Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dokładnie, a wszystkim piszącym w kółko o d... maryni polecam przeczytać dzienniki koleżanki Kwitko.. bardzo pouczająca lektura z dwóch względów.. odpowiada na pytania:

czy się da wybudować za małe pieniądze (tytułowe)..

jakim kosztem (ile własnej pracy)

jaki dom

 

jest jedną z niewielu osób uprawnionych do wypowiadania się w tym wątku bo się uwiarygodniła swoimi wpisami i DB.. nie pisze jak na onecie "jestem ekspertem i się znam na brzozach i samolotach, proszę o pytania.."

czy "jestem budowlańcem" lub "wybudowałem dom, nie pokażę go wam, ale się znam"..

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierz tego forum miarką tego "Olimpa", kosmiczną polemikę z Niktem już przerabialiśmy i nic, poza kilkoma stronami złośliwości z tego nie wyniknęło. Nie ilość postów jest ważna tylko jakość i treść :no:. Tylko spokój może nas tutaj uratować ludziska ! :D

 

Obraziłeś znakiem tego Wiesz co robisz z polemiką. Przerobiłeś już cały watek i bez złośliwości powiadam Ci ,że domu na miarę rodziny trzy-cztero osobową wybudować się nie da.Ilość postów zobowiązuje a Ty o tym zapominasz.....ale EOT...skoro tak mnie widzisz.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrix1 - dobrze, że jesteś zadowolony z budowy swojego domu. Choć nie uważam Twojej budowy za wzór bo dla mnie dobra inwestycja to przede wszystkim dobra działka, projekt dostosowany do potrzeb inwestorów i rozsądne koszta.

Jesteś z tych, którzy wybudowali jeden dom w życiu i na siłę próbują wmawiać ludziom, że ich sposób na budowanie jest zły. A ich niewiedza ogromna bo jeszcze dom nie wybudowany... Żenujące...

 

Konktrprzykład dla Twojej wypowiedzi: buduję dom dwu-lokalowy, który wygląda jak bliźniak. Nie znam się kompletnie na budowie ale mam pieniądze by zapłacić dobrym fachowcom - wcale nie jednej firmie. Biorąc bardzo dobrych fachowców z polecenia wybuduję solidniejszy dom od Twojego - bo Ty wybudowałeś jeden dom a fachowiec dziesiątki... Po wybudowaniu domu sprzedaję jedną połówkę "bliźniaka" i nie dość, że mam solidniejszy dom to jeszcze o nic się nie martwiłam w trakcie budowy, nic sama nie robiłam i przede wszystkim mam dom spokojnie za 200 tyś zł...

 

Mentalność Polaków jest taka, że jak znasz się na jednej dziedzinie to na drugą się całkowicie zamykasz. Należysz do tej grupy osób, które jak koń widzą w życiu tylko jedno "prawidłowe rozwiązanie". Każdego kto myśli inaczej niż Ty próbujesz zmuszać do swojego "myślenia" (nie tylko Ty na tym forum - bo cała "elita" z 10 tyś postów na koncie...).

Mimo, że nie wybudowałam jeszcze domu to wiem, że mi się uda. Bo nie ograniczam się w życiu do posiadania wiedzy w jednej dziedzinie. Nie będę tą osoba, która zrobi wszystko sama na swojej budowie ale będę miała "brakujące ogniwo" czyli fachowca, który pokieruje budową. Wiele osób się ze mną nie zgadza w tym punkcie. Nie musi. Ja się nie zgadzam prawie ze wszystkim co tym forum ludzie piszą. Ale ja w przeciwieństwie do "elity" w dzienniku mam i będę mieć zdjęcia i kosztorys. I namiary na fachowców (nie ekipy, tylko pojedynczego człowieka) - bo tego mi brakuje w dziennikach budowy.

Edytowane przez luntrusk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Biorąc bardzo dobrych fachowców z polecenia wybuduję solidniejszy dom od Twojego

Bzdura,znając polskie realia i brak wiedzy nawet super polecanych fachowców na temat budowy domu,twierdzę,że artix wybudował solidniejszy dom niż Twoi super hiper fachowcy i to polecani.

 

Przykład:

sąsiad miał super ekipę do ocieplenia,polecaną wszędzie wokoło,oczywiście bardzo drogą i co ? I byłem w szoku widząc osobiście jak mu elewację spierdzielili na długie lata,12cm styro i kładzione na placki czyli bez komentarza.

Drugi sąsiad,nie liczy się z kasą,bierze najlepsze ekipy do wszystkiego,buduje 300m2 i co ? I z braku niewiedzy nie dość,że grzeje ekogroszkiem to w dodatku super fachhowcy" od ogrzewania chcceili mu wcisnąć kocioł 40kW,najdroższy na rynku,gdzie potrzebuje tylko 15-16kW.

 

Jak się nie ma pojęcia chociaż trochę o budowię to proponuję szałas zamiast domu do 200tys.zł,bo na pewno będzie pewnieszy niż ten "tani" dom.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrix1 - dobrze, że jesteś zadowolony z budowy swojego domu. Choć nie uważam Twojej budowy za wzór bo dla mnie dobra inwestycja to przede wszystkim dobra działka, projekt dostosowany do potrzeb inwestorów i rozsądne koszta.

Jesteś z tych, którzy wybudowali jeden dom w życiu i na siłę próbują wmawiać ludziom, że ich sposób na budowanie jest zły. A ich niewiedza ogromna bo jeszcze dom nie wybudowany... Żenujące...

 

Konktrprzykład dla Twojej wypowiedzi: buduję dom dwu-lokalowy, który wygląda jak bliźniak. Nie znam się kompletnie na budowie ale mam pieniądze by zapłacić dobrym fachowcom - wcale nie jednej firmie. Biorąc bardzo dobrych fachowców z polecenia wybuduję solidniejszy dom od Twojego - bo Ty wybudowałeś jeden dom a fachowiec dziesiątki... Po wybudowaniu domu sprzedaję jedną połówkę "bliźniaka" i nie dość, że mam solidniejszy dom to jeszcze o nic się nie martwiłam w trakcie budowy, nic sama nie robiłam i przede wszystkim mam dom spokojnie za 200 tyś zł... Mimo, że nie wybudowałam jeszcze domu to wiem, że mi się uda. Bo nie ograniczam się w życiu do posiadania wiedzy w jednej dziedzinie..

Dla mnie dom to także inwestycja w siebie nie w kasę, którą będę próbował kiedyś odzyskać. Tak, mam dobra działkę w "miejscowości" z wieloma domami wielorodzinnymi, wioski tutaj jest mały procent. Tak, mam dom dostosowany do naszych potrzeb. Tak, zbudowałem dom energooszczędny za niewielkie pieniądze. Wzorem dla Ciebie nie muszę być bo jak widać w DB odstaję "dizajnem" od japiszonów z kolumnami I boniami. Mam to gdzieś. Jak sama piszesz, kompletnie nie znasz się na budowie, weźmiesz różniastych fachowców z polecenia, którzy wybudują solidniejszy dom od mojego :p. Argumentem za jest to, że zbudowali ich już setki. Niektórych z setką na karku znajdziesz na czarnej liście wykonawców. Sama nic nie zrobię, super heros wybudują mi super bliźniak za 2 stówki. Super wsparcie w postaci "fachowców" :D. Premier proponuje alkomaty w samochodach, a ja dmuchanie w to urządzenie przed pisaniem pierdół na forum. Dmuchnij sobie przed :p. Nie masz pojęcia na czym się znam, a na czym nie. Nie znamy się zbyt dobrze, na szczęście. Nie obcuje w kręgu miejscowych "elyt", prosty człowiek ze mnie. Twoja wiedza w zakresie budowy domu niebezpiecznie oscyluje w okolicach zera, ego, duma i niepoprawny optymizm w granicach 99%. He he solidniejszy dom. Pany wyślą raz w tyg. maila co zrobili, a Ty "świadoma" inwestorko będziesz wybierać farby do salonu bo na tym tylko się znasz. Porównamy zdjęcia termowizyjne naszych domów i wtedy będziemy dalej dyskutować.

ps."Jesteś z tych, którzy wybudowali jeden dom w życiu i na siłę próbują wmawiać ludziom, że ich sposób na budowanie jest zły. A ich niewiedza ogromna bo jeszcze dom nie wybudowany... Żenujące..." Jaka jest Twoja wiedza, żenująca to za delikatne słowo.

Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrix1:

 

1. Nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojej wypowiedzi - była pisana w "mojej osobie" ale nie dotyczyła mojej budowy. Ja nie buduję domu bliźniaka. To był tylko przykład.

2. Mój dziennik jest w dziale samorobów - bo będę obecna na budowie i razem z mężem będziemy pomagać. Dlaczego? Bo to moja pierwsza budowa i budowlaniec nawet z najlepszymi referencjami mnie nie przekonuje.

3. Dobrą lokalizację nie oceniasz Ty a osoba, która zna się na nieruchomościach. Ty możesz sobie tutaj wiele pisać o swojej lokalizacji...

4. Nie trzeba budować domu samemu by wybudować go dobrze i tanio. Zresztą jeśli dobrze pamiętam to sam brałeś jakiś fachowców do budowy domu.

5. Twój sposób myślenia nie dopuszcza, że można coś zrobić dobrze nie mając o tym zielonego pojęcia. A można. Ja na swojej pierwszej budowie będę obecna i będę pomagać. Do drugiej budowy wezmę tych samych fachowców. I palcem nie kiwnę.

Edytowane przez luntrusk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luntrusk jak możesz wciskać się do grupy samorobów nie budując samemu? Będziesz obecna na budowie i będziesz "pomagać" razem z mężem (aa ten co pracuje po 16 godzin, pamiętam). Myślę, że sama obecność uchroni Cię od błędów i zmusi super ekipę do zrobienia wyjątku, 101 (100 już wybudowali) ich robota będzie wykonana "prima sort". Masz jakąś fobię z tymi lokalizacjami. Może musiałbym mieć (powinienem) za płotem las, jezioro, market, żłobek, przedszkole, szkołę i kościół, do tego dwupasmówkę i 2 min do centrum + certyfikat dobrej lokalizacji wykonany przaz paniusię z biura nieruchomości. Po raz setny napiszę, że SSO (magiczny skrót) wykonała dwuosobowa ekipa , z którą pracowałem codziennie przez 2 miesiące. Ufasz rozległej wiedzy swoich wyjątkowych budowlańców? Błąd, na szczęście nie mój. Ja eliminowałem wszystkie "kwiotki" ekipy na bieżąco, a trochę ich było. Ja to wszystko wyłapałem. Ty chcesz mieć super dom za małe pieniądze zbudowany w takim rygorze technologicznym, że hej, bez jakiejkolwiek wiedzy ze swojej strony (poza wybieraniem odpowiedniej lokalizacji). God bless you! Czyli "będzie pani zadowolona!", "szefowa się nie martwi!"itd. :no: No i objawił się nam kolejny "samorób". Elitarne grono, mądrych i ciężkopracujących ludzi o sporej wiedzy i setkach fajnych pomysłów. Ja nie miałem sumienia nawet pretendować do ich grona, a Ty się tam pchasz w szpileczkach. To jest żenada! No może przy drugiej lub trzeciej budowie się opamiętasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luntrusk w dziale samorobów ?? :lol:

No dobrze, to w takim razie napisz, co zrobicie sami w SSO ?

Zanim ostatnio znów Cie nie zbanowali, pisałaś, że chcesz dom posadowiony na płycie fundamentowej.

Napisz, proszę, jakie etapy jej wykonywania zrobicie sami ?

A jakie, jeśli chodzi o ściany ? Dach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tu inne mody które są bardziej w temacie...

ja tu jestem na "gościnnych występach" i rekrutuję gdzie mogę samorobów:lol:

 

dom za 200 koła - dla mnie real, dla innych utopia, dla jeszczce innych senne mażenia..

 

jak czegoś luntrusk będzie chciał się naumieć - niech wpadnie do samorobów... tam ma wszytko podane na tacy... od fundamentu po dach, przez instali, srarki, i inne bajery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tu inne mody które są bardziej w temacie...

ja tu jestem na "gościnnych występach" i rekrutuję gdzie mogę samorobów:lol:

 

 

ot znalazl sie specjalista ds rekrutacji ;)

 

ty mi sie panie lepiej przygotuj bo bede wieczorem zadawal niewygodne pytania dotyczace stelaza do podwieszanego sufitu :) czy profile maja isc poprzecznie do belek terivy, czy plyty poprzecznie do profili, jak gesto itp itd :) tylko najpierw rysunki porobie zeby to jakos zwizualizowac sobie bardziej :)

 

kotwy kupilem stalowe, jak radziles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może troszkę w temacie.... na stronach firm projektowych dość łatwo jest znaleźć cenniki i można czytając ten temat dojść do wniosku że liczą w nich idioci ;) Pierwszy z brzegu domek 100m2 SS0 = prawie 200tyś. a w stanie deweloperskim blisko 300tyś. zł. :rolleyes: w Waszym przedziale kosztów.... 65m2 w deweloperce ciężko się zmieścić... oczywiście bez kiwnięcia palcem;)

http://www.dompasja.pl/projekt-domu/nevada

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może troszkę w temacie.... na stronach firm projektowych dość łatwo jest znaleźć cenniki i można czytając ten temat dojść do wniosku że liczą w nich idioci ;) Pierwszy z brzegu domek 100m2 SS0 = prawie 200tyś. a w stanie deweloperskim blisko 300tyś. zł. :rolleyes: w Waszym przedziale kosztów.... 65m2 w deweloperce ciężko się zmieścić... oczywiście bez kiwnięcia palcem;)

http://www.dompasja.pl/projekt-domu/nevada

 

 

 

 

 

 

 

Masz 100% racji. Jesli 200 kawalkow to tylko z prawie 100% nakladem pracy wlasnej i przy bardzo rozsadnym i racjonalnym podejsciu do budowania. Bez szalenstw w wykonczeniowce, ze wskazaniem na skromne materialy ze sredniej polki. Oczywiscie sam projekt musi byc rowniez przemyslany, odpowiednio dobrany i nieskomplikowany technologicznie (brak drogiej piwnicy, drogiego wielospadowego dachu, miliarda okien dachowych i innych cudow).

 

Pomimo ze jestem zdania ze za 200 kawalkow da sie dom zbudowac to uwazam rowniez ze nie kazdy dom i nie kazdy inwestor sie do tego nadaje. Co wiecej, projektow jakie maja szanse sie w tej cenie (przy wlasnej pracy inwestora!!!) zmiescic jest raptem garstka :) Pomijam juz kwestie samego inwestora... tez nie kazdy sie nadaje... i niestety silne postanowienia i dobre checi tu nie wystarcza. Potrzeba tez jednak minimum obycia technicznego (chocby po to aby sobie narzedziami krzywdy nie zrobic), zdrowego kregoslupa i sprzyjajacych warunkow (np budowa pod nosem).

Z perspektywy naszej wlasnej budowy widze ile razy trzeba bylo zagryzc zeby i z ilu "niezbednych" rzeczy trzeba bylo zrezygnowac aby sie budzet nie rozpieprzyl juz na etapie SSO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artix1 - normalnie napisałeś to, o czym właśnie pomyślałam czytając wypowiedzi Luntrusk;) Jeszcze od siebie dodam: Luntrusk, jak wybudujesz już ten świetnie zlokalizowany dom za 200 tyś., to wtedy napisz "da się". Póki co to Twoje wypowiedzi są jak rękawy od kamizelki. No i zupełnie bez złośliwości życzę Ci świetnych fachowców, bo tych ci u nas jak na lekarstwo. I samo "bycie " na budowie to za mało, radzę przed każdym etapem solidnie się przygotować do tematu, bo wielu specjalistów wykonuje swoją pracę tak samo przez 20 lat, a przecież trochę się w budowlance przez ten czas zmieniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retorycznie to z takim podejściem nie oczekuj, że ktoś zechce ci pomóc. Elfir może nie jest modem doskonałym, ale to w dalszym ciągu to kobieta nie robot, a kilka osób mocno za skórę jej zaszło. O jej fachowości w tematach ogrodniczych nie rozpisuj się bo prędzej czy później po cichu jej posty będziesz czytała. Są konkretne, merytoryczne i podparte sporą wiedzą. Liczę że o twoich też będę mógł kiedyś tak napisać. Na razie słabo się starasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie kilka postów to nic innego jak szykanowanie. Gdzie jest Elfir (moderator), który sprawuje kontrolę nad tym wątkiem? Pytanie retoryczne - nie liczę na mądrą odpowiedź...

 

Ella przeczytaj mój dziennik budowy i dowiesz się jakie mam założenia. Bo na razie prócz pomówień nic nie wniosłaś do tego wątku.

 

Atrix i Sursum: jesteście z tych mężczyzn, którzy w bezczelny sposób odnoszą się do drugiego człowieka jeśli nie myśli i robi tak jak Wy. Wasze ostatnie posty to czyste chamskie odzywki na poziomie nastolatka...

 

Co do Elfir podtrzymuję swoje zdanie: nie nadaje się na moderatora, nie przestrzega regulaminu muratora, nie reaguje gdy wymaga tego sytuacja, jest stronnicza, przyzwala na chamstwo starych użytkowników w wątku którym sama "kieruje" , itd. Ponadto jej budowa - jako projektanta ogrodu - dyplomatycznie mówiąc ma wiele do życzenia. Ale ponieważ moderator Elfir nie słynie z dyplomacji to napiszę jej językiem: jej działka i dom szpeci okolicę. Mam prawo wyrazić swoją opinię w tym samym tonie co moderator, który nazywa mnie publicznie bufonem i szkodnikiem. Elfi robi z siebie mędrca na forum podczas gdy swoją budowę przewartościowała i nie zrobiła niczego sama w swoim domu. Co to za moderator forum budowlanego

, który doradza jakie kwiaty w ogrodzie posadzić? Pytanie retoryczne - niech nikt nie odpowiada.

 

Luntrusk - jeśli domagasz się, by Ciebie szanowano, szanuj proszę innych.

 

Tak po prostu.

 

A tak z mostu: Elfir pomogła bardzo wielu, wielu ludziom na tym forum - w zakresie ogrodów, urządzania przestrzeni i dodatków, a nawet psów. Dzieli się wiedzą zawodową ale też taką amatorską budowlaną jak większość z nas. Wyraża swoje zdanie i można się zgodzić, przyjąć pomoc lub nie. Wielu przyjęło i jest wdzięcznych. Może kiedy pomożesz tylu samo osobom (lub przynajmniej będziesz mieć własny dom na tym samym etapie wykończenia) zaczniesz się do Elifr porównywać i zwalczać jak równy równego. Bo na razie to do pięt.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakaś na tym wątku. Może czas już skończyć te przepychanki!

Dla nowych forumowiczów- nie liczy się ilość postów, ale wiedza, jaką może przekazać każdy, nawet ten z 1 postem - nikt nie jest wszechwiedzący (choć niektórzy tu tak myślą o sobie). Niestety sami musicie oddzielić ziarno od plew... oczywiście wytyka się błędy, ale prawie 500stron wątku, to czytanie na długie wieczory, a zadane pytanie niknie w gąszczu kolejnych. Wytrwałości... i wyrozumiałości życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań tupać szpileczkami i przenieś się do wątku dla samorobów (Netbet chyba nie o takich budujacych Wam chodzi?) , w którym będziesz mogła prezentować kolejne ekipy i panów Zenków budujących w top standardach. Jessuu, co za człowieczek!:eek:

 

... samorób to samorób....:D

jedni mają tipsy i kręcą zaprawę

inni mają kudły do pasa i tną pręty zbrojeniowe

 

z lunt'ką żartowałem... trochę poczytałem i się do nas "nie nada":D

za dużo szminki , za dużo lakieru na kudłach, za długie tipsy, brak pokory, brak chęci na zdobycie wiedzy... akurat wiedza nie jest u nas na starcie wymagan... wiesz o co kaman...

niechaj panna załozy dziennik budowy... i na pewno urzeknie nas ta historia o domu za 2? 3? 4stówy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...