Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Masz wiązar "normalny" ;) Z wentylacji byś musiał się też dokształcić.... do domu 100m2 wystarczająca wentylacja z reku.... materiał w porywach dwa tysiące złotych + kilka godzin pracy.... strasznie dużo? Bez reku dom nie spełni warunków domu energooszczędnego :(

 

Może pokaż, czym się różni mój "normalny" wiązar, od tego do szkieletora.

O wentylacji nie muszę się dokształcać, nie mam takiej potrzeby, ale skoro uważasz, że reku, pewnie Luna 200 za 1300zeta wystarczy do domu

o kubaturze 500m3 (bo nie musi chodzić na max wymianie), to nie mamy o czym mówić. Wentylację też się liczy, podobnie jak podłogówkę, pewnie to wiesz, mając za sobą 30-letnie bycie w budowlance..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

niktspecjalny- oczekujesz, że jak ktoś twierdzi, że da się za 200k wybudować dom 100-120m2 ,to Tobie też wybuduje? Ja buduję dla siebie, wkładu swojej pracy nie liczę, a gdybym musiał to sporo by się już do tej pory uzbierało. Swoją drogą jak liczyć: 10 jak dla pomagiera czy 20zeta jak dla majstra, czy sumować, bo robię za obu? ;) Twierdzę, że można się w 200k zmieścić nawet za taki dom jak mój... z garażem, ale w standardzie marketowym, no może ciut powyżej. Ale praca WŁASNA jest najważniejsza!

 

Jaki dom???Powiem i tobie............Mam 200 tyś ...dodam mam także działkę ,którą dostałem od teściowej w prezencie.DOMU w którym godnie będę chciał żyć nie wybuduję za tą kasę.Nawet mając wujka Kazika ,który za darmo postawi mi szkielet.....wujka Edka ,który zrobi mi dach ..........okna załatwi mi ciocia Ela za 100 zyla za szt...........POWTARZAM WAM GODNIE.Domu za 200 tyś nie wybudujecie.Jest to nie realne.Wiem bo mam swój domek w którym żyję właśnie godnie......mam to co w domu być powinno.............w domku być powinno. Budując chałupę trzeba wiedzieć czemu ona w przyszłości ma służyć. Zrozumcie to wreszcie.

Edytowane przez specjalnynikt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale domu za 200 tyś mojej córce nie wybudujesz,

 

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Jest wyraźnie napisane, że dom ok 100m2 da się wybudować za 200 000zł ale potrzeba spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest duży wkład pracy własnej. Więc nie rozumiem dlaczego ktoś miałby budować dom twojej córce za tą kwotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Jest wyraźnie napisane, że dom ok 100m2 da się wybudować za 200 000zł ale potrzeba spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest duży wkład pracy własnej. Więc nie rozumiem dlaczego ktoś miałby budować dom twojej córce za tą kwotę...

 

Boldem wypisałem by każdy wchodzący tu miał świadomość ,że ten co założył topik zapytał:

Dom do ok.200 tys. jest sens marzyć? ROZUMIESZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam troszkę realia naszego budownictwa ;) Większość budowlańców jest z łapanki z wykształceniem zupełnie innym od budowlanego (przeszło 90%) a ci z wykształceniem zbliżonym do budowlanki zatrzymali się na szkolnym poziomie, do tego większość to moczymordy i naciągacze :( wkurzeni są na oczytanych w muratorze klientów itd. Więc trudno się dziwić że dużo ludzi bierze się za samodzielną budowę, ciut wiedzy i robią najważniejsze dokładnie..... może wolniej ale dokładniej bo dla siebie.

 

Wykształcony, doświadczony i przede wszystkim uczciwy rzemiecha do tego wątku jako zatrudniony wykonawca również się nie nadaje. Zawsze będzie droższy od wymienionych wyżej. Jeśli inwestor nie ogarnie tematu i za niego się weźmie, to skutki finansowe będą też opłakane. Na budowę tak taniego domu musi się decydować osoba mądra. Przeciętniakowi po prostu się nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. ma dobrze wyglądać przed sąsiadami i znajomymi? dom ma Ci poprawić poczucie własnej wartości?

 

Ten domek to część mojego życia...............nie na pokaz.............w domku mam czuć życie............jeśli wybudujesz go wbrew temu ,będziesz płakać cały czas czego tu na FM nikt nie pisze.Bo to jest ludzkie,,,,,,,,takie normalne.:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten domek to część mojego życia...............nie na pokaz.............w domku mam czuć życie............jeśli wybudujesz go wbrew temu ,będziesz płakać cały czas czego tu na FM nikt nie pisze.Bo to jest ludzkie,,,,,,,,takie normalne.:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

 

wyraźnie napisałeś, że ma poprawić poczucie własnej wartości. odpowiedni samochód też je poprawia? dlaczego negujesz możliwość radości z mieszkania w domu za 200 tys. zł? w jakim domu czuje się życie, a w jakim się go nie czuje? może jakieś konkrety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten domek to część mojego życia...............nie na pokaz.............w domku mam czuć życie............jeśli wybudujesz go wbrew temu ,będziesz płakać cały czas czego tu na FM nikt nie pisze.Bo to jest ludzkie,,,,,,,,takie normalne.:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

 

Czy w domku do 200 000zł nie można czuć się spełnionym, szczęśliwym...dla mnie dom to atmosfera która tworzą ludzie w nim mieszkający. Nie drogie meble czy kolejne metry powierzchni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyraźnie napisałeś, że ma poprawić poczucie własnej wartości. odpowiedni samochód też je poprawia? dlaczego negujesz możliwość radości z mieszkania w domu za 200 tys. zł? w jakim domu czuje się życie, a w jakim się go nie czuje? może jakieś konkrety?

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171092-Dom-do-ok-200-tys-jest-sens-marzy%C4%87&p=1054158&viewfull=1#post1054158

 

Ten co zakładał wątek zapytał.........zapytał ponieważ marzył.Marzył czy wówczas mając 200 tyś zł wybuduje coś co spełni właśnie te marzenia.Neguję jeśli już tak chcesz to co nie będzie mnie satysfakcjonowało.Moje zachcianki w tej kwocie się nie zmieszczą.Nie na pokaz ale dla mnie i dla mojej rodziny.By zachcianki moich milusińskich miały miarę by ta dawała im bezpieczeństwo-luz z którym będą się borykać przez wiele lat.Ja ten dom wybudowałem dla nich,by godnie w nim mieszkali i mieli poczucie bezpieczeństwa i życia na przyszłość.:(

 

p.s.

dla mnie dom to atmosfera która tworzą ludzie

Dodałbym jeszcze ,że dom w którym jesteśmy świadkami tego co się w nim dzieje i dziać będzie.

Edytowane przez specjalnynikt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, wielkie aj-waj robicie. Jednym się uda wybudować, innym się nie uda. Ja jestem z takich okolic, że jak mówię, że wzięliśmy 200 tysięcy kredytu, to się za głowę łapią, że tak dużo (do tego mieliśmy swoją działkę i sporo wkładu własnego). W sumie to powinnam się częściej wypowiadać w wątku o 250 tysiącach, a nie tu, ale skoro można dom wielkości 80m2 wybudować w SSO za ok. 60 tysięcy (moi znajomi, przy udziale rodziny), to dlaczego ma się nie dać za 200 wybudować całego? I wcale nie zakładam tu najtańszych materiałów.

 

Za stan surowy z robocizną wydaliśmy 125 tysięcy (kwota obejmuje zjazd, ogrodzenie, roboty ziemne i dowiezienie kilku wywrotek piachu).

 

Co do spełnienia w domu, kurcze, ja się w wynajmowanym mieszkaniu czuję całkiem spełniona, a poza tym taka ma natura, że od marmuru zdecydowanie bardziej podoba mi się matowy gres. Jeśli ktoś definiuje swoje spełnienie posiadanym domem, to chyba jednak czego innego mu w życiu brakuje.

 

Specjalny nikt, podaj mi przykład choć jednej swojej zachcianki, wtedy będzie można się przynajmniej zorientować, czy rzeczywiście masz "wygórowane" żądania, czy po prostu nie poszukałeś dokładniej i nie znalazłeś czegoś tańszego.

Edytowane przez Bracianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ma inne wymagania. jeden woli dom mały, ale z super materiałów, drugi woli duży ale z tanich materiałów, jeden lubi palić węglem, inny marzy o bezobsługowym, jeden lubi marmury, inny drewno a jeszcze inny nie widzi różnicy między drewnem a najtańszymi panelami. niektórzy mają do wyboru wybudować dom 80-90 metrów za niedużą kwotę (w porównaniu do innych) mieszkając przez jakiś czas u rodziców i później zaciągając niezbyt wielki kredyt, wynająć mieszkanie 50 metrów (i przez długi czas zapomnieć o domu) lub gnieździć się z rodzicami za to co roku jeździć na wakacje i generalnie wydawać pieniądze lekką ręką. co kto lubi i bez sensu jest stwierdzenie że się nie da za 200 tys. często ten dom za 200 tys. będzie cieszył kogoś bardziej niż dom za 1 mln. kogoś innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem link do bloga gdzie Słowacy zbudowali dom pasywny daleko poza 120 m^2 i kosztowało ich to 34 keuro.

Praca własna i technologia przyśpieszająca prace, właśnie dom zbudowali na kratownicy drewnianej, wypełnienie wełną mineralną.

 

Wyluzuj z tym Slowakami bo to słaby przykład!!! Słowacki 34 k Euro to na dziś (4,17 NBP płn/euro) w kantorach ponad 144k. Ceny są z 2009 czyli jak ktoś planuje teraz budowę , czyli start w 2014 to już ceny Słowackie bedą 5 lat do tylu. Dodaj inflacje 3%/ rok na 5 lat i masz 167k. A to chyba (???) był w Słowacji dom: konstrukcja, ocieplenie, dach, okna: nasz SSZ który jest oceniany na 50-60% udziału budowy. Biorąc pod uwagę ich technologie to będzie to maks 50%. Czyli chata ostatecznie będzie kosztować statystycznie 2 x 167k czyli 334 za 120m2, czyli 1m2 kosztuje 2780, czyli za 200 tys wybudują ok 72m2 domu.

 

No jakaś statystyka musi być. Jest statystyka na SSZ i jest na wykończenie. I statystycznie ten domek Słowacki i jego cena jest .... Sam widzisz jaka 72 m2. I nie pisz ze można taniej wykończyć bo można tez drożej, a i można tez taniej budować SSZ. Ja mam przykład "tylko" z 3 lat, powiat koniński. Średnia cena domu z ogrodzeniem i podjazdem 2100-2500 w zależnością od wykończenia, udziału w m2 garażu, technologii. Średnio ok 2200, 2300 ludzie wydają. Choć i są tanie, proste budowy za 1700, 1800 zł. Dom do zamieszkania, budowy z lat 2009-2013, około 50 zakończonych budów i moje rozmowy z inwestorami.

 

200 tys TAK za 100m2 bez pracy własnej 100% Real, poza dużymi miastami, kosztem jakości wykończenia i konstrukcji dachu. Zapewne robiąc całość jako szkieletor można z 10, maks 20m2 dołożyć do domu. Tylko ilu inwestorów wybierze ta wciąż bardzo mało popoularna technologie i bardzo słabe jakościowo polskie drewno?

A to co można dołożyć kosztem pracy własnej to każdy niech oceni sobie sam - jako przyszły samoorob i czy zechce ta oszczędność spożytkować na metraż, dach, wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu ta dyskusja ... Czytam wątek od wielu miesięcy, co jakiś czas pojawia się " nowy " który twierdzi że się nie da wybudowac domu za 200 tys, zaraz odzywają się ci którzy twierdzą że się da i tak w kółko. Proponuję zmienić nazwę tego wątku, z moich obserwacji wynika że zaglądają i udzielają się tutaj ludzie którzy chcą wydać na dom 200 tys i tacy którzy wiedzą że przekroczą ten budżet ale chcą wybudować tak tanio jak tylko się da . Dla mnie ten wątek jest po prostu o tanim budowaniu, wiele się z niego nauczyłam i chwała tym którzy podzielili się swoją wiedzą, ale to co teraz się tu dzieje to zaśmiecenie , ciężko przez takie przepychanki znaleźć najistotniejsze informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten wątek i wychodzi, że specjalny nikt nie czytałeś. Kilka razy już padło w tym wątku: da się za 200 tysięcy wybudować, tylko trzeba iść na kompromisy, I było też mówione, że jak ktoś - jak Ty - nie lubi kompromisów to się nie da. Wystarczyło przelecieć cały wątek I by się wiele wyjaśniło.

 

Irytują mnie ludzie, którzy nagle wpadają w wątek I zaczynają wynajdowanie koła od początku. Chcesz się orientować - czytaj od początku, unikniesz wielu nieporozumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu ta dyskusja ... Czytam wątek od wielu miesięcy, co jakiś czas pojawia się " nowy " który twierdzi że się nie da wybudowac domu za 200 tys, zaraz odzywają się ci którzy twierdzą że się da i tak w kółko. Proponuję zmienić nazwę tego wątku, z moich obserwacji wynika że zaglądają i udzielają się tutaj ludzie którzy chcą wydać na dom 200 tys i tacy którzy wiedzą że przekroczą ten budżet ale chcą wybudować tak tanio jak tylko się da . Dla mnie ten wątek jest po prostu o tanim budowaniu, wiele się z niego nauczyłam i chwała tym którzy podzielili się swoją wiedzą, ale to co teraz się tu dzieje to zaśmiecenie , ciężko przez takie przepychanki znaleźć najistotniejsze informacje.

 

amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...