Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

desmear przesadzasz z tymi podwyżkami.W Białymstoku nic nie podrożało a śmiem twierdzić że w porównaniu do 2009 to jeszcze potaniało a na składach pełno promocji.Teraz jest naprawde fajny czas na budowanie.Chyba trzeba projektanta szukać,szkoda czasu a sezon już za pasem.

 

moze to dziwne,ale ja tez dzwonilam ostatnio uaktualnic ceny (budowalam lipiec 2010) i nic nie podrozalo :-?

dziwne,naprawde dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie chcą wszczynać awantury bo mnie adminka skarci, pragnę się dowiedzieć w tym wątku czy moje około 500000 nie zostało wydane na marne i czy ta moja inwestycja z takim moim wkładem została dobrze przemyślana.Chce tylko porównania od niektórych z Państwa.

 

Bez potrzeby było by zakładanie nowego jak w tym topiku mogą wypowiedzieć się już osoby z praktyką .

Weźmy przedział 2006/2011i dom wielkości 100/150 m2 pow użytk. i napiszmy :

.np.dom 100m2 za np 200000 tyś z projektu (by można było porównywać np. z deweloperem)

Dokumentacja-adaptujący ile czy samemu,jakie opłaty urzędowe z tytułu rozpoczęcia budowy(warunki itp).Jakie fundamenty,jak wyizolowane,z podpiwniczeniem czy nie,z odwodnieniem czy bez,z jakiego materiału zrobione ,szalunkami czy bez,ściany nośne i działowe z czego,wylewki ręczne czy maszynowe,jakie stropy i czym izolowane,tynki ręczne czy z agregatu tradycyjne czy gładzie,elektryka ze zlecenia czy samemu,hydraulika pełna od a do zet przez fachowca czy samemu,czy jest podłogówka czy nie i ile m2,ile jest w domu grzejników,czy jest poddasze użytkowe czy nie ma, jeśli jest to czy jest zagospodarowane,na poddaszu wycieplenie czym i kto wykonywał,ilu spadowy dach i z jakiego materiału,dachówka czy ceramiczna czy blacho -dachówka,więźba z materiału własnego czy kupowanego układana przez firmę czy samemu,strych nad poddaszem zagospodarowany czy nie,wyłaz dachowy do niego samemu czy kupowany,wykonanie i obróbka kominów z jakiego materiału,stolarka drzwiowa firmowa czy robiona przez stolarza na zamówienie,okienna z plastiku zamówiona czy przez stolarza ,wstawianie i obróbka drzwi i ościeżnic firma czy sami,wstawianie okien firma czy sami,malowanie czym jaki materiał z agregatu czy pędzlami,glify wewnęt,samemu czy firma np.ta od okien,instalacja kotłowni samemu czy firma, źródła pozyskiwania ciepła(standard),piec gazowy,pompa ciepła,piec na paliwa stałe,KZPŁW, które z nich,garaż jedno czy dwustanowiskowy lub bez niego,ogrzewany czy nie, wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna,jeśli mechaniczna to na jakiej zasadzie,jakie pokoje i ile,ile łazienek a w nich glazura jaka i kto układał,wanny czy brodziki np.akryl czy blacha czy żeliwo,sufity podwieszane czy nie i kto je podwieszał, biały montaż tradycyjny,baterie tradycyjne czy nie (czy np. z bidet itp) samemu czy hydraulik,oświetlenie tradycyjne energooszczędne czy nie,na podłogach wykładzina PCV,parkiet ,czy deski-panele i kto układał firma czy samemu,sypialnie pokoje gościnne, umeblowane kompletnie czy nie a w nich meble na zamówienie czy ze sklepu-marketu,salon tradycyjny z kominkiem czy bez,zabudowa kuchni ze sklepu czy meble na zamówienie,w domu jest telewizja z poprowadzenie kabli w ścianach czy tradycyjnie w jednym pokoju,siec komputerowa jaką techniką robiona , radiówka czy kabel ,samemu czy firma,(nie wspominam o solarach,rekuperacji bo to swego rodzaju dodatki do standardu bez których da się żyć),Czy jest kosztorys i jakie są w nim wyliczenia gdy ktoś posiłkował się kredytem hipotecznym,szambo czy oczyszczalnia eko,czy w domu są odzyskane z poprzedniego mieszkania jakieś przedmioty:np.meble,biały montaż,AGD,oświetlenie itp. jeśli tak to jakie,wszelkie odbiory mapki do celów użytkowych geodeta,adoptujący, zmiany w projekcie,KIEROWNIK BUDOWY czy nadzór samemu,wpisy do dziennika w jaki sposób,dom ocieplony ze strukturą-kolorem czy bez niej z tarasem czy nie i jeśli jest to co na wylewce.Tak pokrótce bym przedstawił Państwu zestawienie materiałowe i wkład w wybudowanie własny czy z podpieraniem fachowcami.Jeżeli o czymś zapomniałem proszę mnie upomnieć i wskazać właściwe. Czy na sali jest ktoś odważny i czy w jakiś sposób ustosunkuje się do tego co napisałem.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony ogród - bardzo lubię Twoje wypowiedzi i w 100% się z nimi zgadzam.

Śledzę ten wątek, bo mam b. podobną sytuację co założyciel - sadek125 .

Sadek, podawałeś linka do projektów, które Cię interesują?

 

Od dłuższego czasu mam swojego faworyta wśród projektów, jest to Cyrkon http://projekty.muratordom.pl/projekt_cyrkon,275,1,0.htm

W wątku poświęconym temu projektowi można znaleźć wypowiedzi, że wybudowanie tego domku w kwocie 200 tys., jest całkiem realne.

 

Nie mam jeszcze żadnego faworyta ale ten Cyrkon jest całkiem niezły-napewno chciałbym powiększyć salon na dole nawet kosztem tego pokoju bo 16m2 to zdecydowanie za mało.Na górze zrezygnowałbym z łazienki pozostawiłbym jedynie samo wc celem obniżenia kosztów rzecz jasna :-).Bardzo mi sie podoba też zielony ogród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Cyrkon to b. przyjemny domek - wydaje się prosty i tani w budowie. Trochę ciężko będzie salon powiększyć kosztem tego pokoju na dole bo pomiędzy są schody.

Na górze tę łazienkę bym jednak zostawił, nie będziesz potem żałował, że zrezygnowałeś. Na dole prysznic, na górze wanna - dobrze jest mieć wybór. Salon ma niby tylko 16 m2, ale hol w zestawieniu ma 12 m2 - a są to pomieszczenia stanowiące całość, więc te 16m2 plus hol plus otwarta kuchnia - myślę, że te elementy spowodują, że przestrzeń będzie OK. Przytulna, nie za mała, nie za duża. Jeśli wysokość parteru nie będzie zbyt niska to nie powinno przytłaczać.Każde dodatkowe 10 cm wysokości powoduje, że pomieszczenie wydaje się sporo większe. To samo tyczy się poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Cyrkon to b. przyjemny domek - wydaje się prosty i tani w budowie. Trochę ciężko będzie salon powiększyć kosztem tego pokoju na dole bo pomiędzy są schody.

Na górze tę łazienkę bym jednak zostawił, nie będziesz potem żałował, że zrezygnowałeś. Na dole prysznic, na górze wanna - dobrze jest mieć wybór. Salon ma niby tylko 16 m2, ale hol w zestawieniu ma 12 m2 - a są to pomieszczenia stanowiące całość, więc te 16m2 plus hol plus otwarta kuchnia - myślę, że te elementy spowodują, że przestrzeń będzie OK. Przytulna, nie za mała, nie za duża. Jeśli wysokość parteru nie będzie zbyt niska to nie powinno przytłaczać.Każde dodatkowe 10 cm wysokości powoduje, że pomieszczenie wydaje się sporo większe. To samo tyczy się poddasza.

Wszystko się zgadza ale jednak za mało 16m2 na salon przynajmniej moim zdaniem, w salonie praktycznie spedza sie cały dzien(w kuchni też trochę :-), a kuchnia też nie jest jakaś duża i bedzie ciężko zmieścić tam jakiś 2m stół na kilka osób i niestety mus by był zastawić salon stołem a to mi się strasznie nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze podsunąć 2 inne projekty, które też rozważałam - może wśród nich będzie ten Twój wymarzony:

 

http://www.z500.pl/projekt/z72.html

http://www.z500.pl/projekt/z7,maly,dom,z,dachem,dwuspadowym,ekonomiczny,funkcjonalny,i,praktyczny.html

 

Bardzo ładne domki-tylko jak tu zmieścić kotłownię :-) bo na takie rozwiązanie decydowałbym się jak by doszło do budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony ogród -- ja jestem pod wrazeniem Twojego ogrodu. Jest piękny! Jak będę zakłądała swój to zgłoszę się po poradę ;)

 

Panie Niktspecjalny -- problemem głownym i zasadniczym są MARZENIA. Dla jednego dom marzeń ma conajmniej 200 m kw, dla innego 100 to już luksus, jeden musi mieć podłogę za 200 zł za m kw, innemu wystarczą panele za 35 zł. Podobnie z płytkami, oknami, meblami itp. To jest wątek dla osób, których dom marzeń wygląda nieco inaczej niz Twój. Ponadto nie kazdy ma duże mozliwości finansowe, ale zdecydowanie woli mały domek z kawałkiem ogródka niz mieszkanie w bloku z uciążliwymi sąsiadami. Jestem przekonana, że można być bardzo szczęśliwym w domu za 200 tys czego sobie i wszystkim z tego wątku życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego znam ludzi którzy wyborowali za 150 mając swoją działkę i robiąc wszytko sami . 3 lata im to zajęło oczywiście ty możesz budować 12 lat ale zawsze będzie to już coś swojego

 

sami zaczynamy kompletować papiery na dom i z działką 1200m2 chcemy wydać kolo 300tys... ale to tez jest takie liczenie jeśli buduje się na przestrzeni kluku lat to ceni rosną itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kama33 Masz zupełna rację ale nie zrozumiałaś mojej intencji.Dobrze by się stało dla potencjalnych przyszłych budowniczych takie zestawienia zobaczyli.Skoro już tak to oceniłaś to powiem ci ,że gdybym budował drugi dom wybudowałbym go za 150000 zł/ 120 m2 uwzględniają to co napisałem wyżej.Równie ciepło bym do tego podszedł i bym się z tego bardzo cieszył.Rodzina 4 osobowa plus pies i kot.Moje MARZENIA musza mieć podparcie finansowe i w czynach.Bez spełnienia tych wartości ,budowanie może stać się kłopotliwe a w konsekwencji nie realne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza ale jednak za mało 16m2 na salon przynajmniej moim zdaniem, w salonie praktycznie spedza sie cały dzien(w kuchni też trochę :-), a kuchnia też nie jest jakaś duża i bedzie ciężko zmieścić tam jakiś 2m stół na kilka osób i niestety mus by był zastawić salon stołem a to mi się strasznie nie podoba.

 

po co kombinować, wybudować powiększonego CYRKONA (jest gotowy):

http://domy.wunsch.pl/catalog/visualization/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to opisałaś.Przepraszam.Ale jeśli pozwolisz tylko wyjaśnię.Za 200000 zł bez kredytu to wybacz ale to nie będzie dom naszych oczekiwań marzeń.....

NIKTSPECJALNY -- odniosłam się głównie do tej właśnie Twojej wypowiedzi. Teraz widzę, ze piszesz już troche inaczej, Niemniej też chetnie dowiem sie, co można zrobic taniej ale nie gorzej :) I po to właśnie czytam ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby zadaniu sprostał face i opisał jak za 200000 bez działki wybudował swój wymarzony dom bez kredytów i pożyczek?

 

cofnij sie pare stron wstecz i poczytaj w przerwach pomiedzy dokladaniem smieci do kotla panie nikt-specjalnie-nie-czytajacy-ze zrozumieniem

pamietaj abys sie nie zgubil:)

Ci co chca doczytaja:)

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do tych co wybudowali chcociaż "kawałęk" własnego domu :) Na pewno robiliście kosztorys. Czy udało wam się opracować go w miare dokładnie? CHodzi mi głównie o to, czy nie przekroczyliście założonego budżetu. Powoli zbliżam się do kosztorysu i wiem, ze na tym etapie muszę dokłądnie wszystko zaplanować i przeliczyć, a potem trzymać sie tego, zeby potem nie obudzic sie z reką w nocniku ;) Czy wam sie ta sztuka udała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do tych co wybudowali chcociaż "kawałęk" własnego domu :) Na pewno robiliście kosztorys. Czy udało wam się opracować go w miare dokładnie? CHodzi mi głównie o to, czy nie przekroczyliście założonego budżetu. Powoli zbliżam się do kosztorysu i wiem, ze na tym etapie muszę dokłądnie wszystko zaplanować i przeliczyć, a potem trzymać sie tego, zeby potem nie obudzic sie z reką w nocniku ;) Czy wam sie ta sztuka udała?

 

kosztorys to kombinacja przedmiaru robot, nakladow pracy na wzniesienie danej roboty i aktualnych cen robocizny oraz materialow budowlanych

 

gdy zrobisz przedmiar na podstawie projektu i nie bedziesz dokonywac zmian w trakcie budowy to przedmiar sie nie zmienia

gorzej juz jest jednak z cenami robocizny i materialow(chociaz wahania tutaj ogromne nie sa)

 

o ile prace budowlane jest wycenic latwo i skosztorysowac, o tyle prace instalacyjne(zwlaszcza gdy brak projektu) juz b ciezko i tu przyjmuje sie kwotowo - dotyczy to zwlaszca materialu

 

masz okreslony budrzet na budowe...nie wiem czy na stan deweloperski czy calosc z wykonczeniem - i tutaj musisz sobie sama odpowiedziec co dla Was wazniejsze

wybudowac sie i wprowadzic od razu(czyli wykonczyc wnetrze, ale ile tego wykonczonego wnetrza potrzebujecie itp)czy wykonac stan dewelopesrki a wykanczac np juz wolniej w ciagu jakiegos okreslonego czasu z innych srodkow

 

masz projekt ktory wybralas i wg kosztorysu przy zalozeniach podanych w kosztorysie (rodzaj materialu, ceny materialu,ceny robocizny) budowa bedzie kosztowac xxxx do danego stanu obiektu

kazda z robot jest wyceniana robocizna osobno, material osobno, jesli wiesz ze cos zrobisz samemu to nie placisz za robocizne, material pokrywasz zawsze i jedynie na czym mozesz zaoszczedzic jesli chodzi o material to kupic ten material taniej

ogolnie co zrobisz samemu to sa Twoje oszczednosci w stosunku do kosztorysu a zawsze mozna znalezc tansza ekipe niz w kosztorysie(tutaj robocizna jest srogo wyceniana)

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kosztorysu, gdyż projekt robię indywidualny. Projektant liczy ile jakich materiałów mi potrzeba, resztę muszę policzyć sama.

Nie mam określonego budżetu i tu jest chyba mój największy problem :/ Jak pisałam wcześniej chcę wybudować jak najtaniej, ale boję sie, ze w trakcie realizacji braknie mi samodyscypliny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie ciebie wybrałem bys odpowiedział.To ty przecież zbudowałeś dom za 200000 zł i to ty jako prawie jedyny pokaż tym co maja mało kasy ...jak wybudować taki domek.Co w nim zrobiłeś sam ....co w tym domu masz.itd.Czy wujek "z Wrocławia dał ci meble bo były mu nie potrzebne, pomógł lać fundamenty,o cioci "Zyty " dostałeś , Nie odsyłaj mnie do postów wyżej bo to nie ma sensu.Tam w tych postach nie odpowiadasz na moje postawione pytania.Przedstaw ludziom jak faktycznie masz w domu i skąd ci eis to dzieło.Nie denerwuj się tylko spokojnie to zainteresowanym przedstaw....ile tak faktycznie dałeś z siebie.

 

Zapomniałem...pokaż swój kosztorys.Przecież to nie tajemnica.

Edytowane przez niktspecjalny
kosztorys..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...