Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zapomnialem dodac ze wojewodztwo podlaskie, zostaje jeszcze kwestia piwnicy, ja jej nie chce jednak ekipa mnie namawia aby podpiwniczyc, ze budowa piwnicy to raptem 4 dni roboty wiecej i cena za robocizne jest znikoma.
Piwnica to również spore koszty. Ściany zewnętrzne, nośne, posadzka, dobra izolacja przeciwwilgociowa, strop nad piwnicą, schody, tynki, ocieplenie ścian i podłogi, dodatkowo głębokie roboty ziemne. Jeżeli podpiwniczy się cały dom to koszty będą podobne lub nawet wyższe od budowy całego piętra. Nie ma lekko :no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac ze wojewodztwo podlaskie, zostaje jeszcze kwestia piwnicy, ja jej nie chce jednak ekipa mnie namawia aby podpiwniczyc, ze budowa piwnicy to raptem 4 dni roboty wiecej i cena za robocizne jest znikoma.

 

Potrzebna Ci piwnica? Na co? Wydać min. kilkanaście tys. na... problematyczne przeważnie pomieszczenie? Ekipa chce przytulić dodatkowo kilka tysiaków. Dla nich 4 dni roboty, ale postawienie murów piwnicy to nie wszystko, żeby to pomieszczenie nie było potem... studnią bez dna. Oni mają robić to co im zlecasz, a nie wprowadzać swoje pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna Ci piwnica? Na co? Wydać min. kilkanaście tys. na... problematyczne przeważnie pomieszczenie? Ekipa chce przytulić dodatkowo kilka tysiaków. Dla nich 4 dni roboty, ale postawienie murów piwnicy to nie wszystko, żeby to pomieszczenie nie było potem... studnią bez dna. Oni mają robić to co im zlecasz, a nie wprowadzać swoje pomysły.

 

Się widzę watek kręci ostro :) Dezet ma racje. Piwnica to spory wydatek, materiał, strop itd jak mokry teren to problem z izolacją, przy czym z doświadczenia wiem że służy ona potem jako graciarnia na wszelkiej maści przedmioty o których się mówi " a może sie jeszcze przyda" i tak się przydaja przez najbliższe 15 lat aż sie ich nie wywali :D A tak na poważnie, duży koszt watpliwa przydatność a przy mało sprzyjających gruntach , wieczny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest mowa o piwnicach, to od razu mam w głowie wszelkie wiadomości radiowe i telewizyjne: "straż pożarna wypompowuje wodę z piwnic...."

kto za to wypompowywanie płaci? co w tych piwnicach jest tak cennego, że warto wzywać straż pożarną? ogórki kiszone?

no zapomniałam, w starszych domach w piwnicach są kotłownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być w piwnicy: pralnia, suszarnia, siłownia, salka kinowa, sala bilardowa. itp. To nie te czasy gdzie w piwnicy był brud pajęczyny i obskurne ściany.

 

 

..., przy czym z doświadczenia wiem że służy ona potem jako graciarnia na wszelkiej maści przedmioty o których się mówi " a może sie jeszcze przyda" i tak się przydaja przez najbliższe 15 lat aż sie ich nie wywali :D

To zupełnie tak jak z tymi garażami w bryle domu. Robią za graciarnie, a samochód pod chmurką albo wiatą.

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być w piwnicy: pralnia, suszarnia, siłownia, salka kinowa. itp.

 

spa, sauna, pomieszczenie do podgrzewania ręczników......

wolałabym te pomieszczenia na parterze - lepiej jak woda zaleje ziemniaki niż np. plazmę 60 cali albo pralkę czy siłownie. na szczęście ci, co budują za 200 tys. takich dylematów nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być w piwnicy: pralnia, suszarnia, siłownia, salka kinowa, sala bilardowa. itp. To nie te czasy gdzie w piwnicy był brud pajęczyny i obskurne ściany.

 

 

 

To zupełnie tak jak z tymi garażami w bryle domu. Robią za graciarnie, a samochód pod chmurką albo wiatą.

 

No tak ale to nie w tym watku za 200 K :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumiem argument kosztów i się zgadam. Piwnica nie dla domu na gotowo za 200tyś.

Lecz tu padły argumenty, że piwnica nie bo to same problemy i trzyma się tam ziemniaki i ogórki a dawniej to nawet kotłownie tam były.

 

nawet nie w tym rzecz - raczej w tym, ze takie pomieszczenia chyba przyjemniej i taniej jest mieć nad ziemią niż pod......

chyba że działka w mieście maleńka - wtedy nie ma wyjścia

w dobie wielkich lodówek i klimatyzacji chyba jedynie ciasna działka uzasadnia sens budowy piwnicy. bo na pewno nie ekonomia.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem zawsze zwolennikiem piwnicy. Wiadomo graciarnia, wiecej miejsca itd. Ale jak zobaczyłem ile ekstra trzeba zapłacić to sobie dałem spokój. Nad garażem podniosłem ścianki, mam ekstra pokój - dla siebie - i mi akurat wystarczy. Po schodami mam pomieszczenie 80 cm poniżej gruntu - jakieś słoiki, przytoczone tu warzywa itd. I musi starczyć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze!

 

Zamierzam wybudować jeden z tych dwóch domków :

http://pracownia-projekty.dom.pl/mt_jablon.htm

http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=568

Z tym że w drugim projekcie (dominik) na parterze kuchnia byłaby zamieniona miejscami z pokojem, aby układ pomieszczeń był mniej więcej taki jak w projekcie pierwszym (jabłoń).

Poza tym myślę o powiększeniu garażu, żeby był na 2 samochody.

Będziemy opalać paliwem stałym.

Zamierzam zrezygnować z drewnianych (?) elementów elewacji zewnętrznej.

Na dachu może być nawet blacha falista.

Na razie rodzinka 3-osobowa, w planach jeszcze jedno dziecko.

Mam już uzbrojoną działkę, jest ogrodzenie, wjazd na posesję i front domu od strony wschodniej.

Nie będę na razie układał kostki brukowej, taras też może poczekać.

Mam własną małą koparkę (akurat do fundamentów), piasek, żwir kamień i drewno na więźbę dachową.praktycznie za darmo

Czy za magiczne 200 tys uda mi się wybudować któryś z tych domków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...