Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

boewss - no tak to prawda co piszesz, ale ja cały czas biję się z myślami:confused:. Mam rodzinę pięcioosobową, ale jak tylko dowiedziała się babcia,że dom zamierzam budować spytała ' a ty wzięłaś mnie pod uwagę przy projektowaniu bo ja jestem coraz starsza i nie będę mogła za chwilę sama mieszkać" I ma babciunia rację. Jak mi nie starczy 300tys. a już wiem, że nie starczy sprzedam mieszkanie.No tak ,ale żeby sprzedać muszę wyprowadz:bash:ić się do domu, a za 300tys mówicie że nie dam rady eeee tam to du....pa:bash: I teraz szukam domu taniego ale z pięcioma sypialniami, pokojem dziennym i dwoma łazienkami, garderobą, kotłownią. Może ulepie jakąś stodółkę.

bury kocur - ja ciebie podziwiam wchodziłam na twój dziennik budowy dla mnie to szok. My co najwyżej sami możemy malować i panele położyć to już robiliśmy. O i towar rozładować,o i logistyką zająć się damy radę. Moja działka jest na wsi na kolonii najbliższe zabudowanie jest jakieś 50m nie ma tam mpzp. Został złożony wniosek o warunki zabudowy patrząc na budynki we wsi można tam szaleć każdy jest inny.

dr-au - to kwota pożądana te 300tys. jakbym dała radę to będę żyć bez tkz. dupo ścisku:) z małym kredycikiem. Jak przekroczę o te 20 tys.do 50 tys. to jeszcze dam jakoś radę,ale jak dobiję do czterystu to to wszystko sens traci. To chyba wolę dal i na swoim. Wiem że jak teraz nie zacznę budowy to już nie zacznę lata lecą ile to można marzyć trzeba coś zacząć działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Karolinaciosaniec - może jednak warto poczekać kilka dni na warunki zabudowy. I Tobie i nam się rozjaśni i będzie można coś szczegółowo poradzić. Przy takim rozwiniętym programie domu stodółka będzie mz najlepszym rozwiązaniem. A może babcia swoje mieszkanko zechce opylić i się dołożyć? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinaciosaniec - może jednak warto poczekać kilka dni na warunki zabudowy. I Tobie i nam się rozjaśni i będzie można coś szczegółowo poradzić. Przy takim rozwiniętym programie domu stodółka będzie mz najlepszym rozwiązaniem. A może babcia swoje mieszkanko zechce opylić i się dołożyć? ;)

 

No tak a ja bym chciała już, gotowa jestem prawie materiał zamawiać Ha ha ha. Mieszkanie babci o nim nie pomyślałam. Nie mogę liczyć na takie rzeczy i nie mogę myśleć nawet tak bo zmieni mi się spojrzenie na babcię i teraz jak do niej zajdę to babcia spyta: Karolina a co ty masz takie wielkie oczy? A co ty masz takie wielkie uszy? a co ty masz takie wielkie zęby?:D brrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam sobie gotowe projekty domów, które potencjalnie będą tanie w budowie i nijak nie daje się wpasować w dom o pow. 130-140m2 pięciu pokoi ( o ile dobrze zrozumiałem bo rodzinka spora). Karolinaciosaniec, żeby mieć jakiś punkt zaczepienia przed poszukiwaniami zakrojonymi na wielką skalę oczywiście trzeba mieć kilka danych. Wielkość posiadanej działki, z której strony wjazd, warunki zabudowy(parterowy, z poddaszem użytkowym, garaż w bryle i kąt nachylenia dachu), rodzaj ogrzewania, budżet i ilość pokoi już znamy. Przy zakładanym budżecie oczywiście musimy zapomnieć o ślicznie wyglądającym na obrazku domu z łamanym dachem, balkonem podpartym ekstra kolumnami i wykuszem, o lukarnach nie wspomnę:no:. Z garażem na razie dałbym sobie spokój, zawsze można go dobudować do bryły domu. Kierunek już znamy, prosty dwuspadowy dach, prosta bryła, mały metraż. Dezet dobrze prawi, trzeba poczekać na warunki zabudowy i dopiero nastawić się na poszukiwania tego jedynego:yes:. Pi razy oko jeżeli mówimy o parterówce mogłoby być coś takiego http://www.mgprojekt.com.pl/anatol . Przy ogrzewaniu gazem można kotłownię przerobić na sypialnię, a piec wrzucić do łazienki lub spiżarni (przeniesienie komina). Forumowa Dusiaka chyba zmieściła się z budową Anatola w 300 tysiączkach? Tak mi się wydaje ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolinaciosaniec rzuć okiem w mój dziennik. Tam wykombinowałem mały tani dom z 4 sypialniami i salonem. Co prawda pokoje duże nie są, ale są 4 sypialnie plus salon. Jeżeli okno w pokoju 2 przenieść na drugą ścianę to i można garaż na tej ścianie dostawić. Co prawda nie ma dwóch łazienek tylko łazienka plus wc, a i wejście do garażu musiało by być osobne ale jest tanio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vandoman zwykle przed rozpoczęciem budowy trzeba wydać do około 10 tysięcy (projekt gotowy i jego adaptacja lub projekt indywidualny, mapki, geodeta, kierownik budowy, opłaty za różne papiery nie są duże, ale też się nazbiera - a to mapka z wydziału geodezji za 50zł, a to wypis z wyrysem z plan miejscowego za 30zł).

SSO prostego domu 100-metrowego możesz przyjąć według wskazówek dr_au na około 85 tysięcy. Jak domek będzie według wielokrotnie powtarzanych w wątku wskazówek, to do 100 tysięcy można mieć SSZ, więc jeszcze coś na poczet instalacji lub dociepleń by zostało. Czy u Ciebie system gospodarczy oznacza zatrudnianie różnych ekip, czy przewidujesz też, że coś zrobisz sam?

 

karolinaciosaniec - będą warunki, będziesz miała podstawę do konkretnych poszukiwań. Według mnie rodzina pięcioosobowa + babcia, to żadna niezwykłość, normalna liczebność rodziny. Mój dom rodzinny był zamieszkiwany przez właśnie taki skład. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar w przeciągu najbliższych lat budować dom 50-60m2 , są firmy które budują od do z, stan deweloperski to 2000/m2 i nic mnie nie interesuje, za 2300-2500/m2 stan pod klucz, także taki mały dom salon+2 sypialnie bez problemu zbuduję za 100-120tys+działka+ogrodzenie w mniej niż 200 tys. Sam nic nie zrobię bo się nie znam na murarce, także jeżeli ktoś buduję firmą i ma działkę to 100 tys starczy na 50m2 do stanu deweloperskiego. Widziałem ofertę domu z11 pod klucz za 130 tys i coś takiego mnie interesuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną działkę na oku, ale jej minusem jest wjazd od południa.

Wcześniej zastanawiałem się nad tym projektem Lilie i piwonie - wariant V, ale on chyba nie bardzo pasuje na taką działkę?

Czy możecie mi zaproponować projekt domu na działkę z wjazdem od południa z kotłownią na paliwo stałe? Budżet to 170 tyś.

Posiedziałem trochę w paincie :) i dostosowałem wersję lustrzaną projektu Lilie i piwonie - wariant V do działki z wjazdem od południa.

Co powiecie na takie zmiany? Ile taka adaptacja projektu może kosztować?

Pierwszy z lewej to wersja oryginalna, a dwa następne to moje "widzi mi się".

projekt2.JPG

Edytowane przez elektryk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi czy ktoś tu budował taki dom do 50-60m2 z 2-3 sypialniami i jakie koszty mu wyszły do stanu pod klucz i deweloperskiego budowanie firmą lub firmami?

 

Prędzej znajdziesz tu budujących 2x 50-60m2 ;) Gdzieś było, że najbardziej opłacalny dom: koszty vs. powierzchnia to ok. 80m2(!?).

Myślę, że te kwoty podane przez Ciebie odpowiednio 2000 do 2500 (może 3000) można brać pod uwagę, tu cenę m2 "robi" wykonawca.

No i dużo zależy od standardu wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sipex

Witam.Bardzo intensywnie myśle o budowie tego domku : http://z500.pl/projekt/34/Z34,projekt-domu-na-mala-dzialke-tani-w-budowie-ekonomiczny-w-uzytkowaniu.html

Działkę już mam ładnie ogrodzoną,warunki zabudowy też wszystko pasuje.Domek mi się podoba będzie dla 4 osób.Tylko czy wazym zdaniem drodzy koledzy i koleżanki zmieszczę się w tych magicznych 200tyś.?:)Pozwolenia przyłacza projekt i wszystkie papierki wykonam z własnych pieniązków 200tyś to kredyt na budowę i mam nadzieje chociaż częściowe umeblowanie nie koniecznie wszystkiego odrazu:)Z prac jakie mógłbym sam wykonąc to płytki,panele,regipsy,malowanie,szpachlowanie,elewacje zewnetrzna(ocieplenie+siatka + puc)ocieplenie poddasza i tego typu rzeczy:)Na foru mtego projektu są osoby które twierdzą ,że już z sprzetem rtv agd w tej kwocie mieszkają przy nie wielkim wkładzie własnej pracy.Proszę o Wasze opinie i rady:)pozdraiwma wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź projektanta i narysuj sobie projekt własny. Z moich poszukiwań domu idealnego tak właśnie wyszło. Każdy miał jakieś mankamenty, lepiej rysować od zera niż przerabiać gotowca, kosztowo podobnie.

 

dokładnie tak.biur projektowych jest od groma a z gotowcem różnie bywa,zmiany,przeróbki.wszystko kosztuje i trwa.

ja tak zrobiłem i nie żałuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gotowiec z przeróbkami, czy projekt indywidualny to zależy od regionu. Czasem jedno, czasem drugie rozwiązanie jest tańsze. U mnie wyszło że mniej zamieszania będzie z projektem indywidualnym, ale wiedziałem czego chcę. Dla wielu osób łatwiejszy jest wybór gotowca bo mają wszystko pięknie zwizualizowane.

Tak jak pisał dr_au dom mały ma większy koszt m2 od domu dużego. Przy małych metrażach najtaniej i najszybciej jest robić parterówkę - np zielony ogród

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...