Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dmucham tylko na zimne bo wiem co mnie spotkało i pisać o tym nie chcę,wiadomo dlaczego.Podniosło by się larum niepotrzebnie i watek znów przez trolla uciekłby w inną stronę tak jak u Panów okniarzy wzajemnej adoracji wałkujących już kilka stron o oknach które tu tak naprawdę na tym etapie nie są aż ważne gdy zaczynamy budowę .Potem oczywiście są problemem ale jeśli już nie powiesz mi chyba ,że Pan złota rączka sam wstawi okna???:(

 

A kto według Ciebie jest "prawdziwym" budowlańcem? Może szkoły budowlane wyszkoliły budowlańców?

sjp "pracownik budowlany, robotnik budowlany, osoba trudniąca się murarstwem, dekarstwem, wznoszeniem budynków oraz budowaniem dróg"

 

 

zapraszam Cię dzisiaj do mnie ponieważ pasjonuje mnie od wielu lat stomatologia.Wyleczę Ci ubytki i założę w domu dobre wypełnienia światłoutwardzalne.Przyjedź.

 

 

http://forum.budujemydom.pl/Przerobka-bieda-domku-krytego-wata-na-prawdziwy-DOM-t17923.html

 

 

Oczywiście – MOŻNA mieć zastrzeżenia – że to drożej….

TAK!

Ale też jest to LEPIEJ i to na całe lata trwania domu!

Jak już wleźliśmy w to gówno (bieda domek) to jest to chyba skuteczna metoda RWD. (ratowania własnej dupy!)

 

Decyzja należy do inwestora, tak jak i rachunki do zapłacenia…

TERAZ (za budowę) i W PRZYSZŁOŚCI (za stały koszt utrzymania).

 

Adam M.

 

Przepiękny artykuł Adama.Tłumaczący wszystko.Nigdy z Nim nie rozmawiam ponieważ to wielki gościu z wielkim doświadczeniem i znakomitym przekazem.

 

Adamie przepraszam ,że podałem linka do tej strony ale może bana nie dostanę.an-bud jak go przeczytasz coś skreśl tylko nie nazywaj mnie trollem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

"... nie powiesz mi chyba ,że Pan złota rączka sam wstawi okna???:("

 

Po tym poście NS odnoszę wrażenie, że jesteś mocno "nietechniczny" - obsługa wiertarki, młotka i poziomicy to naprawdę taki wielki problem?

Chętnie posłuchałbym o problemie jaki Ciebie dotknął... żeby tego błędu inni nie popełnili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

http://forum.budujemydom.pl/Przerobka-bieda-domku-krytego-wata-na-prawdziwy-DOM-t17923.html

 

 

 

 

Przepiękny artykuł Adama.Tłumaczący wszystko.Nigdy z Nim nie rozmawiam ponieważ to wielki gościu z wielkim doświadczeniem i znakomitym przekazem.

 

Adamie przepraszam ,że podałem linka do tej strony ale może bana nie dostanę.an-bud jak go przeczytasz coś skreśl tylko nie nazywaj mnie trollem.

 

Przegadałem z Adamem przy piwku kilka zlotów... (zdarzyło się nam też rozmawiać razem z TB :D zgadzam się że wielki z niego ale jednak człowiek ;) Mam troszkę inne zdanie na ten temat....a może jednak podobne, jest to trudne do osiągnięcia ale jednak możliwe... co prawda rzadko spotykane w realu....

 

Wystarczy Ci taka odpowiedz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... nie powiesz mi chyba ,że Pan złota rączka sam wstawi okna???:("

 

Po tym poście NS odnoszę wrażenie, że jesteś mocno "nietechniczny" - obsługa wiertarki, młotka i poziomicy to naprawdę taki wielki problem?

Chętnie posłuchałbym o problemie jaki Ciebie dotknął... żeby tego błędu inni nie popełnili.

 

Przy samodzielnym wstawianiu okien tracisz na nie gwarancję ... ale to żaden problem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... nie powiesz mi chyba ,że Pan złota rączka sam wstawi okna???:("

 

Po tym poście NS odnoszę wrażenie, że jesteś mocno "nietechniczny" - obsługa wiertarki, młotka i poziomicy to naprawdę taki wielki problem?

Chętnie posłuchałbym o problemie jaki Ciebie dotknął... żeby tego błędu inni nie popełnili.

 

Te proste czynności ,powtarzam proste są mi dobrze znane i nie tylko.Wstawisz okna sam???Położysz instalację gazową sam???elektryczną???Instalację hydrauliczną???Ja to potrafię zrobić ale robić już bym nie chciał,dlaczego???Zostawiam to sobie by nie karmić nieżyczliwych........ a Ty???

 

Przegadałem z Adamem przy piwku kilka zlotów... (zdarzyło się nam też rozmawiać razem z TB :D zgadzam się że wielki z niego ale jednak człowiek ;) Mam troszkę inne zdanie na ten temat....a może jednak podobne, jest to trudne do osiągnięcia ale jednak możliwe... co prawda rzadko spotykane w realu....

 

Wystarczy Ci taka odpowiedz ?

 

satysfakcjonuje mnie.

 

serdecznie pozdrawiam.

 

Przy samodzielnym wstawianiu okien tracisz na nie gwarancję ... ale to żaden problem;)

 

O tego typu zagadnienia mi chodzi i wielokrotnie tu już pisałem i o utratach gwarancji także..Ale powiedz dlaczego oni nie chcą pewnych rzeczy zrozumieć???

Edytowane przez joliska
nie mnóż postów, edytuj poprzedni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż okien - prościzna;) Trzeba przekalkulować, czy warto. My kupiliśmy okna z usługą montażu, więc VAT wyniósł 8%. Tak samo brama garażowa, parapety i drzwi zewnętrzne. W naszym przypadku była to skórka za wyprawkę;) Można ten czas wykorzystać na inne okołobudowlane prace.

 

Podobnie rzecz się miała z instalacją POŚki. Wyliczając różnicę w cenie (gdybyśmy sami wszystko kupowali, nie mielibyśmy takich cen) wyszło nam, że firmie zapłaciliśmy 1000 zł:) No i jest gwarancja;)

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spięcia rozdzielni nie będę robił( zrobi instalator), ale rozprowadzenie kabli tak. Instalacja hydrauliczna- robiłem już w miedzi i plastikach, pex mi nie straszny.

Gaz podłączy firma z uprawnieniami. Do tej pory wstawiłem tylko ponad 10 okien - wszystkie działają! W budowanym domu wstawiła firma, bo taka była umowa. Ludzie sami wstawiają okna, widać utrata gwarancji nie powstrzymuje ich od tego.

Poza tym, niektórzy mogą mieć np. uprawnienia gazowe i zrobią instalacje sami- powiesz im, że nie mogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalację elektryczną robił Mąż. Sprawdzał Specjalista z Uprawnieniami i był pod wrażeniem:) To samo było ze zbrojeniami fundamentów i wieloma innymi pracami. Hydraulikę robili fachowcy. Brak sprzętu i czasu tu zdecydował;) Jeśli ktoś buduje w okolicy Radomia, Iłży, Starachowic, to mogę polecić super ekipę. Pod każdym względem, także cenowo (mają swój materiał w cenach dla nas nieosiągalnych).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedną uwagę do Ciebie... pisz jaśniej aby większość mogla zrozumieć... bo trudno większości przychodzi umiejętne rozszyfrowywanie Twoich postów...

 

Postaram się.:yes::D

 

Spięcia rozdzielni nie będę robił( zrobi instalator), ale rozprowadzenie kabli tak. Instalacja hydrauliczna- robiłem już w miedzi i plastikach, pex mi nie straszny.

Gaz podłączy firma z uprawnieniami. Do tej pory wstawiłem tylko ponad 10 okien - wszystkie działają! W budowanym domu wstawiła firma, bo taka była umowa. Ludzie sami wstawiają okna, widać utrata gwarancji nie powstrzymuje ich od tego.

Poza tym, niektórzy mogą mieć np. uprawnienia gazowe i zrobią instalacje sami- powiesz im, że nie mogą?

 

Ludziom z uprawnieniami!!!Takim nigdy bo wiedzą na czym stoją i taką oszczędność zawsze przyjmę.Zawsze. DEZECIK ale my się rozumiemy bo troszku mnie zaskoczyłeś z takimi ludźmi???:yes:

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczne okna (bo niby jakie by inne) rownolegle wycenialem w 3 (jedna z wielkopolski 2 inne losowo wybrane) innych fabrykach

 

no i to jest słowo - klucz

w różnych fabrykach może być różna cena, ale żadna fabryka nie obniży ceny zimą o 39 % w stosunku do sezonu a skoro w to wierzysz to jesteś "złotym targetem" jak to Arturo nazywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje szacunkowy koszt budowy 100m2:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-kosztuje-budowa-domu-3009967.html

 

Proszę zwrócić uwagę, na pozycję w SSZ "schody i balustrady" - ponad 18k, a mowa o domu parterowym ;)

Przede wszystkim widać, ile kosztuje nas robocizna;)

 

:jawdrop:

skoro tyczy się parterowego, a schody i balustrady, to chyba raczej widać ile kosztuje nas głupota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje szacunkowy koszt budowy 100m2:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-kosztuje-budowa-domu-3009967.html

 

Proszę zwrócić uwagę, na pozycję w SSZ "schody i balustrady" - ponad 18k, a mowa o domu parterowym ;)

Przede wszystkim widać, ile kosztuje nas robocizna;)

 

A to wkleiłeś by wkleić ???Czy w zupełnie innym zamiarem się kierowałeś???.Kokietujesz widownię czy walisz w ............a???

 

Proszę ,ą,ę .Ty jaja sobie robisz z widza!!!!!!!!!!!!!!!:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem, żeby pokazać, jak niektórzy "fachowcy" tworzą artykuły i kosztorysy. Przykład schodów za 18k w parterówce dobitnie o tym świadczy. Dyskusja pod artykułem, to też ciekawa lektura ;)

Niktspecjalny- przeczytałeś?... więc z czym masz tu problem?

Przeczytałem i mam problem z Tobą.Co chcesz tak istotnego przekazać widowni.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę miarodajny kosztorys można sobie samemu stworzyć prosząc o wycenę lokalne składy budowlane oraz lokalnych fachowców (pytając np. ile będzie kosztować wykonanie całej łazienki, a nie ułożenie m2 płytek, ale tu już trzeba mieć konkretne plany). Do całości zdroworązsądkowo dodać 30%. I trzymać się ustalonych limitów, co może być trudne, szczególnie przy wykończeniówce, bo pokus pełno;) Natomiast większość kosztorysów tworzonych przed budową przez np. biura projektowe ma się nijak do rzeczywistości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...