Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja tego wąktu/dyskusji nie ma zamiar "modować" - to nie moja bajka...są tu inni bardziej w temacie

 

ja tu czasem coś nabazgrolę.. ale nie czuję się na siłach kogoś "upier@#$ić"

Twój post coby nie śmiecić w temacie zniknął jak i moja odpowiedz sugerująca , że sytuacja z luntrusk i jej zachowaniem na forum jest kontrowersyjna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A tu foto to Cie poniosło.To ma się mieścić w temacie wątku,marzeniach,200 tysiakach itp.???Patrząc na obecne czasy,domu w którym zagwarantujecie bezpieczeństwo swojej rodziny,tanimi środkami ,materiałami w drugim gatunku z wyprzedaży tak jak taniej np. kupujemy rocznik samochodu z 2013 bo firmie nie zszedł.On też będzie wspaniały,powtarzam bezpiecznego wybudować się nie da.Ale np.takie się da:

http://muratordom.pl/budowa/przed-budowa/koszt-budowy-domu-jednorodzinnego-zobacz-co-wybudujesz-do-200-tys-zl,13_9010.html?&photo=28539#gallery

 

Ten artykuł proszę przeczytać od dechy do dechy.

 

http://muratordom.pl/budowa/przed-budowa/nowe-warunki-techniczne-2014-sciany-zewnetrzne-przepisy-budowlane,13_11118.html

 

Też nie głupi choć z firmy.

 

 

Zdaniem eksperta

 

Budowa domu droższa?

 

tłumaczy Piotr Pawlak z firmy Rockwool Polska

– Dziś wymagania dla ścian wynoszą 0,3W/(m2.K), co oznacza konieczność zaizolowania ich ociepleniem o grubości 10-12 cm. Wymagana grubość izolacji będzie wzrastać średnio o mniej więcej 2 cm w 2014 r., 4 cm w 2017 r. i 5 cm w 2021 r. Podobnie sprawa wygląda w przypadku dachów (blisko 15 cm dziś, 18 cm w 2014 r., 20 cm w 2017 r., 25 cm w 2021 r.) i podłóg (6 cm dziś i 10 cm w pozostałych latach). Oczywiście wpłynie to na koszt inwestycji, jednak wydatek zwróci się już po kilku latach użytkowania, a koszty utrzymania budynku znacząco spadną.

 

Firmy nakręcą rynek a my zatrzymamy się w miejscy bo nam kasy zbraknie i nie pomoże Wujek Kazik ,który wszystko sam zrobi za grosze.

 

Początki:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171092-Dom-do-ok.200-ty%C5%9B.-jest-sens-marzy%C4%87

Jak myślicie od tamtych lat ceny się zmienił.???Pytanie z serii do tych ,którzy nic nie wzięli z tego pod uwagę zanim nacisnęli ignoruj nazywając piszącego trollem.

 

Mile mnie tym razem zaskoczyłeś linkami;) Ale czy te pokazane 8 domów nie są bezpieczne? SĄ.

Co najwyżej można się przyczepić do budowy takiego małego domu (największy 99m2) z garażem, gdy pomieszczenia mają po 10m2.

Co do ociepleń, to już dawno wyprzedzamy normy- mało kto daje mniej niż 15cm styropianu, okna 3-szybowe to też nie kosmos cenowy.

Jestem zdania, że w prace i materiały, których nie można potem poprawić trzeba wydać więcej...(ocieplenie, okna) i zapomnieć na długi czas.

Na wujków, ciotków, szwagrów itp. nie liczyłbym za bardzo na pomoc - jeśli nie znają się na budowlance, to będą jako "przynieś, wynieś, pozamiataj", bo tłumaczenie, o co nam chodzi zejdzie dłużej niż zrobienie samemu.

Pytasz o ceny- oczywiście zmieniły się, ale nasze pensje też rosną(niestety nie tak szybko jakby się chciało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom za 200 tyś...

Nam się nie udało;) Ale na zasadzie przeciwieństw ośmielę się stwierdzić, że jest to możliwe. Warunki, które osoba planująca taką inwestycję powinna wziąć pod uwagę:

1. Dom parterowy o prostej bryle z powierzchnią około 80-90 m2, bez podpiwniczenia.

2. Maksymalny wkład własny w prace na budowie.

3. Zrezygnowanie z najlepszych materiałów (nie chodzi mi o firmowe, ale np. białe plastikowe okna z podwójną szybą, zresztą przeszklenia nie powinny być duże; "marketowe" drzwi, styropian o gorszym współczynniku przenikania, pokrycie dachu z taniej blachodachówki).

4. Wykończenie tańszymi materiałami {płytki, farby, armatura, panele).

 

Minusem jest fakt, że gorsza termoizolacja i okna, to w przyszłości wyższe rachunki za ogrzewanie. Kolejna ważna rzecz to fakt, że spędzając całe dnie na budowie praktycznie życie rodzinne/towarzyskie nie istnieje...

Nie napiszę, czy dom będzie gorzej, czy lepiej zbudowany, bo komu to oceniać?;)

 

Za to satysfakcja murowana:)

Ad1. TAK

Ad2. TAK

Ad3. NIE- rezygnacja z lepszych materiałów izolacyjnych, okien 3szyb., to pozorna oszczędność - teraz np. zimowe promocje okien. Wszystko musi mieć jednak ekonomiczne uzasadnienie, bo 30cm styro na ścianę nie będzie ekonomicznym rozwiązaniem przy ograniczonym budżecie.

AD4. TAK

 

Dom musi być zbudowany zgodnie ze sztuką budowlaną- nie gorzej lub lepiej.

A satysfakcja z własnego domu - bezcenna:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam bezpiecznego wybudować się nie da

 

Nikt, a czemu bezpiecznego sie nie da? Prosze nie mysl ze Cie chce podpuszczac, albo ze jakas bezcelowa polemike zamierzam prowadzic. Ja nie jestem uprzedzony do zadnego z forumowiczow, a do tych z bogatym dorobkiem postow podchodze z szacunkiem. Zwyczajnie zainteresowalo mnie dlaczego nasz dom mial by byc niebezpieczny? Zupelnie bez zadnych zlosliwosci, podtekstow i przekazow pomiedzy wierszami chcialbym sie tego dowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEZET,

Ad3. NIE- rezygnacja z lepszych materiałów izolacyjnych, okien 3szyb., to pozorna oszczędność - teraz np. zimowe promocje okien.

 

Właśnie to napisałam w dole swej wypowiedzi;) A co do zimowej promocji, to też z niej korzystaliśmy. Ale mnie z butów nie wyrwała. W zeszłym roku było to 4%. Chociaż z drugiej strony" ziarnko do ziarnka"... Za okna zapłaciliśmy 18 tyś, "te same", ale 5 komorowe i 2 szybowe wycenili na 14 tyś.

 

Dom musi być zbudowany zgodnie ze sztuką budowlaną- nie gorzej lub lepiej.

A satysfakcja z własnego domu - bezcenna

AMEN;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEZET,

 

Właśnie to napisałam w dole swej wypowiedzi;) A co do zimowej promocji, to też z niej korzystaliśmy. Ale mnie z butów nie wyrwała. W zeszłym roku było to 4%. Chociaż z drugiej strony" ziarnko do ziarnka"... Za okna zapłaciliśmy 18 tyś, "te same", ale 5 komorowe i 2 szybowe wycenili na 14 tyś.

 

AMEN;)

 

U mnie promocje okien sięgały 45% - konieczna była wcześniejsza wpłata całości, miałem trochę mniejszy rabat, ale i tak warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Za okna zapłaciliśmy 18 tyś, "te same", ale 5 komorowe i 2 szybowe wycenili na 14 tyś.

 

AMEN;)

Piękny przykład jak można zaoszczędzić kupę kasy już na etapie projektu bez pogorszania komfortu życia.

Ja za swoje okna z pakietem trzyszybowym o współczynniku przenikania 0,5 zapłaciłem do całego domu 11,8tys.zł z montażem,w tym przeszklenie salonowe 300x210 :)

W promocji zimowej współczynnik 0,5 za 1zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Można jeszcze więcej zaoszczędzić montując nieuchylne, częściowo "fixy" itd.

 

Takich okien chciałem większość ale żona zbuntowała się,że nie będzie wychodziła na zewnątrz myć ;)

Z drugiej strony w moim przypadku różnica między fix-em a zwykłym na oknie 150x150 wynosiła 130zł także nie byłaby to jakiś ogromna oszczędność a jednak upierdliwość spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich okien chciałem większość ale żona zbuntowała się,że nie będzie wychodziła na zewnątrz myć ;)

Z drugiej strony w moim przypadku różnica między fix-em a zwykłym na oknie 150x150 wynosiła 130zł także nie byłaby to jakiś ogromna oszczędność a jednak upierdliwość spora.

 

No właśnie!! Trzeba przekalkulować, zeby potem nie żałować ;) Czasami warto dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie!! Trzeba przekalkulować, zeby potem nie żałować ;) Czasami warto dopłacić.

 

 

Zapominacie zdaje sie ze FIXy maja lepsze parametry izolacyjne niz okna otwierane... co nie jest bez znaczenia...

 

U nas okna na profilu Veka Alphaline V90+ z pakietami 3 szybowymi U=0,5 byly tansze o 39% niz w sezonie. Odpuscilismy kolor, duze HST i zaplacilismy za okna w grudniu (montaz w maju nastepnego roku) i dzieki temu mamy doskonale okna w cenie standardowych okien ze sredniej polki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom za 200 tyś...

Nam się nie udało;) Ale na zasadzie przeciwieństw ośmielę się stwierdzić, że jest to możliwe. Warunki, które osoba planująca taką inwestycję powinna wziąć pod uwagę:

1. Dom parterowy o prostej bryle z powierzchnią około 80-90 m2, bez podpiwniczenia.

2. Maksymalny wkład własny w prace na budowie.

3. Zrezygnowanie z najlepszych materiałów (nie chodzi mi o firmowe, ale np. białe plastikowe okna z podwójną szybą, zresztą przeszklenia nie powinny być duże; "marketowe" drzwi, styropian o gorszym współczynniku przenikania, pokrycie dachu z taniej blachodachówki).

4. Wykończenie tańszymi materiałami {płytki, farby, armatura, panele).

Myślę, że wątek musi i będzie żył własnym życiem. Zważywszy na zamożność przeciętnego Kowalskiego, ten przedział cenowy jak i metraż możliwy do osiągnięcia za tytułowe 200tys. będzie budził spore zainteresowanie. "Małe", kilkustronicowe potknięcia sporo odbiegające od tematu, były i będą ale temat jest ciekawy i warty dalszej dyskusji. Dezet już wyraził swoje zdanie odnosząc się do Twojego postu, popieram go w całej rozciągłości:yes:. Pomimo skromnej sumki, z pewnych rzeczy bym jednak nie rezygnował. Dokładając kilka dodatkowych centymetrów ocieplenia lub zmieniając jego parametry na lepsze nie zbankrutujemy. Sumy są stosunkowo niewielke, koszt robocizny pozostaje bez zmian. Można tez samemu pokusić się o przyklejenie styro, nawet zaciagnięciem klejem, sam tynk to już inna bajka. W takim przypadku koszt dodatkowego ocieplenia znika. W przyszłości taka operacja na pewno zaprocentuje niższymi rachunkami za ogrzewanie. Sytuacja z oknami jest podobna. Dopłata do pakietu 3szybowego jest niewielka (kolega do okna 1,5x1,5 dopłacił 150zł), parametry okien sporo się poprawią. Pokrycie także trzeba przemyśleć, jakaś tam blacha, która po kilku latach zacznie zmieniać kolor, tracić farbę czy rdzewieć dostarczy nam sporo stresu i również kosztów. Przez ostatnie lata jakość blach sporo się poprawiła ale także można trafić na minę. Nie w każdym przypadku co najtańsze będzie w przyszości tanie, może okazać się sporo droższe. Warto przewertować fora z opiniami posiadaczy danego pokrycia jak i wykonawców. O wkładzie własnym na budowie nawet nie wspomnę, bo takowy musi być spoooryy :yes:. Co do wykończenia to oczywiście trzeba by zapomnieć o swoich ukrytych marzeniach wnętrzarskich i wylądować twardo na ziemii bo można pięknie popłynąć z finansami. Wiem z doświadczenia, że gdzieś te tysiące uciekają, w portfelu zamiast banknotów rośnie sterta rachunków, a jeszcze trzeba kupić duużo różnych niezbędnych pierdółek :no:. Myślę, że własny dom za te magiczne 200tys jest do osiągnięcia przy zabawieniu się w budowlańca, bez ściemy. Na fundamenty, ściany i dach nie miałem czasu ani zdrowia ale większość prac można zrobić spokojnie samemu i zapszczędzić sporo kaski. Spięcie rozdzielni, pieca co, wylewek czy tynków nie zrobimy sami ale resztę spokojnie tak :D. Ale się rozpisałem, chyba się starzeję :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zapominacie zdaje sie ze FIXy maja lepsze parametry izolacyjne niz okna otwierane... co nie jest bez znaczenia...

Racja,ale nie aż tyle,żeby ta właściwość była nadrzędna i decydująca ws komfortu użytkowania nie fix-ów ;)

Proponuję skupić się nad poprawnym montażem okien,co może mieć większe znaczenie dla domu niż fix źle zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... :D
Oj tam, oj tam, ja dla własnego bezpieczeństwa nie wtykam ryja w rozdzielnię ale kabelki sam rozłożyłem to fakt :D. Nie jedno też widziałem w dziennikach czyli można, ale nie każdy może mieć tyle samozaparcia, czasu czy umiejętności. Człek jest w większości przypadków istotą rozumną i jak chce to się "naumie"i sam sobie zrobi :D Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt, a czemu bezpiecznego sie nie da? Prosze nie mysl ze Cie chce podpuszczac, albo ze jakas bezcelowa polemike zamierzam prowadzic. Ja nie jestem uprzedzony do zadnego z forumowiczow, a do tych z bogatym dorobkiem postow podchodze z szacunkiem. Zwyczajnie zainteresowalo mnie dlaczego nasz dom mial by byc niebezpieczny? Zupelnie bez zadnych zlosliwosci, podtekstow i przekazow pomiedzy wierszami chcialbym sie tego dowiedziec.

 

Myślałem ,że zrozumiesz mą ideę tego co pisze o bezpiecznym domu.Za to doskonale rozumiem to co mnie miło zaskoczyło.

.a do tych z bogatym dorobkiem postow podchodze z szacunkiem............

 

Jeśli czytam jak facet układa sam kable ,gniazda ,łączy je ,czai co to są połączenia wyrównawcze które ktoś mu będzie musiał odebrać wypisując glejt.jak ludzie sami wylewają ławy,chudziaki z betoniary to to ma być bezpieczne ???Mieszkają na dole bo powoli wykańczają poddasze użytkowe,wiedza jak oddychać ma im dom by po wybudowaniu i oddaniu do NB kwitów i wpisach kier buda z psiej Wólki to jak wymiękam.Jak ktoś robi wylewki bez żadnego doświadczenia bo chce zaoszczędzić to do kogo upomni się o gwarancje-odszkodowanie.Mógłbym tak jeszcze ale po co??????To według ciebie jest bezpieczny dom???.Może se jeszcze instalacje kładziecie sami a potem jakieś lipniaki Wam to odbierają.Zgroza.Powiadam Ci zgroza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...