Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zgrabny, choć w porównaniu z tym, który wziąłem i tak podtrzymałbym swój wybór

 

Racja, nie pomyślałem że będzie problem z wniesieniem czegoś, drzwi przesunę.

 

Pokoje nie wychodzą jeszcze najgorzej bo 12, 12.37 i dwa po 11m2. Na projektach widywałem mniejsze, nawet po niecałe 9m2, także metrażowo nie jest jeszcze bardzo źle. Żona się uparła że koniecznie chce 4 sypialnie i tyle, nie ma zmiłuj. A że budżet dość ograniczony to musiałem zagęścić trochę projekt.

Rozumiem - ale rozrysuj sobie szafy i łóżka - trochę to miejsca zajmuje. Ja z tego powodu szukałem projektu z 4-ma pokojami u góry aby najmniejszy przeznaczyć na sensowną garderobą.

Edytowane przez Mitoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hmm może nie będzie źle. Z resztą wyjścia nie ma, na większy metraż brak kasy, na mniejszą liczbę pokoi żona się nie zgodzi więc zostaje tak jak jest. Może jeszcze jakieś minimalne przeróbki się wkradną.

 

Teraz zostaje kwestia czy dam radę wybudować za około 220tyś do wprowadzenia. Fundamenty sam wyleję i postawię. Później jeżeli czas pozwoli to ekipa będzie tylko do murów i dachu, pospinania elektryki w rozdzielni, podłączenia gazu i kondensata i pewnie tyle. Reszta "tymi ręcoma" po nocach po pracuję dość sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maroko1991 - nikt ci tego sensownie nie powie. Po pierwsze planujesz spore zmiany. Po drugie - nie da się tego powiedzieć nie znając konstrukcji domu, wielkości fundamentów itp. Pamiętaj, że dom jest dosyć duży po podłodze (200 m2). "Na oko" kalkulacja domu bez cudów przy metodzie gospodarczej i sporej dbałości o ceny dla domu o podobnej wielkości to około 850 zł za m2 (po podłodze, czyli netto!!!) SSO + jakieś 30-60 tys. za okna, drzwi wejściowe i bramę garażową (w zależności od standardu, liczby szyb, tego czy montujemy rolety itp.). Oczywiście może być drożej, jak się wybierze droższą ekipę, lepszą dachówkę, lepsze okna dachowe, obróbki z tytan-cynku itp.

 

Natomiast moim prywatnym zdaniem ten dom po zmianach o jakich mówisz bedzie wyglądał parszywie. Dlatego dla dobra mazurskiego krajobrazu sugerowałbym poszukanie innego projektu, który będzie nadawał się do wybudowania bez podobnych przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maroko1991 - ..................

Natomiast moim prywatnym zdaniem ten dom po zmianach o jakich mówisz bedzie wyglądał parszywie. Dlatego dla dobra mazurskiego krajobrazu sugerowałbym poszukanie innego projektu, który będzie nadawał się do wybudowania bez podobnych przeróbek.

 

a moim prywatnym zdaniem ten dom wygląda parszywie również przed zmianami.....

 

jeżeli cena gra rolę, to jest masa tańszych w budowie projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim prywatnym zdaniem ten dom wygląda parszywie również przed zmianami.....

 

jeżeli cena gra rolę, to jest masa tańszych w budowie projektów.

 

IMHO ten dom jest wydziudźgany. Tzn. ktoś, kto robi domy na sztuki, poskładał do kupy kilka elementów nie do końca do siebie pasujących i wyrobił z tego dom. Mimo to moim zdaniem jeżeli projekt zostałby starannie wybudowany i z dobrych materiałów, to wyglądałby przyzwoicie. Po prostu dom jakich teraz wiele, trochę na pokaz. Natomiast po zmianie usytuowania okien i zapewne po podniesieniu ścianki kolankowej wyszedłby z tego horror architektoniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO ten dom jest wydziudźgany. Tzn. ktoś, kto robi domy na sztuki, poskładał do kupy kilka elementów nie do końca do siebie pasujących i wyrobił z tego dom. Mimo to moim zdaniem jeżeli projekt zostałby starannie wybudowany i z dobrych materiałów, to wyglądałby przyzwoicie. Po prostu dom jakich teraz wiele, trochę na pokaz. Natomiast po zmianie usytuowania okien i zapewne po podniesieniu ścianki kolankowej wyszedłby z tego horror architektoniczny.

 

 

:( Przeorałem całą masę projektów ;/ Myślałem, że ten jest całkiem tani w budowie (do 200 tyś - SSZ). Krew zalewa..

Może macie jakieś propozycje?

Dom około 140 m kw. użytkowej, z poddaszem użytkowym. Na górze 3 sypialnie z czego jedna z oddzielną garderobą i łazienką (wymóg 2 połówki).

Garaż wbudowany 1-stanowiskowy bądź w ostateczności 2-stanowiskowy. Na dole musi też być pokój gościnny / gabinet.

Wjazd od północy. Działka o wymiarach 28 szer 56 dł.

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi jakie otrzymałem i pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być ten garaż?

 

Na górze dwie łazienki? po co? Ja wiem, że nasze lube mają różniste pomysły, ale jak kasy nie ma to z czegoś trzeba rezygnować.

 

Zerkałeś już na z500. Mi ich projekty najbardziej się podobały jak szukałem. No i pod większością projektów masz dyskusje ludzi co budują z tymi co mają pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maroko1991- dom wydumany i drogi. Krytyczne uwagi już masz wyżej. Mnóstwo bajerów na pokaz, ale jak się mieszka w szklarni (bo tak mi się widzą te przeszklone pokoiki)?

schizo85 - za ok.220k, jeśli dużo sam zrobisz będzie można zamieszkać- nie jakieś rewelacje, ale własne miejsce na ziemi. Przy takim "poszatkowaniu" szerokość korytarza 120cm to moim zdaniem za mało. Otwarcie drzwi na korytarz blokuje komunikację- na chwilę, ale jednak. No i jednak z własnego doświadczenia wiem, że pokój szer. 2,7m x 4,5 to nieustawna klitka. Zanim postawisz ściany działowe postaw sobie taką ściankę z 2 warstw bloczków na próbę- sam się przekonasz.

kasy1- stolarka okienna, jeśli taką zachowasz trochę pociągnie kasy- okna narożne, portfenetry i tarasowe. Nie wierz w cenę na stronie- za 138k metodą gosp. nie zbuduje się tego domu, ok.220 można myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maroko1991 - to akurat dosyć typowy układ, więc widocznie nie szukałeś dobrze. Zmiana ustawienia ścian działowych poddasza i zamiana np. dodatkowego pokoju na garderobę lub łazienkę nie jest przecież problemem. Jednocześnie 200 tys na SSZ to niemało. Prawdopodobnie przy tym budżecie dało by się wybudować dom wyraźnie większy, ale o nieco prostszej konstrukcji. Np. ten:

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-awokado-gn/m4e52407411eda

 

Bierz też poprawkę na to, że bardzo dużo osób, które wybudowały domy, narzekają teraz, że są one za duże ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CodeSnipper tak, musi być parterówka, szerzej to wyjaśniam w dzienniku budowy

 

DEZET co do korytarza to raczej ruszać go nie będę, poszerzać go kosztem pokoi nie widzi mi się za bardzo. Skoro mówisz że pokoje nie ustawne to tak musi być, ale niestety mają być 4 pokoje bo małżonka się uparła a sensowniejszego rozstawu pokoi nie udało mi się wymyślić więc muszą zostać tak jak jest. Chyba że ktoś ma jakiś pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zgraja projektów.

Czy któryś z nich jest do wybudowania za 200 tyś SSZ?

Kwota 200 tyś za SSZ jest dla mnie ważną kwotą i odrzucam wszystkie projekty, które przekraczają ją znacznie (np 40 tyś).

http://z500.pl/projekt/Z236,Dom-z-poddaszem-uzytkowym-nowoczesna-lukarna-i-garazem-jednostanowiskowym/dane-ogolne.html

http://z500.pl/projekt/Z263,Wspolczesny-dom-z-poddaszem-uzytkowym-ekonomiczny-o-prostej-bryle-i-funkcjonalnym-wnetrzu/dane-ogolne.html

http://z500.pl/projekt/Z125,Wygodnym-dom-z-poddaszem-pokojem-na-parterze-garazem-oraz-duzym-pg.html

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maroko1991- wrzucasz , jakby kolejne "adaptacje" poprzedniego projektu, niewiele widzę tu zmian w stosunku do pierwszego projektu, a nawet myślę, że te są jeszcze bardziej wypasione. Odrzuć wszelkie ozdobniki na elewacji, szklane balustrady, drewniane dodatki(swoją drogą, jeśli nie użyjesz odpowiedniego(drogiego) drewna, to konserwacja tego, co kilka lat -moim zdaniem- porażka), bo nie będzie Cię stać w takim budżecie na nie i spójrz na taki "surowy" dom.

Lepiej patrzeć na układ pomieszczeń, bo to będzie najważniejsze w eksploatacji, niż wypasiona elewacja "na pokaz", nie przynosząca żadnych korzyści poza ew. zazdrością sąsiadów, ale zawsze się znajdzie bogatszy, który wszystkich "pokona" jakimś gargamelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Maroko1991 ma całkiem niezły budżet. 200 tys na SSZ to całkiem przyzwoita kwota. Z8, Z7, Z91, Z41 to małe parterowe domki do budowania za 200 tys z groszami za stan wykończony.

 

Natomiast co do wyborów Maroko1991 - to, czy wybudujesz w 200 tys za SSZ zależy od:

 

- ceny za okna, drzwi, bramę i rolety. A to zalezy od Twojego widzimisie. Np. ja mam większy dom, potężne przeszklenia i planuję okna aluminiowe, ale z wycen wychodzi całkiem sympatyczna kwota, bo nie chcę rolet (z przyczyn ideologicznych).

- tego, jak się nakombinujesz przy oknach dachowych i ile ich będzie. Cena za okna dachowe to od kilku do kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy.

- jaką dachówkę wybierzesz - znów potrafi być to kilkanaście tysięcy różnicy.

 

Myślę że wskazane domy są realne do wykonania w takich kwotach jeżeli się przy w/w elementach nie przyszaleje. Ale SSZ to dopiero mniej niż 40% kosztów budowy.

 

Ponadto trzeba mieć świadomość, że 200 tys. za SSZ to mniej więcej 380 tys. za stan deweloperski. Do tego wykończenie w tzw. średnim standardzie (raczej średnim marketowym) to około 80-100 tys.

 

Wreszcie papierologia to nawet przy projekcie gotowym kilkaście tys zł. Tyle samo potrzeba na jakieś najmarniejsze ogrodzenie i podstawowe zagospodarowanie działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem że tu jest 400stron ale zabierając się do tematu naprawde warto je zgłębić.sam wiem po sobie że to było ciężkie.miałem do wyboru gotowca i zmiany +kwestia przyłączy na mojej głowie.postawiłem na własny projekt i jest ok.1k więcej ale mam co chciałem i tam gdzie powinno być.także czytajcie ludzie forum zanim zadacie 1000 pytań.zasada jest prosta.czym mniej pierdół,prosty dach,normalne okna,zero udziwnień tym łatwiej zmieścić się w kwocie z tematu.CZYTAĆ!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ile wg was od SSZ do stanu takiego że da się zamieszkać

można taki domek wykończyć (bez szaleństw i przy założeniu że wszystkie sprzęty np. kuchenne, rtv czy meble ) już mam..

https://www.dropbox.com/s/9q4ut16rsuonal5/parter.jpg

https://www.dropbox.com/s/il7yxa2t85zqqod/elewacje.jpg

poddasze nieużytkowe :

https://www.dropbox.com/s/did2gkzzwwd1yss/poddasze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...