Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

mam pytanie odnośnie cen - budujemy domek 8 na 10 m. 131 m.2 prostokąt (dach dwuspadowy) z porotermu gładzonego. Budujemy w Opolu. Nasz kierownik budowy umówił nas z firmą, która za stan surowy otwarty policzyła nam 41 000, z tym, że u nas dźwig nie wiedzie na działkę więc cegły muszą sami przenosić. I tu moje pytanie, czy to jednak trochę nie za dużo. Interesuje mnie w szczególności, ile płacicie za 1m.2 ściany nośnej a ile za działówkę, i czy wasi wykonawcy liczyli koszt postawienia ściany na piętrze drożej niż na parterze?

 

u nas np. koszt wykonania ściany nośnej 25 cm policzyli na parterze 50 zł./metr a na piętrze 55/metr,

za ścianę działową 12cm 45 zł. parter 47 - piętro,

za wykonanie komina prefabrykowanego z czapą liczą 1300, za schody zewnętrzne 1500,

za 1m2 stropu teriva z podciągami i wieńcami 90 zł./metr, wykonanie słupów i wieńców w ściankach kolankowych 72 zł./metr, wykonanie ścian fundamentowych 60 zł/metr, zasypka stan 0 -63zł.m3

napiszcie proszę, czy to dobre ceny, bo chcę z nimi negocjować,

 

 

Ceny cenami. Zobacz co zrobili przed tobą i pogadaj z inwestorami na ich temat.

 

P.S.

Wracając do tematu: nie ma szans na wydanie 200000zł. od zera do zamieszkania.

(Oczywiście wg. moich kryteriów).

Edytowane przez twaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

mam pytanie odnośnie cen - budujemy domek 8 na 10 m. 131 m.2 prostokąt (dach dwuspadowy) z porotermu gładzonego. Budujemy w Opolu. Nasz kierownik budowy umówił nas z firmą, która za stan surowy otwarty policzyła nam 41 000, z tym, że u nas dźwig nie wiedzie na działkę więc cegły muszą sami przenosić. I tu moje pytanie, czy to jednak trochę nie za dużo. Interesuje mnie w szczególności, ile płacicie za 1m.2 ściany nośnej a ile za działówkę, i czy wasi wykonawcy liczyli koszt postawienia ściany na piętrze drożej niż na parterze?

 

u nas np. koszt wykonania ściany nośnej 25 cm policzyli na parterze 50 zł./metr a na piętrze 55/metr,

za ścianę działową 12cm 45 zł. parter 47 - piętro,

za wykonanie komina prefabrykowanego z czapą liczą 1300, za schody zewnętrzne 1500,

za 1m2 stropu teriva z podciągami i wieńcami 90 zł./metr, wykonanie słupów i wieńców w ściankach kolankowych 72 zł./metr, wykonanie ścian fundamentowych 60 zł/metr, zasypka stan 0 -63zł.m3

napiszcie proszę, czy to dobre ceny, bo chcę z nimi negocjować,

Musisz mieć więcej ofert dla porównania i sam stwierdzić jaki jest poziom cen na lokalnym rynku na wiosnę dobre ekipy potrafią się cenić wysoko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny cenami. Zobacz co zrobili przed tobą i pogadaj z inwestorami na ich temat.

 

P.S.

Wracając do tematu: nie ma szans na wydanie 200000zł. od zera do zamieszkania.

(Oczywiście wg. moich kryteriów).

 

Masz na myśli konkretny projekt storrad-y, czy uogólniasz?

Jeśli ogólnie to się mylisz, jest na FM co najmniej kilka osób, które za takie pieniądze wybudowały- wiadomo 200m2 nie zbudujemy- natomiast do 100m2 z własną pracą da się to zrobić. Przede wszystkim- piszemy tylko o domu, nie o ogrodzeniach, bramach, bruku, czy meblach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam pytanie odnośnie cen - budujemy domek 8 na 10 m. 131 m.2 prostokąt (dach dwuspadowy) z porotermu gładzonego. Budujemy w Opolu. Nasz kierownik budowy umówił nas z firmą, która za stan surowy otwarty policzyła nam 41 000, z tym, że u nas dźwig nie wiedzie na działkę więc cegły muszą sami przenosić. I tu moje pytanie, czy to jednak trochę nie za dużo. Interesuje mnie w szczególności, ile płacicie za 1m.2 ściany nośnej a ile za działówkę, i czy wasi wykonawcy liczyli koszt postawienia ściany na piętrze drożej niż na parterze?

 

u nas np. koszt wykonania ściany nośnej 25 cm policzyli na parterze 50 zł./metr a na piętrze 55/metr,

za ścianę działową 12cm 45 zł. parter 47 - piętro,

za wykonanie komina prefabrykowanego z czapą liczą 1300, za schody zewnętrzne 1500,

za 1m2 stropu teriva z podciągami i wieńcami 90 zł./metr, wykonanie słupów i wieńców w ściankach kolankowych 72 zł./metr, wykonanie ścian fundamentowych 60 zł/metr, zasypka stan 0 -63zł.m3

napiszcie proszę, czy to dobre ceny, bo chcę z nimi negocjować,

Drogo u mnie ekipa odpowiednio- ściany z porotermu -25zł/m2 parter i poddasze, strop z akermana- 35zł/m2, schody zabiegowe-75zł stopień, wieniec na poddaszu 22zł/mb, kominy systemowe- 600zł/szt.Widziałem domy w ich wykonaniu i rozmawiałem z inwestorami, nie mieli żadnych zastrzeżeń. Jesienią robili u mnie fundament i zrobili bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwig czyli dźwig czy nawet z hds-a się nie da.można też widlaczkiem podawać na pięterko o ile tak daleko jesteś.a drogo się liczą i to dlatego chociażby że odpada betoniarka ,czyli problemy i przestoje.drogo.ekipa pewnie z opola bo po cenach można się domyśleć , a z ciekawości ile płacisz kierownikowi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwig czyli dźwig czy nawet z hds-a się nie da.można też widlaczkiem podawać na pięterko o ile tak daleko jesteś.a drogo się liczą i to dlatego chociażby że odpada betoniarka ,czyli problemy i przestoje.drogo.ekipa pewnie z opola bo po cenach można się domyśleć , a z ciekawości ile płacisz kierownikowi?

 

ekipa z Krzanowic (Stotko) a kierownikowi płacę 2000 + coś ekstra, o ile będę zadowolona. Cenią się, a fundamenty wylali mi już - w worku i bez chudziaka. a do drogi mam ok. 20m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza ze ceny nie spadają mimo kryzysy mam wrażenie :(

 

a to oznacza tylko jedno: wykonawcy są już wyżęci jak mokre szmaty i więcej się już z nich wycisnąć nie da więc nie liczcie na spadki cen robocizny - raczej na wzrosty bo to będzie naturalne zachowanie rynku - w końcu Rostowski robi co może żeby ograbić każdego prowadzącego działalność z ostatniej złotówki więc ktoś za to będzie musiał zapłacić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze żebyś była zadowolona z ich pracy.

z tego co dotychczas zrobili zadowolona jestem umiarkowanie, bywają wobec mnie niestety nieszczerzy i traktują mnie jak blondynkę, ale na budowie jest porządek, nie piją, fundamenty wykopali w 10h a zalali w 2h.

Edytowane przez storrada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal szukamy naszego wymarzonego domku, co powiecie o tym projekcie

 

http://extradom.pl/projekt-domu-kornel-energo-WRC2389

 

Koszt SSZ podany na stronie jest jak dla mnie co nieco "podejrzany".

Czy za 122500zł można wybudować ten dom w stanie surowym zamkniętym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal szukamy naszego wymarzonego domku, co powiecie o tym projekcie

 

http://extradom.pl/projekt-domu-kornel-energo-WRC2389

 

Koszt SSZ podany na stronie jest jak dla mnie co nieco "podejrzany".

Czy za 122500zł można wybudować ten dom w stanie surowym zamkniętym???

 

Wątpię, by za ww kwotę można było zrobić SSZ wg tego projektu, bo same drzwi przesuwne w salonie to jakaś 1/5 tych kosztów. Reszta też zależy od użytych materiałów: stolarki okiennej, pokrycie dachu, itd. Powtórzę n-ty raz- sporo można zaoszczędzić na własnej pracy. Jeśli nic nie zrobicie sami, to ciężko będzie o jakiejś sensownej kwocie myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, rowniez przymierzam sie do budowy domu, dzialka juz jest formalnosci dopiero zaczynam. Kwota na dom max 220 tys. Czy w projekcie z linka od kasiagrzes, kornel-energo rezygnujac z drzwi balkonowych przesuwnych nie ma mozliwosc zmiescic sie w 200tys? przeciez jest to prosta bryla, dach dwuspadowy, zadnych udziwnien, brak piwnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie podobne do DEZETA - bez robocizny własnej ciężko. Dom ma 102m2 netto, 187m2 powierzchni dachu. Rezygnując z droższych rozwiązań okiennych na rzecz tradycyjnego otwierania sporo się zaoszczędzi. Zajrzałam na "macierzystą" stronę projektu i tam kosztorysu jeszcze nie ma, wnioskuję więc, że ktoś po prostu wrzucił jakąś szacunkową wartość, która dla wersji "energo" raczej nie będzie możliwa do osiągnięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, rowniez przymierzam sie do budowy domu, dzialka juz jest formalnosci dopiero zaczynam. Kwota na dom max 220 tys. Czy w projekcie z linka od kasiagrzes, kornel-energo rezygnujac z drzwi balkonowych przesuwnych nie ma mozliwosc zmiescic sie w 200tys? przeciez jest to prosta bryla, dach dwuspadowy, zadnych udziwnien, brak piwnicy.

 

Policz sobie koszt materiałów, instalacji, koszty przyłączy, glazury, terakoty, okien, drzwi. Dolicz np.6-10tys. na papierologię.

Pozostała kwota zostanie na robociznę. Ciekaw jestem ile Ci wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eprom my również planujemy na dom wydać ok 200 tys i bardzo nam się spodobał ten projekt. Dom prosty "jak budowa cepa" i na pierwszy rzut oka wydawałoby się że w tej kwocie można się zmieścić ale jak widać z powyższych postów bardziej zaprawieni w bojach budowlanych sprowadzili mnie na ziemie :).

 

Zastanawiamy się jak można obniżyć koszty (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku) i wyszło że:

- drzwi przesuwne spokojnie można zastąpić zwykłymi drzwiami balkonowymi, natomiast te na ścianie przy kuchni zamieniłabym na okno (salon staje się bardziej ustawny)

- drzwi balkonowe w pokojach zamieniamy na okna (tu również poza oszczędnością mamy bardziej ustawne pomieszczenia)

- dachówkę można spokojnie zamienić na blacho-dachówkę

Poprawcie mnie jeśli się mylę wydaje mi się że te trzy zmiany dają nam oszczędność w granicach 20-25 tys.

Jakie rozwiązania zastosowalibyście w przypadku tego projektu aby obniżyć koszty ( nie obniżając jakości) ?

Bardzo nam się podoba ten projekt ale nie chcemy się wpakować w budowę której nie będziemy w stanie doprowadzić do końca.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...