Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie mam określonego budżetu i tu jest chyba mój największy problem :/ Jak pisałam wcześniej chcę wybudować jak najtaniej, ale boję sie, ze w trakcie realizacji braknie mi samodyscypliny :/

 

to jest wlasnie najwiekszy problem...nie brak kosztorysu tylko brak samodyscypliny

budowa przy ograniczonym budzrzecie jest sztuka kompromisu

 

najpierw okresl swoje wymagania stawiane budynkowi, pozniej wykonasz kosztorys na podstawie projektu i swych preferencji czytaj wygody np w sposobie ogrzewania, inst elektrycznej, ilosci bajerow i prostoty badz skomplikowania ich dzialania

jesli odpowiesz na te wszsytkie pytania mozesz wykonac kosztorys budynku dostosowany do Twych potrzeb i Twych zalozen - czyli bedziesz miec potrzebny budzrzet

reszte jak co i gdzie oszczedzic napisalem, a watek tez jest pelny wskazowek i odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Masz rację Face :) Zaczęłam od swoich preferencji odnośnie wygody (stąd projekt indywidualny), teraz pójdą pozostałe preferencje, zrobię kosztorys, a potem będę zmieniać żeby uciąć koszty :) Mam nadzieję, że mi się uda. Ale koniecznie muszę sobie ustalic kwotę, jakiej nie mogę przekroczyć, bo inaczej popłynę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie ciebie wybrałem bys odpowiedział.To ty przecież zbudowałeś dom za 200000 zł i to ty jako prawie jedyny pokaż tym co maja mało kasy ...jak wybudować taki domek.Co w nim zrobiłeś sam ....co w tym domu masz.itd.Czy wujek "z Wrocławia dał ci meble bo były mu nie potrzebne, pomógł lać fundamenty,o cioci "Zyty " dostałeś , Nie odsyłaj mnie do postów wyżej bo to nie ma sensu.Tam w tych postach nie odpowiadasz na moje postawione pytania.Przedstaw ludziom jak faktycznie masz w domu i skąd ci eis to dzieło.Nie denerwuj się tylko spokojnie to zainteresowanym przedstaw....ile tak faktycznie dałeś z siebie.

 

Zapomniałem...pokaż swój kosztorys.Przecież to nie tajemnica.

 

urzekla mnie Twoja historia:)

 

alez Ci zal dupe sciska:)

 

nie my jako jedyni postawilismy sobie za cel dom za 200 tys i nie tylko nam sie udalo, do tego jak widze tutaj w watku jest wiele osob ktore buduja i sa na jak najlepszej drodze aby osiagnac sukces:)

 

probuj nadal mieszac ludziom w glowie

 

nie mam zamiaru pokazywac naszego kosztorysu na forum bo to kosztorys naszego domu a nie czyjegos i raczej nikomu nic nie wniesie do jego realizacji

dostaja przepis jak wybudowac swoj dom i jak oszczedzac w budowie, to powinno wystarczyc

nie lubie sie powtarzac ale odesle Cie do mych wpisow tam jest wszystko, co kto i za ile:) strona bodajze 9 tegoz postu

 

ps nie mam wojka we wroclawiu a szkoda...moze by tanio granit na podjazd zalatwil - kolejna sugestia dla budujacych w okolicy strzegomia jak miec ladny trwaly i stos tani podjazd:)

 

nie mam zamiaru rozwiewac Twych watpliwosci - za to jesli ktos chce zapraszam - 30 km na poludnie od krakowa:)

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Havena -- projekt sobie sama narysowałam, projektant go tylko "ubiera w szate techniczną" ;) Zrobiłam tak, jak mówisz: meblowanie na ekranie, potem przestawianie scianek i okien :) Projektantem jest sąsiad, więc co chwilę jestesmy w kontakcie. On też doradza jakieś sensowne rozwiazania, a zwłaszcza te oszczędniejsze. Oszczędzę na pewno na meblach. Wyznaje zasadę, że wolę tańsze i zmienić je za 5 lat niz wydać kupę kasy i męczyc wzrok przez lat 15 bo szkoda bedzie wyrzucić ;) W ostateczności wprowadzę sie z tym co mam. Spac każdy będzie miał gdzie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Havena -- projekt sobie sama narysowałam, projektant go tylko "ubiera w szate techniczną" ;) Zrobiłam tak, jak mówisz: meblowanie na ekranie, potem przestawianie scianek i okien :) Projektantem jest sąsiad, więc co chwilę jestesmy w kontakcie. On też doradza jakieś sensowne rozwiazania, a zwłaszcza te oszczędniejsze. Oszczędzę na pewno na meblach. Wyznaje zasadę, że wolę tańsze i zmienić je za 5 lat niz wydać kupę kasy i męczyc wzrok przez lat 15 bo szkoda bedzie wyrzucić ;) W ostateczności wprowadzę sie z tym co mam. Spac każdy będzie miał gdzie :D

 

prosze:) budynku jeszcze nie ma a oszczednosci i owszem spore:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziesz nietety stapac po podlodze za 130zl/m2 albo i sporo drozszej:p

 

biorac pod uwage: plytki 60-70 zl/m2, ich ulozenie 40-60zl/m2, rodzaj kleju, fugi i gruntu, rownosc wylewki mozesz przyjac ze wykonczenie calkowite podlogi flizowanej pochlonie ok 120 - 150zl/m2 a nawet wiecej

 

podobnie zreszta ze scianami

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziesz nietety stapac po podlodze za 130zl/m2 albo i sporo drozszej:p

 

biorac pod uwage: plytki 60-70 zl/m2, ich ulozenie 40-60zl/m2, rodzaj kleju, fugi i gruntu, rownosc wylewki mozesz przyjac ze wykonczenie calkowite podlogi flizowanej pochlonie ok 120 - 150zl/m2 a nawet wiecej

 

podobnie zreszta ze scianami

 

Nie nie! Miałam na myśli tylko i wyłacznie płytki (drewno) w takiej cenie, bo takie właśnie przeważają na forum o wnętrzach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co mialas na mysli:p

to tak dla rozluznienia i zobrazowania ze nie tylko plytki generuja kwote:)

 

i tak np: kupujemy solidna plytke gres naturale opoczno - teraz po pk 65-70zl/m2 ma ona wymiary 15x60 i spokojnie przykleimy ja na ogrzewana podloge klejem adesilex p9 mapei po 55-60zl/25kg

 

ale jesli wezmiemy np noce by my way z paradyza za po ok 140-150 zl/m2 o wymiarach 15x90cm to nalezalo by ja polozyc na kleju np mapei keraflex po ok 75-85zl/25kg lub cersit cm 17 ktory tez jest w podobnej cenie

zastosowanie lepszego kleju nie narzuca tutaj cena plytki tylko jej rozmiar i warunki eksploatacji

 

po prostu jeden dodatkowy koszt potrafi generowac kolejny

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z temperatury tego wątku i ilości osób odwiedzających chciałbym Was zapytać z innej beczki, może ktoś mi podpowie?

Teraz się zastanawiam nad wyborem: Tynki, czy płyty karton-gipsowe? Co radzicie?

Tynki są niby trwalsze i niby wówczas ściany "oddychają", ale wychodzi to drożej no i są mokre i muszą schnąć. Natomiast płyty karton-gips, robi się je na sucho, co w moim wypadku byłoby ok, bo mam zamiar robić ściany jeszcze w luty, więc odpadłby problem z wilgocią, byłby też postęp na budowie no i chyba najważniejsze, byłoby taniej. DORADŹCIE PROSZĘ. Jak zrobiliście lub zrobicie u siebie? Jakie jest przenikanie ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z temperatury tego wątku i ilości osób odwiedzających chciałbym Was zapytać z innej beczki, może ktoś mi podpowie?

Teraz się zastanawiam nad wyborem: Tynki, czy płyty karton-gipsowe? Co radzicie?

Tynki są niby trwalsze i niby wówczas ściany "oddychają", ale wychodzi to drożej no i są mokre i muszą schnąć. Natomiast płyty karton-gips, robi się je na sucho, co w moim wypadku byłoby ok, bo mam zamiar robić ściany jeszcze w luty, więc odpadłby problem z wilgocią, byłby też postęp na budowie no i chyba najważniejsze, byłoby taniej. DORADŹCIE PROSZĘ. Jak zrobiliście lub zrobicie u siebie? Jakie jest przenikanie ciepła?

 

ujme to tak ze karton gips stosuje wszedzie gdzie dac tynku nie mozna - czytaj zabudowa poddasza

 

generalnie g-k nie polecam na sciany, jesli chcesz oszczedzic to moze sufitow nie tynkuj, bedziesz sobie mogl gdzies fikusnie obnizyc, pochowac jakies instalacje pod takim sufitem

 

na scianach latwo gk uszkodzic, problem gdy wystapi jakies zawilgocenie-rozleci sie, problem aby powiesic szafke gdy plyty na plackach

jedynie szybkosc wykonania przemawia za gk ale z cena to juz roznie bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem że klej nie ma żadnego znaczenia.Plytki w lazience mam drogie, a klej jakiś najtańszy z castoramy jakieś 12 zl za worek i po co przeplacać.

 

na grzanej podlodze badz scianie??

 

jakosc kleju ma znaczenie przy rozmiarze plytek polozonych na ogrzewanej podlodze badz scianie a nie ich cenie

 

to ze te duze sa drogie to inna sprawa

 

gdy plytki polozone na powierchni w ktorej nie ma wbudowanego ogrzewania to klej wtedy znaczenia i owszem nie ma

 

wiec doczytaj z jakich warunkow eksploatacji-byly podane- wynika to moje stwierdzenie

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ujme to tak ze karton gips stosuje wszedzie gdzie dac tynku nie mozna - czytaj zabudowa poddasza

 

generalnie g-k nie polecam na sciany, jesli chcesz oszczedzic to moze sufitow nie tynkuj, bedziesz sobie mogl gdzies fikusnie obnizyc, pochowac jakies instalacje pod takim sufitem

 

na scianach latwo gk uszkodzic, problem gdy wystapi jakies zawilgocenie-rozleci sie, problem aby powiesic szafke gdy plyty na plackach

jedynie szybkosc wykonania przemawia za gk ale z cena to juz roznie bywa

 

No tak, ale zastanawiam się co jest w tym momencie najbardziej optymalne biorąc pod uwagę że za tydzień dwa wstawiam okna wchodzi elektryk i jeszcze w lutym chciałbym tynkować i przeraża mnie że z tynków będzie sporo wilgoci, co innego gdybym to robił latem, to by wówczas wszystko ładnie schło...

Więc radzisz jednak tynk wapienno-cementowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to robicie ja za same materialy na dom 130 m2 wydalem cos ok 350 tys lekko (wiekszzoc z duzymi rabatami, ceny negocjowane).....:)

 

o ile podejrzewam przy cenach materialow na SSO nie odbiegamy znaczaco (wiekszy koszt moze wynikac z ilosci potrzebnych mat) to juz przy wykonczeniowce schody sie zaczynaja i spore rozbieznosci z racji rozbieznosci zastosowanych materialow-glownie cen zastosowanych materialow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...