowe, strop drewniany

założenia że do SSZ robi ekipa, potem sam instalacje, ( swoja robocizna pt. elektryka, CO czy rurki) , tynki i wylewki ekipa, malowanie, podłogi, kafelki itp. samemu. dom na płycie, 20cm ocieplenia, grzany prądem, WM z reku samemu robiona, wszelkie drewniane rzeczy samemu (ojciec stolarz)..

da radę?

 

Dużo prac wykonasz sam, więc możliwe to jest aczkolwiek przelicz sobie jaki materiał masz zamiar zastosować i oblicz sobie ile wyniesie Cię materiał. Wtedy będziesz mieć odpowiedź na pytanie. Można chyba średnio obliczyć koszt materiału +-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obliczyłem.. ale dlatego pytam Was bo wiadomo że ja zawsze policzę wg życzenia bo znam (albo chcę znać ;) ) wynik a Wy patrzycie na to innym okiem..

wykonawca za SSZ za robociznę powiedział 50 tysięcy plus ocieplenie z zewnątrz z dniówki liczone (ma swoją koparkę, płyta fundamentowa, sciany, okna, więźba i dach, podbitka) za te pieniądze.. gość robi porządnie, widziałem pare realizacji.. reszta jak wyżej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej sam.. w kielcach ostatnio były targi i ceny ktore dostalem sa nieco niższe niż liczyłem albo np. silikaty z transportem będa za2.99 brutto a liczyłem po 3 plus transport itp.. no chyba że ekipa gdzies ma uklad ale i tak będę się dowiadywał gdzie indziej..

 

Wg mnie do stanu deweloperskiego to spokojnie,no chyba że ekipy będą drogie,u mnie powierzchnia netto ok 120m2,zakładam 250k do wprowadzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też plan mam taki, zwłaszcza że całe np. wyposażenie kuchni mam nowiutkie roczne i zabieram ze sobą, komody itp też..

bank upiera się że 250 nie starczy.. i wolę żeby ktoś mnie teraz ostudził niż potem kwiczeć..

 

Jak zauważyłeś ceny materiałów są dla inwestorów dzisiaj niezłe,ale sytuacja na rynku jest dynamiczna,na stal dostałem ofertę 2450zł/t brutto z dostawą na budowę do końca kwietnia,co później nie wiadomo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam pytanie odnośnie cen - budujemy domek 8 na 10 m. 131 m.2 prostokąt (dach dwuspadowy) z porotermu gładzonego. Budujemy w Opolu. Nasz kierownik budowy umówił nas z firmą, która za stan surowy otwarty policzyła nam 41 000, z tym, że u nas dźwig nie wiedzie na działkę więc cegły muszą sami przenosić. I tu moje pytanie, czy to jednak trochę nie za dużo. Interesuje mnie w szczególności, ile płacicie za 1m.2 ściany nośnej a ile za działówkę, i czy wasi wykonawcy liczyli koszt postawienia ściany na piętrze drożej niż na parterze?

 

u nas np. koszt wykonania ściany nośnej 25 cm policzyli na parterze 50 zł./metr a na piętrze 55/metr,

za ścianę działową 12cm 45 zł. parter 47 - piętro,

za wykonanie komina prefabrykowanego z czapą liczą 1300, za schody zewnętrzne 1500,

za 1m2 stropu teriva z podciągami i wieńcami 90 zł./metr, wykonanie słupów i wieńców w ściankach kolankowych 72 zł./metr, wykonanie ścian fundamentowych 60 zł/metr, zasypka stan 0 -63zł.m3

napiszcie proszę, czy to dobre ceny, bo chcę z nimi negocjować,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...