Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panie Crazy ma Pan bardzo podobną dachówkę (chociażby w kolorze) do tej, która podoba się mi i którą chciałabym mieć w swoim, a raczej na swoim dachu, moze Pan mi pomoże rozszyfrować, co to moze być, albo coś zbliżonego? :)

http://www.mkk-budownictwo.pl/images/phocagallery/Wykonane/thumbs/phoca_thumb_l_big2-03.jpg

 

Nie jestem specem od dachów. Wygląda to mi na karpiówkę. Zarzuć pytanie tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?296-DACH%C3%93WKA-w%C4%85tek-zbiorczy-jak%C4%85-dach%C3%B3wk%C4%99-wybra%C4%87-Kt%C3%B3ra-dach%C3%B3wka-lepsza-Zdj%C4%99cia/page87 to na pewno ktoś Ci pomoże. Pytaj tam o Mistrza Jana lub Andrzeja Wilhelmi. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
Ekogroszek eliminuje Cię z tego tematu,no chyba,że wymyśliłeś gratisowy odbiór spalin i kocioł za 0zł ;)

 

Nie wiem co mądrego chciałeś powiedzieć przez swoją wypowiedź, ale akurat wiele osób z historii wie, że do prawienia morałów akurat nie jesteś najlepszą osobą :p poza tym co ma ekogroszek do tematu domu za 200 tyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mądrego chciałeś powiedzieć przez swoją wypowiedź, ale akurat wiele osób z historii wie, że do prawienia morałów akurat nie jesteś najlepszą osobą :p poza tym co ma ekogroszek do tematu domu za 200 tyś?

 

Czytaj myśl jaką ma w stopce a zrozumiesz ,że już prawie mieszkasz bo przywiodła cię do tego wzajemna miłość i zrozumienie.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolina, dom w lilakach pasuje na działkę z wjazdem od południa,ma ładną bryłę,parter byłby okey,jak dla mnie salon trochę mały i łazienka bez okna,dlaczego wybrałaś dom z poddaszem i dachem czterospadowym - poddasze w takim domu to porażka,pełno skosów i same okna dachowe,ssz ok.200tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie jak fotohobby. 200-220. Nieco skomplikowana bryła (dużo ścian nośnych - dużo fundamentów), duże przeszklenia, 11 okien połaciowych, łamany dach kopertowy, 3 kominy. Wszystko to było w wątku wymieniane jako klasyczne podrażacze.

Pokazany dom niestety nie jest niedrogi w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się,że jest to ładna bryła w miarę prosty dach, może macie racje że jest nie ekonomiczny. Rozmieszczenie w środku pomieszczeń nie bardzo pasuje mi, ale to można zmienić. Macie jakieś propozycje jak upchać pięć osób w niewielkim domu i żeby dom nie wyglądał jak stodoła. Nie podoba mi się jak na dachu jest dużo łamań i wiem że to dużo kosztuje. Dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyszukiwarce zaznaczyłam domy jednorodzinne do 150m2 z czterema sypialniami - pokazało się ponad 3000 projektów. Teoretycznie każdy stosowny dla rodziny pięcioosobowej. :)

Jeżeli ma być ponad 140m użytkowej, garaż i do tego niestodołowy wygląd w typie pokazanego domu, to pół bańki łatwo pęknie.

Rozmieszczenie pomieszczeń musi Ci pasować na tyle, żeby ewentualnie ruszyć jedną czy dwie ściany działowe - przewracanie projektu "do góry nogami" daje zwykle kiepskie efekty zarówno wizualne jak i funkcjonalne.

Napisz od jakiej strony świata wjazd, czym będzie ogrzewany dom, czy ma być obowiązkowo garaż, czy te 5 osób to rodzice i trójka dzieci. Do tego podaj czy są jakieś założenia wynikające z planu zagospodarowania i choćby wstępny budżet na całość. Na takiej podstawie dopiero można pokazywać jakieś propozycje projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra taki drogiii . No dobra to niech będzie dach prosty , około 150m2 z garażem, poddasze (działka 16ar) Koniecznie cztery sypialnie, salon kuchnia i dwie łazienki, pralnia, garderoba i spiżarnia nie wiem jakie ogrzewanie gazu tam nie ma. Doradzcie coś ekonomicznego. Muszę zmieścić się w 300 tys. Dam radę? te 300tys to z wykończeniem:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolinaciosaniec - najprościej jest po prostu zmienić gusty estetyczne i wybudować duży dom zamiast małego.

 

W tym przypadku koszt wynika z bardzo prostej sprawy - dom ma 213 m2 po podłodze. Masę metrów odchodzi na niefunkcjonalne poddasze i stąd relatywnie niewielka powierzchnia użytkowa (163 m2 z garażem). Na marginesie - przy czterospadowym dachu tego problemu nie rozwiążesz podnosząc ściankę kolankową, bo przez okna dachowe będziesz mogła co najwyżej niebo pooglądać.

 

Dla porównania - mam uciążliwy plan zagospodarowania, który zmusza mnie do budowania domu z "niskim" poddaszem. Zgodnie z wymogami okap powinien się zaczynać 30 cm nad podłogą drugiej kondygnacji. I przy powierzchni całkowitej powierzchni domu MNIEJSZEJ niż dom w lilakach, tj. 209 m2 po podłodze, mam znacznie większą powierzchnię użytkową, bo około 192 m2 z garażem.

 

Jeżeli szukasz projektu taniego w budowie, to w pierwszej kolejności szukaj projektu, w którym mało przestrzeni się marnuje, czy to na komunikację, czy to na skosy. Z produkcji Archonu dom z dużą ilością pokojów i znacznie tańszy w budowie, to dom w rododendronach w różnych odmianach. Dom jest tak popularny i jest w tylu wersjach (również stylizacyjnych), że łatwo można wybrać coś dla siebie, a przy okazji budować sprawdzony projekt.

 

Ostatnia sprawa - koszt SSO (stanu surowego otwartego), to 1/3 kosztów budowy, SSZ to jakieś 40% kosztów. W kosztorysach Archonu trzeba brać poprawkę, że są liczone z najtańszą wykończeniówką (czyli panele, płutki, drzwi itp. w jakości supermarketowej z najniższej półki). W praktyce nikt tak nie robi i na etap wykończeń trzeba by policzyć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr_au - Masz rację. Obejrzałam te domy i przemyślałam. Z okien dachowych widać tylko niebo (choć czasami to zaleta). Nie pomyślałam, że ten dach zabiera tyle miejsca. Koszty też mnie przekonują. Te domy w rododendronach są nie złe, jeszcze w odpowiedniej stylizacji godne uwagi. Dziękuję za radę. A jakie ogrzewanie proponujesz? Na mojej działce nie ma gazu i raczej szybko nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukałem gotowca. Nawet miałem kilka typów na 99% . Dziś rysuje mi się projekt indywidualny i przynajmniej wiem, że na wszystko będę miał wpływ. Chcę się zmieścić w 200 tys. i zamieszkać. Wybrałem prostą stodołę bez połaciówek. Za to w środku mam na 140 metrach trzy sypianie, gabinet, kuchnię, salon, pomieszczenie gospodarcze i dwie łazienki. Tylko moja chata będzie za wsią więc nie musi być przepiękna i wysublimowana. Do tego obsadzę ją jeszcze drzewami (sad) i krzakami więc generalnie mi zwisa jak będzie wyglądać z zewnątrz.

 

Takie podejście znacznie upraszcza sprawę, chociaż wiem że nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...