Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
tyle że kotłownia nie będzie za mała na piec "smieciuch" umnie tylko takie ogrzewanie wchodzi w grę..

Dlatego czy nie szkoda Ci kasy i miejsca na węgiel ?

W tak małym domu ogrzewanie węglem wychodzi drogo,grzej prądem,oszczędzisz na kominie,kotle i instalacji grube tys.zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szkieletową wersję Z7 wybudowało małżeństwo z którym gadałem za 150 tys. Ale dużo robili sami. Szkielet stawiała im firma. Po co Ci śmieciuch? Ja w górach, gdzie zima trzymać potrafi mocno idę w izolację bo koszt kaloryferów, komina i smieciucha hydraulik wycenił na 30 tys. To wolę grzać prądem dobrze zaizolowany dom.

 

Z7 jak jeszcze o nim myślałem znajomy budowlaniec (szef firmy) wycenił mi na jakieś 120 tysi za SSZ - wszystko firmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sipex

czy mógø by ktos podac usrednione koszty za m2 np ocieplenia scian zrobienia fundamentow ocieplenie dachu i go wykonanie?chcial bym soie policzy roznice na przykladzie tego domku

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Z71/a,s_pd,idp,9427.html

oraz tk9 bardzo podobne metrazowo tyle ze z 71 troche jak kornik bedzie ale to jest do przelkniecia:p i ile z 71 waszym zdaniem moze wyjsc taniej od z34?czy nie sa to groszowe sprawy kwestia kilku tysiecy za pare cegiel dachowek i betonu na strop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
czy mógø by ktos podac usrednione koszty za m2 np ocieplenia scian zrobienia fundamentow ocieplenie dachu i go wykonanie?chcial bym soie policzy roznice na przykladzie tego domku

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Z71/a,s_pd,idp,9427.html

oraz tk9 bardzo podobne metrazowo tyle ze z 71 troche jak kornik bedzie ale to jest do przelkniecia:p i ile z 71 waszym zdaniem moze wyjsc taniej od z34?czy nie sa to groszowe sprawy kwestia kilku tysiecy za pare cegiel dachowek i betonu na strop?

Nie można mówić o uśrednionych cenach,wszystko zależy od technologi wykonania oraz czego oczekujemy od domu.

Ceny materiałów jak i technologii są naprawdę różne np.cena styro to przedział 120-200zł/m3 i zależnie od grubości izolacji cena samego materiału za m2 waha się w przedziale 15-50zł/m2 i średnia 32zł/m2 nic Ci nie będzie mówiła i nie jest żadnym wyznacznikiem.Podobnie ma się rzecz ze ścianami i fundamentami.Cena m2 materiału konstrukcyjnego to przedział 35-60zł/m2 przy ścianie dwuwarstwowej i 100-150zł/m2 przy ścianie jednowarstwowej i te 60zł/m2 to nie jest napewno materiał najlepszy do budowy ścian,fundamenty w moim przypadku to izolowana płyta fundamentowa,wyszła 300zł/m2 ale różni się tym,że nie dawałem już izolacji pod wylewkę gdzie w przypadku tradycyjnych fundamentów taka izolacja musi być oraz to,że stan "0+" był gotowy w 5 dni.

Cena robocizny jest raczej stała i za ocieplenie to przedział 30-40zł/m2,tynkowanie podobnie.Cena elewacji także zależy od technologi wykonania,są gotowe,kolorowe tynki ale możne też wykonać zwykły tynk mineralny i pomalować to farbą np.silikonową,będzie taniej.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
to ja nie wiem jak to policzyc:P moze najlepiej do firm wysylac zapytanie odnosnie SSZ kosztu z materialem lepszym gorszym..

 

Najpierw zacznij od studiowania forum pod kątem budowy domu,dowiesz się dużo bo to nie jest tylko murowanie cegła po cegle ;)

Po nauce wybierz odpowiedni dla siebie dom,chodzi o technologie budowy o przyszłe rachunki za ogrzewanie,co zrobić żeby było taniej itp.

Jeśli okreslisz warunki,wtedy mozesz zastanawiać się nad projektem,czy będzie tani w budowie a drogi w ekspoatacji i na ile droższy w ekspoatacji niż ten o troższkę droższy w budowie a tańszy w ekspoatacji itp.

Dom to nie wymiana auta na nowsze,no chyba,że budujesz z myślą pomieszkania 2-3 lata a potem coś nowego.Wtedy buduj jak najtaniej ;)

 

Pomysł z zapytaniem się firm nie jest najlepszy bo wcisną Ci każdy kit,Ty masz wiedzieć co budujesz i Ty firmom mówisz co mają robić a firma tylko wykonuje Twoje zalecenia.

Znając polskie realia to opierając się na firmie nie chciałbym mieszkać w takim domu ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poradzę w celach nabycia ogólnej orientacji pooglądanie projektów z Archetonu. Nie namawiam na żadne zakupy, to ma być tylko rozeznanie co i za ile.

Archeton na stronie projektu zamieszcza wiadomo - wizualki, rzuty, przekrój budynku. Ale też, co im się bardzo chwali, kosztorysy liczone z zestawień materiałów i dość szczegółową specyfikację techniczną budynku. Czyli łatwo możesz zobaczyć, jak różne elementy wpływają na cenę. TK9 z Zielonym ogrodem łatwo nie zestawisz, bo biura mają swoje orientacyjne sposoby kalkulowania cen, każdy jakieś własne średnie za metr stosuje.

Możesz zobaczyć projekty Alida, Maluch Bis i trzy wersje Modrzyka - zobaczysz jak na koszt wpływa na przykład to, czy ściana jest jedno- czy dwuwarstwowa i z jakich materiałów, czy jest strop ciężki czy lekki, metraż, powierzchnia dachu.

Edytowane przez bowess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sipex
czytam i śledze dziennik od dawna ,ale zazwyczaj opierałem się na kosztach które podają wykonawcy lub mieszkańcy już własnych domków jaką prace wykonali sami a jaką przez ekipy/firmy:)i tak np. o 71 vs z34 powiedziała mi to osoba która mieszka w z34 od 3lat ,że koszt dobudowanie tych metrów to jest kwestia 3-5tys złotych troche cegły,dachówki,stropu.Jakaś prawda napewno w tym jest iż oba domki mają podobny układ liczbe pokoi lazienek itp..Ludzie piszą ,że trzeba liczyć 2000-2500zł za m2,ale moim zdaniem dobudowanie 10 m2 gdzie już mamy kuchnie lzaienke itp nie może być liczony jako 25tyś zł dlatego też bardzo ciekaw jestem porównania z71 vs z34:) w dziennikach jest podobnie z kosztami ale to tak samo można porównać z34 budowany przez kowalskiego a z34 przez iksinskiego..dlatego chce sam to obliczyć:) ale narazie nie wiem jak to ugryżć:Pco do budowy to chce z komórkowego 24 i ocieplenie 15cm przy takiej kalkulacji ludzie z forum twierdzą ,żę rocznie idzie im przyczepa drzewa i tona węgla na ogrzewanie z 34 jakieś 1000zł ,aż cięzko uwierzyć:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i śledze dziennik od dawna ,ale zazwyczaj opierałem się na kosztach które podają wykonawcy lub mieszkańcy już własnych domków jaką prace wykonali sami a jaką przez ekipy/firmy:)i tak np. o 71 vs z34 powiedziała mi to osoba która mieszka w z34 od 3lat ,że koszt dobudowanie tych metrów to jest kwestia 3-5tys złotych troche cegły,dachówki,stropu.Jakaś prawda napewno w tym jest iż oba domki mają podobny układ liczbe pokoi lazienek itp..Ludzie piszą ,że trzeba liczyć 2000-2500zł za m2,ale moim zdaniem dobudowanie 10 m2 gdzie już mamy kuchnie lzaienke itp nie może być liczony jako 25tyś zł dlatego też bardzo ciekaw jestem porównania z71 vs z34:) w dziennikach jest podobnie z kosztami ale to tak samo można porównać z34 budowany przez kowalskiego a z34 przez iksinskiego..dlatego chce sam to obliczyć:) ale narazie nie wiem jak to ugryżć:Pco do budowy to chce z komórkowego 24 i ocieplenie 15cm przy takiej kalkulacji ludzie z forum twierdzą ,żę rocznie idzie im przyczepa drzewa i tona węgla na ogrzewanie z 34 jakieś 1000zł ,aż cięzko uwierzyć:p

 

Czego nie wiesz? Policz metry2 ścian, odejmij m2 okien i drzwi zewnętrznych (+ ew. ściana nośna jeśli jest w domu i tej samej grubości co zewnętrzna). Dostajesz całkowity metraż ścian- dzielisz przez pow. pustaka(pow. ?), bloczka BK - 0,142m2. Wyjdzie przybliżona ilość potrzebnych bloczków x cena i masz koszt ścian. Cena betonu - telefon do producenta. Styro, kleje, zaprawa- hurtownie, markety. Koszt więźby( drzewa) ilość m3 x cena. Pokrycie: folia/ membrana, blacha/ dachówka. Dodać trzeba kilkanaście(?) % na drobiazgi: gwoździe, farmery, obróbki blacharskie. Komin jako całość też wiadomo ile może kosztować. Okna- oferta od producenta, przedstawiciela( przeważnie w zimie taniej).

Zbierzesz ogólne ceny materiałów, to możesz sobie dowolnie porównywać domy, bo podstawy już masz.

Zdaję sobie sprawę z mocnego uproszczenia, ale tak najprościej zacząć liczyć materiały. Robocizna to inna broszka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zacznij od studiowania forum pod kątem budowy domu,

Po nauce wybierz odpowiedni dla siebie dom

Pomysł z zapytaniem się firm nie jest najlepszy bo wcisną Ci każdy kit,Ty masz wiedzieć co budujesz i Ty firmom mówisz co mają robić a firma tylko wykonuje Twoje zalecenia.

tak tak...

a jak zachorujesz to najpierw zacznij od studiowania forum pod kątem medycyny

po nauce wybierz odpowiedni dla siebie sposób leczenia

pomysł z wizytą u lekarzy nie jest najlepszy bo wcisną Ci każdy kit, Ty masz wiedzieć na co jesteś chory i jak się to leczy...

 

i tak dalej w każdej możliwej dziedzinie...

po pierwsze przestudiuj forum...

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek - :lol2: . A poważnie, to jeśli, jak widać- budowa dla sipex-a to nowość, dobrze zgłębić choć po części temat. Przynajmniej przed "godziną zero" będzie znał podstawy, żeby wiedzieć o czym mówić lub o co pytać. Mnie się zawsze łaty z kontrłatami mylą, choć sam wtargałem tego na dach prawie 1km ;) A "zielony" początkujący inwestor, niech tylko powie, że się na tym, czy tamtym "nie zna", to już widzę tą budowę:eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara dobra zasada do 100 m. użytkowej parterówka , powyżej z poddaszem.

Co do braku ogrodzenia ok, ale kiedy chcesz mieć psa/psy zaczyna się problem, dlatego my ogrodziliśmy działkę, zwykłą siatką, koszt niewielki jeżeli robi się samemu.

Jeżeli chodzi o układ pomieszczeń, łazienka naprawdę nie musi być duża, my mamy maleńką, jest bardzo funkcjonalna. Tyle że nie mamy tam pralni, jest w osobnym pomieszczeniu. Bardziej należy zwrócić uwagę na salon i jadalnie to jest ważne bo tam potrzeba trochę przestrzeni. My mamy troszkę za mało miejsca na stół. Mieści się tylko taki na góra 5 osób i jest ciasno, niewygodnie. W kotłowni nie trzeba trzymać węgla, mamy osobne pomieszczenie (blaszak za 900 zł) dlatego kotłownia też nie musi być duża.

Kostka na ścieżki (jeszcze nie mamy) bo niestety w szpilkach po gruncie chodzi się nie najlepiej, a do auta/bramy bez napędu trzeba jakoś dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sipex
Sławek to było dobre przyznam:D coś tam łapie w tej dziedzinie także aż takim "swięzakiem " nie jestem ale rozumiem kolegów koleżanki i zaczynam od pierwszej strony sumiennie:)a co wypytywania się to chyba potrzebuje tego żeby ktoś powiedział zamnie ,że tak da się do 200tys buduj:Dpoprostu sięboje że nie starczy pieniędzy albo coś pójdzie nie tak a to chyba uzasadniony lęk:)czytam fora z7 dzienniki komentarze i generalnie jeśli sie opierać o relacje ludzi to powiem tak że z34 z poddaszem wychodzi to samo;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek - to było bardzo dobre,dystans i poczucie humoru,tego brakuje na tym forum,pełno tu mądrali,którzy zbudowali pierwszy dom w życiu i tym samym stali się wyrocznią,że tylko tak,a kto myśli i buduje inaczej jest naiwny i daje się naciągać firmom,co przecież nie jest prawdą,bo wszystko zależy od człowieka.

Podzielam zdanie Kwitko,mały dom - parterówka,im większy,tym bardziej opłaca się iść w poddasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak...

a jak zachorujesz to najpierw zacznij od studiowania forum pod kątem medycyny

po nauce wybierz odpowiedni dla siebie sposób leczenia

pomysł z wizytą u lekarzy nie jest najlepszy bo wcisną Ci każdy kit, Ty masz wiedzieć na co jesteś chory i jak się to leczy...

 

i tak dalej w każdej możliwej dziedzinie...

po pierwsze przestudiuj forum...

 

powodzenia

 

No nie mów że ze wszystkim biegniesz do lekarza :) Nie zdarzyło ci się wpisać w google niepokojących objawów żeby dowiedzieć się co ci dolega ? :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zdania, że najlepiej posłuchać różnych głosów - ekspertów, zawodowców i usługobiorców, samorobów i zlecających roboty.

Przed zakupem projektu gotowego miałam możliwość skonsultowania go z architektką z dużym dorobkiem zawodowym i oczywiście skorzystałam z jej wiedzy. Opinie ludzi o różnych rozwiązaniach czytałam równie chętnie, choć akurat nie było jeszcze realizacji według mojego projektu. Mój kierownik budowy był naprawdę świetnym gościem umiejącym wiele doradzić, ale też szczerze przekonanym do podnoszenia ścianek kolankowych gdzie tylko się da. A ja ścianki nie chciałam podnosić, bo większe poddasze było mi zwyczajnie niepotrzebne, a choć koszt dodatkowych metrów byłby stosunkowo nieduży, to jednak koszt.

 

A tak a propos zwracania się do fachowców z fachowymi sprawami. Ostatnio coś zaczęło nam dziwnie szurgotać w samochodzie. Auto odwiedziło trzy warsztaty, w dwóch mechanik zgodził się przejechać autem, żeby usłyszeć hałas, w każdym zostało wzięte na podnośnik. I co? I nic. Nie wiedzą, to by trzeba rozbierać, szukać, nie mają czasu, może za dwa tygodnie znajdą czas. Dopiero kiedy sami namierzyliśmy przyczynę hałasów i mąż zajechał do warsztatu z komunikatem, że hałasuje w takim to a takim miejscu, dokonano naprawy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...