Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć margaretta81! Fundamenty lane pewnie ze względu na szkody górnicze- wyjdzie drożej. Jednak 48k to sporo za robociznę do sso. Spróbuj ponegocjować, choć może być trudno, skoro ekipa jest solidna, to i zna swoją cenę. Sprawdź jeszcze jakieś inne ekipy- będzie do czego porównać. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Dezet:) na moim skraweczku szkód na szczęście nie ma, tak jest w projekcie. Rozwazam żeby ściany fundamentowe jednak zrobić z bloczków, może wyjdzie taniej a na pewno nie gorzej. Czekam jeszcze na inne wyceny ale fakt jest taki że to dobra ekipa. Postaram sie też troszkę zbić cenę, zobaczymy co będzie i jak ta wycena będzie wyglądać w stosunku do innych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj też,bo to wazne co wchodzi w zakres dachu.teraz już nie jest tak jak kiedyś że kupowane łóżko miało już materac,teraz wszystko jest osobno i tak też robią przy dachu.montaż pólki dla kominiarza osobno,podbitka osobno i inne pierdoły też osobno bo to nie wchodzi w zakres ceny.kiedyś tak nie było.dowiedz się zawczasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Prześledziłam forum mniej więcej w połowie i przepraszam jak się powtórzę. Czy Wy doświadczeni inwestorzy możecie mi pomóc w wyborze projektu i doradzić czy zmieszczę się w kwocie 200-230 k już z wprowadzeniem do któregoś z tych domów? Działkę kupimy w lipcu za dodatkowe oszczędności. Fundamenty zrobimy sami, murowanie ścian i dach już nie. Elektrykę i praktycznie całą wykończeniówkę zrobi mój mąż z bratem. Nie zależy mi na wysokim standardzie, po prostu nie chcę mieszkać w bloku, wolimy raczej wiejskie klimaty :D

http://projekty.muratordom.pl/projekt_przemyslany,555,8.htm?sg=8

http://pracownia-projekty.dom.pl/dom_przy_bukowej_6.htm

Zdaję sobie sprawę, że elewacja i okna muszą być inne - tańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedziesz robic wiekszosci sama to nie da rady:9 Oba projekty maja dosc duza powierzhcnie zabudowy, glownie z winy garazu w bryle.

 

Jakbys miala 300 tys to wtedy taki projekt by troche lepiej pasowal do budzetu, inaczej radzilbym z niego zrezygnowac. Dach w tym drugim powinien byc znaczaco tanszy, sugerowalbym zamiast tychj wielkich kominek wentylacje mechaniczna z prostych GWC niekoniecznie z rekuperacja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być garaż? Nie będzie miejsca na oddzielną wiatę? Sam jestem na etapie rysowania projektu ,więc przerabiałem to co Ty niedawno. Aby wyszło tanio to:

 

1. Dach dwuspadowy

2. Lepiej dwie kondygnacje niż parterówka

3. Garaż poza domem

 

Z tych dwóch to drugi moim zdaniem by się dało ale na styk. Ale ja dopiero robię plan i nic jeszcze nie wybudowałem. Tyle zdołałem się dowiedzieć czytając fora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę z powyższym:

- raczej dwuspad;

- raczej z poddaszem użytkowym (mniejsza pow. zabudowy)

- zamiast garażu wiata przygotowana do późniejszej zabudowy (jak starczy pieniędzy) i najlepiej od razu poszerzyć do 4 m;

- kominki - porozmawiać ze znajomymi jak często ich naprawdę używają - czyli raczej do wywalenia;

- w miarę możliwości podłogówka (wcale nie musi być dużo droższa od zrobienia zwykłego ogrzewania);

- w miarę możliwości projekt z pokojem 6-8 m2 do przeznaczenia na garderobę (zamiast szaf po pokojach);

- elewacja może być tańsza - ale warto pomyśleć o odejściu od utartej kolorystyki;

- jeżeli wybierać projekty z poddaszem to patrzeć na ile są skupione razem łazienki i kuchnia u góry i na dole tak aby uniknąć zbędnych metrów rur i pionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie własnie łazienka bedzie nad pralnią aby był jeden pion wod-kan i dodatkowo w ścianie zrobię żonie zsyp brudnej bielizny. Kominek od razu odpadł - koszt komina i kominka to ponad 10 tys zł a to już poważna kasa - starczy na ocieplenie całej chałupy.

 

Mi taniej wyszło budowanie w szkielecie drewnianym i od razu będę miał dom energooszczędny przy okazji. Miałem ofertę na postawienie samego szkieletu i obicie OSB za ok. 60 tys - dom 117 m2. Z materiałem. Firma raczej solidna. Tu bym tez się zastanowił czy nie wyjdzie taniej, oczywiście na zimno, bez mitów co do muru i drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mamy działkę nieuzbrojoną i pytanie nasze takie:

czy projekt z101 http://z500.pl/projekt/Z101,Maly-dom-z-pokojem-na-parterze-duzym-PG-i-wykuszem-w-jadalni.html (jedyna zmiana to podniesienie ściany kolankowej o ok 60cm) da się wybudować i zamieszkać w wykończonym skromnie parterze do kwoty 230tyś zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bardzo dużej uwadze i z dobrą firmą - może może

 

Na pewno (jak dla mnie przy takich ograniczeniach):

- wywalić wykusz i kominek (czyli zarazem mniejszy komin);

- zastąpić połaciówki w łazience i pokoju obok oknami bocznymi;

- nie podoba mi się położenie łazienek względem pieca i kuchni - wydłuży się czas oczekiwania na podgrzaną wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż jest mechanikiem samochodowym i ma mnóstwo swojego sprzętu, który trzyma właśnie w garażu, no i nie ukrywam, że z wygody byłby to garaż połączony z domem. Jak byśmy się zdecydowali na drugi projekt, to byłyby dodatkowe drzwi z kuchni do garażu.

Większość osób pisze, że parterówki są tańsze w budowie niż domek z użytkowym poddaszem i sama już nie wiem. Chociaż jestem bardziej za parterówką, bo małe dzieci bym wolała mieć "na oku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest tańsze to wieczny spór - natomiast mam nadzieję, że masz wybraną działkę i znasz jej Plan (lub Warunki Zabudowy), bo szczególnie parterówki nie zawsze się mieszczą.

 

Czy pokoje dzieci będą na parterze czy na piętrze i tak mogą zniknąć z oczu - ja mam 18-miesięcznego więc wygodniejsze wydały mi się schody z bramkami.

 

Co do męża mechanika - zwykły garaż może nie starczyć - warto pomyśleć o poszerzeniu go (lub wręcz wersji 2-stanowiskowej).

Jeżeli wejście do garażu z domu to może lepiej zrobić wejście do domu przy ścianie garażu, a kuchnię dać w miejscu wiatrołapu/hallu/spiżarni ?

 

A tak aby zamieszać w głowie (wybrane na szybko):

http://z500.pl/projekt/Z182,Parterowy-dom-z-duzym-bocznym-garazem-na-2-auta-we-wspolczesnym-stylu.html

http://z500.pl/projekt/Z287,Zgrabny-dom-parterowy-z-kotlownia-na-paliwo-stale-i-kuchnia-od-strony-ogrodu.html

http://z500.pl/projekt/Z91_GP,z-garazem-po-prawej.html

http://z500.pl/projekt/Z41_PLUS_GP,powiekszony-z-garazem-jedostanowiskowym-po-prawej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 3000 m2 czy ponad ? Bo w pomorskim to może oznaczać zabudowę na zasadzie siedliskowej. Warto sprawdzić w gminie czy nie będą narzucać jakiś zasad zachowania zabudowy.

 

A co do zamieszania - te projekty są dość podobne do tego do czego się przymierzałaś, natomiast różne układy mogą pozwolić na lepsze dobranie pod swoje potrzeby. Możesz porównać też sobie wymiary, pow. zabudowy etc.. Czasem pomysł z jednego projektu fajnie można użyć do drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...