Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy to jest projekt godny miliona ? :)

 

widzisz Scarlet - pewnie niktspecjalny popełnił podobny błąd. może nie milion, ale jeśli dom ma wyglądać jak na obrazku - to pół miliona jak nic. wyobraź sobie sytuację - budujesz wg tego projektu, masz kredyt na 200 tys., działke i no powiedzmy 50 tys. oszczędności plus stały dochód 5 tys/mc. czujesz się jeśli nie bogata, to przynajmniej warta ot takiego domku jak z obrazka. budujesz - poszły oszczędności, poszedł kredyt. masz stan surowy zamknięty przy dobrych wiatrach. i co z tego, że zaoszczędziłaś nawet 20% na robociźnie - to jest tylko 50 tys., a brakuje ci jeszcze 250. musisz już spłacać kredyt, pochłania to np. jedna trzecią twoich dochodów. nadal trzeba gdzieś mieszkać, żyć, samochód się sypie......bank kredytu więcej nie da. i co teraz? ani mieszkać w nowym domu, bo nie skończony, ani w wynajętym, bo za drogo.......na budowie ktoś musi być, bo kradną......i tragedia gotowa. jeśli dom ma kosztorys na 350-400tys. to żadnymi "własnymi rękami" i negocjacjami nie zejdzie się do 200tys.

trzeba pogodzić się z projektem za 200-250 tys., niktspecjalny wybrał droższy i teraz pisze, że się nie da. no jego projektu na pewno się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Monolog trolla ,chama buraka fieja .uja czy burka przy budzie itp. ciąg dalszy:Wyceny musiałem dokonać ponieważ rodzice chcąc nam pomóc do wkalkulowania w kredyt hipoteczny dali nam swoje mieszkanie jako zastaw.Kto wie zrozumie o co chodzi.By po latach oddać im mieszkanie w poprzednim wzorze trzeba było pokazać bankowi Iz inwestycja jest warta dużo więcej i zastawu już nie potrzeba.Kto chce zrozumie.Wyceny z a 250 PLN dokonał z fotkami przedstawiciel rzeczoznawca z Banku.Kwota to, rzeczony 1 milion zł.Kto chce wie i kalkulacji zbytniej tu nie trzeba. Niktspecjalny nie popełnił błędu,który zalicza go do chamów burków itp. Niktspecjalny wybudował dom na miarę możliwości i przy warunkach wtedy panujących. Radził sobie z przeciwnościami losu ,które jak widać nieliczni wyłapują i chwała im za to bo to oni tworzą to właściwe Forum.To ludzie którzy żyją w świecie realnym a z watahą atakują by tak na prawdę nic nie zyskać.Odwołam się w mym monologu...........Niech powstaną ci ktorzy w obecnym czasie wybudowali swoje lokum za 200 tyś PLN i są szczęśliwi i mają w nim to na co tak czekali.Odezwijcie się tu na FM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek od dłuższego czasu i uważam że powinniście skupić się na merytorycznych wypowiedziach i podpowiedziach. Jesteście forumowiczami od dłuższego czasu i nie powinniście dawać tak łatwo wciągać się w bezsensowne pogaduszki. Z tego wątku można się dowiedzieć naprawdę dużo ciekawego. Jeśli ktoś ma inne zdanie to powinien je wyrażać w sposób kulturalny jak przystało na porządnego forumowicza. Zakopcie zatem topór wojenny i wróćcie do wątku na spokojnie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę ile w końcu można pisać ciągle to samo. założenia budowy za 200 były wypunktowane kilkadziesiąt razy, każdy prędzej czy później się z tymi wnioskami zgodził, i tak naprawdę pozostał wątek towarzyski. czasami jest nudno, czasami wszyscy się ożywiają, jak teraz.....jak w życiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pluł jadem bez merytorycznej krytyki

 

Weekend wolnego od forum dla niktspecjalnego za wyjątkowo napastliwy, obraźliwy wpis

 

Piszesz ratujcie mnie bo nie wiem co mam robić ! "wiedzę" budowlaną zdobywałem na bieżąco podczas budowy.

Weź zeszyt A4 wyrysuj sobie szkic domku, policz materiały, zastanów się nad każdym krokiem, ceny znasz przecież.

Pomyśl nad technologią, zobacz co generuje koszty w domu, z czego można zrezygnować.

 

Piszesz ratujcie mnie bo nie wiem co mam robić ! "wiedzę" budowlaną zdobywałem na bieżąco podczas budowy.

Weź zeszyt A4 wyrysuj sobie szkic domku, policz materiały, zastanów się nad każdym krokiem, ceny znasz przecież.

Pomyśl nad technologią, zobacz co generuje koszty w domu, z czego można zrezygnować.

 

Popatrz ilu ludzi już ma Cię dość.

 

Dlatego my będziemy mieć stodołę. I być może nawet bez kominów

 

niktspecjalny - Ok, w takim razie opuśc wątek, bo on nie jest dla chcących żyć "godnie" w luksusach tylko dla przeciętniaków, którzy chcą żyć godnie acz skromnie i nie na pokaz we własnym domku.

Zapraszam do założenia wątku: "dom za 1,5 miliona - czy jest sens marzyć i zmieścić się w tej kwocie"

 

Czuję się jak Diogenes rozmawiający z Aleksandrem Wielkim

 

Dla ciebie marzeniem jest odpowiednio wysoki poziom zamożności, który wyrażasz za pomocą swojego domu.

Dlatego nie rozumiesz ludzi, którzy tu piszą.

Monolog:

Za nie zrozumienie,które na silę wciska ludziom powinna dostać bana tak jak ja.

 

Ja mam niemal wszędzie zarówki energooszczędne. To jest zaliczane do luksusów czy badziewia?

Monolog.............:Jeśli tego nie rozumie pseudo moderator to po co jest nim na siłę.To nie luksus to ani badziewie to ta jej przekorna krytyka której oddaje się coraz bardziej........... ni serca ni szacunku.a oszczędność jest i to nie tania ale jest.

 

Uzyty w pojęciu godny dom jest nonsensownym neologizmem

Negować wypowiedzi słowami wieszczów..............to jest także niegrzeczne choćby miały mały wpływ na nazewnictwo godny dom.

 

Elfir nie rozumiem czemu cały czas wybierasz się na personalne wycieczki ..............

 

.............jedynym faktem jest, że takie wątki niczemu nie służą bo niby czemu...............?

 

to może najpierw doprecyzuj człowieku co to znaczy dom?

monolog .samochód w wątku o domu za 200 tyś zł.

A nie będę go namawiać za taki za 10 tyś, bo tylko taki jest "godny".

 

Jesteś mistrzem trollingu

Jak napisac cokolwiek by nie miało sensu.

 

Ja bym rzekł nie karmić trolla

 

Tak sobie czytam te Twoje wypociny

 

Daj sobie juz na wstrzymanie bo niepotrzebnie watek zaśmiecasz i trzeba będzie za chwile prosić moderatora aby troche pokasował te Twoje posty..........

 

moderator zostawił, by czytelnicy sami ocenili

 

Przybyłeś, namieszałeś

 

Znajdź sobie fora filozoficzne, na których będziesz się mógł jeszcze mocniej rozkręcić

 

takich najlepiej olac sami wtedy znikaja bo nikt - jak ktos tu wyżej wspomniał - nie karmi ich ego swoimi odpowiedziami

 

Budowa domu to kwestia bardzo indywidualna.

 

wiem, nie karmić trolla....ale

 

pecjalnynikt szczere wyrazy współczucia

 

To jest moje trolowanie chama i buraka,wypunktowane w opisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnynikt

całkowicie mi ciebie nie żal ! nagrabiłeś sobie, swoim cynizmem(w teraźniejszym słowa znaczeniu).

Przestań użalać się nad sobą! Idź obmyślaj dom dla córki ! lepiej zrobisz.

Szkoda że cie z błędu wyprowadziłem odnośnie tego że to niby prze zemnie wyleciałeś.

Tak byś był pokorniejszy przynajmniej, wobec mnie.

Ale tak to już jest, jak się zaczyna człowiek litować. Popełniasz zasadniczy błąd, wchodzisz w dyskusję o gustach !

I przedstawiasz swoje nocne sny o domu. Pewnie aby pokazać jak typowy chłop: Zastaw się, a postaw się!

Masz imperialne marzenia niczym mao. Ciągle będzie ci mało ! Nikt nie będzie skakał w rytm twojej żałosnej melodii.

Człowieka który przechodzi kryzys wieku średniego i że mu tyłek żal ściska, bo nic w życiu nie osiągnął .

To przynajmniej uprzykrzą życie, każdego kogo spotkasz.

 

Za 200 tyś można wybudować dom którym nie trzeba będzie się wstydzić.

Niech się tego zadania nie podejmują ludzi którzy mają mgliste pojęcie o budowaniu.

Ponieważ potem opłakańskie skutki tego są gorycz się leje.

Ja wiem że można paść ofiarą mody i budować domki z basztami itp ...

Tylko nie każdy będzie robił ochy achy na temat takiego domu.

Nie dość że takie udziwnienia, podnoszą cenę to jeszcze śmiesznie wyglądają .

Jakiś nowo bogacki styl... styl tandetnego kiczu ! czereśniactwa. Zresztą co komu do domu jak chałupa nie jego.

 

Napiszę to jeszcze raz ! przestańcie co nie którzy liczyć dom jako sztukę ... bo dom domowi nie równy.

Co można wybudować za tą kasę ? Już sama bryła domu jak wspominałem może wiele zmienić .

Dom o planie prostokąta już daje możliwość takie jak, mniejsza rozpiętość dachu,

Np szeroki na 6-8 m może mieć dach bardzo prosty , krokwiowy lub krokwiowo-jętkowy.

Możliwie bardzo dobrze ocieplony, co by go maksymalnie ogrzewać słońcem.

Likwidując rozbudowane systemy grzewcze i przeznaczając kasę na izolację ... dom ma kosztować tylko raz .

A nie jeszcze wołu płacić za jego utrzymanie !

co tu jeszcze nie padło właśnie o utrzymaniu ! wydanie masakrycznej kasy na różne wodotryski techniczne, nie gwarantuje tego że

dom będzie tani w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz monolog ku uwadze tych którzy wybudowali dom za 200 tyś zl i są z niego zadowoleni.100m2..Kto odważy wpisać się na listę???Ten dom pokazać tu w tym topiku..............ale tu bez zbędnego zaglądania w dziennik???Są tacy???Niech ci przyszli nowi inwestorzy nie wertują stron by to okiełznać. Są tacy co to pokażą i opiszą ..............swój konkretny przypadek???100 m2 200 tyś zł.Ja ta listę odważnych z edytuję.

 

1.

2.

3.

4.

5'

6'

7.

8.

9.

10.

Kto pierwszy???Może ten co mi bana przybliżył.???Kto mi ubliża dalej........No proszę fotki i krotki opis dla potomnych.:)

 

p.s chyba o to chodzi w tym topiku.czy może jeszcze coś pominąłem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś uważnie czytał ten wątek to wiedziałbyś kto taki dom wybudował bo kilku osobom się udało - choć chyba w to nie wierzysz. Na miejscu tych ludzi nie wpisałabym się na twoją listę bo przecież oczywiste jest że jak pokażą ci swój dom to ich skrytykujesz, uznasz że te domy są "niegodne". A mnie jeden z tych domów zachwycił i zainspirował do budowy podobnego. Ten dom ma klimat i nigdy nie powiedziałabym że kosztował tylko 200 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubliżam ci weź ! teraz z agresora zrobiłeś się ofiarą ! a taki byłeś hardy !

 

Następne po co ci te informacje, dobrze Koleżanka napisała i tak w nie nie uwierzysz !

Zapodałem przykład ... to wyjechałeś na mnie ! teraz robisz się ofiarą !

ani mi cie nie żal i nie użalaj się nad sobą !

 

Zakładamy taki dom ... o wymiarach 7x15 m posadowienie na płycie fundamentowej, opaska przeciw wysadzionowa

zdjęcie tylko humusu, podsypka piaskowa, z dodatkiem cementu, zagęszczona, płytą wibracyjną

Oczywiście można dodać geowłókninę. ile to może kosztować pod taki dom płyta ?

Siatka zbrojeniowa oczko 12x12 pręty fi 12 ... grubość płyty 15cm belki pod ścianami.

 

Plusem tego rozwiązania jest to że gotowa jest posadzka w domu.

 

Teraz ściany , można zrobić jak Słowacy dać kratownice łącznie z dachem.

Można podciągnąć mury i zakończy wieńcem i na to dach krokwiowy plus jętki ! bardzo prosty dach ...

cdn .. izolacji masę minium 30cm pod płytę fu i ściany.. dach 40 cm izolacji i więcej .

 

Nie mamy kotłowni, kominów itp .. mamy WM .. okna min 3 szybowe ... w zasadzie same szyby ...

wprawione w XPS'a ... dzięki temu jest bardzo ciepło ... nie masz cieplejszego okna teraz na rynku!

 

Wntylacja mechniacnza połączona z CWU i GWC umiesczonego w podjeździe ...

mogę opisywać do jutra z wyliczeniem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monolog:

 

1.Scarlet ściema i brak odpowiedzi...............to jakaś obłuda.Boicie się wpisać na listę tych którym się to udało opisać i wkleić fotki.Co jest ????

2.מרכבה......kolejna ściema to nie ja mam w to uwierzyć w to ma uwierzyć inny jak .nie taki troll jak ja..jak nie cham nie burak nie burek przy budzie taki jak ja.

........kto następny???Bo w moim monologu oni nie maja już nic do dodania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 m2 200 tyś zł.
Pewnie Twoja lista spokojnie by się zapełniła tylko po co? Przykładów w dziennikach budowy jest sporo. Gdyby nie garaż w bryle i tony ocieplenia, spokojnie bym się w tym magicznym limicie zmieścił. Dom, który wybudowałem jest moim autonomicznym wyborem. Wyłamałem się na szczęście z okolicznej mody na pseudo pałacyki mimo tego, że byłoby mnie prawdopodobnie stać na takie cudo. Buduję bez kredytu. Już słyszałem, że jest taki jakiś :). Muszę się z tym jakoś pogodzić;). Za tą kasę mam "bidę"?nie wydaje mi się. Mam dokładnie to co chciałem. Nie jestem trendy wśród okolicznej "śmietanki" ? No nie jestem i nie chcę być. Godności jak na razie nam nie brakuje i na pewno nie zabraknie. Na razie drugi rok z rzędu spędzamy wszystkie urlopy na budowie ale już widać światełko w tunelu i znowu zaczniemy spędzać wolny czas tak jak lubimy. Świadomość braku "dużej bańki" do spłacenia, kojąco wpłynie nam na zdrowie i nerwy. Współczuje takiego sąsiedztwa ale dedukując z Twoich wypowiedzi trudny lub bardzo trudny charakter, kij może mieć dwa końce i prawdopodobnie niektóre "uprzejmości" miejscowych mogły być prowokowane. Wieki szacun za pracę, którą włożyłeś w zebranie wszystkich skrawków wypowiedzi w jednym poście. Mi by się nie chciało bo mam wszystko w porządku pod pokrywką;). "Motyla stopa", spotkałem w swoim życiu kilka osób z podobnym, delikatnie mówiąc trudnym (współczuję) charakterem ale Ty jesteś jedyny w swoim rodzaju. Rób tak dalej to cała wiocha zrówna Tobie chałupę z ziemią. Mimo wszystko życzę wszystkiego dobrego i spuszczenia pary bo się lekko zagotowałeś. Wiem, wiem, następny monolog :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz monolog ku uwadze tych którzy wybudowali dom za 200 tyś zl i są z niego zadowoleni.100m2..Kto odważy wpisać się na listę???Ten dom pokazać tu w tym topiku..............ale tu bez zbędnego zaglądania w dziennik???Są tacy???Niech ci przyszli nowi inwestorzy nie wertują stron by to okiełznać. Są tacy co to pokażą i opiszą ..............swój konkretny przypadek???100 m2 200 tyś zł.Ja ta listę odważnych z edytuję.

 

1.

2.

3.

4.

5'

6'

7.

8.

9.

10.

Kto pierwszy???Może ten co mi bana przybliżył.???Kto mi ubliża dalej........No proszę fotki i krotki opis dla potomnych.:)

 

p.s chyba o to chodzi w tym topiku.czy może jeszcze coś pominąłem???

 

Czy na tym zacnym forum jest ktoś odważny kto takiemu trollowi ,chamowi burkowi da tą właściwą odpowiedź???Kto pokaże jak się namęczył i wybudował za ta kasę taki swój wymarzony DOM.Jest ktoś????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym zacnym forum jest ktoś odważny kto takiemu trollowi ,chamowi burkowi da tą właściwą odpowiedź???
Masz bardzo niską samoocenę, popracuj nad tym, a wszystko bedzie dobrze. Zamiast inwestować w zieleninę w ogrodzie, zainwestuj we własne zdrowie. Udaj się pilnie do specjalisty, my niestety nie mamy wymaganych kwalifikacji, żeby Tobie jakoś pomóc, a myślę, że wszyscy życzymy Tobie jak najlepiej. Jasny gwint ale "rodzynek" :no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monolog trolla chama itp.

 

......Współczuje takiego sąsiedztwa ale dedukując z Twoich wypowiedzi trudny lub bardzo trudny charakter, kij może mieć dwa końce i prawdopodobnie niektóre "uprzejmości" miejscowych mogły być prowokowane. ........

Boże jak ty to widzisz...........oni mi zrobili krzywdę nie dlatego ,że im coś tam powiedziałem.Nawet policja nie zna sprawców.Dlaczego tak to widzisz????Bo tak podpowiada ci wataha by mnie jako chama ,burka ,trolla omijać.???:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo niską samoocenę, popracuj nad tym, a wszystko bedzie dobrze. Zamiast inwestować w zieleninę w ogrodzie, zainwestuj we własne zdrowie. Udaj się pilnie do specjalisty, my niestety nie mamy wymaganych kwalifikacji, żeby Tobie jakoś pomóc, a myślę, że wszyscy życzymy Tobie jak najlepiej. Jasny gwint ale "rodzynek" :no:

 

Teraz to już cham do lekarza................a lista ?????Nie ma tego co by podjął rękawicę????Fotka i opis.100 m2 i 200 tyś zł.To takie trudne????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...