Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

DEZET - Ale niektórzy muszą mieć kopertkę, bo inaczej im się dom ze stodołą myli.

Niektórzy mają żony, które uparły się na kopertkę, bo inaczej im się dom ze stodołą myli ;) Niestety, póki co, tego przeskoczyć nie mogę, ale jak znajdę jakiś mocno rzeczowy argument to pewnie przekonam żonę. Finansowy odpada, bo jak pytałem lokalnych budowlańców między kopertą a 2-spadem jest do 8000 zł różnicy w cenie (różne opinie), więc tyle mogę 'poświęcić' aby mieć spokojną głowę :)

 

Moim zdaniem dom pokazanego kształtu do stanu deweloperskiego uda się doprowadzić za podaną kwotę, ale być może konieczne będą pewne zmiany, żeby założonych 280 nie przekroczyć. Dom ma sporo ścian nośnych, strop, dach dużo metrów kalenicy. Według propozycji projektu jest pustak ceramiczny 30 + ocieplenie (nie wiem jakie), pokrycie z dachówki cementowej. Trzeba sprawdzić ceny materiałów - jaki lokalnie wyjdzie koszt dachu, może inny materiał konstrukcyjny na ściany okaże się korzystniejszy cenowo (można zrobić cieńszą nośną, a grubiej ocieplenia).

No właśnie wybierając projekt, ja póki co się kieruję wyglądem zew, układem pokoi itd, nie patrzę zbytnio na materiał bo się na tym nie znam, jak będę miał wydrukowane parę projektów to podjadę do znajomego budowlańca i pogadam jak budować żeby było dobrze i tanio :)

 

Będzie własny wkład pracy przed osiągnięciem deweloperki?

Tak czytając forum, to budowa domu nie jest jakąś wielka filozofia dla wybranych, ale raczej nie podejmę się stawianiu murów. Na dziś na pewno będę sam robił elektrykę, i 90% wykończeniówki (prócz kafelek).

Budowę SSZ raczej zlecę, albo jednej firmie, albo będę wybierał firmy żeby (podobno) było taniej. Od wlewek, tynków mam kolegę, dużo mnie pewnie nie skasuje, z ociepleniem zewnętrznym myślę, że z pomocą dam sobie radę. Zostanie ekipa na hydraulikę i CO ;)

Ale, może się zdarzyć, że nic nie zrobię, bo będę musiał więcej pracować itd i nie będzie mi się opłacać brać urlopu bezpłatnego żeby siedzieć na budowie dlatego szukam projektu, który w razie różnych okoliczności nie puści mnie z torbami :)

Marzy mi się projekt z prostej bryły, mało ścian nośnych, salon do 30m2, kuchnia do 10m2, pokoje od 11-14m2, łazienka do 10m2, pom. gospodarcze z piecem gazowym do 10m2, kibelek 3-4m2 - całość 110-120m2 - ale takie rzeczy tylko w erze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dom o pow. zabudowy 140mkw, parterowy z poddaszem użytkowym, pow. całkowitej ok. 200mkw, prosty dach pokryty dachówką ceramiczną, dwa okna dachowe, dwoje drzwi zewnętrznych plus brama garażowa, okna ciepłe 3-szybowe. Stan surowy zamknięty wyniósł mnie 150tys. sam nic nie robiłem, wszystko ekipy.

IMG_0012.jpg

IMG_0015.jpg

IMG_0024.jpg

Edytowane przez Crazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają żony, które uparły się na kopertkę, bo inaczej im się dom ze stodołą myli ;) Niestety, póki co, tego przeskoczyć nie mogę, ale jak znajdę jakiś mocno rzeczowy argument to pewnie przekonam żonę. Finansowy odpada, bo jak pytałem lokalnych budowlańców między kopertą a 2-spadem jest do 8000 zł różnicy w cenie (różne opinie), więc tyle mogę 'poświęcić' aby mieć spokojną głowę :) [...]

 

Nie zrozumiem tego, bo jak dla mnie ani to ładne, ani praktyczne rozwiązanie. Po pierwsze 8 tys to sporo pieniędzy. I niestety w miarę budowy odczuwa się to coraz bardziej. To całkiem niezłe wyposażenie łazienki, albo bardziej wypasione AGD do kuchni. Wszystko to ma większy sens dla wygody mieszkania w domu, niż ta nieszczęsna kopertka. Ponadto jest jeszcze jedna sprawa - przy kopertowym dachu dużo trudniej zrobić coś na poddaszu. A przy tel wielkości poddasza może mieć to w pewnym momencie sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre żony to maja dobrych mężów......8tys. wydać żeby żona nie truła.......u nas to ja jestem żoną i to ja obcięłam wszystko co tylko możliwe z projektu domu, aby było najtaniej, żeby mąż mógł sobie kupić wymarzonego choppera. a dach....hmmm, zapomniałam już, jak on wygląda, bo nie zadzieram głowy i oglądam go raczej od środka, czyli od strony sufitu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy na etapie szukania działki (mamy już jedną na oku ) i do tej pory naszym faworytem był Antek , ale chciałabym żebyście wypowiedzieli się na temat tego projektu. Wydawało mi się że to tani w budowie dom, prosty, z dachem dwuspadowym ale ma dużą powierzchnię zabudowy i powierzchnię dachu i teraz sama już nie wiem czy nie szukac dalej. Bowess pomożesz ? :) I nie tylko Bowess :) Dodam że chcemy budowac bez garażu.

 

http://extradom.pl/projekt-domu-antek-wariant-b-z-pojedynczym-garazem-WRD1210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytając forum, to budowa domu nie jest jakąś wielka filozofia dla wybranych, ale raczej nie podejmę się stawianiu murów. Na dziś na pewno będę sam robił elektrykę, i 90% wykończeniówki (prócz kafelek).

Budowę SSZ raczej zlecę, albo jednej firmie, albo będę wybierał firmy żeby (podobno) było taniej. Od wlewek, tynków mam kolegę, dużo mnie pewnie nie skasuje, z ociepleniem zewnętrznym myślę, że z pomocą dam sobie radę. Zostanie ekipa na hydraulikę i CO ;)

Ale, może się zdarzyć, że nic nie zrobię, bo będę musiał więcej pracować itd i nie będzie mi się opłacać brać urlopu bezpłatnego żeby siedzieć na budowie dlatego szukam projektu, który w razie różnych okoliczności nie puści mnie z torbami :)

Marzy mi się projekt z prostej bryły, mało ścian nośnych, salon do 30m2, kuchnia do 10m2, pokoje od 11-14m2, łazienka do 10m2, pom. gospodarcze z piecem gazowym do 10m2, kibelek 3-4m2 - całość 110-120m2 - ale takie rzeczy tylko w erze :)

 

a moze taki http://z500.pl/projekt/Z287,zgrabny-dom-parterowy-z-kotlownia-na-paliwo-stale-i-kuchnia-od-strony-ogrodu.html :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "zetek" to może też pasować Z273 albo Z273a. Podobny program, a troszkę mniejsze. Różnią się kotłownią i ten z a jest troszkę większy. Jedna nośna w środku, kominy zebrane "w kupę", strop lekki, mniejsza powierzchnia dachu niż w Colorado.

Hawk_eye no to potencjał robocizny jakiś tam jest. :) A żonę najlepiej przekonać wizualnie na jakimś spacerku, pokazując ładnie wykończone "stodoły". Choć wiem, że są i wśród inwestorek i inwestorów tacy, co dwuspadu za nic w świecie.

 

Scarlet, a czego się boisz w tym Antku? Wprawdzie dachu sporo, ale to sama powierzchnia, bez koszy, kalenicy raptem 13m. Dachówka podstawowa ceny specjalnie nie wywinduje, z blachy też odpad byłby jakiś drobny tylko.

Fakt, są też parterówki jeszcze prostsze, ale trzeba też patrzeć na potrzeby i upodobania swoje i rodziny, planowany rodzaj kotła, strony świata na działce, no i warunki zabudowy ma się rozumieć. :)

Edytowane przez bowess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pewne chodziło Ci o ten projekt http://extradom.pl/projekt-domu-antek-ii-wariant-a-bez-garazu-WRD1514

Tak czy inaczej dobrze jest najpierw sprawdzić co możesz zbudować na działce przed jej zakupem.

 

Jasne, że sprawdzę :)

 

 

Scarlet, a czego się boisz w tym Antku? Wprawdzie dachu sporo, ale to sama powierzchnia, bez koszy, kalenicy raptem 13m. Dachówka podstawowa ceny specjalnie nie wywinduje, z blachy też odpad byłby jakiś drobny tylko.

Fakt, są też parterówki jeszcze prostsze, ale trzeba też patrzeć na potrzeby i upodobania swoje i rodziny, planowany rodzaj kotła, strony świata na działce, no i warunki zabudowy ma się rozumieć. :)

 

Nie boję się, raczej chciałam poznac opinię ludzi którzy mają pojęcie o budowaniu. Porównuje Antka ( powierzchnia zabudowy 154 m) do Z8 ( 120,1 m ) - różnica spora a projekty bardzo podobne, czy ma to duże znaczenie pod kątem kosztów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. a dach....hmmm, zapomniałam już, jak on wygląda, bo nie zadzieram głowy i oglądam go raczej od środka, czyli od strony sufitu.
O właśnie, dach to jest takie coś co chroni chałupkę przed deszczem. Ma sobie być i nie przeciekać, im bardziej skomplikowany tym więcej możliwych problemów i kosztów oczywiście. Rok lub dwa po przeprowadzce bardziej bedziemy martwić się nieskoszonym trawnikiem niż kolorem lub kształtem dachu:). Osiem tysiaków to już spora sumka, można sobie sprawić dobre reku, urządzić kuchnię lub łazienkę albo wpłacić połowę na ciepłe okna. Teraz z funduszami nie ma problemu ale pod koniec zabawy pewnie hawk_eye zaczniesz za nimi tesknić ;). Co do kosztów mojego 250m2 dwuspadowego razem z zadaszeniami nad tarasem i wejsciem: wiazary z montażem 21400, membrana+ łaty i kontrłaty i gwoździe 4000, kompletne pokrycie (Rukki Finnera) niecałe 14000, rynny 1500, robocizna 5000. Całość ok. 46000 czyli niemało przy tak prostym dachu. Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boję się, raczej chciałam poznac opinię ludzi którzy mają pojęcie o budowaniu. Porównuje Antka ( powierzchnia zabudowy 154 m) do Z8 ( 120,1 m ) - różnica spora a projekty bardzo podobne, czy ma to duże znaczenie pod kątem kosztów ?

 

Koszt budowy tylko częściowo wiąże się z powierzchnią zabudowy. Podesty, tarasy można wykonać na kilka różnych sposobów (beton, drewno, kostka, różne technologie), dostosować ich wielkość, liczbę stopni do własnych upodobań i ukształtowania działki. Można z grubsza założyć, że niezależnie od wybranego projektu, ich koszt będzie niezmienny. Do oceny wielkości różnicy kosztów budowlanych przyda się linijka. :) Możesz sprawdzić ile mb ścian nośnych ma z8 a ile Antek (od razu będzie to długość fundamentów), po ile działówek, po ile m2 dachu. Kilka, kilkanaście dodatkowych metrów kwadratowych można zaakceptować, bo ich koszt jest stosunkowo niewielki (tak jak pisałam o dachu, to są dodatkowe elementy "bazowe" - bloczki, beton, dachówka, dwie dodatkowe krokwie).

A jaki ma być kąt dachu, na co kotłownia? W Antku zostałoby bez zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dosyć wygodny sposób mierzenia różnych rzeczy - robi się prosty model w Sketch-upie, a następnie przy pomocy wbudowanego narzędzia mierzy wielkość, powierzchnię, pomaga obliczyć objętość itp. Przy bardziej skomplikowanych kształtach jest to to niezastąpione i oszczędza sporo czasu, w ten sposób można też dosyć dokładnie skalkulować koszt materiałów na dom. Sam używam tego do swoich potrzeb. Sketch-up jest darmowy i dostępny i na Maca i pod Windows.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dachówka to grafit, a raczej Roben Piemont Antracyt.

 

Panie Crazy ma Pan bardzo podobną dachówkę (chociażby w kolorze) do tej, która podoba się mi i którą chciałabym mieć w swoim, a raczej na swoim dachu, moze Pan mi pomoże rozszyfrować, co to moze być, albo coś zbliżonego? :)

http://www.mkk-budownictwo.pl/images/phocagallery/Wykonane/thumbs/phoca_thumb_l_big2-03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek ma dość "pokrzywioną" bryłę, a to już wada. Prostokąt i dach dwuspadowy to podstawa. No i garaż - jeśli działka pozwala na oddzielną wiatę, będzie taniej.

 

Wybieramy wariant bez garażu i chcemy wyrównać kuchnię z salonem więc będzie mniej " udziwnień "

 

Bowess oprócz wyrównania kuchni z salonem nie wprowadzamy żadnych zmian, ogrzewanie gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...