Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no i to jest słowo - klucz

w różnych fabrykach może być różna cena, ale żadna fabryka nie obniży ceny zimą o 39 % w stosunku do sezonu a skoro w to wierzysz to jesteś "złotym targetem" jak to Arturo nazywa ;)

 

Właśnie.... jak słyszę 40% rabatu to od razu mam wrażenie że ktoś chce mnie kolokwialnie mówiąc - wydymać. Nie ma takich obniżek. Chyba ze ktoś zarabia 100 % na towarze - a w tym układzie powstaje pytanie - co to za towar? I niech mi nikt tu o przecenach ciuchów w galeriach nie mówi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie.... jak słyszę 40% rabatu to od razu mam wrażenie że ktoś chce mnie kolokwialnie mówiąc - wydymać. Nie ma takich obniżek. Chyba ze ktoś zarabia 100 % na towarze - a w tym układzie powstaje pytanie - co to za towar? I niech mi nikt tu o przecenach ciuchów w galeriach nie mówi :D

 

Tak może pisać tylko ktoś, kto nie miał i nie ma nic wspólnego z żadnym procesem produkcyjnym.

 

uwierz, że wartość materiału (na ogól półproduktów) w gotowym wyrobie to w większości przypadków nie całe 20% (i to raczej bliżej 15%), a koszta produkcji całkowite gotowego wyrobu to tak do 30-34%.

 

ale, ... co ja będę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co, ze tyle kosztuje materiał i produkcja?

Dochodzą do tego jeszcze koszty projektu, wdrożenia, koszty pracowników pozapodukcyjnych, transportu ,składowania, marketingu itp...

I dlatego 40% rabatu to niestety gra z cenami katalogowymi....

 

Poza tym produkt, produktowy nierówny, gdzieniegdzie narzuty sa wieksze, produkcja innych jestt mniej rentowna

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te proste czynności ,powtarzam proste są mi dobrze znane i nie tylko.Wstawisz okna sam???Położysz instalację gazową sam???elektryczną???Instalację hydrauliczną???Ja to potrafię zrobić ale robić już bym nie chciał,dlaczego???Zostawiam to sobie by nie karmić nieżyczliwych........

To Niktuś pytanie za 100 punktów - skąd ta niska samoocena? i podcinanie skrzydeł innym ? chyba warto do czegoś dążyć i się doskonalić ?

Nie każdego jest stać wybudować dom z pomocą firm premium.

 

Widziałeś Ty krzywą gausa ? to ona dobrze pokazuje gdzie jest większość, gdzie są wybitni i gdzie są totalni olewacze i niedojdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.... jak słyszę 40% rabatu to od razu mam wrażenie że ktoś chce mnie kolokwialnie mówiąc - wydymać. Nie ma takich obniżek. Chyba ze ktoś zarabia 100 % na towarze - a w tym układzie powstaje pytanie - co to za towar? I niech mi nikt tu o przecenach ciuchów w galeriach nie mówi :D

Co to za towar? Ja np u siebie taki sprzedaje. Grupa podstawowych produktow, najczesciej sprzedawanych, srednie uzyski na poziomie 300%. Przy rabacie 40% to ciagle prawie 200% uzysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Niktuś pytanie za 100 punktów - skąd ta niska samoocena? i podcinanie skrzydeł innym ? chyba warto do czegoś dążyć i się doskonalić ?

Nie każdego jest stać wybudować dom z pomocą firm premium.

 

Widziałeś Ty krzywą gausa ? to ona dobrze pokazuje gdzie jest większość, gdzie są wybitni i gdzie są totalni olewacze i niedojdy

 

..Bo mnie się widzi iż tylko siedzisz i ględzisz .........

 

A czego oczekujesz po tak merytorycznej zaczepce???????????????.Powiem Ci facet abyś zrozumiał mą intencję.Wybudować i czuć klimat domu,wybudować i być w nim bezpiecznym,wybudować dla dziatków swych by pamiątkę po Ojcach mieli,wybudować by stał i był widziany,wybudować by świadczył o tym kto go zbudował,Wybudować by sprawiał domu-schronienia przed tym czego nie potrafimy zwalczyć..........:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

Twoje krzywe mnie nie teges.Z szacunkiem ale nie te fale.Wybacz.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudować by sprawiał domu-schronienia przed tym czego nie potrafimy zwalczyć....

 

Wyrwane z kontekstu...

To może być kamienna wieża obronna zakończona zajebistym tarasem i na nim cztery armaty ustawione we wszystkich kierunkach świata.... mieści się w temacie bo materiał/kamienie zbierane własnoręcznie po polach i rowach....??? :rolleyes:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrwane z kontekstu...

To może być kamienna wieża obronna zakończona zajebistym tarasem i na nim cztery armaty ustawione we wszystkich kierunkach świata.... mieści się w temacie bo materiał/kamienie zbierane własnoręcznie po polach i rowach....??? :rolleyes:

 

Pozdrawiam.

 

Ty to ze mną próbujesz wojować li tylko Wojem jezdeś???Wichury łamiące drzewa, Ci znane,siarczysty mróz gdy prundu braknie,TIR-y w ośpieniu bombardujące ściany,grad wielkości jaj,śnieżyca wodo-podobna gdy łokna zakleja na tydzień.ZNASZ!!!Czy walisz w ..........kometkę.???:p

 

A z tym zajebistym to se poczekaj......taki Wiesz luzik.:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to ze mną próbujesz wojować li tylko Wojem jezdeś???Wichury łamiące drzewa, Ci znane,siarczysty mróz gdy prundu braknie,TIR-y w ośpieniu bombardujące ściany,grad wielkości jaj,śnieżyca wodo-podobna gdy łokna zakleja na tydzień.ZNASZ!!!Czy walisz w ..........kometkę.???:p

 

A z tym zajebistym to se poczekaj......taki Wiesz luzik.:hug:

 

Co Ty... marzyła mi się kiedyś taka wieża.... nawet projekt sobie zrobiłem :yes: ...armaty teraz tylko dodałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty... marzyła mi się kiedyś taka wieża.... nawet projekt sobie zrobiłem :yes: ...armaty teraz tylko dodałem :D

 

Chcesz taką zobaczyć?Zapraszam przyjedź.:yes:.Nie krzyżacka ale wieża. Wiiiiiiiiiiiidaaaaaaaaaaaaaać całą okolicę i barek w niej obficie zaopatrzony.Luneta i nud.......se można za darmo oglądać.żartowałem bo mnie Elfir wykasuje.:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?Wichury łamiące drzewa, Ci znane,siarczysty mróz gdy prundu braknie,TIR-y w ośpieniu bombardujące ściany,grad wielkości jaj,śnieżyca wodo-podobna gdy łokna zakleja na tydzień.ZNASZ!!!Czy walisz w ..........kometkę.???:p

 

Bunkier, jak nic bunkier!!! :lol2:

 

Co do tych tirów to się nie wypowiadam, zagadnienie mnie nie obejmuje.

 

Wybudować i czuć klimat domu,wybudować i być w nim bezpiecznym,wybudować dla dziatków swych by pamiątkę po Ojcach mieli,wybudować by stał i był widziany,wybudować by świadczył o tym kto go zbudował,Wybudować by sprawiał domu-schronienia przed tym czego nie potrafimy zwalczyć..........

 

A teraz po kolei:

1. jeśli do "klimatu domu" potrzeba Ci ścian wykończonych w wysokim standardzie, a nie po prostu zżytej ze sobą rodziny, która ten "klimat" tworzy, to już nie problem innych budujących, tylko raczej Twój. Dla mnie klimatem domu może być kilka przytulnych pokoików, dla Ciebie co innego. Ale tego akurat wycenić się nie da, więc do wątku, który wybitnie traktuje o pieniądzach argument "klimatu" nie pasuje,

2. dlaczego człowiek ma nie być bezpieczny w małym, dobrze ogrzanym i ocieplonym, wybudowanym z przyzwoitej jakości materiałów domku? bo materiały udało mu się kupić za przypuśćmy 120 tysięcy, a nie 375?,

3. sorry, budowanie domu dla kogoś "na pamiątkę" chyba mija się z celem - pamiątkę trzeba później ogrzać, utrzymać i posprzątać - bardzo kosztowna ta pamiątka, zwłaszcza że jednak większość "dziatków" w "pamiątkach" ojców swych nie chce mieszkać, z różnych powodów,

4. dom ma być widziany - no WOW, najlepiej jakby do wycieczki obfotografowywać przyjeżdżały - jest właśnie na odwrót moim zdaniem, dom ma pasować do okolicy i zbytnio nie rzucać się w oczy, poza tym dom to chyba do mieszkania jest, a nie do patrzenia (co nie zmienia faktu, że najlepiej jakby były schludny),

5. dom ma świadczyć o tym kto go zbudował - ok, to jak mój poczciwy sąsiad, który dobrym i przyjaznym człowiekiem jest, wystawi sobie dom, który się np. Tobie czy mnie nie spodoba, tzn. sąsiad to buc i matoł? znów coś co nie pasuje do tego wątku, bo nie podlega wycenie.

 

Ogólnie chłopie, ludzi wchodzą tu sobie, może nie tyle poprawić samopoczucie, że się da, tylko się zmotywować, a Ty ten wątek zaśmiecasz jakimiś niedookreślonymi pojęciami, niegramatycznymi zdaniami, argumentami, w których brak jakichkolwiek konkretów.

 

A teraz napisz mi proszę, dlaczego np. taki domek:

http://www.domdlaciebie.com.pl/projekty-domow-parterowych/hugo-bez-garazu,504.html

nie jest dla Ciebie "godnym" domem, jeśli jest wybudowany solidnie i zgodnie ze sztuką? Szczerze mam nadzieję, że naszym znajomym bez problemu uda się zmieścić w magicznej kwocie 200 tysięcy, zwłaszcza, że dom już stoi i przykryty jest dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bunkier, jak nic bunkier!!! :lol2:

 

Co do tych tirów to się nie wypowiadam, zagadnienie mnie nie obejmuje.

 

 

 

A teraz po kolei:

1. jeśli do "klimatu domu" potrzeba Ci ścian wykończonych w wysokim standardzie, a nie po prostu zżytej ze sobą rodziny, która ten "klimat" tworzy, to już nie problem innych budujących, tylko raczej Twój. Dla mnie klimatem domu może być kilka przytulnych pokoików, dla Ciebie co innego. Ale tego akurat wycenić się nie da, więc do wątku, który wybitnie traktuje o pieniądzach argument "klimatu" nie pasuje,

2. dlaczego człowiek ma nie być bezpieczny w małym, dobrze ogrzanym i ocieplonym, wybudowanym z przyzwoitej jakości materiałów domku? bo materiały udało mu się kupić za przypuśćmy 120 tysięcy, a nie 375?,

3. sorry, budowanie domu dla kogoś "na pamiątkę" chyba mija się z celem - pamiątkę trzeba później ogrzać, utrzymać i posprzątać - bardzo kosztowna ta pamiątka, zwłaszcza że jednak większość "dziatków" w "pamiątkach" ojców swych nie chce mieszkać, z różnych powodów,

4. dom ma być widziany - no WOW, najlepiej jakby do wycieczki obfotografowywać przyjeżdżały - jest właśnie na odwrót moim zdaniem, dom ma pasować do okolicy i zbytnio nie rzucać się w oczy, poza tym dom to chyba do mieszkania jest, a nie do patrzenia (co nie zmienia faktu, że najlepiej jakby były schludny),

5. dom ma świadczyć o tym kto go zbudował - ok, to jak mój poczciwy sąsiad, który dobrym i przyjaznym człowiekiem jest, wystawi sobie dom, który się np. Tobie czy mnie nie spodoba, tzn. sąsiad to buc i matoł? znów coś co nie pasuje do tego wątku, bo nie podlega wycenie.

 

Ogólnie chłopie, ludzi wchodzą tu sobie, może nie tyle poprawić samopoczucie, że się da, tylko się zmotywować, a Ty ten wątek zaśmiecasz jakimiś niedookreślonymi pojęciami, niegramatycznymi zdaniami, argumentami, w których brak jakichkolwiek konkretów.

 

A teraz napisz mi proszę, dlaczego np. taki domek:

http://www.domdlaciebie.com.pl/projekty-domow-parterowych/hugo-bez-garazu,504.html

nie jest dla Ciebie "godnym" domem, jeśli jest wybudowany solidnie i zgodnie ze sztuką? Szczerze mam nadzieję, że naszym znajomym bez problemu uda się zmieścić w magicznej kwocie 200 tysięcy, zwłaszcza, że dom już stoi i przykryty jest dachem.

 

Chodziło Ci o elektorat ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Ogólnie chłopie, ludzi wchodzą tu sobie, może nie tyle poprawić samopoczucie, że się da, tylko się zmotywować, a Ty ten wątek zaśmiecasz jakimiś niedookreślonymi pojęciami, niegramatycznymi zdaniami, argumentami, w których brak jakichkolwiek konkretów.

............

 

amen.................Weź ten topik w swoje ręce i tłumacz.Skoro go zaśmiecam to co masz Ty do powiedzenia???:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...