Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hehe, a co tu tak pesymizmem powiało? ......

 

Powiesz to urzędnikowi skarbowemu gdy Ci wyliczy, że brutto to ten dom nie powstał, a sam nie byłeś wstanie wymienionych przez Ciebie prac wykonać? Tak tylko pytam, teoretycznie. Bo jeśli za użyczenie kumplowi zegarka (vide Nowak) chcą Nowaka opodatkować to cholibka, optymistą w kontekście podatków bym nie był. To państwo nie lubi gdy nie płacisz regularnie haraczu od wszystkiego. Chyba warto dokumentować wszystko w dziennikach muratora. Będzie dowód dla urzędasów : ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namira - tak sobie możemy teoretyzować, ale przypominam, że to offtopic. Jakkolwiek koncepcja przychodu w naszym prawie podatkowym jest hmmm... taka, jaka jest, nie obejmuje ona "zaoszczędzonych kosztów" pracy wykonanej samemu. Kropka.

 

Problemy można mieć w uproszczeniu w sytuacji, w której zarabia się minimum krajowe, oficjalnie nie ma oszczędności, a buduje się duży dom. Numer z tłumaczeniem, że to z prostytucji jest teraz trudniejszy do zastosowania, bo urzędy chcą uprawdopodobnienia tych przychodów. Czyli pytają się, gdzie się delikwent prostytuuje, jak często, jakie stawki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a co tu tak pesymizmem powiało? Oczywiście, że da się za ww kwotę zbudować dom (bez działki). Od czego to może zależeć musielibyście zacząć czytać ten wątek od początku, bo nie pamiętam, gdzie była wyliczanka pozwalająca określić koszt budowanego domu.

Na czym na pewno można oszczędzić (mając dwie prawe ręce ;) ) - na robociźnie oczywiście.

cypryski - 90tys.to za mało na wykończenie- tak, jeśli się tego samemu nie robi; kupi się płytki po 150/m2, a nie za 50, itd, itd. Rozpiętość cen jest tak duża, że i milion niektórym braknie, ale kto bogatemu zabroni?

maksimus773- są marzyciele i są ludzie, którzy wzięli się do pracy i nie marzą, lecz mieszkają i nie jest to iluzją.

 

dokładnie tak.też mam działkę w spadku dlatego pełen optymizmu jestem.sporo na razie oszczędzam na robociźnie i nieźle mi idzie z materiałami więc robi mi się mała oszczędność i mogę ją wykorzystać na coś lepszego niż zaplanowałem lub odłożyć na kupkę.dlatego myślę poważnie o ociepleniu natryskowym a nie o wełnie bo wyjdzie spora oszczędność na ssz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrysk nie wydaje mi się oszczędnością- zależy oczywiście od rodzaju pianki i jej grubości, tak aby spełniała swoje zadanie, a nie tylko była. Najważniejsze są parametry izolacyjności. Wolę wełnę bo można stopniowo dokładać, jeśli jest taka potrzeba( oczywiście nie zawsze się da dokładać).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak.

działka - 200 000zł

SSO - 200 000zł

SSZ i wykończeniówka - 200 000zł

infrastruktura na działce( garaż,basen,ogrodzenie itp.) - 200 000zł.

:lol2:

 

Coś tania ta działka. I na wykończeniówce chcesz przyoszczędzić. To nie będzie dom, tylko jakaś stodoła. Natomiast infrastruktura może wyjść nieco taniej.

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrysk nie wydaje mi się oszczędnością- zależy oczywiście od rodzaju pianki i jej grubości, tak aby spełniała swoje zadanie, a nie tylko była. Najważniejsze są parametry izolacyjności. Wolę wełnę bo można stopniowo dokładać, jeśli jest taka potrzeba( oczywiście nie zawsze się da dokładać).

 

oczywiście że masz racje, ale mając oszczędności z założonego planu minimum mogę oszczędzić albo zaszaleć a na izolacji nie będę.nie mam zamiaru izolować pianką to szczytu tylko do wypłaszczenia na poddaszu potem wełna albo dalej pianka. sam.oszczędności kasowej nie ma tylko czasowa ale jak wyrwę pare groszy na ssz to mogę gdzieś nadwyżkę upchać i do tego dążę.zobaczymy.czas pokarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu. Buduje Dom w Borówkach 2 (130m2). SSZ wyniósł mnie 117 000 zł.

Mój plan to zamknąć się w kwocie 250 000 zł wraz z urządzeniem wnętrz. Póki co wszystko wskazuje na to, że się uda.

 

tyle wydałeś już z oknami i drzwiami zewnętrznymi? czy w te 250 000 wliczasz też sprzęty kuchenne itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem bardziej za kornelem, zmiany jakie bym wprowadzil: zmiana drzwi tarasowych na tansze, zostawilbym tak na prawde tylko jedne, reszte zastapilbym oknami. Zlikwidowalbym jedno wc, tam bylaby tymczasowo garderoba, w przyszlosci schody na poddasze, a na poddaszu tylko graciarnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam pierwszą wycenę robocizny za SSO budynku (projekt http://www.archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-pieknotkach/A,2650), cena 48000zł.

W cenie zawarte jest budowa domu od fundamentów po dach plus położenie dachówki, montaż okien połaciowych, kominy, schody, ściany działowe. Osobiście uważam że to dużo, obstawiałam za ten dom od 38000 do 40000, chociaż mogę się mylić. W projekcie mam lane fundamenty, wykonawca zaznaczył, że ta opcja jest droższa od bloczków fundamentowych jeśli chodzi o materiał. Proszę Was o jakieś sugeste komentarze, bo sama nie wiem co o tym myśleć, tym bardziej że to ekipa sprawdzona i godna polecenia.

Pozdrawiam:)

Edytowane przez margaretta81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...