Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Monia W

Zamówiliśmy murarzy - pracują we dwóch.

Cena: dom ściany 4500 (dom przy bukowej 5), garaż ściany 2500 (G103). Do tego doliczyć trzeba koszt 2 robotników (szacuję 2000 na obydwa budynki), trzecim będzie mąż (za darmo...).

Co do fundamentu, to mąż będzie robił sam, murarz przyjdzie tylko do zalewania żeby poziomy odpowiednie złapać.

Nie ukrywam, że ta cena bardzo mi się podoba, na dodatek za jedną z trzech najlepszych ekip w okolicy :D:D:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Monia W

Mój murarz strasznie się uśmiał jak go zapytałam o koszt budowy mojego domu po klucz :D

Na pytanie czy 200k wystarczy stwierdził że na dom spokojnie :yes:

Jestem więc pełna nadziei, a że nadzieja matką głupich, wolę nikomu nic nie doradzać. Jak się zacznie budowę to i tak trzeba ją skończyć, ile by nie wyniosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monia W

Murarze mi powiedzieli że dla pomocników :dniówka-stówka. Pomocnicy - ich znajomi, ja nie narzucam, bo to oni maja z nimi pracować.

Założyłam, że max 10 dni to będzie trwało - stąd kwota.

Zanim zaczniecie wyśmiewać, weźcie pod uwagę, że mieszkam na w podkarpackim. Tu jest mega bezrobocie a i zarobki nie rewelacyjne. Nic dziwnego że usługi są tańsze a inwestorzy oszczędniejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murarze mi powiedzieli że dla pomocników :dniówka-stówka. Pomocnicy - ich znajomi, ja nie narzucam, bo to oni maja z nimi pracować.

Założyłam, że max 10 dni to będzie trwało - stąd kwota.

Zanim zaczniecie wyśmiewać, weźcie pod uwagę, że mieszkam na w podkarpackim. Tu jest mega bezrobocie a i zarobki nie rewelacyjne. Nic dziwnego że usługi są tańsze a inwestorzy oszczędniejsi.

To razem ile to będzie. Pomocnik 100 x 10 = 1000? Murarze 2000? Dwaj? Przez 10 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monia W

Jak pisałam wyżej, murarze pracują we dwóch- tak powiedzieli. Koszt jednej kondygnacji dom 4500, garaż 2500. Taką cenę uzgodniliśmy.

Pomocników chcieli dwóch za cenę jaką też podali - mają sobie wziąć swoich pewnych. Mąż też będzie jako trzeci. Ile dni im z tym zejdzie to nie wiem. Ja sobie oszacowałam że max 10, jak będzie mniej to lepiej. A jak będzie to czas pokaże więc szkoda się tu licytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monia W
a Ty w swojej pracy zawodowej też pracujesz w "systemie gospodarczym"?

 

To jest ten moment, w którym nie chcę podejmować polemiki żeby nie sprowadzić tematu do poziomu jaki można podziwiać kilka strom wcześniej.

Jeżeli dyskutujemy czy da się tanio wybudować dom i podajemy swoje przykłady to na liczeniu poniesionych kosztów powinno się zakończyć dyskusję.

Droga Elito forum, Sławku, nie prowokuj mnie do tłumaczenia się przed Tobą, bo nie mam najmniejszego zamiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten moment, w którym nie chcę podejmować polemiki żeby nie sprowadzić tematu do poziomu jaki można podziwiać kilka strom wcześniej.

Jeżeli dyskutujemy czy da się tanio wybudować dom i podajemy swoje przykłady to na liczeniu poniesionych kosztów powinno się zakończyć dyskusję.

Droga Elito forum, Sławku, nie prowokuj mnie do tłumaczenia się przed Tobą, bo nie mam najmniejszego zamiaru.

 

Podatki, na których Ty sobie przyoszczędzisz, to dodatkowe obciążenie dla tych, którzy je płacą. Po prostu musimy je płacić w wyższej kwocie, bo Ty postanowisz sobie budować "systemem gospodarczym". Jak Ci murarz spadnie z rusztowania, też będziesz go leczyć "systemem gospodarczym"? I z prywatnej kiesy wypłacać rentę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w tym wątku, ale uważam, że generalnie w Polsce jest jak najbardziej na miejscu.

 

Wielu małych, rodzimych producentów niestety wypadnie z rynku. Niestety mają dzisiaj za mało pieniędzy, żeby lobbować przeciwko takim pomysłom na przepisy. Za kilka lat może okazać się, że nawet cegłę będziemy kupować "u Niemca".

 

Oznaczać to będzie również znaczący wzrost kosztów budowy. Dla budujących systemem gospodarczym, liczących każdy grosz, może się to okazać zabójcze. Wyobrażasz sobie wybudować nawet najprostszy i najmniejszy dom o takich parametrach energetycznych w granicach budżetowych, stojących u podstawy tego wątku?

Edytowane przez Sursum
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monia W

No to z wyzyskiwacza zostałam złodziejem. SUPER.

Wiecie co, mam wrażenie, że nie chodzi Wam o nic innego niż znalezienie sobie jełopa do dos.ywania.

Potraficie jednego kolesia wychwalać jak to ze szwagrem, ciotką, wujkiem i sąsiadem murarzem wybudował tanio, a mnie za to samo będziecie rugać.

Jeżeli nie mogę się tu niczego więcej dowiedzieć to trudno. Ja wymiękam.

Chlajcie się między sobą albo znajdźcie inną ofiarę. To ostatni mój wpis :p

Edytowane przez Monia W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu małych, rodzimych producentów niestety wypadnie z rynku. Niestety mają dzisiaj za mało pieniędzy, żeby lobbować przeciwko takim pomysłom na przepisy. Za kilka lat może okazać się, że nawet cegłę będziemy kupować "u Niemca".

 

Oznaczać to będzie również znaczący wzrost kosztów budowy. Dla budujących systemem gospodarczym, liczących każdy grosz, może się to okazać zabójcze. Wyobrażasz sobie wybudować nawet najprostszy i najmniejszy dom o takich parametrach energetycznych w granicach budżetowych, stojących u podstawy tego wątku?

 

Nie wyobrażam sobie. Ale chyba użytkownik artix1 coś takiego zbudował w rozsądnych pieniądzach napędzane pompą ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...