Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

parter vs poddasze - wszystko zależy od warunków. ja np. mam za małą działkę, żeby wszystko zmieścić. dom będzie z pełbym piętrem budujemy bardzo ciepły dom, w związku z czym np. na poddaszu dużym kosztem byłyby okna ciepłe połaciowe, których ceny wynoszą za m2 kilkukrotnie więcej niż okien na ścianie (poza tym nie przepadam za dachowymi :)). mamy płytę fundamentową i według projektu było sporo gruntu do wymiany - to była droga impreza, sam grunt kosztował więcej niż ocieplenie płyty, w związku z czym pchanie się w parter znacznie podrożyłoby nasz fundament a musiałby on mieć dwa razy większą powierzchnię niż teraz. to samo z dachem - przy poddaszu czy parterówce byłby sporo większy, a jednak dach to też spory wydatek. w moim przypadku jeśli porównam parterówkę (dwa razy większy fundament, więcej więźby, dachówek, rynien itd., większa powierzchnia stropu do ocieplenia) z piętrem (strop + schody + trochę więcej ścian) to wyszło na korzyść piętra. udało się też lepiej zorientować budynek względem stron świata. przy parterówce jednak mógłbym np. sam zrobić ocieplenie ścian, więc zostałoby sporo pieniędzy na robociźnie w kieszeni. parterówki i tak nie moglibyśmy u nas wybudować, natomiast poddasze odpadło ze względu na skosy i okna dachowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość sipex
dzięki wszystkim powoli sięprzekonuje do tych parterówek znowu:P poczytam wątki dzienniki budowy i pomyślimy co dalej:) co do tk9 to znalzłem dziennik za 140tys już mieszkają z częsciowym wyposażeniem domku i nie zbyt wielką pracą własną:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceju20 czy na pewno warto powiększać gotowca? Ten, kto będzie to przerysowywał weźmie przynajmniej tysiaka więcej niż za standardowe adaptowanie gotowca na budowlany.

Jeżeli chcesz dom o 8-9m2 większy (tyle by było po wydłużeniu o metr), to kup od razu taki gotowiec. Proszę bardzo - TK49. Nawet ma sensowniejsze moim zdaniem okna. A tak w ogóle to jest funkcjonalny klon TK9 tylko większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś tam w dzienniku napisał że zrobił dom za jakieś grosze ale nie dopisał że robocizna gratis czyli albo sam robił albo wujek Heniek przyszedł i zrobił za darmo, za 200 tys postawisz dom 100m2 w stanie deweloperskim przez firmę, albo dom około 60-80m2 pod klucz też robione wszystko przez firmę, są to aktualne ceny bo wysyłałem różne projekty do firm, ale do tych cen trzeba doliczyć ogrodzenie i choćby wyłożenie kostką działki. + oczywiście koszt samej działki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś tam w dzienniku napisał że zrobił dom za jakieś grosze ale nie dopisał że robocizna gratis czyli albo sam robił albo wujek Heniek przyszedł i zrobił za darmo, za 200 tys postawisz dom 100m2 w stanie deweloperskim przez firmę, albo dom około 60-80m2 pod klucz też robione wszystko przez firmę, są to aktualne ceny bo wysyłałem różne projekty do firm, ale do tych cen trzeba doliczyć ogrodzenie i choćby wyłożenie kostką działki. + oczywiście koszt samej działki.
Ktoś tam może pisał, że stan SSO robiła firma, a reszta samemu albo wszystko sam lub z wójkiem Heńkiem. Trzeba trochę się zagłębić w dzienniki lub wcześniejsze posty. Dyskutujemy o kosztach budowy domu , a nie jakiegoś ogrodzenia i wyłożenia kostką działki. U mnie kostki w tym roku brak, ogrodzenie postawione samemu z ekstra powlekanej siatki, jeden bok cały czas siatka leśna, ekskluzywna brama z furtka za tysiaka itd. Budujac dom 100m2 i majac limit 200tys. zapomnij o wynajmowaniu firm do każdej roboty bo i 300tys będzie za mało. To nie jes inwestycja dla biznesmenów w garniakach i paniuś z długimi tipsami :no: Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś tam w dzienniku napisał że zrobił dom za jakieś grosze ale nie dopisał że robocizna gratis czyli albo sam robił albo wujek Heniek przyszedł i zrobił za darmo, za 200 tys postawisz dom 100m2 w stanie deweloperskim przez firmę, albo dom około 60-80m2 pod klucz też robione wszystko przez firmę, są to aktualne ceny bo wysyłałem różne projekty do firm, ale do tych cen trzeba doliczyć ogrodzenie i choćby wyłożenie kostką działki. + oczywiście koszt samej działki.

 

czyli postawisz dom.....i o to chodzi, reszta nieważna - te kostki i inne płoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka i kostka. Jak wprowadzą podatek od deszczu (powierzchni zakostkowanej), to się może niektórzy opamiętają z tymi połaciami w kostce. ;)

Od początku wątek mówi o budowie domu za 200 - działka, płoty, urządzenie ogrodu to już inny portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt, jak jest kostka to trzeba ciągle sprzątać, a i tak są plamy. moja ulubiona nawierzchnia to żwir, ale tak porządnie zrobiony, jak w Anglii

a żywopłot to już w ogóle super sprawa, dziwne, ze mamy w Polsce tak mało prawdziwych żywopłotów, wszędzie te drogie podmurówki z klinkieru i kute płoty - jednak ludzie mają pieniądze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobają takie ścieżki "parkowe" - przepuszczalne ale dość twarde. W moim miasteczku teraz są takie robione na terenach zagospodarowywanych na parki, zieleń, tereny rekreacyjne.

http://pl.twardogora.pl/images/phocagallery/sciezka_spacerowa_skorynia/thumbs/phoca_thumb_l_sciezka_spacerowa_skorynia_000_002.jpgA po prawej stronie widać pomosty drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w Polsce od sąsiada należy się odgrodzić, najlepiej dwumetrowym "Malborkiem". A u mnie będzie żywopłot z przejściem do sąsiada aby na piwko nie trzeba było chodzić dookoła :D No i zaoszczędzę kopania, murowania, siatkowania czy zbijania z drewna, raz w roku się przytnie i tyle.

 

Kostka to jest dla bogatych ludzi - bo albo trzeba mieć dużo wolnego czasu (czyli kasa już zarobiona) na sprzątanie tejże albo dużo kasy na zapłacenie komuś. Żwirek, kamienie na dziko, w ostateczności kostka "dziurawa". Wszystko lepsze od tych betonowych czy granitowych koszmarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w Polsce od sąsiada należy się odgrodzić, najlepiej dwumetrowym "Malborkiem". A u mnie będzie żywopłot z przejściem do sąsiada aby na piwko nie trzeba było chodzić dookoła :D
He he, sąsiad,a sąsiad. Z jednym będziesz piwko pił, a drugi będzie nocami buszował po twojej działce, taki poszukiwacz skarbów:D. Dobry człowiek tylko ma lepkie łapy jak Spiderman:D. Niektórzy toczą regularne, wyniszczające walki z "życzliwym" w mordę jeża sąsiedztwem. Życie. Mieszkam w skandynawi i jestem pewien, że jak zostawię rower, drabinę albo jakieś narzędzia na trawniku, to na drugi, trzeci lub czwarty dzień będą leżały w tym samym miejscu. U siebie też jestem tego "pewien" i dlatego mam ogrodzenie :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sipex

Witam.Awięc tak:D powoli skłaniam się ku parterówce i teraz mam dwa na oku.

http://extradom.pl/projekt-domu-tk9-WAK1005

http://projekty.muratordom.pl/projekt_zielony-ogrod,1255,0,0.htm?sd_0=&sd_1=&knd_1=&pz_1=&pz_0=&pc_0=&pc_1=&k_1=&k_0=&gd_0=&gd_1=&web_0=&web_1=&knd_0=&v=&wsk_1=&wsk_0=&p_0=&p_1=&a=&c=&wk_1=&wk_0=&o=&q=zielony&wef_0=&wef_1=&t=0&wo_1=&wo_0=

róznica to około 13m2 w tym metrażu dośc sporo a jak Państwo myślą o róznicy cenowej?działkę mam sporo tylko kąt dachu minimu 35stopni składałem pisma o zmiejszenia ale odmawiali ewentualnie do 30 stopni mogą sięzgodzić.Może ktoś miał problem i przerabiał projekt do WZ jaki może być przybliżony koszt takiej usługi?czy dalej w gminie mam walczyć?

Może ktoś ma podobny ciekawy projekt w tym przedziale metrażowym?pozdrawiam:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sipex może coś takiego? http://www.mgprojekt.com.pl/sloneczny . 190tys netto pod klucz, z własną wykończeniówką ta suma powinna być brutto.Kąt dachu 24'. Rezygnując z kominka zostanie w kieszeni ładnych parę tysiączków. Jeżeli będziesz grzał gazem można tradycyjny komin zastąpić lekkim z kwasówki. Jest też parter 67m2 z poddaszem do adaptacji, podobne koszty, dach 30'. Wykusze raczej do wywalenia. http://www.mgprojekt.com.pl/perelka

code snipper ładna okolica jest wiele warta, a mili, uczciwi i normalni sąsiedzi są bezcenni. Jakoś do tej pory nie miałem problemów ze złodziejstwem czy cwaniactwem (sąsiednie działki są niezabudowane) i oby tak zostało ale trzeba się trochę asekurować, tak na zaś. Jakbym miał takiego sąsiada jak Ty to też bym posadził żywopłot w granicy. Pewnie byśmy się dogadali :D. Teraz nie jestem pewien co mi los przyniesie:)

Edytowane przez artix1
dodanie projektu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sipex

artix1 domek fajny podobny do tk9 ale na plus ma większą łazienkę i fajne pom.gospodarcze:) co do drugiego to raczej nie bo wsumie to z34 mam mniejszą powierzchnie na dole i teżpoddasze więć nie wiem czy drożej by nie wyszedł:Pkominek chyba sobie odpuszcze jest dlamnie zbędny a tak jak mówisz pare dobrych tysięcy w kieszeni:)

CodeSnipper

z7 powiem że idealny metrarzem i wygląd pokoje wszystko oki:D tyle że kotłownia nie będzie za mała na piec "smieciuch" umnie tylko takie ogrzewanie wchodzi w grę..

co do kąta dachu to w warunkach zabudowy mam minimum 35* i myśle że jak gmina sięnie zgodzi to przeprojektować dach na 35* tylko obawiam się,że to spory koszt tak naprawdę nie potrzebny;/

Edytowane przez sipex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...