Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

i wtedy mamy lusterko :) (ale to oczywiscie jak kto lubi - ja tak :) ) dla mnie cem- wap to wieksza wytrzymalosc mechaniczna- tylko bo..oddychanie - to tylko niecaly 1% udzialu w sprawnej wentylacji..ale jesli mam WM to po co mi "oddychajace" sciany ;)

 

ciiichooo....na tym forum sciany nie oddychaja:offtopic:

 

nie czytales??kurcze...mnie w szkole uczono inaczej a tu klops...przestaly oddychac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

cofnij sie pare stron wstecz i poczytaj w przerwach pomiedzy dokladaniem smieci do kotla panie nikt-specjalnie-nie-czytajacy-ze zrozumieniem

pamietaj abys sie nie zgubil:)

Ci co chca doczytaja:)

 

Po raz ostatni wytłumaczę ci grzecznie byś tego nie powtarzał.Mam w domu Piec gazowy,kominek z płaszczem wody i solary.Zrozum to wreszcie.Jak dla mnie nie odpowiedziałeś na żadne pytanie i ludziska nie wiedzą jak doprowadziłeś swoją budowę do finału ,który wyniósł cię tylko 200000zł.Bardzo ogólnikowo piszesz o swoich osiągnięciach robiąc trochę wodę z mózgu, tym którzy taką kwot pieniędzy uzbierali i chcą się wybudować.Chcesz pokazać ,że można więc się to dokładnie wytłumacz.

 

Nie palę śmieciami więc zaprzestań tego proszę.Jeśli nie chcesz podać swojego kosztorysu to nie podawaj, jak dla mnie dla przyszłych inwestorów twoje pisanie jest niekompletne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz ostatni wytłumaczę ci grzecznie byś tego nie powtarzał.Mam w domu Piec gazowy,kominek z płaszczem wody i solary.Zrozum to wreszcie.Jak dla mnie nie odpowiedziałeś na żadne pytanie i ludziska nie wiedzą jak doprowadziłeś swoją budowę do finału ,który wyniósł cię tylko 200000zł.Bardzo ogólnikowo piszesz o swoich osiągnięciach robiąc trochę wodę z mózgu, tym którzy taką kwot pieniędzy uzbierali i chcą się wybudować.Chcesz pokazać ,że można więc się to dokładnie wytłumacz.

 

Nie palę śmieciami więc zaprzestań tego proszę.Jeśli nie chcesz podać swojego kosztorysu to nie podawaj, jak dla mnie dla przyszłych inwestorów twoje pisanie jest niekompletne.

 

czytaj nadal i kalkulator w dlon:)

ogolnikowo jak widze czytasz:)

tlumaczyc sie nie zamierzam i udowadniac nic nikomu, tym bardziej Tobie nie mam zamiaru, nie chce i nie musze:)

jesli moje informacje sa nie kompletne to wybacz-bardziej kompletne nie beda:)

 

ps - jest z Ciebie choc jeden pozytek - nabijasz innym postow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje tłumaczenie dla mnie są niepotrzebne.Ja chałupę za 500000 już mam i się z tym nie kryje to ty musisz udowodnić w tym wątku ,że za 200000 zł się wybudowałeś.Chcesz pisać ogólnikowo to pisz.Nie musisz mi się tłumaczyć bo żaden ja autorytet.

 

to co robisz w watku o budowie za 200 tys??

hehehe siejesz zamet:) toc jak zawsze i w kazdym innym watku:)

 

faktow przedstawilem wystarczajaca ilosc:)

 

ps - skocz dorzucic do kopciucha:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co robię?.W wolnym kraju żyje to i takim jak ty mogę postawić veto.Kopciucha nie mam a ty cały czas odbiegasz od tematu i nie przedstawiasz argumentów ,że wybudowałeś dom za 200000 zł.Przynajmniej fotki wstaw by ci uwierzono.Ja nie wierzę. a mogę nie wierzyć, takie mam prawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co robię?.W wolnym kraju żyje to i takim jak ty mogę postawić veto.Kopciucha nie mam a ty cały czas odbiegasz od tematu i nie przedstawiasz argumentów ,że wybudowałeś dom za 200000 zł.Przynajmniej fotki wstaw by ci uwierzono.Ja nie wierzę. a mogę nie wierzyć, takie mam prawo.

 

i wierzyc nie musisz:)

 

dodam ze stan deweloperski za 165 tys:) nie zawyzaj jesli nie doczytales:p

 

ja veto stawiam fotkom - tak mam po prostu i cenie prywatnosc:)

 

za to odwiedzajacych przyjme z mila checia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem argument na odwiedzanie znalazłeś,Co zrobisz jak ci się na prawdę zwalą i nie będziesz umiał tego wytłumaczyć.To zaboli.

 

p.s przypomnij mi twój projekt wtedy to uwierzę ,że stan deweloperski wynosi 165000 zł.To też mi gdzieś umknęło a tobie to bez różnicy a i ja nie będę wertował postów po próżnicy.Tam w projekcie jest kosztorys ...będzie to wtedy można weryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem argument na odwiedzanie znalazłeś,Co zrobisz jak ci się na prawdę zwalą i nie będziesz umiał tego wytłumaczyć.To zaboli.

 

p.s przypomnij mi twój projekt wtedy to uwierzę ,że stan deweloperski wynosi 165000 zł.To też mi gdzieś umknęło a tobie to bez różnicy a i ja nie będę wertował postów po próżnicy.Tam w projekcie jest kosztorys ...będzie to wtedy można weryfikować.

 

a co niby bede mial tlumaczyc??aha...co to za plytki albo skad meble??

dam rade:)Ciebie niech to nie boli:)

 

przypominam projekt: indywidualny:)poszukaj kosztorysu:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc być znowu docenionym przez admina i tym samy odbierać marzeń budującym za takie pieniądze i szanując to co pisze face trudno jest mi uwierzyć w słowo pisane bez ...przynajmniej podania projektu by każdy mógł sobie porównać ,dopasować przyszłe wydatki.Skąd się biorą spory ,właśnie z takich niedomówień.Projekt indywidualny, a kosztorys nie istnieje.To by było na tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska dajcie sobie spokój ...

 

Face jak sam mówi podobno jest "budowlańcem" , więc przy jego budowie większość (a może i cała) kosztu robocizny odpadło. Sam chwalił się że miał z rodziny pomocników i itd i inne "układy".

Więc w jego przypadku jak policzymy TYLKO materiały i to często zdobywane taniej niż zwykły "śmiertelnik" to wyjdzie dużo taniej ...

 

Niestety większość ludzi (a moze i dobrze) to nie budowlańcy i muszą bazować na fachowcach którzy wykonają jakieś zadania i to na wielu fachowcach bo nie ma fachowców co wszystko umieją ...

 

I tu wchodzimy w duże koszty. Dobrzy fachowcy się cenią i mimo że się cenią są do nich duuuuże kolejki i niektórzy czekają nawet rok aby rozpocząc budowę ...

 

Jest oczywiście mnóstwo "budowlańców" amatorów którzy uważają ze też potrafią i też to zrobią bo co to za problem ...

Tyle że potem na forum muratora można zobaczyć "dzieła" tych fachowców ...

I usuwanie tych "dziel" kosztuje krocie , a bardzo często nawet inwestor nie wie że takie "kwiatki" na na budowie i dom tak naprawdę powinno się rozebrać ...

 

Ceny robocizny gnają jak szalone. Znajomy ostatnio kupował dachówki. Kupował tanie , chyba za niecałe 30zł za m2 netto a koszt montażu był już od 45zł , zależnie od skomplikowania dachu , kupił kafle po 40zl a za położenie zapłacił 75zł za m2 i itd ...

 

Niestety koszty robocizny idą do góry , a od kilku miesięcy coraz bardziej ...

Kryzys według "specjalistów" minął , mieszkania sprzedają się coraz lepiej to i fachowcy znów coraz więcej żądają ...

 

Dom można taniej zbudować ale kosztem pewnych "kompromisów". Tutaj osoba która zbudowała dom M72 (zielony domek) nie ma styropianu na ścianach. To już duże oszczędności (materiał + robocizna) , nie ma też "typowej" instalacji CO (znów duże oszczędności) , dom jest całkowicie parterowy (nie ma ani strychu ani możliwości adaptacji na poddasze użytkowe).

 

Niestety robocizna to olbrzymia część kosztu domu. Zwykły człowiek sam nic nie zrobi i może i lepiej , bo wystarczy poczytać sobie fora aby zobaczyć jak często wygląda ta "fachowość" amatorów . Bardzo często po pracy takich "fachowców" musza inni poprawiać i trzeba ponosić dużo większe koszty.

 

Najlepiej jest aby każdy robił to na czym się naprawdę zna a nie udawał że na czymś innym się zna ...

 

Niestety nie ma co słuchac więc "faciego" bo może i zbudował za tyle dom i się da , ale to w jego przypadku.

Normalny człowiek za tyle nie zbuduje ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też marzyłam o domku za 200tys i powiem tak.... mi się na pewno nie uda, ale moim zdaniem nie dlatego, że się nie da tylko dlatego, że apetyt rośnie w miarę jedzenia...

moim zdaniem można by zbudować dom a raczej domek za 200tyś ale budując dom mały (do80-90m2), bez garażu,piwnicy,lukarn itp... przykryty blachą i z materiałów raczej z niskiej półki...niektórzy powiedzą,że po co wtedy budować dom skoro to będzie porównywalne z mieszkaniem...a to dlatego, że niektórzy nie marzą o powierzchni domu tylko o bliskości ogródka i odległości od sąsiadów... moim zdaniem może się udać za 200 ale tylko do zamieszkania a nie do skończenia inwestycji jako całości... będzie trzeba dozbierać i później zrobić kostkę czy ogród...ale przecież mając do wyboru mieszkanie w obskurnym bloku z czynszem 600zl to lepiej postawić mały dom i powoli sobie kończyć...podsumowując bo się rozpisałam...ja się zagalopowałam w rozmiarze i jakości materiałów tomi się nie uda, ale jak ktoś podejdzie do budowy z głową, to ma szanse, nawet jak nie jest budowlańcem...byle takie proste prace jak malowanie czy panele to już sam wykonywał a reszty fachowców dokładnie szukał i porównywał ofert...bo jak firma od a do z to starczy pewnie tylko na robociznę...i jeszcze jedno...lepiej zacząć z myślą,że 200 starczy i dozbierać bo pewnie zabraknie niż czekać, że się od razu uzbiera...bo się raczej nie uzbiera...z roku na rok ceny idą w góre a i z kupki pieniędzy łatwiej i mniej rozważnie się wydaje...dlatego zaczynać i wierzyć,że się uda...najwyżej można to sprzedać...ceny nieruchomości też idą w górę więc i z zyskiem....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

.....

 

Dom można taniej zbudować ale kosztem pewnych "kompromisów". Tutaj osoba która zbudowała dom M72 (zielony domek) nie ma styropianu na ścianach. To już duże oszczędności (materiał + robocizna) , nie ma też "typowej" instalacji CO (znów duże oszczędności) , dom jest całkowicie parterowy (nie ma ani strychu ani możliwości adaptacji na poddasze użytkowe).

 

 

...

 

główny kompromis to wybór projektu. akurat ściana jednowarstwowa z ytonga to nie jest znowu takie najtańsze rozwiązanie, i nie był to wybór z oszczędności.

 

wystarczy dobrze wybrać projekt, i wówczas mozna sobie pozwolić na fachowców i dobre materiały.

 

a jeżeli ktoś chce duzy dom za 200 tys. to ....... przytoczę powiedzenie mojej 90-letniej babci z lubelskiej, wybaczcie: "wyżej s()a niż du()ę ma"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...