Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gruntowa faktycznie jest droga,jeśli dom jest mały,dobrze ocieplony i jeśli zużycie cwu będzie na niskim poziomie to ogrzewanie prądem będzie dobrym rozwiązaniem ale nie kablami.Jeśli zaś cwu będzie spore i trzeba będzie kupić pompę ciepła do cwu to warto już kupić powietrzną pompę ciepła do całości czyli do c.o i cwu,koszt ok.15-17tys.zł.

 

Arturo, kolega jasno nadmienil ze jest poki sam i poki co tylko na weekendy, a Ty inputujesz mu ew. spore zuzycie CWU? No wez sie opanuj.

 

Poza tym po co wciskasz wodna podlogowke do domu poki co weekendowego, zeby sie chlop martwil caly czas czy mu gdzies cieknie?

 

Jesli bedzie tam rzadziej niz czesciej to spokonie moze trzymac 18 stopni i zdalnie dogrzac jak sie bedzie tam wybieral, zyzucie KWh bedzie tak minimalne ze moglby sobie i 1 farelke w tym domu trzymac poki i kabli nawet nie odpalac.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Arturo, kolega jasno nadmienil ze jest poki sam i poki co tylko na weekendy, a Ty inputujesz mu ew. spore zuzycie CWU?

 

pozdrawiam

Sorki,nie czytałem,że będzie to dom weekendowy ale zmylila mnie gruntowa za 60tys.zł...Jeśli dom weekendowy to tylko kable.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zaśmiecać tego wątku postanowiłem założyć nowy temat odnośnie wybranego przezemnie projektu:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?215533-Budowa-domku-ok-70m-do-200-220tys-Wasze-porady-uwagi-i-komentarze&p=5977348#post5977348

 

Wszelkie uwagi i porady mile widziane, zapraszam do dyskusji:)

Edytowane przez marcin.sto1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atrix1 pewnie coś tam podłubie sam jak czas pozwoli - dzięki Twoim fotorelacjom mam materiał poglądowy :)

Ja dokładnie tak samo się szkoliłem z wiedzy budowlanej. Dwa lata przed planowaną budową znalazłem jakiś dziennik budowy, przy okazji dziesiątki innych i się zaczęło :D. Napaliłem się jak wiewiórka na orzeszki i od tego momentu zaczęły mi się problemy ze spaniem :D. Po co kimać jak można sobie cichutko knuć co i jak zrobić na budowie. W DB i na forach jest wszystko czego potrzeba do szczęścia, trochę samozaparcia i naprawdę można sporo zrobić samemu oszczędzając przy tym całkiem spore sumki. Na budowie nie ma cudów, roboczo godzina swoje kosztuje i od nas zależy czy tą kasę dostaną budowlańcy czy zostanie nam w kieszeni. Myślę, że bez moich fanaberii ociepleniowych (podłoga 30cm styro, elewacja 20cm grafit, sufit ciepła wełna 47cm) , ciepłych okien z ciepłym montażem, super alarm i jeszcze innych pierdół mógłbym zejść z dotychczasowym kosztorysem o ponad 20 tysięcy. Czyli dom za 200tys jest całkiem realny. Warunek oczywiście jest jeden jedyny, niestety duuuużo własnej pracy :yes:. Ale da się :D

Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja dokładnie tak samo się szkoliłem z wiedzy budowlanej. Dwa lata przed planowaną budową znalazłem jakiś dziennik budowy, przy okazji dziesiątki innych i się zaczęło :D. Napaliłem się jak wiewiórka na orzeszki i od tego momentu zaczęły mi się problemy ze spaniem :D
Jakbym czytał swój życiorys ;) Miałem tak samo,także dwa lata przed budowa zacząłem się uczyć "budować" i dzięki wlasnorecznemu ociepleniu domu nie dość że mam to dokładnie zrobione to jeszcze tanio,dodając do tego własnoręcznie wykonana wentylację z reku,sufity,kominek,panele,malowanie oszczędności na robociznie za jaką musiałbym zapłacić są duże :) Wystarczą tylko chęci a w necie jest wszystko dot.budowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bez moich fanaberii ociepleniowych (podłoga 30cm styro, elewacja 20cm grafit, sufit ciepła wełna 47cm) , ciepłych okien z ciepłym montażem, super alarm i jeszcze innych pierdół mógłbym zejść z dotychczasowym kosztorysem o ponad 20 tysięcy. Czyli dom za 200tys jest całkiem realny. Warunek oczywiście jest jeden jedyny, niestety duuuużo własnej pracy :yes:. Ale da się :D

mały OT ale muszę zapytać - czemu nie robiłeś płyty fundamentowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały OT ale muszę zapytać - czemu nie robiłeś płyty fundamentowej ?
No też się nad tym zastanawiam :D. W 2011r przed cała papierologią słyszałem o płytach, przed budową, widziałem i byłbym nawet "Za" ale nie byłem na 100% przekonany. Teraz spokojnie bym ją zrobił:yes:. Już jest stanowczo za późno ale starałem sie zrobić wszystko żeby zminimalizować straty ciepła przez fundament i podłogę. Nie jest idealnie ale jak dla mnie wystarczajaco.

Arturo72 nie ma innego wyjscia tylko taki sposób budowy. Spadku nie dostałem, na 6 w Lotto nawet nie liczę, czyli kielnia w dłoń i do roboty:D. Nie jestem pewien ale chyba pierwszym dziennikiem budowy był DB "miszcza" Netbeta :D. Ciekawa i pouczająca lektura :yes:. Polecam wszystkim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku niektórzy zaczynają już wątpić czy za 200 kPLN uda się wybudować dom.

Co sądzicie o takie propozycji :

Czy 150 000 zł za dom 100m2 parterowy pasywny ( 0 kWh na ogrzewanie i chłodzenie ) utrzymujący stałą temperaturę latem i zimą, można uznać za "tanio i dobrze"?

Bez glazury, farby ...to zależy od standardu - ceny wykończenia są bardzo różne - Oczywiście, że chodzi temperaturę i wilgotność komfortową

 

Czy taka reakcja na tę propozycję jest właściwa?

Ależ się dajecie wkręcać w dyskusje z wariatem, który klepie tylko po to aby klepać!

0kWh/sezon na grzanie i chłodzenie to kolejna bzdura jaką chce zabłysnąć TB bo już nie ma kompletnie czym podtrzymać tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę 100m2 pasywniak za 150tysiaków :D. Tylko jak to zrobić? Kupić szpadelek, wygrzebać duuużą dziurę w ziemi i wyłożyć ją metrową warstwą styro. Wejście do środka po wyciągnięciu korka jak w termosie. Jak dla mnie rewelka :D. Śledziłem dyskusję o tanich, ciepłych i ocieplonych od środka boo tak ii...? Już nie śledzę bo za cholerkę nie wiem o co w tym wszystkim biega. Rakieta z tematem wystartowała, a przeciętni zjadacze chleba zostali na ziemi. Trzeba by doktorat zrobić przed przystąpieniem do czytania tego tworu (coś a'la słynne pompy ciepła, początek treściwy, koniec jak z archiwum X):D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę 100m2 pasywniak za 150tysiaków :D. Tylko jak to zrobić? Kupić szpadelek, wygrzebać duuużą dziurę w ziemi i wyłożyć ją metrową warstwą styro. Wejście do środka po wyciągnięciu korka jak w termosie. Jak dla mnie rewelka :D. Śledziłem dyskusję o tanich, ciepłych i ocieplonych od środka boo tak ii...? Już nie śledzę bo za cholerkę nie wiem o co w tym wszystkim biega. Rakieta z tematem wystartowała, a przeciętni zjadacze chleba zostali na ziemi. Trzeba by doktorat zrobić przed przystąpieniem do czytania tego tworu (coś a'la słynne pompy ciepła, początek treściwy, koniec jak z archiwum X):D

 

U mnie sąsiad też się na początku napalił na budowę domu pasywnego. I potem jak to sobie wszystko przeliczył, to zaczął murować zwykłe ściany dwuwarstwowe (pustak Porotherm + 10 cm wełny). Merytorycznie poległ bodajże właśnie na pompie ciepła :D A z przeliczeń wychodziły mu jakieś absurdalne koszty budowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę 100m2 pasywniak za 150tysiaków :D. Tylko jak to zrobić? Kupić szpadelek, wygrzebać duuużą dziurę w ziemi i wyłożyć ją metrową warstwą styro. Wejście do środka po wyciągnięciu korka jak w termosie. Jak dla mnie rewelka :D. Śledziłem dyskusję o tanich, ciepłych i ocieplonych od środka boo tak ii...? Już nie śledzę bo za cholerkę nie wiem o co w tym wszystkim biega. Rakieta z tematem wystartowała, a przeciętni zjadacze chleba zostali na ziemi. Trzeba by doktorat zrobić przed przystąpieniem do czytania tego tworu (coś a'la słynne pompy ciepła, początek treściwy, koniec jak z archiwum X):D

 

Ale się uśmiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam takie dwa projekty :

 

1. http://z500.pl/projekt/Z24,Funkcjonalny-dom-parterowy-z-kopertowym-dachem-i-naroznym-oknem-w-kuchni.html (tutaj rezygnacja z okna narożnego)

2. http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-486-Colorado,537.html

 

Jeszcze z żona nie podjęliśmy decyzji, ja jestem przy nr 1, ona przy nr 2 :)

 

Czy można w/w domy wybudować za 200-250 tys do stanu developerskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny,mały dom,wszystkie pomieszczenia odpowiedniej wielkości,łatwy do ustawienia względem stron świata,dla dwóch osób w sam raz,dla większej rodzinki będzie ciasno

 

dzięki za opinię :) , szukamy właśnie dla dwóch osób.

ktoś jeszcze mógłby zaopiniować?, czy ten projekt jest/mógłby być w temacie wątku?

http://pracownia-projekty.dom.pl/pp_hania.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojoj - domek wygląda rzeczywiście na ekstremalnie prosty (więc tani w budowie), a układ wnętrz ma fajny. Z moich doświadczeń domowych wynika, że jk się ma działkę w łanych okolicznościach przyrody, to kryty taras to podstawa, zwłaszcza jak można jeszcze jego część osłonić przed wiatrem chociażby ażurową konstrukcją. W lesie siedzi się wtedy tylko tam. Zwróć uwagę, że:

 

- takie ustawie nie kuchni jest niefunkcjonalne. Brak blatów roboczych i możliwości odstawienia sprzętu. Prawdopodobnie rozwiązaniem byłoby po prostu zrobienie klasycznego układu w kształcie litery U ze zlewozmywakiem pod oknem.

- pomyślcie nad ustawieniem mebli w salonie - w tej chwili kanapa stoi w miejscu, gdzie jest przesuwne okno i wyjście na taras.

- prawdopodobnie dużo wąskich okien trzeba by zastąpić mniejszą ilością większych (choćby ze względów funkcjonalnych - przydało by się wyjście na taraz przez jadalnię). Warto by spróbować poeksperymentować, jak wpłynie to na elewację.

- przy takim ładnym tarasie można pomyśleć o kominku zewnętrznym z grillem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr_au dziękuję za uwagi :)

Też mi zabrakło tych blatów w kuchni, ale poszukuję bardziej funkcjonalnego rozwiązania dla tej kuchni.

W salonie dałoby się , tak mi się wydaje, ustawić wygodnie sofę/ sofy/ rogówkę, gdyż pomiędzy oknem a ścianą jest 4,5m, a to sporo(względem naszych potrzeb), obecnie tak mam.

Okna spodobały się nam w takiej postaci jak na obrazkach, dlaczego uważasz że warto by je zastąpić?

Edytowane przez ojojoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...