Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam szanowne grono:)

Po wielu poszukiwaniach, zmianach i przemyśleniach, znalazłem chyba wreszcie projekt który mam zamiar zakupić w przyszłym tyg.

Zaczynałem swe marzenia od 120m z poddaszem, jednak jako że dom w 95% budowany bedzie z kredytu, po wizytach w kilku bankach zostałem "sprowadzony na ziemię" i aby się nie utopić zdecydowałem się na tak mały projekt w lustrzanym odbiciu:

 

http://www.archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-majowkach-termo/m7801fb57c4032

 

 

Obecnie jestem kawalerem, nie wiem czy w najbliższym czasie i wogule kiedyś to się zmieni. Poza tym obecnie mieszkam na piętrze "kostki" z lat 80-tych, mam tam 60m2 i jest to dla mnie aż zanadto.

W przedstawionym projekcie chcę wprowadzić kilka zmian:

- zmniejszyć nieco łazienkę i w wiatrołapie zrobić wejście do małego pomieszczenia gospodarczego(w miejscu wanny i WC)

-byćmoże zlikwidować komin z łazienki, zastosować WM z rekuperacją

-ogrzewanie podłogowe+gruntowa pompa ciepła

-rolety okienne- ale czy są takie do okien narożnych(??)

-srtop teriva zamiast płyty.

 

Reszta w średnim stendardzie, bez AGD," wodotrysków" , kostki przed domem, i takich tam bajerów, do zrobienia z czasem. Ewentualnie meble do kuchni i salon na tip-top

Mam działkę w pełni uzbrojoną 1800m, z dużym budynkiem w granicy (garażem na dwa samochody i i dwa pomieszczenia gospodarcze), dlatego taki projekt.

 

Działka jest w kształcie trapezu, ale można przyjąć że to prostokąt o bokach55x33, krótszy bok od strony jezdni, wjazd na działkę od południa, w środku dłuższego boku strony zachodniej w granicy działki ten garaż, co wymusza raczej wejście do domu od strony zachodniej, taras od południa i wschodu.

Jak myślicie, jest szansa zmieścić się w 200-240tys.?

Sam za wiele nie zrobię, pracuję w delegacji, tylko weekendy wolne i to nie zawsze.

Wszelkie rady i komentarze mile widziane:)

Edytowane przez marcin.sto1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki, wezmę to pod uwagę.

W lipcu będę na miejscu to się wszystkiego dowiem.

Ostatnio ten pan sprzedawał działki 3200m2, wiem, że jeszcze ma ich kilka, nie znam dokładnych wymiarów.

 

Sprawdź też strony świata.

 

A tak ogólnie siadłem na spokojnie i dla odmiany na szybko znalazłem mniejsze wersje (powierzchnia zabudowy 130-166 m2 - czyli mniej fundamentów, dachu, konstrukcji):

http://www.mgprojekt.com.pl/anatol

http://www.mgprojekt.com.pl/promyk

http://www.mgprojekt.com.pl/sloneczny-z-garazem-2

To macie do myślenia :)

 

Z tych poprzednich chyba najbardziej do mnie przemawia Z287 - węższy, ale za to głębszy (wychodzą większe sypialnie co Wam się przyda w małym domu, gdzie nie ma zbytnio pomieszczeń gospodarczych). Jeżeli wyciągnąć salon i garaż do linii budynku będzie sporo miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla domku tej wielkości moim faworytem jest Mikro (teraz jest też wersja Mikro Eko z nowocześniejszą stylistyką elewacji). Nie trzeba by kombinować z pomieszczeniem gospodarczym, bo jest takie w projekcie. Te domy uważam za "bezpieczne" do zrobienia w tej kwocie systemem gospodarczym lecz ekipami. Prosty dach, zwykła stolarka, klasyczna bryła - można wykończyć według własnego gustu, nowocześnie, spokojnie, w stylu wiejskiego domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, mamy :D dzięki za fajne projekty, tyle siedzę i szukam a te przeoczyłam. Mi się podoba Anatol, mojemu mężowi właśnie Z287 lub Z91 z garażem. Mam czas do lipca z wyborem projektu. Pewnie dużo będzie zależało od działki jaką kupimy.

Jeszcze raz dzięki serdeczne za pomoc, pewnie jeszcze nie raz będzie nam potrzebna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wezmę to pod uwagę.

W lipcu będę na miejscu to się wszystkiego dowiem.

Ostatnio ten pan sprzedawał działki 3200m2, wiem, że jeszcze ma ich kilka, nie znam dokładnych wymiarów.

 

Zerknij na ten projekt: http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/irys_17-30/0/134

 

Ten buduję, więc możesz zobaczyć na żywo(zmiany to podniesienie kąta dachu i kilka drobnych w pomieszczeniach).

Koszt na dziś ok 150k (SSZ). Do wprowadzenia myślę jakieś 70-80k- ale głównie własna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono:)

Po wielu poszukiwaniach, zmianach i przemyśleniach, znalazłem chyba wreszcie projekt który mam zamiar zakupić w przyszłym tyg.

Zaczynałem swe marzenia od 120m z poddaszem, jednak jako że dom w 95% budowany bedzie z kredytu, po wizytach w kilku bankach zostałem "sprowadzony na ziemię" i aby się nie utopić zdecydowałem się na tak mały projekt w lustrzanym odbiciu:

 

http://www.archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-majowkach-termo/m7801fb57c4032

 

 

Obecnie jestem kawalerem, nie wiem czy w najbliższym czasie i wogule kiedyś to się zmieni. Poza tym obecnie mieszkam na piętrze "kostki" z lat 80-tych, mam tam 60m2 i jest to dla mnie aż zanadto.

W przedstawionym projekcie chcę wprowadzić kilka zmian:

- zmniejszyć nieco łazienkę i w wiatrołapie zrobić wejście do małego pomieszczenia gospodarczego(w miejscu wanny i WC)

-byćmoże zlikwidować komin z łazienki, zastosować WM z rekuperacją

-ogrzewanie podłogowe+gruntowa pompa ciepła

-rolety okienne- ale czy są takie do okien narożnych(??)

-srtop teriva zamiast płyty.

 

Reszta w średnim stendardzie, bez AGD," wodotrysków" , kostki przed domem, i takich tam bajerów, do zrobienia z czasem. Ewentualnie meble do kuchni i salon na tip-top

Mam działkę w pełni uzbrojoną 1800m, z dużym budynkiem w granicy (garażem na dwa samochody i i dwa pomieszczenia gospodarcze), dlatego taki projekt.

Jak myślicie, jest szansa zmieścić się w 200-240tys.?

Sam za wiele nie zrobię, pracuję w delegacji, tylko weekendy wolne i to nie zawsze.

Wszelkie rady i komentarze mile widziane:)

 

mój komentarz (subiektywny oczywiście:))

- pomimo niewielkiej powierzchni dom nie będzie bardzo tani z powodu drogiego dachu. dach moim zdaniem okropnie brzydki, nieproporcjonalny, ale to już kwestia gustu. aż dwa kominy. za te same pim2.eniądze wybudujesz kilka-kilkanaście metrów większy dom, jeżeli odpuścisz sobie dziwne dachy. za 200 tys. możesz kombinować prościutki dom ok. 80 m2., ale nie kupuj projektu pochopnie.

zobacz na stronie http://www.z500.pl - wrzuć w yszukiwarkę domy 60-90 m2, jest duży wybór prostych ładnych domów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest tańsze to wieczny spór - natomiast mam nadzieję, że masz wybraną działkę i znasz jej Plan (lub Warunki Zabudowy), bo szczególnie parterówki nie zawsze się mieszczą.

 

Czy pokoje dzieci będą na parterze czy na piętrze i tak mogą zniknąć z oczu - ja mam 18-miesięcznego więc wygodniejsze wydały mi się schody z bramkami.

 

Co do męża mechanika - zwykły garaż może nie starczyć - warto pomyśleć o poszerzeniu go (lub wręcz wersji 2-stanowiskowej).

Jeżeli wejście do garażu z domu to może lepiej zrobić wejście do domu przy ścianie garażu, a kuchnię dać w miejscu wiatrołapu/hallu/spiżarni ?

 

A tak aby zamieszać w głowie (wybrane na szybko):

http://z500.pl/projekt/Z182,Parterowy-dom-z-duzym-bocznym-garazem-na-2-auta-we-wspolczesnym-stylu.html

http://z500.pl/projekt/Z287,Zgrabny-dom-parterowy-z-kotlownia-na-paliwo-stale-i-kuchnia-od-strony-ogrodu.html

http://z500.pl/projekt/Z91_GP,z-garazem-po-prawej.html

http://z500.pl/projekt/Z41_PLUS_GP,powiekszony-z-garazem-jedostanowiskowym-po-prawej.html

 

ja realizuję Z287 jak by co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ten projekt: http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/irys_17-30/0/134

 

Ten buduję, więc możesz zobaczyć na żywo(zmiany to podniesienie kąta dachu i kilka drobnych w pomieszczeniach).

Koszt na dziś ok 150k (SSZ). Do wprowadzenia myślę jakieś 70-80k- ale głównie własna praca.

 

Dziennik przejrzeliśmy, wezmę ten projekt również pod uwagę. Jeśli chodzi o wykończenie, to mój mąż z bratem będą wszystko robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ja realizuję Z287 jak by co :)"

 

 

Witam, a mogę prosić o kilka szczegółów finansowych :D

Przerabiam projekt na mocno energooszczędny a jak się uda to może i wyjdzie o mało co pasywny :)

Jakie info Cie interesują ?

 

Edit - przed wybraniem tego projektu już prawie zamówiłem IVO ( clon Irysa którego buduję Dezet ) ale tak go zacząłem modyfikować, zę wyszedł Z278 suma sumarów.

Edytowane przez mic81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, mamy :D dzięki za fajne projekty, tyle siedzę i szukam a te przeoczyłam. Mi się podoba Anatol, mojemu mężowi właśnie Z287 lub Z91 z garażem. Mam czas do lipca z wyborem projektu. Pewnie dużo będzie zależało od działki jaką kupimy.

Jeszcze raz dzięki serdeczne za pomoc, pewnie jeszcze nie raz będzie nam potrzebna :D

 

Mam nieco inny punkt widzenia - nie tylko z punktu widzenia budowy domu, ale zawodowo jestem po prostu pośrednikiem - więc też sporo się naoglądałem.

Z tych trzech (biorąc pod uwagę określone przez Ciebie potrzeby) Z91 wygląda najsłabiej.

W Anatolu kusi 4-ta sypialnia (lub pokój na biuro z dodatkowym wejściem), w Z287 pomyślałbym o wyrównaniu linii budynku - czyli przedłużeniu salonu i garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój komentarz (subiektywny oczywiście:))

- pomimo niewielkiej powierzchni dom nie będzie bardzo tani z powodu drogiego dachu. dach moim zdaniem okropnie brzydki, nieproporcjonalny, ale to już kwestia gustu. aż dwa kominy. za te same pim2.eniądze wybudujesz kilka-kilkanaście metrów większy dom, jeżeli odpuścisz sobie dziwne dachy. za 200 tys. możesz kombinować prościutki dom ok. 80 m2., ale nie kupuj projektu pochopnie.

zobacz na stronie http://www.z500.pl - wrzuć w yszukiwarkę domy 60-90 m2, jest duży wybór prostych ładnych domów

 

Zielony Ogród, dziękuję za komentarz:)

 

Zdaję sobie sprawę z tego że nie jest to najtańszy projekt w tym metrażu, jeden komin mogłaby zastąpić WM.

Problem polega na tym (o czym zapomniałem napisać,już poprawiam) moja działka jest w kształcie trapezu, ale ogólnie można przyjąć że to prostokąt o bokach 55x33, przy czym krótszy bok przylega do jezdni, wjazd jest od strony południowej i dom byłby usytuowany w długości działki (wymusza to istniejący garaż w środku zachodniej granicy), wejście do domu też byłoby od strony zachodniej, widok z kuchni i salonu na wjazd/jezdnię, taras od południa i wschodu, dlatego ten projekt.

Dachy dwuspadowe w parterówkach kojażą mi się trochę ze stodołą (przepraszam za określenie, nie chcę nikogo urazić, sam mieszkam na wsi i dom powstanie na działce za płotem), dodatkowo elewacja w dwuspadowym byłaby widoczna od strony drogi w kalenicy (nie wiem czy dobrze to ująłem)

 

Generalnie metraż nie jest tu jakimś najważniejszym kryterium, liczy się też funkcjonalność i wygląd.

A jakieś poważne wady tego projektu, jak sądzicie?

Edytowane przez marcin.sto1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=marcin.sto1;5974486

 

Generalnie metraż nie jest tu jakimś najważniejszym kryterium, liczy się też funkcjonalność i wygląd.

A jakieś poważne wady tego projektu, jak sądzicie?

 

Powaznie to jak metraz nie nalezy do najwazniejszych kryteriow to trzebaby zapytac chyba w innym watku. Tutaj glownie sie pyta jak sie zmiescic w 200 tys, a jak metraz nie istotny to ciezko sie zmiescic :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Anatolu kusi 4-ta sypialnia (lub pokój na biuro z dodatkowym wejściem), w Z287 pomyślałbym o wyrównaniu linii budynku - czyli przedłużeniu salonu i garażu.

w Z287 własnie robię 4 sypialnie (kuchnia na sypialnie, kotłownie na kuchnię - kotłowni nie potrzebuję a gospodarczy wydzielę z garażu :), garaż odwracam czyli wjazd od tyłu po to żeby pom. gospodarcze było od razu przy kuchni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ale toż to zaleta :) prostsze w budowie = tańsze w budowie a w tym wątku chcemy budować tanio :))

Dla mnie to bardzo duża wada,dyskwalifikująca dom do zamieszkania...bo nie chciałbym co dnia widywać,że wchodzę do stodoły ;)

Czterospadówkę też można tanio wybudować a mitem dla łykających co popadnie(np.tanie kable) jest to,że dwuspad jest tańszy.

Razem z kolegą Piotrkiem z forum nick ryloon zamamialiśmy praktycznie cały dach razem czyli więźbę,taką samą dachówkę,takie same rynny,w tych samych firmach,w tym samym czasie.

On ma dach dwuspadowy 180m2 ja czterospadowy 230m2,za wieźbę zapłaciliśmy tyle samo czyli ok.10tys.zł,za dachówkę i rynny on zapłacił 15tys.zł ja 19tys.zł czyli w przeliczeniu na m2 on 83zł/m2 ja 82zł/m2.

Ale słuchajcie dalej porad zamiast samemu myśleć i liczyć...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam projekt na mocno energooszczędny a jak się uda to może i wyjdzie o mało co pasywny :)

Jakie info Cie interesują ?

 

Interesuje mnie głównie koszt sso lub ssz. Wiem, że to zależy od materiałów, jaką metodą jest budowany itd. Może napiszę tak, czy wystarczy mi 230k do wprowadzenia? Standard średni, nie jestem wymagająca :) Wykończeniówka i instalacja elektryczna wykonana samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...