Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki bowess

 

Nie ukrywam że ten domek bardzo mi się podoba, elewacje dobrze wpasowują się w działkę i srtrony świata. Jedyny minus to brak małego pomieszczenia gosp.,zrobiłbym je kosztem mniejszej łazienki.

Wersja TERMO to styropian 20 na ścianach,15 posadzka i 30 wełna na stropie.

Standard wykończenia średnia półka, na pewno dachówka, okna znarożne zostają, likwidacja komina w łazience. W ostateczności również rezygnacja z kominka (chociaż jeden komin systemowy nie byłby chyba aż tak tragicznie drogi?), a w zamian PC z wentylacją mechaniczną, choć cena trochę przeraża-40tys. +koszt dolnego źródła...

Edytowane przez marcin.sto1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki bowess

 

Nie ukrywam że ten domek bardzo mi się podoba, elewacje dobrze wpasowują się w działkę i srtrony świata. Jedyny minus to brak małego pomieszczenia gosp.,zrobiłbym je kosztem mniejszej łazienki.

Wersja TERMO to styropian 20 na ścianach,15 posadzka i 30 wełna na stropie.

Standard wykończenia średnia półka, na pewno dachówka, okna znarożne zostają, likwidacja komina w łazience. W ostateczności również rezygnacja z kominka (chociaż jeden komin systemowy nie byłby chyba aż tak tragicznie drogi?), a w zamian PC z wentylacją mechaniczną, choć cena trochę przeraża-40tys. +koszt dolnego źródła...

Dom w majówkach ma 68 metrów, ile osób będzie w nim mieszkało? Chodzi mi o zużycie CWU. Mała powierzchnia domu sprawia, że zapotrzebowanie na ciepło do ogrzania będzie niewielkie. Zdaje się, że Zielony Ogród ma ogrzewanie elektryczne w niewielkim domku. Według mnie nie warto inwestować w pompę ciepła, szczególnie jeśli dasz na ściany 20 cm styropianu (wg mnie można pokusić się o więcej, zadbać też o prawidłowe odcięcie od gruntu). W takim domu taka inwestycja będzie prostsza i tańsza niż z pompą ciepła. Zużyjesz prądu na ogrzewanie i CWU za 2500 PLN zamiast za 1000 PLN, oszczędzając na starcie 15-20 tys. Dodatkowo pompa ciepła jest awaryjna (a na pewno bardziej niż grzałka) i wymaga corocznego zapewne płatnego serwisu w celu utrzymania gwarancji. Jesli zrobisz wodną podłogówkę, to w razie czego zawsze pompę ciepła można do tego podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom w majówkach ma 68 metrów, ile osób będzie w nim mieszkało? Chodzi mi o zużycie CWU. Mała powierzchnia domu sprawia, że zapotrzebowanie na ciepło do ogrzania będzie niewielkie. Zdaje się, że Zielony Ogród ma ogrzewanie elektryczne w niewielkim domku. Według mnie nie warto inwestować w pompę ciepła, szczególnie jeśli dasz na ściany 20 cm styropianu (wg mnie można pokusić się o więcej, zadbać też o prawidłowe odcięcie od gruntu). W takim domu taka inwestycja będzie prostsza i tańsza niż z pompą ciepła. Zużyjesz prądu na ogrzewanie i CWU za 2500 PLN zamiast za 1000 PLN, oszczędzając na starcie 15-20 tys. Dodatkowo pompa ciepła jest awaryjna (a na pewno bardziej niż grzałka) i wymaga corocznego zapewne płatnego serwisu w celu utrzymania gwarancji. Jesli zrobisz wodną podłogówkę, to w razie czego zawsze pompę ciepła można do tego podłączyć.

 

W tak malym domku to mozna mala farelke do kazdej sypialni/lazienki i klime do salonu.

 

Inwestycja jakies 4-5tys, a zuzycie akceptowalne. Ba, jestem w stanie twierdzic, ze ogrzewanie (na potrzeby) a nie utrzymywanie stalej temp. niesie konretne oszczednosci, ale to nie ten watek:)

 

Alternatywa wodnej podlogowki w takim domu bez sensu. Koszt przejscia na cos innego bedzie sie zwracal dziesiatki lat.

 

Czy to kable czy farelki kotlowki nie potrzeba, jeden pokoj gratis, komina zadnego nie trzeba, itd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wreszcie mieszkanie sprzedane i czas na wybór projektu-zastanawiam się nad 4 propozycjami i przydałaby się wasza pomoc-

1- http://z500.pl/projekt/Z7,Maly-dom-z-dachem-dwuspadowym-ekonomiczny-funkcjonalny-i-praktyczny.html

2- http://z500.pl/projekt/Z241,Dom-parterowy-z-dachem-dwuspadowym-Tani-w-budowie-i-eksploatacji.html

3- http://extradom.pl/projekt-domu-kornel-energo-WRC2389

4- http://www.slonecznedomy.pl/pl/Projekty-domow/Okinawa

Jakie wady i zalety maja te projekty , czy są one w porównywalnych kosztach budowy ,1 najmniejsza i zapewne najtańsza,dzięki czemu mógłbym się pokusić o garaż coby pewnie zrównało cenę z pozostałymi ;-).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak malym domku to mozna mala farelke do kazdej sypialni/lazienki i klime do salonu.

 

Inwestycja jakies 4-5tys, a zuzycie akceptowalne. Ba, jestem w stanie twierdzic, ze ogrzewanie (na potrzeby) a nie utrzymywanie stalej temp. niesie konretne oszczednosci, ale to nie ten watek:)

 

Alternatywa wodnej podlogowki w takim domu bez sensu. Koszt przejscia na cos innego bedzie sie zwracal dziesiatki lat.

 

Czy to kable czy farelki kotlowki nie potrzeba, jeden pokoj gratis, komina zadnego nie trzeba, itd.

 

Pozdrawiam

 

Ludzie raczej negatywnie reagują na kable. Ale pomysł z klimatyzatorem według mnie świetny, sam prawdopodobnie zastosuję. Niski koszt inwestycji a i w lecie może zapewnić spory komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilma wiasna czy jesienia daje spokojnie 2,5 razy tego co bierze, jakby sie ktos chcial bawic w prad 2-taryfowy to przez dlugi czas okresu grzewczego bedzie mial grzanie w cenie gazu.

 

Najlepiej byloby miec do tego wentylacje mechaniczna z jakims tanim reku wtedy ta praca klimy rozejdzie sie po domu, ale i bez tego jest dobrze z klima:)

 

WIem, ze ciezko sobie to wyobrazic, ale wyobrazcie sobie ze typowy najmniejszy Daikin czy LG ma moc grzewcza/chlodnicza prawie 3KW !!

 

Dla domu 65 m toz to pokrywa jego calkowite zapotrzebowanie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał Imrahil

 

Dom w majówkach ma 68 metrów, ile osób będzie w nim mieszkało? Chodzi mi o zużycie CWU. Mała powierzchnia domu sprawia, że zapotrzebowanie na ciepło do ogrzania będzie niewielkie. Zdaje się, że Zielony Ogród ma ogrzewanie elektryczne w niewielkim domku. Według mnie nie warto inwestować w pompę ciepła, szczególnie jeśli dasz na ściany 20 cm styropianu (wg mnie można pokusić się o więcej, zadbać też o prawidłowe odcięcie od gruntu). W takim domu taka inwestycja będzie prostsza i tańsza niż z pompą ciepła. Zużyjesz prądu na ogrzewanie i CWU za 2500 PLN zamiast za 1000 PLN, oszczędzając na starcie 15-20 tys. Dodatkowo pompa ciepła jest awaryjna (a na pewno bardziej niż grzałka) i wymaga corocznego zapewne płatnego serwisu w celu utrzymania gwarancji. Jesli zrobisz wodną podłogówkę, to w razie czego zawsze pompę ciepła można do tego podłączyć.

 

 

 

 

W tym domu miszkała by jedna osoba (tzn. ja :) , możliwe że to się kiedyś zmieni, ale to nic pewnego) jak na razie tylko w weekendy, dlatego ważne jest ogrzewanie "samoobsługowe", najlepiej programowalne. Kable w podłodze jakoś nie bardzo widzę. Wolałbym podłogówkę wodną, zawsze można zmienić źródło ciepła. Choć klima lub PPC+WM/ też wygląda ciekawie.

Sorry że nie w temacie

Edytowane przez marcin.sto1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wreszcie mieszkanie sprzedane i czas na wybór projektu-zastanawiam się nad 4 propozycjami i przydałaby się wasza pomoc-

1- http://z500.pl/projekt/Z7,Maly-dom-z-dachem-dwuspadowym-ekonomiczny-funkcjonalny-i-praktyczny.html

2- http://z500.pl/projekt/Z241,Dom-parterowy-z-dachem-dwuspadowym-Tani-w-budowie-i-eksploatacji.html

3- http://extradom.pl/projekt-domu-kornel-energo-WRC2389

4- http://www.slonecznedomy.pl/pl/Projekty-domow/Okinawa

Jakie wady i zalety maja te projekty , czy są one w porównywalnych kosztach budowy ,1 najmniejsza i zapewne najtańsza,dzięki czemu mógłbym się pokusić o garaż coby pewnie zrównało cenę z pozostałymi ;-).

Pozdrawiam

Najmniejsza niekoniecznie znaczy najtańsza.

 

A wpierw doprecyzuj czego oczekujesz po domu i jaką masz działkę (strony świata, od której wjazd etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

W tym domu miszkała by jedna osoba (tzn. ja :) , możliwe że to się kiedyś zmieni, ale to nic pewnego) jak na razie tylko w weekendy, dlatego ważne jest ogrzewanie "samoobsługowe", najlepiej programowalne. Kable w podłodze jakoś nie bardzo widzę. Wolałbym podłogówkę wodną, zawsze można zmienić źródło ciepła. Choć klima lub PPC+WM/ też wygląda ciekawie.

Sorry że nie w temacie

 

Podlogowka wodna bez sensu. Robic w dmou rozdzielacze z kotlownia jesli ma tam z doskoku bywac jedna osoba ?

 

Ja bym walnal kable w wylewke, na sterownikach poustawial z 18/19 stopni grzane w taniej taryfie i do tego klima sterowana online (za kilkaset PLN).

 

Wybierasz sie na miejsce to odpalasz zdalnie klime, dojezdzasz i cieplutko :)

 

Kable sa najmniej awaryjne wiec polecalbym chociazby dlatego, klima srobi efekt w nascie minut.

 

WM w takim przypadku zrobilbym bez reku, bo z opisu widac, ze poki co nie ma sensu.

 

Sory, ze w tym watku, moze Marcin zalozysz jakis swoj? Chociaz swoja droga to watek domow z regul mniejszych i tanich w budowie, wiec czemu by tego tu nie pisac :) zwlaszcza, ze taka instalacja CO bedzie znacznie tansza od innych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że z tą stodołą to był przysłowiowy "kij w mrowisko". Naprawdę nikogo nie chciałem tu urazić. Dach dwuspadowy-fajna sprawa w domu z poddaszem. Ściana kolankowa, jakiś balkonik, okno dachowe-to wszystko sprawia że dom nabiera fajnego wyglądu. Ale (moim zdaniem) w parterówce chyba lepiej pasuje czterospad.

 

Ponawiam pytanko-można Waszym zdaniem wybudować ten dome(odbicie lustrzane) za ok.180 tys+ta nieszczęsna pompa ciepła, razem max. 240tys. ???

Budowa systemem półgospodarczym, tzn. większe rzeczy ekipy, drobiazgi typu ocieplanie stropu, malowanie itp we własnym zakresie?

 

 

W nast. tygodniu chcę kupić projekt...

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-majowkach-termo/m7801fb57c4032

moim skromnym zdaniem tak, tylko 4 razy przeanalizuj po co do tak małego domu pompa ciepła za 60 000 zł ??? Czy do auta 1,0 benzyna które jeździ dajmy na to 10 000 km rocznie opłaca się zakładać instalację gazową ? Pompa do takiego domku to przerost formy nad treścią i to dość duży przerost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejsza niekoniecznie znaczy najtańsza.

 

A wpierw doprecyzuj czego oczekujesz po domu i jaką masz działkę (strony świata, od której wjazd etc)

 

Wszystkie cztery propozycje są bardzo podobne czyli-prosta bryla,dach dwuspadowy,salon powyżej 25m2 i dodatkowo 3 pokoje,działka kwadrat 40 na 40 wjazd od zachodu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dom czołem na zachód, południe na skrzydle .... czyli salon raczej od czoła, chyba, że chcesz mieć go w kierunku Wschód - Południowy-Wschód.

 

Pomijając to - dla mnie Okinawa i Kornel są słabsze - raczej Z-ki - ale je ciężko porównać bo różne powierzchnie i tym samym różne powierzchnia zabudowy.

W pewnym momencie zastanawiałem się nad tym http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/nina/0/233#top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja znowu wtrącę swoje trzy grosze odnośnie kosztów. Wszystko dokładnie podliczone czyli wiadomo "o co loto" :D. Koszt chałupy jak w dzienniku 184tys z groszami, w tym robocizna ponad 21tys za SSO, reszta robiona "tymi rencami". Jeszcze koło 25tys i robimy akcję przeprowadzka :D. Na razie ogrzewanie grzejnikami elektrycznymi, a docelowo PC powietrze-woda, grzejniki niskotemperaturowe. Ogólnie wynik niezły tylko z uwagi na pracę własną, kilkanaście tygodni urlopów zap.....lamy jak osły ale za to jest niedrogo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja znowu wtrącę swoje trzy grosze odnośnie kosztów. Wszystko dokładnie podliczone czyli wiadomo "o co loto" :D. Koszt chałupy jak w dzienniku 184tys z groszami, w tym robocizna ponad 21tys za SSO, reszta robiona "tymi rencami". Jeszcze koło 25tys i robimy akcję przeprowadzka :D. Na razie ogrzewanie grzejnikami elektrycznymi, a docelowo PC powietrze-woda, grzejniki niskotemperaturowe. Ogólnie wynik niezły tylko z uwagi na pracę własną, kilkanaście tygodni urlopów zap.....lamy jak osły ale za to jest niedrogo :D

wszystko było by ok Panie kolego jednakże skłonny jestem podejrzewać że ze świecą szukać inwestorów którzy potrafią tyle zrobić "temi rencami" co Pan :)) I tu pojawia się problem który można szybko przełożyć na dziesiątki tyś pln - i założenia z tytułu wątku idą w pi...u. Dziennik Pana kolegi ostatnim czasy śledziłem na bieżąco, z nieukrywana zazdrością w związku z w/w umiejętnościami manualnymi. Wynik bardzo niezły brałbym taki w ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mic81 w pełni się z Tobą zgadzam. Tylko własna robota mnie tutaj ratuje. Myślę, że musiałbym dorzucić do pieca kolejne 50 tysiaków biorąc ekipy budowlane. Niestety nie mogę sobie na to pozwolić. Z radościa chodziłbym po budowie z rękami w kieszeniach i pilnował roboty ale zwyczajnie nie mam kasy na taki luksus. Nie wszystko da się zrobić samemu ale większość tak. Do głupiego klejenia styro do elewacji i zaciągnięcia klejem nie potrzeba mieć tytułu inż. Chęci, internet i jazda, w kieszeni zostanie ładnych parę tysięcy. Nie jestem budowlańcem z zawodu i wiem z doświadczenia, że przygotowując sie merytorycznie do danego etapu z pomocą internetu można sporo samemu zrobić. Zamiast odpoczywać podczas swoich urlopów "zarabiam" na robociźnie. Nie ma lekko :D. Fakt potrzeba trochę zdolności manualnych ale bez przesady. Pierwsza zasada samoroba, "Jak się chce to można i nawet trzeba" :D. Stan SSO zrobiła dwuosobowa ekipa z niewielką moją pomocą. Ocieplenie fundamentów i podłogi - prościzna, instalacja wodna na PEX zgodnie z załączonym do projektu schematem - prościzna, ocieplenie ścian i stropu - prościzna, elektyka (schemat wykonany z kumplem na projekcie) rozłożenie kabelków - prościzna (spięcie w rozdzielni już nie, nie jestem samobójcą :D), ścianki gk - prościzna (nie ma tam niczego skomplikowanego), zabudowa kibelków, wanna i kabina też nie ma filozofii, malowanie i panele się zrobi. W necie są wszystkie potrzebne informacje i zdjęcia, trzeba spróbować, a nóz się spodoba i kaska zostanie w portfelu :D. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
dzięki za podpowiedzi i zainteresowanie. Gruntowa PC w tak małym domu faktycznie mija się z celem, tak mi zostało po większych projektach. Poza tym brat ma taką ale w domu 150m, stąd pewnie to podejście. Kwestia ogrzewania do weryfikacji:)
Gruntowa faktycznie jest droga,jeśli dom jest mały,dobrze ocieplony i jeśli zużycie cwu będzie na niskim poziomie to ogrzewanie prądem będzie dobrym rozwiązaniem ale nie kablami.Jeśli zaś cwu będzie spore i trzeba będzie kupić pompę ciepła do cwu to warto już kupić powietrzną pompę ciepła do całości czyli do c.o i cwu,koszt ok.15-17tys.zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
zaczyna się propaganda, 15-17 tys to za co? bo to chyba nawet mniej niż sam dałeś za swoją instalację mimo że kupiłeś ją w mocno zaniżonej cenie
Zerknij na zwykle allegro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...