Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

eniu trafnie to podzieliłeś na etapy, też obserwuję u nas drugi etap. zastanawiam się tylko, czy nam bliżej do Rosjan, którzy w miarę bogacenia się demonstrują posiadanie w sposób wręcz przerysowany (ktoś pyta Rosjanina, jak mu się w Luwrze podobało - no podobało mi się....no......czysto.......skromnie, ale czysto.....), czy pójdziemy właśnie w stronę Norwegów. zresztą czy my się kiedykolwiek tak wzbogacimy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Minimalizm może wynikać z rozsądku, ale bywa też pochodną zamożności. Podzieliłbym to na trzy etapy. Pierwszy to brak kasy na wodotryski w ogródkach, dziwne daszki i pseudo kolumienki. Drugi etap właśnie widzimy wokół. Polskiemu społeczeństwu wydaje się, że przyszedł czas na pokazanie się ( An-budowskie "przedłużanie"). Niestety za wymyślanie Kowalski bierze się sam, a i projektantów tez mamy rożnych...

Trzeci etap to obserwowane np w Norwegii podejście "stać mnie na wszystko, więc nic nie potrzebuję".

 

Wy kuźwa też ???Walczycie w kominkach aby kominki miały swoja oprawę ,aby nie był to badziew by nas nie zaskoczył jak będziemy spali by paliło się w nim bezpiecznie.

.Polskiemu społeczeństwu wydaje się, że przyszedł czas na pokazanie się .......

Kuźwa to nie Wy.Wy tak nie mówicie.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. W związku z tym po co się wypowiadasz w wątku o budowaniu ekonomicznym?............

 

To ty myślisz ,że ja wbudowałem chałupę nieekonomiczną???Wiesz co lepiej nic nie mów zamilcz i czytaj......a twoja chatka jakie miano nosi...............???jest za 200 tyś w 100 m2 domu ........domu nie jego już obwoluty.Pokaz to cudo.

Jak widać jeżeli ścianka kolankowa ma mieć sensowną wysokość a wnętrze nie przypominać namiotu, niezbędne jest zrobienie odpowiednio szerokiego okapu.

Namiot ekonomia.......a domku nie widzę.Czytam dziennik ale nie mogę nic znaleźć same 3d albo 2d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty myślisz ,że ja wbudowałem chałupę nieekonomiczną???Wiesz co lepiej nic nie mów zamilcz i czytaj......a twoja chatka jakie miano nosi...............???jest za 200 tyś w 100 m2 domu ........domu nie jego już obwoluty.Pokaz to cudo.

Namiot ekonomia.......a domku nie widzę.Czytam dziennik ale nie mogę nic znaleźć same 3d albo 2d.

 

Link w stopce. Z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Żadnej wielkiej filozofii tu nie ma. I nie ma miejsca na dyskusje o "godnym" mieszkaniu i awantury na 20 stron. Dla typowej rodziny 100 m2 to i tak więcej, niż przeciętne mieszkanie w bloku.

 

Mieszka, a w zasadzie mieszkał koło mnie taki co to do m za 750 tysiecy wybudował - cztery spady, łazienka w "kominie" - no slicznie. Długo nie pomieszkał, wystawił na sprzedaz to "godne " mieszkanie - za 750 tyś.......... sprzedał, owszem, ale za 450 tys i sie jeszcze cieszył że wogóle się ktos znalazł. Ciekawe kto mu wycene robił - czyżby bank? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny już doskonale wiem, co ty uważasz za godny Ciebie dom. Oczywiste jest, że nie jest to dom (i działka, urządzenie ogrodu), które miałyby mieć cokolwiek wspólnego z tym wątkiem.

Zapytałam o co konkretnie chodzi Ci z tą listą, bo nawet jak Zielony ogród dała swój dom za przykład to napisałeś

3.zielony ogród tak w lewicy i trochę w prawicy(...) Działka to nie dom.........Dom to dom ściany i nic więcej.ech.

dużo mądrych i przemyślanych postów..........gratuluję wytrwałości.cdn.

A ty na mnie nakrzyczałeś i napomknąłeś coś o trollowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny już doskonale wiem, co ty uważasz za godny Ciebie dom. Oczywiste jest, że nie jest to dom (i działka, urządzenie ogrodu), które miałyby mieć cokolwiek wspólnego z tym wątkiem.

.

 

Wiesz.... często jest tak że kura która dużo krzyczy mało jajek znosi..... chyba tu pisałem o przypaku jak to sie forumowicz madrzył na tema swojego ogrzewania pradem lub pompą, a się potem okazało że nawet domu nie ma........ ? jak to mowią papier przyjmie wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link w stopce. Z mojej strony EOT.

 

Nareszcie.

.Wniosek jest więc prosty. Należy wysupłać nieco więcej pieniędzy na elewację i zamiast eksperymentów ze świerkiem wybrać raczej modrzew...........

No tak jak oszczędzać to oszczędzać.Ale jak EOT to EOT.Nie bierzesz udziału w dyskusji bo dom masz droższy.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.... często jest tak że kura która dużo krzyczy mało jajek znosi..... chyba tu pisałem o przypaku jak to sie forumowicz madrzył na tema swojego ogrzewania pradem lub pompą, a się potem okazało że nawet domu nie ma........ ? jak to mowią papier przyjmie wszystko :)

 

Wielu tu takich....a może i ty zrobisz EOT??? To znacznie upraszcza sprawę nowym inwestorom.Nie męcz się.Już za dużo napisałeś.......... .wystarczy tych wypocin.....???.Męczysz się w tym topiku.Daj sobie spokój.;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ każdy z nas to rozumie, To ty nie możesz pojać, że dla każdego z nas godny dom oznacza coś innego. Dla mnie przykładowo będzie to moja 117m2 "stodoła" bez ogrodzenia, bez kostki, za to z sadem, który już powoli "się sadzi". I moja stodoła nie może kosztować do zamieszkania więcej jak 200 tysięcy bo na kredyt to mogę wziąć suszarkę do włosów ale nie dom budować.

 

Trollujesz (tak, po 15 latach w sieci wiem dokładnie co oznacza to pojęcie) emocjonalnie w wątku, który Cię nie dotyczy. Podobno przeczytałeś go od początku a wygląda na to, że nie bardzo.

 

Piszemy tu o budowie DOMU - każdy z ludzi, który jest choć trochę rozgarniętych pojmuje, że wchodząc tu i czytając i pisząc - pisze o domu - nie o działce, płotach, sadach tylko o budowie domu. Jeśli się komuś uda te dodatkowe "pierdołki" w tym zmieścić to OK, niech się cieszy. Może wreszcie to pojmij. Napisałeś jeden sensowny post, w którym wyjaśniłeś co dla cCiebie znaczy dom i fajnie. Wystarczyło wtedy przestać pisać farmazony. Ale Wielmożny Pan się uniósł honorem, bo co mu jakaś wataha bedzie podskakiwać i pokazał, że na te wszystkie określenia zasłużył. To mój ostatni głos do Ciebie. Wogóle mnie nie obchodzi jakimi epitetami mnie obrzucisz, chcesz leczyc swoje ego czy kompleksy, spoko. Zwisa mi to. Aha i na Twoją listę nie nadaję się, bo dom mam tylko na papierze.

 

No tak .Zapomniałem o tobie .Plączesz się tu bez potrzeby używając dziwnych nie ładnych zwrotów.Może też opóść ten watek.Zapanuje wtedy błoga cisza bez tej błazenady ,którą tu karmisz.Wiesz bez urazy taki luzik.......no chyba ,że masz dom na miarę tego o który idzie tu spór ......???Jeśli tak to przepraszam.:yes::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu tu takich....a może i ty zrobisz EOT??? To znacznie upraszcza sprawę nowym inwestorom.Nie męcz się.Już za dużo napisałeś.......... .wystarczy tych wypocin.....???.Męczysz się w tym topiku.Daj sobie spokój.;););)

 

Najwyraźniej , zwłaszcza ze wzgledu na to , że to ty napisałeś:bash::bash::bash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej , zwłaszcza ze wzgledu na to , że to ty napisałeś:bash::bash::bash

To chyba potwierdza coś kto to smacznie zauważył

chyba tu pisałem o przypaku jak to sie forumowicz madrzył na tema swojego ogrzewania pradem lub pompą, a się potem okazało że nawet domu nie ma
.zabierasz głos a tu:

Xerses does not have a blog yet.

 

celnie wyłapane i to jeśli chodzi o dom 100m2 za 200tyś zł.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktspecjalny, zawinąłem do Twojego dziennika budowy hacjendy za "dużą bańkę" iii?... Jestem pod ogromnym wrażeniem, chata jak marzenie. Jest warta każdego wydanego na nią grosza :D. Coś mi tu wania. Krasnolud w gumofilcach jest, koparka jest, jakieś fundamenty się też urodziły i w zasadzie to wszystko. Na uwagę HenoKa o uzupełnienie lub zakończenie DB reagujesz tak jak zwykle czyli złośliwościami. Proszę, prosimy o fotki tego na co nas wszystkich nie będzie stać, a co daje człowiekowi poczucie godności i spełnienia. Moja skromna chata całkowicie wykończona, zamknie się kwotą 250tys. Prawie 140m2 po ocieplonych solidnie nawet w garażu podłogach, Odetnij sobie w bogatej i bujnej jak widzę wyobraźni garaż i masz to Twoje 200tys. Zbudowałem garaż dla auta, taki kaprys i zarazem konieczność bo w garażu wyląduje przyszła pracownia. Poczytaj sobie wcześniejsze posty z przykładami domów za 200 i mniej tysięcy. Wysil się trochę, nie rwij z uporem maniaka pojedyńczych zdań z naszych postów. Czytaj ze zrozumieniem i nie biczuj nas swoimi "ciętymi" ripostami. Motto na dzisiaj? Kultura i szacunek do wszystkich (szczególnie pań) :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktspecjalny, zawinąłem do Twojego dziennika budowy hacjendy za "dużą bańkę" iii?... Jestem pod ogromnym wrażeniem, chata jak marzenie. Jest warta każdego wydanego na nią grosza :D. Coś mi tu wania. Krasnolud w gumofilcach jest, koparka jest, jakieś fundamenty się też urodziły i w zasadzie to wszystko. Na uwagę HenoKa o uzupełnienie lub zakończenie DB reagujesz tak jak zwykle czyli złośliwościami. Proszę, prosimy o fotki tego na co nas wszystkich nie będzie stać, a co daje człowiekowi poczucie godności i spełnienia. Moja skromna chata całkowicie wykończona, zamknie się kwotą 250tys. Prawie 140m2 po ocieplonych solidnie nawet w garażu podłogach, Odetnij sobie w bogatej i bujnej jak widzę wyobraźni garaż i masz to Twoje 200tys. Zbudowałem garaż dla auta, taki kaprys i zarazem konieczność bo w garażu wyląduje przyszła pracownia. Poczytaj sobie wcześniejsze posty z przykładami domów za 200 i mniej tysięcy. Wysil się trochę, nie rwij z uporem maniaka pojedyńczych zdań z naszych postów. Czytaj ze zrozumieniem i nie biczuj nas swoimi "ciętymi" ripostami. Motto na dzisiaj? Kultura i szacunek do wszystkich (szczególnie pań) :yes:

 

Nie pozostaje nic innego jak założenie nowego innego topiku

.. Coś mi tu wania. Krasnolud w gumofilcach...........

ile jadu pod moim kontem wylejesz jeszcze by pokazać innym żeś spoko a ja troll,cham i burek ile ???Tak lubisz???Idziesz za głosem watahy.......nie oto chodzi właśnie w tym wątku.Chcesz mnie lustrować???Czy cuś??Przepraszam wszystkie Panie w tym topiku które obraziłem.................co ty na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przeprosiny są szczere to chwała Tobie kolego, jeżeli robisz to "na odczepkę" to Twoje, z trudem wylane słowa są nic nie warte. Tak czy owak daleki jestem od nazywania Ciebie trollem, chamem i burkiem, chociaż styl i atmosfera, którą tutaj stworzyłeś skłaniała by mnie do takiego myślenia. Ponawiam prośbę o fotkę Twojego skończonego domu, jeżeli nie jest to oczywiście pilnie strzeżoną tajemnicą. Ja nie mam nic do ukrycia, ty też?:rolleyes:

ps. "Krasnolud" zaczerpnąłem Twój wpis z DB, sam siebie tak nazwałeś;)

Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przeprosiny są szczere to chwała Tobie kolego, jeżeli robisz to "na odczepkę" to Twoje, z trudem wylane słowa są nic nie warte. Tak czy owak daleki jestem od nazywania Ciebie trollem, chamem i burkiem, chociaż styl i atmosfera, którą tutaj stworzyłeś skłaniała by mnie do takiego myślenia. Ponawiam prośbę o fotkę Twojego skończonego domu, jeżeli nie jest to oczywiście pilnie strzeżoną tajemnicą. Ja nie mam nic do ukrycia, ty też?:rolleyes:

ps. "Krasnolud" zaczerpnąłem Twój wpis z DB, sam siebie tak nazwałeś;)

 

Przeprosiłem i koniec.............niech tak zostanie bo Panie są wyjątkowa w tym wątku.Jeszce raz sorki jeśli źle coś pod Pań adresem sformułowałem.Ale do rzeczy.............Panie już przeproszone i co dalej????

 

W tym wątku chcesz abym wkleił dorobek mojego życia.........????Powiedz dlaczego???Ten topik jest 100m2 za 200 tyś zł. ja wydałem trochę więcej a Bank wycenił mi to na 1 000 0000 zł. Widzisz w tym coś złego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten topik jest 100m2 za 200 tyś zł. ja wydałem trochę więcej a Bank wycenił mi to na 1 000 0000 zł. Widzisz w tym coś złego???
Absolutnie i stanowczo nie. Moja prośba o zwykłą fotkę Twojego, ukończonego podobno domu, kierowana jest ludzką ciekawością. Człowiek z natury jest ciekawski. Przykłady domów do200tys były podane już wcześniej tylko nie masz zamiaru tego faktu przyjąć do wiadomości. Cały czas tniesz na kawałki posty jak cenzor rodem z lat 70. Wklej proszę do Twojego dziennika wspomnianą wcześniej fotkę domu za 1mln PLN i w całości zaspokoisz ciekawość forumowiczów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bardzo bliski mi przykład ;)

 

W domku za około 200 tyś mieszka/li .... starsi ludzie... emeryci, razem "godnej" emeryturki mieli około 3,5 tyś... zł on były dyrektor.... ona była nauczycielką i jakoś wiązali koniec z końcem. Pani zeszła z tego świata .... w nicość:cool: i został sam dziadek z 1,5 tyś zł "godnej" emerytury. Dziadek po operacjach, zawale... na leki wydaje miesięcznie 500zł, na olej opałowy musi przygotować ponad 4 tyś zł na sezon.

I synek musi pomagać dziadkowi aby dziadek przeżył zimę dobrze że przekonał dziadka kilka lat wcześniej do kominka i sezon grzewczy zaczyna dziadek dopiero 1 grudnia....

 

Życzyć komuś doczekania do emerytury???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...