Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

 

Razem z żoną szukamy domu taniego w budowie, póki co faworytem jest ten projekt : Colorado S-GL 486. Czy jesteśmy w stanie wybudować go 'tanio' ? Jeśli nie, to na co zwrócić uwagę przy projekcie? Interesują nas parterówki, bez poddasza użytkowego (ew. schowek), dach kopertowy, 3 pokoje+salon+kuchnia+łazienka+toaleta+pom. gosp. do 120m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba pomyliłeś wątki :)

Dlaczego? Jakbym napisał stan developerski do 200000 zł to by było ok? :)

 

Generalnie chciałem zapytać, czy komuś udało się, albo uważa, że się uda wybudować dom, taki jak w moim projekcie za cenę taką jak w wątku.

Jeśli nie jest to możliwe, to czym się kierować aby się zbliżyć do tej kwoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Jakbym napisał stan developerski do 200000 zł to by było ok? :)

 

Generalnie chciałem zapytać, czy komuś udało się, albo uważa, że się uda wybudować dom, taki jak w moim projekcie za cenę taką jak w wątku.

Jeśli nie jest to możliwe, to czym się kierować aby się zbliżyć do tej kwoty?

 

Bo to jest watek dla takich jak ja: 200tysi chcę wydać na cały dom i zamieszkać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ten mój projekt lekko odchudzić i sporo zrobić samemu to myslę że daloby radę zbliżyc się do tej kwoty bo to co podałem to płyta fundamentowa, silka 24cm, okna 3 szybowe, styro 20cm, dachówka ceramiczna, went. mechaniczna z reku.. mozna sciany odchudzić do 18, fundamenty tradycyjne itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie buduję takie coś:

https://www.dropbox.com/s/rjr97y5slz7n9u4/parter.jpg

poddasze możliwe do zrobienia ale póki co nie robię..

bank przy kredycie wyliczył że 280 starczy, ja chce sie w 250 zmieścić..

Z jakiego projektu budujesz? Gotowy czy własny?

 

Bo to jest watek dla takich jak ja: 200tysi chcę wydać na cały dom i zamieszkać ;)

No też bym tak chciał :) a czy przy podobnym projekcie do mojego jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio rozumiem, stan developerski tego projektu za 250 000 - 280 000 zł

 

To zależy. Masz dużą powierzchnię zabudowy (167 m2), a to dosyć rozległe fundamenty. Ma to chociażby znaczenie z punktu widzenia pasku do zasypki. U mnie przy mniejszej powierzchni do zasypania i zagęszczenia weszło 13 ciężarówek piasku. Dużo ścian wygląda na nośne, a więc przy okazji dużo mb ław i ścian fundamentowych. Powierzchnia dachu to ponad 200 m2 (na oko jakieś 220 m2). W sumie strzelałbym, że stan surowy pewnie wyjdzie jakieś 140-150 tys, okna 20 tys., instalacje 50 tys. wykończenie wewnętrzne i zewnętrzne (tynki, wylewki, ocieplenie, podbitka) jakieś 60 tys (tu akurat mało m2 ścian do ocieplenia. Czyli masz szanse, jak nie przyszalejesz z zachciankami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dom pokazanego kształtu do stanu deweloperskiego uda się doprowadzić za podaną kwotę, ale być może konieczne będą pewne zmiany, żeby założonych 280 nie przekroczyć. Dom ma sporo ścian nośnych, strop, dach dużo metrów kalenicy. Według propozycji projektu jest pustak ceramiczny 30 + ocieplenie (nie wiem jakie), pokrycie z dachówki cementowej. Trzeba sprawdzić ceny materiałów - jaki lokalnie wyjdzie koszt dachu, może inny materiał konstrukcyjny na ściany okaże się korzystniejszy cenowo (można zrobić cieńszą nośną, a grubiej ocieplenia). No i dużo zależy od planowanych instalacji, tu każdy "eksces" może być decydujący dla budżetu. Wszystko to trzeba wiedzieć wcześniej, żeby w adaptacji już ewentualne zmiany nanieść.

Będzie własny wkład pracy przed osiągnięciem deweloperki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Razem z żoną szukamy domu taniego w budowie, póki co faworytem jest ten projekt : Colorado S-GL 486. Czy jesteśmy w stanie wybudować go 'tanio' ? Jeśli nie, to na co zwrócić uwagę przy projekcie? Interesują nas parterówki, bez poddasza użytkowego (ew. schowek), dach kopertowy, 3 pokoje+salon+kuchnia+łazienka+toaleta+pom. gosp. do 120m2

 

Zobacz ten, na pewno da się taniej zbudować niż ww : http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/irys_17-30/0/134

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEZET - Ale niektórzy muszą mieć kopertkę, bo inaczej im się dom ze stodołą myli.

 

Bowess - kiedyś liczyłem różnicę między porotherm 25 a 30 cm (w powiązaniu z odpowiednią zmianą w grubości ocieplenia). I okazało się, że różnica w cenie jest nieproporcjonalna do różnicy w grubości (m2 wychodził chyba 30-40% drożej). Szczegóły do odkopania w moim starym dzienniku. Ogólnie opłaca się wziąć najbardziej popularny materiał w najbardziej popularnej grubości. Resztę się zrobi ociepleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...